Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za vse Pirničane-ke in tiste, ki ste puščali otroke v Lipo.

Za vse Pirničane-ke in tiste, ki ste puščali otroke v Lipo.

Odgovorite prosim:

KAKO SE POČUTITE STARŠI TISTIH, KI SO TEPTALI IN BRCALI V MLADA TRUPLA??????? KOGA ZAGOVARJATE, NA KOGA KAŽETE S PRSTOM? KAKŠNE IGRAČE STE KUPOVALI OTROKOM, KAKŠNE RISANKE STE JIM DOVOLILI GLEDATI, KAKO STE JIH VZGAJALI? PREKLINJATE? STE VERBALNO IN FIZIČNO GROBI? Razmislite…

Si mislim, da si vsi po vrsti umivate roke v stavku: Moj pa že ni… Jaz tudi ne…

Razmišljam o sebi kot najstnici, o mojem domu, nadzoru in vsemi substancami, ki so krožile okrog in po mojem telesu… in se strinjam. Globoko strinjam s Franceljnom. Moj dom ni bil nikoli topel. Mutrle se je sicer trudila s prirojeno ji ljubeznijo, a kaj, ko je bila hkrati tudi najbolj črna izdajalka vseh “grozovitih grehov”, ki so bili zgolj prekrški mladih piščet. Kazni so bile strašne. Zdaj vem, da se temu reče psihično maltretiranje. In hudo je, če te psihično maltretira nekdo z izbornim besednim zakladom, kot ga ima moj fotr. Fotr, ki še dandanes misli tudi, da je Winetou (ja včasih je bil pač Karl May popularen). Od tega sem cela skrotovičena. Najbolj je to opisala Svetlana Makarovič:

“Jaz sem mala roža,
jaz sem rožni spak.
Moj cvet je pokvečen
in moj med grenak.”

V času “mojega cvetja” ni bilo tabletk, bili pa so drugi sintemixi in naravna pomagala k boljšemu počutju. In si bil lahko zadet do 22. ure, pa že čisto trezen, ko si prišel domov. In si lahko cel pouk prespal pod apaurini, pa si bil doma ves skuliran in neproblematičen in v “krasnem” odnosu s starci. Moja sošolka je tako furala eno leto, nato je enkrat skolapsirala. Peljali so jo k psihologu in je dobila – apaurine 🙂

Dom je tisto mesto, kjer se vse začne in konča. Dom mora biti pribežališče, azil, kujalnik, pa po potrebi tudi nežen kravji pastir.

In zakaj sem jaz vsaj približno normalna? Mene so rešile knjige in glasba. Pa ne tista iz diskača. Rešilo me je pisanje dnevnika. Je kdo gledal film Leolo? Tudi on je pisal, da se mu ni zmešalo.

Preberite ponovno Piko Nogavičko. Tisti del, ko se sprehaja s konzervo na glavi. Jako poučno!

Da so otroci lahko odgovorni, potrebujejo najprej odgovorne starce. Da poznajo “mero in čut” jim mora nekdo razložit merske enote. Merske enote, ki se ne spreminjajo iz dneva v dan v skladu z nihanjem razpoloženja starcev.

New Report

Close