Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za vse lažnivce, ki naj bi skromen pogreb pogrebnemu zavodu, plačali nekaj tisoč evrov!

Za vse lažnivce, ki naj bi skromen pogreb pogrebnemu zavodu, plačali nekaj tisoč evrov!

OSTUDNO JE, da kasirajo na račun smrti.


Mene pa kar zmrazi, ko vidim, da so največji zagovorniki pogrebov z vsem možnim osebe z goznim karakterjem. Največji pomp in blišč, duše pa črne od opravljanja in blatenja. Še pogreb izkoristijo za svoje bolne ideje. Nikoli, ampak res nikoli si ne želim biti niti blizu takšnih hinavcev.

Prav razumeš, ne vem, kje ste to pri vas, na Žalah moraš plačat neko haljo in copatke, da se pokojnik v tem upepeli, drugače ne gre.[/quote]

Očitno po vaseh ljudi nategujejo, da pokojnike upepelijo v njihovi “taboljši obleki” in jim ne povedo, da v resnici ljudi slečejo in oblečejo (če?) v nekakšno haljico in obujejo v copatke.

In ljudje-svojci, nato mislijo, da so pokojnika oblekli za na zadnjo pot…. Nateg, še en izmed mnogih.
[/quote]

O čem blodiš? Pokojnika ne moreš oblačit po svojih željah in ta halja in copati so samo eden od nujnih dodatkov, ki jih je treba plačati in ni vštet v ceno, ki jo vidiš na spletni strani za pokop z žaro. Tako kot tista cena ne vključuje krste, ki jo moraš kupit, da pokojnika upepelijo, niti pečatenja te krste in ponovnega odpečatenja itd.

Tako je.

Ne. Anonimen pokop je na stroške občine, brez znane ure pokopa, brez prisotnosti svojcev. Tako pokopljejo reveže, ki nimajo denarja za pogreb.
[/quote]

Tudi to ne drži. Ura pokopa je seveda znana in tudi svojci so lahko prisotni, če želijo. Take ljudi pokopljejo v skupni grob. Res je to pokop za reveže, ki jim svojci niso v stanju ali nočejo plačati pogreba. Praktično brez vsega.

Idiotsko razmišljanje. Če gre za raztros, potem te vprašajo koliko ljudi bo prišlo. Če jih ne pride več kot 5, imaš lahko brez vežice. In ni res, da potem tudi rož ni. In v bodoče ne govori nekaj, če pojma nimaš.

Nikoli ampak res nikoli nisem razumela, zakaj nekateri slikajo mrtvega človeka. Sama želim imeti spomine na živega človeka in ne verjamem, da bi meni ljuba oseba želela, da jo slikam, ko ni več živa.[/quote]

Ste nekateri dejansko tako zabiti? Nihče ne slika mrtvega človeka, gre za fotografijo še živečega, ki je potem v okvirju v vežici. Mislim, resno… Se delate ali ste dejansko zabiti?
[/quote]

Stara tema, vem ampak vseeno. JAZ sem govorila o slikanju na pogrebu. Na pogrebu pa menda človek ni več živ. Zabita si ti!


Drži, zaračunavajo vse živo-tudi prtiček pod sliko /vazo (ki niti sveže opran ni). Vem iz lastnih izkušenj.

Ni denarja za pogreb? A za cigarete pa je vedno denar? Pa za pivo tudi? Pa za tožarjenje?

Pišem iz zgodb okoli mene. Niso imeli za pogreb, pokadili so pa dve škatli na dan. Niso imeli denarja za pogreb, so pa morali tožiti svojo sestro glede dediščine. In tako naprej.

Če gre res za skormnost in res pomanjkanje denarja, potem ljudje stopijo skupaj in zberejo denar, da se dostojnega in spoštovanega pokojnika pokoplje človeku primerno.

Ko bo umrla moževa teta, ki ima sicer otroke, ampak vse zakadijo in zapijejo, ji bomo plačali pogreb. Dostojen Z vsem.

Ste nekateri dejansko tako zabiti? Nihče ne slika mrtvega človeka, gre za fotografijo še živečega, ki je potem v okvirju v vežici. Mislim, resno… Se delate ali ste dejansko zabiti?
[/quote]

Stara tema, vem ampak vseeno. JAZ sem govorila o slikanju na pogrebu. Na pogrebu pa menda človek ni več živ. Zabita si ti!
[/quote]

niti ni.
je samo žleht.
neizmerno žleht…

Eko en mesec nazaj:
pogrebni zavod-prevoz iz bolnice na Žale+ upepelitev ter prevoz in organizacija pogreba 1485
rože 120
najem vežice in grob 168
pevci +trobenta 240
maše +cerkveni pogreb140
spomenik 1700

Ja, to so neki normalni stroški.

Mi smo imeli manjše stroške kot ti za organizacijo, več pa za rože, več za spomenik in zraven je še sedmina.

In ja, zaračunajo ti vsako malenkost. Ampak k sreči so to zelo redki stroški. Parkrat v življenju.

Se delaš norca ali…? Gre za povečavo fotografije pokojnika, ki je poleg krste/žare potem v vežici, ne pa fotrografiranje pogrebnikov.[/quote]

Nikoli ampak res nikoli nisem razumela, zakaj nekateri slikajo mrtvega človeka. Sama želim imeti spomine na živega človeka in ne verjamem, da bi meni ljuba oseba želela, da jo slikam, ko ni več živa.
[/quote]

Haha, tole je pa najinteligentnejši
MON post leta 2016.

Ste nekateri dejansko tako zabiti? Nihče ne slika mrtvega človeka, gre za fotografijo še živečega, ki je potem v okvirju v vežici. Mislim, resno… Se delate ali ste dejansko zabiti?
[/quote]

Stara tema, vem ampak vseeno. JAZ sem govorila o slikanju na pogrebu. Na pogrebu pa menda človek ni več živ. Zabita si ti!
[/quote]

Sori, ti si zabita. Govori se o obveznih stroških pogreba, ne o najemu fotografa.

Zakaj pokojnik rabi copatke za v krematorij? Resno ne zanima.

Glede cen pa…v zadnjih 6 letih sem pokopala oba starša, obakrat je bila cena okrog 1500, v kar pa je bila vključena tudi osmrtnica, ki je nenormalno draga. Cvetje in pevce smo plačali še dodatno.

Obvezna je halja, v kateri pokojnika upepeljijo. Za copatke se ne spomnim več. Je pa velik strošek za vse, ki niso iz LJ prevoz pokojnika npr. iz bolnišnice v LJ v krematorij in nazaj v domači kraj. Okoli 300 EUR v našem primeru.

Ko berem te številke, se mi samo obrača … Da normalen človek za normalen denar ne more umreti …
Ni čudno, da tako odlašajo z zakonom o raztrosu …

kako se ne bojijo Boga, ker izkoriščajo čustva od ljudi?

Stara tema, vem ampak vseeno. JAZ sem govorila o slikanju na pogrebu. Na pogrebu pa menda človek ni več živ. Zabita si ti!
[/quote]

Sori, ti si zabita. Govori se o obveznih stroških pogreba, ne o najemu fotografa.
[/quote]

Ti čorba nisi samo zabita ampak si skrajno omejena. Kaj mene briga, če ti govoriš o stroških pogreba. Nekdo je omenil fotografiranje in imam vso pravico povedati, da se mi zdi to skrajno bedasto dejanje. In ne govorim o najemu fotografa ampak o tepčkih (si tudi ti, da se tako razburjaš?), ki potegnejo iz žepa svoj fotoaparat ali pa mobitel in slikajo. Kapiš?? Dvomim!!

Sori, ti si zabita. Govori se o obveznih stroških pogreba, ne o najemu fotografa.
[/quote]

Ti čorba nisi samo zabita ampak si skrajno omejena. Kaj mene briga, če ti govoriš o stroških pogreba. Nekdo je omenil fotografiranje in imam vso pravico povedati, da se mi zdi to skrajno bedasto dejanje. In ne govorim o najemu fotografa ampak o tepčkih (si tudi ti, da se tako razburjaš?), ki potegnejo iz žepa svoj fotoaparat ali pa mobitel in slikajo. Kapiš?? Dvomim!!
[/quote]

Potem se pa drži teme, če nisi dejansko zabita.

Ti čorba nisi samo zabita ampak si skrajno omejena. Kaj mene briga, če ti govoriš o stroških pogreba. Nekdo je omenil fotografiranje in imam vso pravico povedati, da se mi zdi to skrajno bedasto dejanje. In ne govorim o najemu fotografa ampak o tepčkih (si tudi ti, da se tako razburjaš?), ki potegnejo iz žepa svoj fotoaparat ali pa mobitel in slikajo. Kapiš?? Dvomim!!
[/quote]

Potem se pa drži teme, če nisi dejansko zabita.
[/quote]

Pa daj, zapri že svoj kljun. Še pri temah o pogrebih, ne moreš zadržati svoje zlobe. Ubogi tisti, ki si jih že pokopala…..

In še bolj ubogi tisti, ki jih še ni 🙂

Seveda, kljune odpirate pa tisti, ki po cenikih na netu brskate in se počutite pametni.

Očitno po vaseh ljudi nategujejo, da pokojnike upepelijo v njihovi “taboljši obleki” in jim ne povedo, da v resnici ljudi slečejo in oblečejo (če?) v nekakšno haljico in obujejo v copatke.

In ljudje-svojci, nato mislijo, da so pokojnika oblekli za na zadnjo pot…. Nateg, še en izmed mnogih.
[/quote]

O čem blodiš? Pokojnika ne moreš oblačit po svojih željah in ta halja in copati so samo eden od nujnih dodatkov, ki jih je treba plačati in ni vštet v ceno, ki jo vidiš na spletni strani za pokop z žaro. Tako kot tista cena ne vključuje krste, ki jo moraš kupit, da pokojnika upepelijo, niti pečatenja te krste in ponovnega odpečatenja itd.
[/quote]

Daj, prilepi, prosim, povezavo na zakonodajo, kjer piše, da pokojnik ne more biti upepeljen v lastnih oblačilih, ampak mora biti v papirnatih oblačilih in copatih.


Ni res, da je halja obvezna!

New Report

Close