Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Začela sem ga piti

Začela sem ga piti

spoznala sem fanta in moža sedaj, res v vsem se ujameva ampak očitno imava problem z alkoholllom … oba sva sposobna imava izobrazbo imava službi ampak imava to strast do alkota,…………………………. sedaj pišem iz praktično žura s prijatelji, ki so tudi nekako alkoholiki, vsi živimonekje v gozdu 20km iz ljubljane nekako off grid a vsi imamo dobre službe… čez vikende se ga nalijemo kot prašiči evo sedaj sem pijana kot satan a je to vredu življenje svetute jme mi

 

Ce te skrbi. Prevec pijes.

Poskusta z mozem.

Na 14dni in ne di konca, ampak zmerno.

Nabavta si prehranske dodatke ker jih alko kuri.

Ti si mocnejsa okol alkota zato se ti odloci da drug vikend ne bosta pila.

Moz te bo se bolj obcudoval.

 

Počakaj, da pridejo kidoti, bo konec partya.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
Ahhhhh, 29.05.2021 ob 15:58

Počakaj, da pridejo kidoti, bo konec partya.

T je lahko nevarno – veliko “Kidotov” takih rednih pivcev alkohola ima lahko marsikakšno okvaro, anpmalij.

 

pred oči si naj namala, da rodi otroka npr. s cerebralko, ali pa kakšno mišično atrofijo, ali pa s kakšnim ne dovolj zaraslim/odprtim organom, ali morda z okvaro srca že takoj po rojstvu, okvarami živčevja, ker se hrbtenjača ne bo pravilno zapirala……. To sliko si naj namala pred oči – se bo streznila in brcnila v rit  glede zadevanja z alkotom od danes na jutri.

Alkoholizem je razvada, ki se ji ni mogoče odpovedati. Izvira iz otroštva, ker je v tvoji familiji hlače nosila mama, oče je bil pa šleva namesto trden kot hrast. Ko te je oče prvič videl pijano, bi te moral namlatiti kot vola. Če prvič ne zaleže, pa drugič in tretjič. To je edina rešitev. Da pa mož ni prida, se pa vidi, če pije s tabo. Verjetno je bil tudi tvoj oče alkoholik, ker se to deduje.

Odgovor na objavo uporabnika
to jo bo streznilo, 29.05.2021 ob 16:14

T je lahko nevarno – veliko “Kidotov” takih rednih pivcev alkohola ima lahko marsikakšno okvaro, anpmalij.

 

pred oči si naj namala, da rodi otroka npr. s cerebralko, ali pa kakšno mišično atrofijo, ali pa s kakšnim ne dovolj zaraslim/odprtim organom, ali morda z okvaro srca že takoj po rojstvu, okvarami živčevja, ker se hrbtenjača ne bo pravilno zapirala……. To sliko si naj namala pred oči – se bo streznila in brcnila v rit  glede zadevanja z alkotom od danes na jutri.

Se nobena ki jo “poznam”, se zal prej ni zbrcala. Naskra pa otrok, ki je potem se zasmehovan( nadloga druzine, on kriv da se je tak rodil) in trpincen. Bogi otrok. :((

Če ga piješ v družbi, je že nekako razumljivo. Ampak jaz se ga nacukam na skritem in vedno pogosteje.

Da pozabim na napačne odločitve, na zgrešene naložbe, na žalost in opup v katerega sem marsikoga porinila.

Skrivam steklenice močne pijače, včasih sem čisto otopela z mislimi, vendar se smejem tja v tri dni, da me ne pogruntajo.

Bojim se, da sem že zelo daleč.

Nehaj piti. Čimprej. Dokler še lahko nehaš.

moj predlog  poišči  strokovno  pomoč  Oz nasebi začni delat kot je branje ukvarjanje z športom  in  Trden ne glede alkohola  torej če ti ponudi  nepijem Oz še zlati da imaš zdravila in da neprijetno pomaga

Kaj mislite, kako je bilo vecina slovencev narejenih, na pol litra šnopsa kakopak.. tastar je prisel domov nabasan od soseda ali gostilne, pri vecerji je mama gospodinja ruknila par krajcev.. pa je blo veselo u štal.. isto je blo po tovarnah, če nisi bil nabasan te niti spustili niso za stroj ker ga ni znal upravljat trezen. Bili so vsi in vse

Sem šel zadnjič z biciklom eno rundo, resno nas lahko skrbi vse, koliko leži pirovskih piksen ob cesti. Pa to pol folka pod gasom vozi.

Odgovor na objavo uporabnika
ggrf, 02.06.2021 ob 13:10

Sem šel zadnjič z biciklom eno rundo, resno nas lahko skrbi vse, koliko leži pirovskih piksen ob cesti. Pa to pol folka pod gasom vozi.

od piva postaneš bolj debel kot kaj drugega.. bolj je problem če dnevno cukaš vino ali še kaj močnejšega

 

Ni res da nemors nehat zlahkoto sm bi hud alko pa sm n3hu takoj k sm se odlocu

Ne za govarjam alko ampak ce ga neb bilo bi 3/4folka zbolel umrl zarad zivvoc

Odgovor na objavo uporabnika
na stara leta, 01.06.2021 ob 17:56

Če ga piješ v družbi, je že nekako razumljivo. Ampak jaz se ga nacukam na skritem in vedno pogosteje.

Da pozabim na napačne odločitve, na zgrešene naložbe, na žalost in opup v katerega sem marsikoga porinila.

Skrivam steklenice močne pijače, včasih sem čisto otopela z mislimi, vendar se smejem tja v tri dni, da me ne pogruntajo.

Bojim se, da sem že zelo daleč.

Se strinjam, vse se da ampak, ko ga začneš popivati, vino, pivo, alkoholne pijače na skrivaj in to zmeraj več, potem je konec.

Zaradi letos prebolele korone ne pijem več, ker me sicer močno zapeče v prsnem košu,  trpim tud prenaglo bitje srca. Če pa kaj močnega spijem, se mi naslednji dan to prenaglo bitje srca spremeni v panični napad in so me zaradi tega že večkrat obravnavali na kardiologiji in zdravili z beta blokatorji. Tako da se raje pravočasno odloči za zdravljenje, preden tako daleč zabredeš, saj alkoho povzroča poškodbo srčne mišice, alkohol in prebolela korona jo samo spravi na plano! In proti koroni se daj čimprej cepit in ne razmišljaj o stranskih učinkih, samo da je ne dobiš in da te ne sesuje.

Draga moja, obe sva se enako spraševali – za vikend se imaš lepo z prijatelji, itak več misli ne delajo, prikrade pa se tisto malo vprašanje; kaj pa imam od tega? Kaj pa bo jutri, ko bo noč minila prišle pa bodo posledice kot glavobol, pozno vstajanje in zapravljen dan?

Letos bom stara 25 let, in pri 20ih je bil zadnji hardcore vikend – pa je bilo zabavno, pa smo se smejali, pa ga žurali, pa sem spoznala lušne fante … ni da ni. Vendar sem se vedno spraševala kaj imam od tega naslednji dan? Tisti luštn model se v treznem stanju mogoče nebi tako spogledoval z mano kot se je zvečer. Vrjetno nebi rekla te in te neumnosti, bi se ugriznila v jezik…. in potem sem rekla naslednjič da nebi šla ven, da nebi pila, da bi imela raje piknik doma in da se pogovarjamo, da lahko gremo ven vendar ne bom pila intd…. in naenkrat se je moj krog prijatljev iz 12 zoožal na 3 ljudi 🙂 Ampak mi ni žal – slovenska kultura se utaplja v alkoholu, isti ljudje se še danes vsak vikend dobivajo in po instagram sotoryu sodeče je še vedno ista pesem (alkohol po mizah). Raje se zbudim čez vikend ob6h zjutraj, naspana in polna optimizma kot da se zbudim ob desetih z občutkom skale v glavi in nejevolje ….

 

Živjo.

Iz lastnih izkušenj ti povem da če si boš v glavi razčistila boš tud nehala takoj.

Sem bla v isti situaciji dve leti, pa sm prisla do podna zdj sm pa ze dva mesca 0.0.

Ko si postavis prioritete v življenju boš alkohol tud nehala pit.

Dokler pa sama ne veš kaj hočeš bos bredla globlje in pol ne bo slo vec kr tko na “izi”.

Upam da ti uspe 👍

Odgovor na objavo uporabnika
spoznala sem ga, 28.05.2021 ob 22:26

spoznala sem fanta in moža sedaj, res v vsem se ujameva ampak očitno imava problem z alkoholllom … oba sva sposobna imava izobrazbo imava službi ampak imava to strast do alkota,…………………………. sedaj pišem iz praktično žura s prijatelji, ki so tudi nekako alkoholiki, vsi živimonekje v gozdu 20km iz ljubljane nekako off grid a vsi imamo dobre službe… čez vikende se ga nalijemo kot prašiči evo sedaj sem pijana kot satan a je to vredu življenje svetute jme mi

 

Vi kar do onemoglosti, sej slovenčki so itak pijanski narod. Potem se pa čudimo mrtvim na cesti

Nic ni narobe ravno obratno super je, ce nisi že zjutraj vsaj malo vinjena si vrgla stran dan

butalci imate keš prek sorodstvenih vezi, nimate pa bogate duše.

Živijo,

Imava zelo podobno situacijo. Oba izobražena, dobri službi, svoje stanovanje…ampak zapita. Vsaj trikrat na teden, se ga zelo napijeva, Takrat lahko pride do groznih prepirov, tepeva se, praskava se…Durgače je bila to velika ljubezen, še vedno je…samo da sva postala odvisnika. Ne znava is tega kroga. Stokrat sva si rekla da ne. Potem pa prideva “na kavo” se samo pogledava in naročiva vino/pivo. Skadiva tisoč cigaret. Nihče od najine družine ne bi pomislil kako sva zabredla, prav tako ne v službi. Zapita sva že 5 let in preveč naju je sram, da bi našla strokovnjaka. Včasih bi najraje zaspala in se ne zbudila. Ne vem, kako sva pristala na tako nizki točki. Če bi me spoznali, se vam sanjalo ne bi, da sem bistvu nič vredna pijanka.

Ej, sem v podobno situaciji. Samo da me je družba not potegnila. Ampak zame bo lažje, ker nismo privezani. Sem ful zmanjšal druženje. Ne vem ti pomagat. probaj tako, da sploh ne piješ alko ampak neko drugo pijačo. Drugače pa najboljš da greš nekam kjer so anonimni alkoholiki pa delite izkušnje.

Jaz tudi

Zakaj bi bil problem ce pijes,sam da si srecna. Sam glej da se ga de bos tk napila da te bo kolega od deda nategno pol pa bojo problemi.

Hahahaa, mate vi dobre službe ja. Očitno pijete ker drugače ne vidite kaki luzerji ste.

New Report

Close