Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Začasno smo se preselili k tašči, pekel na zemlji

Začasno smo se preselili k tašči, pekel na zemlji

Če je le možnost pojdi na svoje. Ko se bo otrok rodil, boš sama pod vplivi hormonov, za tvojega bo vse na novo in tašča bo vsak dan pri tebi kot da je otrok njen. Kmalu lahko tvoj začne, pa saj je super ker ti pomaga in dobiš občutek, da si nerazumljen, sam… na koncu pride depresija. Šla skozi to.
Moj zakon bi šel v franže, če ne bi šla. In to po nekaj letih prizna tudi moj.
In nekdo, ki ni imel take tašče, tega pač res ne more razumeti. To da nimaš zasebnosti, da sprejme vsak tvoj obisk, če ga zgreši pride kar nenajavljeno na obisk s piškoti, češ tamlada itak spet ni nič postregla (kljub temu da je recimo pecivo na mizi). Ko te ni doma brska po omarah, nenajavljeno hodi v stanovanje in te dobi v neprijetnih situacijah. Na koncu si v glavi kar zapiči nekaj, da si rekel in to je sveto prav in razlaga vsenaokoli.
Skratka ni denarja in drugih pozitivnih stvari, ki bi to lahko odvagala. Verjamem, da ni tako povsod, a šele dokler ne naletiš na nekaj takega ne dojameš razsežnosti teh težav in nezmožnost nekaterih videti stvar iz drugega zornega kota in neskončnega egoizma.

Torej če so v njeni hiši, jim lahko vohlja po omarah in jemlje njihove stvari brez njihove vednosti? Zanimiva pravila. Torej če prideš ti k meni na kavo, imam pravico vzeti tvojo torbico in prešarit, kaj imaš noter, ter si mal šminko sposodit, če mi tako paše. Saj si navsezadnje v moji hiši, najemnine ali kave mi nisi plačala, moja hiša, moja pravila. A ne?

Dvomim, da so vse tašče tako slabe kot opisujete. Iskreno menim, da je problem pre dvsem v snanah, ki ne znajo preseči, da smo ljudje drugačni in pa biti hvaležna za to osebo, ker ti je rodila partnerja.
Pišem iz izkušenj, ker ima brat ženo, ki se je odločila, da njegove mame ne bo marala. Ne glede na to kaj je rekla,kaj je naredila … zanjo ni bilo prav, pa še lagala je, samo da bi jo očrnila. Ampak vem, da je bil problem izključno v snahi.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz bi dala taščo na ignor po enem mesecu. Leto dni slabih živcev? Ne se zajebavat….NI vredno! Takoj ko bi bilo možno, takoj v najem. Ker res ni vredno.

No, ena meja pri teh pravilih pa tudi mora biti, in to je, da lastnemu otroku pustiš zasebnost, tudi če živi v tvoji hiši. Pa ne mi rečt, da preštorate svojim polnoletnim otrokom celo sobo in se vam to za nameček zdi tudi popolnoma samoumevno, saj je vaša hiša? Svetite zraven, ko imajo obiske?
Nič čudnega, da je potem medgeneracijsko sobivanje tak pekel.
Pa še, ne morem verjeti, da toliko žensk pri 60 ali 65 nima lastnega življenja, ampak je njihov smoter moriti vsem, ki jim pridejo pred oči.

Enkrat samkrat sem to doživela – samoumeven priklop tašče, ko sem prišla na obisk – zgleda, da sem naredila tako pretresen ksiht, da se je tudi pobrala. Ne rečem, da si izmenjaš par vljudnostnih stavkov, če se ravno srečaš pred hišo ali na stopnišču, to je normalno. Ali da pride mama/tašča malo poklepetat, če me pozna še iz otroštva.
Da se pa nepovabljen pridružiš, kot da smo stare prijateljice … me zanima, kakšen ksiht bi ona naredila, če bi se ti pridružila njej in njenim prijateljicam?

Torej če so v njeni hiši, jim lahko vohlja po omarah in jemlje njihove stvari brez njihove vednosti? Zanimiva pravila. Torej če prideš ti k meni na kavo, imam pravico vzeti tvojo torbico in prešarit, kaj imaš noter, ter si mal šminko sposodit, če mi tako paše. Saj si navsezadnje v moji hiši, najemnine ali kave mi nisi plačala, moja hiša, moja pravila. A ne?
[/quote]

Ne, nikakor ni prav, da tašča vohlja po njenih stvareh. Mislim, da se vsi strinjamo. Menim pa, da je zgodba nekoliko drugačna kot je prikazana.
Pri nas je bratova žena npr. govorila, da hodim v njeno stanovanje in trošim njen parfum. Prvo, to ni bilo res. Drugo, kako bi opazila, da se je nekdo dvakrat pošprical s parfumom? Takšnih stvari je bilo veliko. Ona si je enostavno izmislila stvari, da je najedala bratu, kako smo nemogoči.
V tej zgodbi bi rekla, da je zgodba npr. takšna ali podobna. Tašča je popazila otroke en otrok se je zapacal. Tašča je šla iskat v omaro oblačila,da bo preoblekla vnuka, snaha pa govori, da ji brska po omarah. Mislim, da gre za takšne prilagojene zgodbice. Mislim, da so zelo redke tašče, ki bi šle v sinovo stanovanje brskat po omarah.

No, ena meja pri teh pravilih pa tudi mora biti, in to je, da lastnemu otroku pustiš zasebnost, tudi če živi v tvoji hiši. Pa ne mi rečt, da preštorate svojim polnoletnim otrokom celo sobo in se vam to za nameček zdi tudi popolnoma samoumevno, saj je vaša hiša? Svetite zraven, ko imajo obiske?
Nič čudnega, da je potem medgeneracijsko sobivanje tak pekel.
Pa še, ne morem verjeti, da toliko žensk pri 60 ali 65 nima lastnega življenja, ampak je njihov smoter moriti vsem, ki jim pridejo pred oči.
[/quote]

a vi pustite svojim staršem zasebnost, da imajo pri svojih 60 tih tudi kaj od življenja?
Ali se ravnate po načelu, saj sem tam doma, torej lahko v vsakem trenutku navratim, vzamem kar rabim, svoje otroke učim, da lahko ob najbolj nemogočih urah hodijo v pižamah dol, pričakkujem, da bosta stara dva na poskok ugodila vsem željam? Ker ko si enkrat starš, si starš za zmeraj?

Tast mirno bere časopis, medtem ko se vi kregate?? Svašta! Očitno se je vdal v usodo…Škoda. Ker bi lahko on malo zaropotal, takrat ko bi bilo potrebno, on pa nič. A je z njim vse u redu?

Ne, nikakor ni prav, da tašča vohlja po njenih stvareh. Mislim, da se vsi strinjamo. Menim pa, da je zgodba nekoliko drugačna kot je prikazana.
Pri nas je bratova žena npr. govorila, da hodim v njeno stanovanje in trošim njen parfum. Prvo, to ni bilo res. Drugo, kako bi opazila, da se je nekdo dvakrat pošprical s parfumom? Takšnih stvari je bilo veliko. Ona si je enostavno izmislila stvari, da je najedala bratu, kako smo nemogoči.
V tej zgodbi bi rekla, da je zgodba npr. takšna ali podobna. Tašča je popazila otroke en otrok se je zapacal. Tašča je šla iskat v omaro oblačila,da bo preoblekla vnuka, snaha pa govori, da ji brska po omarah. Mislim, da gre za takšne prilagojene zgodbice. Mislim, da so zelo redke tašče, ki bi šle v sinovo stanovanje brskat po omarah.
[/quote]

No, verjamem, da sta vedno dve stvari in da jih je dobro slišati. A nikoli ni samo ena stran sveta resnica. Veš kaj je reka starejša soseda prijateljici, ko je šla na morje? Si pa pridna, ker imaš tako lepo pospravljeno omaro, predno greš. No potem so prišli do tega, da je tašča lepo razkazala omare in kako ima snaha pospravljeno.
Meni nikoli ni bil problem, da pride gor, pove kaj rabi, spije kavo, vzame otrokom za obleči. Ampak ne ob 22ih čisto tiho, da jo vidiš na vratih. Ali pa je prišla le zato, da mi je povedala kaj ne znam in kako bi morala. Ali da pride pregledati vsak obisk z dvema piškotoma za na mizo. Spoštuj osebnost in samostojnost svojih otrok. Spoštuj tudi drugo mnenje, tudi če imaš občutek, da imaš edino ti prav. Ker ko pride enkrat predaleč potem moti vse.

So tudi takšne tašče,ki ti dnevno napolnijo hladilnik,pustijo na štedilniku kosilo ,vsak dan in ne ved več jaj bi si mislil,skratka ni potrebe hodit v trgovini sploh.

a vi pustite svojim staršem zasebnost, da imajo pri svojih 60 tih tudi kaj od življenja?
Ali se ravnate po načelu, saj sem tam doma, torej lahko v vsakem trenutku navratim, vzamem kar rabim, svoje otroke učim, da lahko ob najbolj nemogočih urah hodijo v pižamah dol, pričakkujem, da bosta stara dva na poskok ugodila vsem željam? Ker ko si enkrat starš, si starš za zmeraj?
[/quote]

Ja jim. V 12ih letih sva šla le 1x zvečer ven, pa sva dobila pod nos (od tašče) od takrat nikamor brez otrok. Nikomur jih ne turiva, le če želijo sami (stari starši), predno pridem, pokličem – vprašam, če kaj rabijo. Edino doma omaro s sladkarijami še vedno odprem in preverjam, če je kaj dobrega (seveda ko sta poleg), kar je očitno stara navada. 🙂

pa kdo še temu nakladanju verjame. Tašče počnejo živega boga, medtem ko snahice pa nikoli ne uletavajo k taščam, ne puščajo otrok pri njih, ne postrežejo si iz njihove skrinje in vrta ko kaj zmanjka, tašče enkrat v 20 letih 2 uri čuvajo otroke………………
očitno monklje živijo na nekem vzporednem planetu.

Isto kot blok?? Pozdraviš in živiš svoje življenje? A sta kupila stanovanje? Sta plačala? Plačujeta najemnino?? Če ne, potem niti slučajno ni isto kot blok. Ja, imaš take, ki se ne vmešavajo, in imaš tiste, ki se. Naši sosedje recimo, kjer tudi živijo tamladi z otrokom v mansardi, se redno zunaj družijo. Skupaj stari in mladi delajo na vrtu, ko imajo mladi obiske in so zunaj za mizo in pečejo, pridejo tudi stari zraven, pa ni nikoli videt nobene užaljenosti. Nevesta (stara sta moževa starša) skupaj s tastaro okopava, pleje itd. In če živijo na tak način, res ne vidim nobenih težav na vidiku, ampak to se je treba prilagajat, tudi tamladi, ne pa da misliš, da si dobil nekaj zastonj, zdaj pa se boš obnašal kot v bloku. Ponavadi je pri teh mladih tako, da se res preselijo v mansardo in pričakujejo, da bodo imeli mir pred starimi. Stari urejajo zunanje površine, ponavadi rihtajo vrt, mladi pa samo pobirajo, kar tastari naredijo. In če kdo od starih prosi za kakšno pomoč, delitev dela itd., je takoj ogenj v strehi, da kaj se vmešavajo. Ja, draga moja, ta dela, če jih nočeš opravljat, se v bloku plačuje, veš? V takih skupnostih starih in mladih, pa pač moraš poprijet. Če boš zunaj rezala njene vrtnice, bo seveda stara gledala, kako jih režeš in ali sploh znaš. Ti bi pa rada, da ne plačuješ ničesar, hkrati je pa tudi ne bi gledala sploh. e, ne bo šlo tako!

Joj, daj ne seri, no. Kamere sta nastavila zaradi parfuma???? Kakšne kamere? In lasten sin bi mami kamere nastavljal, da jo dobi, ko se bo s parfumom našpricala? Ne spoštuješ je, sovražiš jo, si pa v njeni bajti. Kdo je zdaj tu hinavec? Aja, po drugi strani je pa najem drag. Ma nemoj!! Če bi imela tale tašča jajca, bi vaju prijavila na policijo, ker sta nedovoljeno snemala, kaj ona dela v svoji lastni bajti. A vama je ona dovolila postavljati kamere okoli in nedovoljeno snemati? Ni, ane? Spokajta se ven in plačujta nekje najem, ne pa da obiraš žensko, ki ti zastonj daje streho nad glavo.

Preden nadaljujete, kako se moram prilagoditi, ker ima vso pravico da to dela, ker je njena hiša, da mi brska po omari vsak dan, v kopalnici vse pregleda, javljam, da smo našli najemnisko stanovanje. Včeraj sva šla na ogled, danes pa nam potrdijo, gre za ljudi ki jih poznamo. Prvega junija se vselimo. Raje mir in manj denarja kot nekaj takega kar tukaj doživljamo. Upam da ne bom niti 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} taka kot je tašča, ker to meni ni normalno . Moji starši meni niso sobe nikoli prebrskali, nikoli niso imeli nadzor nad bančnim računom, pa mi tudi niso računali najemnine. Vsem ki se tako naslajate, pa vam privoščim take razmere, da na svoji koži dojamete in presodite kaj je prav in kaj ni. To kar sem tu videla, doživela, ni normalno, v to s prepričana. Nihče nima pravice brskati po tujih stvareh. Nihče. Gospa ki je napisala da je čudno obnašanje tasta. On je uničen človek, če ji je kaj rekel, ga je žrla mesece. Zato je raje tiho.

a vi pustite svojim staršem zasebnost, da imajo pri svojih 60 tih tudi kaj od življenja?
Ali se ravnate po načelu, saj sem tam doma, torej lahko v vsakem trenutku navratim, vzamem kar rabim, svoje otroke učim, da lahko ob najbolj nemogočih urah hodijo v pižamah dol, pričakkujem, da bosta stara dva na poskok ugodila vsem željam? Ker ko si enkrat starš, si starš za zmeraj?
[/quote]

Ko sta bila stara 60, že zdavnaj nisem več živela doma in sem prihajala na obisk na par tednov, seveda po vnaprejšnjem dogovoru.
Sem se pa obnašala kot doma – torej sama odprla hladilnik, si skuhala kavo, pripravila zajtrk, sem pa tudi skuhala kdaj kosilo za VSE, pomila posodo, pomagala pri ta hujšem delu, pokosila, poplela vrt in tako dalje. Nihče me ni stregel kot gosta.
Še vedno sem tam tudi imela svojo sobo …
Če pa bi hišo preuredili ali če bi se starši preselili, bi bila pa seveda druga pesem.
Imam odrasle otroke, ne živimo več skupaj, ampak su casa je su casa, mi casa je pa še vedno nostra casa.

A opcije pa ni, da se partner pogovori s taščo?

Če ste zamenjal ključavnice, kako ti potem brska po omarah vsak dan?

Pri bivšem sem imela isti primer kot vi le, da zanosila nisem… V vse se je mešala rada sem bila urejena, ker ja tudi z nohti grem v vrt itd. Ampak tega ona ni razumela nikakor, vedno je hodila v stanovanje gledala po policah kaj si je zvišana snaha kaj kupila in spet zmetala denar za nepotrebne stvari. Ni omembe vredno, da je sin bil pa skoraj na njeni strani… No čez čas sem se odselila nazaj domou in zaklučila to pot… Pred meseci sem spoznala sedanjega fanta in tudi tu se mi je ponudila priložnost, da se preselim k njemu in glej ga zlomka v mansardo..mislit si ne morete kako sem oklevala, da slučajno nebi bilo isto kot prej.. Ampak sedaj imava svoje nadstropje res zase je ni gor na vrh razen do balkona gre kjer ima rože seveda z dovoljenjem fanta drugace je tudi nebi blo, če želi družbo skuha kavo in me pokliče na čvek… Nevsivljiva res zlata ženska….

Ko sta bila stara 60, že zdavnaj nisem več živela doma in sem prihajala na obisk na par tednov, seveda po vnaprejšnjem dogovoru.
Sem se pa obnašala kot doma – torej sama odprla hladilnik, si skuhala kavo, pripravila zajtrk, sem pa tudi skuhala kdaj kosilo za VSE, pomila posodo, pomagala pri ta hujšem delu, pokosila, poplela vrt in tako dalje. Nihče me ni stregel kot gosta.
Še vedno sem tam tudi imela svojo sobo …
Če pa bi hišo preuredili ali če bi se starši preselili, bi bila pa seveda druga pesem.
Imam odrasle otroke, ne živimo več skupaj, ampak su casa je su casa, mi casa je pa še vedno nostra casa.
[/quote]

zakaj pa potem ene tako težko razumejo, da je mi casa še vedno nostra casa?

Lažeš!

Odgovor na objavo uporabnika
Tašča in pekel sta zame isto, 09.05.2021 ob 09:30

S fantom gradiva hišo, planirala sva vselitev drugo leto. Živela sva vsak pri svojih starših, delala z zmernim tempom hišo, ker sem pa zanosila neplanirano, njegovi starši rečejo naj pridemo k njim v mansardo, ki je zrihtana, brat je prej živel tu, pa se je odselil na svoje. Tašča je nora oseba, hodi za nama, dobimo obisk, pride k nam na vrt, kjer nas vidi,pride zraven, je kot mora. Nič jo ni sram, njej je to normalno. Ko kosimo, sveti zraven. Ko vrtnice obrežemo, je zraven. Nič ne naredimo dobro. Samo jamra, kako jo vse boli, kako ji je dolgčas, jaz jo poslušati več ne morem. Vsak dan pove da je ona lastnik in da ne bom nič po svoje delala , fant se z njo dnevno skrega. Videti jo več ne moreva. V stanovanje nam uletava, sedaj sva zamenjala ključavnice, je znorela, da ne bomo zaklepali pred njo njeno hišo. Uporabljala je moj parfum, kar naenkrat ga je bilo dosti manj, ko jo vprašam, je lagala da ne, potem sva nastavila kamere in videla kako vsako dopoldne vse pregleda. Tast je tiho, podrejen in v svojem svetu, tiho bere časopis ko se mi kregamo. Vedno govori da bo sama v hiši ostala, pa da noben otrok noče biti doma, ma kako bomo doma, če je taka. Skrajno neprilagodljiva na vsako spremembo. Imava majhnega psička, skoz govori da ne mara živali. Pride kakšen maček na parcelo, znori da ji bo vse posral. Čudna do konca. Pogovor ni možen, ona je najboljša, ima pa smolo ker ima dva sinova ki jo ne razumeta. Pa smolo ima ker ima moža ki jo tudi ne razume. Pa snahe tudi ne. Skoz govori dolgčas, dolgčas. V pokoju je od 50 leta, zdolgočasena do konca. Samo sebe vidi, drugi jo ne zanimajo, samo ona ima probleme. Nisem še videla bolj egoistične osebe. Kaj storiti? Bojim se da bom znorela s to žensko, samo še kregamo se doma zaradi nje. Skrbi ne za otroka, ni dobro da sem kot noseča tako živčna.Po drugi strani je najem drag. Sploh ne vem. Zdržala še eno leto ne bom tu. Mož pravi da naj greva v najem, bomo pa počasneje hišo zrihtali. Verjetno je to najbolje.

Eh, z otrokom bo toliko dela, da boš pozabila na ostalo. Zdrži še teh nekaj mesecev in potem v svojo hišo. Ne splača se ti v takšnem obdobju trošit denar za najemnino. Toliko pa človek le mora biti sposoben “potrpeti” v življenju.

Je pa nekaj res… vidva sta trenutno samo gosta na njenem. Lepo bi bilo, da se temu primerno obnašata. Tudi glede posegov v okolico in z obiski. ko bosta na svojem, pa delajta po svoje.

Tašča po mojem ni nevarna. Samo zdolgočasena.

Odgovor na objavo uporabnika
Tašča in pekel sta zame isto, 10.05.2021 ob 14:14

Preden nadaljujete, kako se moram prilagoditi, ker ima vso pravico da to dela, ker je njena hiša, da mi brska po omari vsak dan, v kopalnici vse pregleda, javljam, da smo našli najemnisko stanovanje. Včeraj sva šla na ogled, danes pa nam potrdijo, gre za ljudi ki jih poznamo. Prvega junija se vselimo. Raje mir in manj denarja kot nekaj takega kar tukaj doživljamo. Upam da ne bom niti 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} taka kot je tašča, ker to meni ni normalno . Moji starši meni niso sobe nikoli prebrskali, nikoli niso imeli nadzor nad bančnim računom, pa mi tudi niso računali najemnine. Vsem ki se tako naslajate, pa vam privoščim take razmere, da na svoji koži dojamete in presodite kaj je prav in kaj ni. To kar sem tu videla, doživela, ni normalno, v to s prepričana. Nihče nima pravice brskati po tujih stvareh. Nihče. Gospa ki je napisala da je čudno obnašanje tasta. On je uničen človek, če ji je kaj rekel, ga je žrla mesece. Zato je raje tiho.

In kregali se boste potem  do neskončnosti. Sploh ko rodiš.

Sicer malo dvomim v resničnost te zgodbe, ker človek, ki gradi hišo, je ponavadi bolj varčen in racionalen.

Vajin problem je klasika sodobnih parov, ki furajo “resno” zvezo tako, da živijo vsak pri svoji mami, potem pa ženska zanosi in se preselijo k tašči. To ne more funkcionirat. Že zato ne, ker dva človeka nista navajena živeti skupaj, kaj šele s taščo. Potem pa tašča postane strelovod za vse. Če bi vidva sploh bila navajena skupaj živeti, bi tudi taščo lažje obvladala.

 

Kaj šele bo, ko pride otrok…

Čimprej iz hiše.To sem  doživela.Nekateri ki tega ne doživijo ne bodo nikoli razumeli muke ki jo prenašaš za ceno stanovanja.

Tašča ves dan doma,posesivna,hotla mi ne vem kaj delat,midva od doma ona v stanovanje.

Ko so prišli otroci niti vstala še nisem je bila že pri meni v stanovanju.ponujala hrano,hotla vse vedet…..da ne naštevam več….samo ven in drugam..

New Report

Close