Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Začaran krog sposojanja denarja

Začaran krog sposojanja denarja

Trenutno smo na eni plači, moževi. Čisto spodobna za današnje čase, ni pa izobilja. Težko gremo čez mesec. Imamo dve nepremičnini za kateri je treba skrbeti, hči se ukvarja s precej dragim športom. Ker smo racionalni, nam ostane še za kakšno bolj poceni potovanje. Problem je moževa sestra.

Nima dobre plače, a bi vseeno ob primernem ravnanju z denarjem in dogovorom znotraj družine lahko čisto lagodno živeli. So trije odrasli, vsi zaposleni, v majhnem stanovanju z nizkimi stroški. Oblečeni v poceni oblačila, prehranjujejo se večino časa vsak po svoje, na izlete in dopuste ne hodijo, a moževa sestra nikoli nima denarja.

Že celo življenje se šlepa na druge, dokler sta bila živa starša sta jo z denarjem zalagala onadva, potem se je obesila na samsko teto. Ko je umrla tudi ona, si je začela sposojati še od druge tete, ki pa se jo je prav kmalu naveličala. Prav nič ji ni bilo nerodno priti fehtarit svojega brata, torej mojega moža in to skoraj vsak mesec. Njihovi trije prihodki skupaj, so višji od našega enega in edinega.

Možu težim naj sestro raje nauči ribe loviti, kot da ji jih znosi kar na krožnik. On pravi, da se v njeno družinsko življenje in finance ne bo vpletal. Jaz mislim, da bi se moral. Sestra je stara 50 let in mislim, da je skrajni čas, da se nauči ravnati z denarjem tako, da bi lahko preživela brez tuje pomoči.

Mož na neka način že celo življenje skrbi/ pazi na sestro. Težke družinske razmere v otroštvu in mladosti. Jaz mislim, da ji s svojo pomočjo dela precej medvedjo uslugo.

 

 

Nimaš problema z moževo sestro, ampak z možem, ki je tako neumen, da finančno skrbi za odraslo, psihofizično funkcionalno sestro, namesto, da bi za svojo družino.

 

Tako je zivela moja sestra, vsak mesec sem ji posojala denar, ker je njen dedec zapravil vse zase, ona pa je s svojo placo carala, da je vzdrzevala 4 clansko druzino.

Potem se je locila in si ni nikdar vec sposodila denar, financno si je konkretno opomogla.

 

Kaj bi rada? Ženska se pri teh letih ne bo spremenila. Tvoj mož ji ni sposoben rečt ne. Mimogrede a denar tudi kaj vrača ali živijo na možev račun?

Ena rešitev bi bila da začneš služit tudi ti, potem boste lažje živeli. Glede na to da mož vzdržuje tudi tebe, nisi ravno ta prava da bi mu solila pamet glede sestre.

“Glede na to da mož vzdržuje tudi tebe, nisi ravno ta prava da bi mu solila pamet glede sestre.”

 

Ta stavek je zgrešen. Njegova žena in otroci so sedaj njegova družina, za katero mora skrbet. Ne vemo, zakaj je eden brezposeln, ampak tudi, če služi samo eden, je sedaj to NJUN denar, ker sta POROČENA. In morata skupaj odločati o tem denarju.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7171, 21.07.2024 ob 12:15

Trenutno smo na eni plači, moževi. Čisto spodobna za današnje čase, ni pa izobilja. Težko gremo čez mesec. Imamo dve nepremičnini za kateri je treba skrbeti, hči se ukvarja s precej dragim športom. Ker smo racionalni, nam ostane še za kakšno bolj poceni potovanje. Problem je moževa sestra.

Nima dobre plače, a bi vseeno ob primernem ravnanju z denarjem in dogovorom znotraj družine lahko čisto lagodno živeli. So trije odrasli, vsi zaposleni, v majhnem stanovanju z nizkimi stroški. Oblečeni v poceni oblačila, prehranjujejo se večino časa vsak po svoje, na izlete in dopuste ne hodijo, a moževa sestra nikoli nima denarja.

Že celo življenje se šlepa na druge, dokler sta bila živa starša sta jo z denarjem zalagala onadva, potem se je obesila na samsko teto. Ko je umrla tudi ona, si je začela sposojati še od druge tete, ki pa se jo je prav kmalu naveličala. Prav nič ji ni bilo nerodno priti fehtarit svojega brata, torej mojega moža in to skoraj vsak mesec. Njihovi trije prihodki skupaj, so višji od našega enega in edinega.

Možu težim naj sestro raje nauči ribe loviti, kot da ji jih znosi kar na krožnik. On pravi, da se v njeno družinsko življenje in finance ne bo vpletal. Jaz mislim, da bi se moral. Sestra je stara 50 let in mislim, da je skrajni čas, da se nauči ravnati z denarjem tako, da bi lahko preživela brez tuje pomoči.

Mož na neka način že celo življenje skrbi/ pazi na sestro. Težke družinske razmere v otroštvu in mladosti. Jaz mislim, da ji s svojo pomočjo dela precej medvedjo uslugo.

 

 

Se ne bo vpletal v njene finance? Ja kaj pa dela, daje ji denar, torej se vpleta v njene finance ker gospa ne zna z denarjem. Tvoj mož je nedorasel če to počne.

Moja mama tako dela z nami. Živi iz rok v usta, zapravlja za kozmetiko in poceni cunje, ki jih kupiči, ko zagusti pa k nam hodi na posodo. Ne moremo ji dopovedati kje dela napake, ne pusti nam upravljanja s svojim denarjom, vsak mesec pa jo imamo na vratih ko fehtari, da nima za položnice in hrano. Težko je lastno mamo pustiti brez denarja. Potem ji rečem, da mi ne rabi vračat, ker upam, da bo  naslednji mesec bolje, pa ni, nikoli ni, jaz pa nimam srca da bi jimredka naj končno odjebe.

 

Torej pri tej svakinji so v družini vsi zaposleni…zakaj pa še tista dva  zaposlenca ne prispevata k blaginji, ne varčujeta, zakaj je potrebno, da se v finance vpleta nekdo zunanji…

Tu je še nekaj zadaj, ker pri treh plačah- bi lahko živeli kot gospodje…Jaz bi prišla na obisk, ko bodo vsi ti zaposleni doma- in direkt vsekala ,da naj si preračunajo prihodke in odhodke, nekje je keč…

Lahko, da tista dva zaposlenca- pa sploh ne vesta nič o tem izposojanju… to ona kar na skrivaj počne..in bi se reševalo drugače…

To so neke kaprice , težnja po luksuzu- svakinje. Seznanite ostala dva s situacijo, pa da vidimo, če sploh  kaj vesta o izposoji…

Ker ,če bi vedela, mogoče  -bi jima bilo nerodno kaj počne žena, mama naokoli pri žlahti…dajte resnico ven vržt , kot prvo…

Se strinjam- o tem izposojanju -ostala dva zaposlena  v družini nimata pojma.

Mene bi bilo sram, da bi pri takem zaslužku si morala žena hodit sposojat k bratu.

Očitno , da pri njih ne vedo kdo pije in kdo plača . Vsak zase zapravlja- za skupno gospodinjstvo v katerem so- pa zmanjka.

Nekdo bi jim razložiti ali jih izobraziti o ravnanju z denarjem v skupnem gospodinjstvu, koliko kdo prispeva vanj in koliko ima za osebno porabo. Osnove jim manjkajo.

Zato bi bilo fino uvesti neko ekonomiko gospodinjstva, krediti,   ravnanje z financami, vsaj kakšno uro na teden- že v osnovne šole- Se vidi, da nekateri nimajo pojma o ničemer. Pa zaslužijo dovolj za preživetje.

Zgornja tema je seveda izmišljena, ampak tovrstno razmišljanje služi kot opravičilo za kršenje pravic do zasebnosti in razpolaganja z zasebnim kapitalom. Prostočasni pregreti aktivisti bi najraje zasledovali ljudi, kaj kupujejo, in jim skušali preprečiti, da bi kupili nekaj, kar po njihovem mnenju ni vredno tega denarja, tega ni nujno imati, ni primerno, da nekdo to ima … Včasih pa bi v znak svojega protesta to tudi uničili ali poškodovali.

Kaj je za koga luksuz, je stvar osebnega odnosa. Kaj je za koga pogoltnost, ki se jo pogosto obesi tukaj zraven, tudi.

Na koncu ugotoviš, da o gospodarnem ravnanju z denarjem najmanj vedo tisti, ki bi o njem svetovali. V slogu predsednika vlade iz časa, ko so ljudje dobivali tudi za 100 evrov višjo položnico za elektriko – svetoval jim je, kako privarčevati s pravilno uporabo naprav, ki el. potrebujejo. Izračun je pokazal, da je govoril o 1,5 evra na mesec. In ga ni bilo prav nič sram ljudem, ki so zaradi podražitve dobili za 100 evrov višjo položnico, svetovati, da si bodo z 1,5 evra olajšali življenje.

 

 

 

Iz teksta je poleg vsega opisanega moč razbrati da je ta oseba,ki si neprestano izposoja denar zapadla v neko verigo izposojevanja denarja iz katere pa bo težko ven prišla.Ja tu nekaj ne štima in močno smrdi.

Tako tudi naša soseda. Kar naprej mora nekoga fehtarit za denar.

Pa ima dovolj veliko plačo, in stanuje pri tastu in tašči.

Pa še kar fehta in fehta, ker kao uboga nima. Pa ima. Samo joka in stoka in se pretvarja, kako je revna.

Ampak njej je to, da molze starejše sorodnike gušt. Športno.

In potem se okrog pri prijateljih hvali, kako dobro jim je kaj denarja “speljala”.

Vsak mesec na dan pokojnine naredi krožno vožnjo po obiskih.

Ja, tudi takšne gnide so .

Njegova sestra je samo ena, ženo si pa lahko tudi drugo najde. In bi si jo res moral, ker od tebe ni nič, samo tečnarjenje in foušija.

Predlagam ti ločitev … od njegovega denarja. Tip in njegov denar te nista vredna. Če se ceniš, ne boš prenašala tega sranja, ampak šla na svoje, ker si močna in neodvisna ženska. A ne?

Vse skupaj rabite lekcijo o odraslosti.

Mož o tem, kje so prioritete, njegova sestra o ravnanju z denarjem, ti pa o nevtikanju v stvari, ki se te ne tičejo.

Denar, če ga ne vrača, je podarjen in ne posojen. Posoja denar, ki je vaš družinski in ne samo njegov.

Torej se naj nauči reči ne, ne neposodim več denarja. Rabiš hrano, kupim, rabiš plačilo položnice, ti jo plačam, rabiš zdravila, ti jih plačam. Take cenkarje hitro odnese stran, ko se pipica zapre.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5011, 21.07.2024 ob 18:48

Zgornja tema je seveda izmišljena, ampak tovrstno razmišljanje služi kot opravičilo za kršenje pravic do zasebnosti in razpolaganja z zasebnim kapitalom. Prostočasni pregreti aktivisti bi najraje zasledovali ljudi, kaj kupujejo, in jim skušali preprečiti, da bi kupili nekaj, kar po njihovem mnenju ni vredno tega denarja, tega ni nujno imati, ni primerno, da nekdo to ima … Včasih pa bi v znak svojega protesta to tudi uničili ali poškodovali.

Kaj je za koga luksuz, je stvar osebnega odnosa. Kaj je za koga pogoltnost, ki se jo pogosto obesi tukaj zraven, tudi.

Na koncu ugotoviš, da o gospodarnem ravnanju z denarjem najmanj vedo tisti, ki bi o njem svetovali. V slogu predsednika vlade iz časa, ko so ljudje dobivali tudi za 100 evrov višjo položnico za elektriko – svetoval jim je, kako privarčevati s pravilno uporabo naprav, ki el. potrebujejo. Izračun je pokazal, da je govoril o 1,5 evra na mesec. In ga ni bilo prav nič sram ljudem, ki so zaradi podražitve dobili za 100 evrov višjo položnico, svetovati, da si bodo z 1,5 evra olajšali življenje.

 

 

 

Kdo je dobival po 100€ višje položnice za elektriko? Kako gospodinjstvo? Ob enaki porabi?

 

Težko je lastno mamo pustiti brez denarja. Potem ji rečem, da mi ne rabi vračat, ker upam, da bo naslednji mesec bolje, pa ni, nikoli ni, jaz pa nimam srca da bi jimredka naj končno odjebe.

A ni to res težko? Moj pokojni oče je bil isti!!!! Profesorska plača, živel pri ljubici, a vedno brez denarja. Stalno je na prefinjen način fehtaril pri meni, z tistimi velikimi očmi, že kar malo solzen, “a veš, midva sva čisto brez denarja…” Moj mož je bil še bolj sočuten od mene, ja, staršem je pa ja treba pomagati. Danes vidim, da sva mu samo štango držala. Ko nekdo vsak mesec vse zafrčka za neumnosti, rabi pomoč v smislu terapije. Denar ne reši problema.

Danès celè lìtanije. 2 bajtì, pa drag špòrt Fensi je trèba biti. 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Namesto, da se ukvarjaš z moževo sestro, delaj na tem, da boste imeli dve plači, zakaj skrbite za dve nepremičnini, če živite v eni in zakaj se ‘mora’ hči ukvarjat z dragim športom, če težko živite…

Potem boš lahko drugim solila pamet in se soodločala financirat svakinjo ali ne.

Če imate dve nepremičnini, bi lahko eno oddali. Zgleda, da ti nimaš svoje plače? Kaj, če bi šla ti v službo? Moževa sestra ima plačo. Denar od moža je denar od mo] a, in ga lahko da komur hoče, tudi lastni sestri.

Odgovor na objavo uporabnika
Simona76, 27.07.2024 ob 17:59

Če imate dve nepremičnini, bi lahko eno oddali. Zgleda, da ti nimaš svoje plače? Kaj, če bi šla ti v službo? Moževa sestra ima plačo. Denar od moža je denar od mo] a, in ga lahko da komur hoče, tudi lastni sestri.

To pa ne!  Poročen je in to je njun denar.   Mož in žena sta skupnost, celica. On pač hodi v službo, ona pa naredi več doma. Tudi njeno delo je nekaj vredno.

New Report

Close