Najdi forum

Splash Forum Arhiv Finance in kriptovalute Zakaj Bitcoin sploh raste?

Zakaj Bitcoin sploh raste?

Kupil je Musk,ampak sedaj pa spet nobenega prometa. Jaz mislim da bo tole dol cepnilo čez noč, ne spominja na vse take zgodbe lahkih zaslužkov. Jaz ne vlagam, itak smo brez denarja ker smo ravno kupili stanovanje.

Zakaj, zato ker so centralne banke natisnile ogromno denarja in ker je denarja preveč se ga (tudi) vlaga, zaradi presežene likvidnosti je povpraševanja več kot ponudbe in zato cene rastejo.

Napaka. Če bi kupili bitcoine pred leti, kot nas je mnogo Slovencev, bi vam bitcoin sam izplačal stanovanje. Zakaj pa raste? Preprosto zato, ker se ga dojema kot digitalno zlato. Ker v teh norih časih, ko se denar tiska neomejeno in so pri nas zdravniške plače 10k eur, v fabriki 1500 eur, stranovanja po 200 jurjev, normalni avto kot Golf 25 jurjev – je denarja preprosto preveč in prihaja do inflacije. Bitcoina pa je omejeno število in ga bo le toliko. Lahko pade na 0. Seveda, če zmanjka na celem svetu elektrike ali pa pade povsod internet dol. Samo potem bo prišlo do vojne…kar je najslabši možen scenarij.

Ja musk jim je na novo zavrtel vrtiljak… Zato mislim da na dolgi rok je to bolj tako tako. Razen če res ljudje začnejo to masovno prisvajat. Samo kje bo kitajska ali pa indija vzela bitcoin cez zlato…

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

https://youtu.be/RyEpezcT8JM

Bo pecoli poveo cuj

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

ja kdo pa je naredil bitcoin in zakaj se ga ne da številčno povečat? Kdo ti da garancijo?

Izum davčnih oaz, ki ne vedo več kam obračati sredstva. Bitcoin ali ww3.

čez 80.000 ne bo šel v tem ciklu, v naslednjem pa morda.

ja kdo pa je naredil bitcoin in zakaj se ga ne da številčno povečat? Kdo ti da garancijo?
[/quote]

Satoshi Nakamoto. Šalo na stran, ker nihče ne ve in je posledično veliko teorij zarot. Bistvena je tehnologija, ki jo je prinesel – blockchain. Čez 10 let bo vse na njej, posledično bo zaradi tega ogromno ljudi v finančnem sektorju ( to so ljudje ki NIČ ne delajo – bančniki, zavarovalničarji ) ostalo brez službe. Ne zaradi bitcoina, ampak blockchaina. Garancije ni. Tako kot je ni nikjer v življenju. Zlato, nepremičnine – vse lahko pade.

Jaz sem samo vesel, da sem veliko ljudi pred leti prepričal v to in so posledično zato postali bogatejši, s tem pa ves slovenski narod. Ker zapravljamo v Sloveniji, kupujemo tu nepremičnine in zaposlujemo SAMO slovenske obrtnike, mizarje, arhitekte. Skratka srečen sem, ker sem z kriptovalutami omogočil mnogo slovenskim obrtnikom kruh!

ja kdo pa je naredil bitcoin in zakaj se ga ne da številčno povečat? Kdo ti da garancijo?
[/quote]

Algoritmi so tako spisani, da je navzgor omejen.

A ga v Mercatorju že jemljejo?

Jaz v tem trenutku novim nebi priporočal nakupa, ker kmalu bo korekcija. In taki se potem pokakajo ko pade 50%, prodajo in imajo ogromno izgubo. Dolgoročno pa bo šlo samo še gor.
Zanimivi so mi kriki glasnih kritikov. Trdijo da nima vrednosti in da raste in sploh obstaja samo na podlagi zaupanja. Seveda je to res, ampak na čem pa bazira euro, dolar? Zaupanju! In čisto nič drugega

Jaz tudi mislim, da bo prišlo do padca…po drugi strani, pa če bo šel res Apple notri na polno, pa kakšna močna banka – vsi ti morajo napovedati miljardne nakupe, niti ne bo korekcije. Moje mnenje je, da bo do konca leta bitcoin vreden 100.000 eur, ETH pa 5.000 eur. Ostalih valut niti ne priporočam, ker so prevelika tveganja za nepoznavalce.

Padec vidim samo, če bo prišlo do prepovedi v kakšni izmed večjih držav (Indija, Kitajska, ZDA). Potem bo počasi lezel proti 0. Če bi danes vlagal denar, bi še vedno tako, kot sem pred 8 leti. Toliko, da me ne bi prav nič bolelo, če bi vse izgubil. In to je najboljši možen finančni nasvet.

ja na žalost je tako, da res najbogatejši ne delajo drugega kot špekulirajo z mešanjem megle. vse to je prinesla odprava prepovedi posojanja denarja za obresti.
denar, bitcoini itd. niso več menjalno sredstvo, ampak sami generirajo svoj posel.


Narod še papirnatim valutam ne zaupa, kaj šele “tistemu bitkojnu na računalniku”. Zaupajo v drva in ogenj, to pa ja. Drevo tudi zraste iz nič, ampak je oprijemljivo.

Ja. Pre vroče je zdaj.
Ne me narobe razumet… Ideja je super. Boljše je že kot fiat. Samo dejte iskreno povedat. Vsi ki kupimo, ne kupimo zato da bi z njim placevali. Ampak zato da bi nam nekdo zanj placal več. Je tako? Vsaj pri meni je.
Tole sedaj kar je… Skoraj kilo zlata za 1 bitkoin. Halo??? Ne se zaj.ebavat.

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Pa ni ga denarja da vložimo prihranke v neko virtualno zadevo. To bi cepnilo dol. Pa še nekaj me preseneča, vsi ki tako opevajo te bajne zaslužke, a vsi brez denarja, v mansardah od mamice živijo. Grejo na en dopust . Sam vlagam v nepremičnine , oddajam in imam čez milijon vrednosti.
Pa ne mi sedaj da bi lahko več zaslužil z Bitcoin. Lahko bi pa vse izgubil
To ni zame.

Kupila za par jurjev lani, ko se mi je sprostila ena vezava. Če prodam zdaj imam 100% dobiček. Ampak kaj naj s tem denarjem? Dam vezat za 0.5% obresti?Brezveze. Bom kar pustila not, menda bo čez par let pa že za kakšno manjšo nepremičnino.

Jaz ne vlagam v razne bitcoine in podobno. ok sedaj gre gor, kaj pa ko bo šlo dol? Pravite da se gradi na zaupanju , kako pa veš da to ne bo cepnilo
In tudi če pade dol, kako veš da bo šlo spet gor.

Vsi se hvalite z bajnimi donosi, a hkrati vsi brez denarja, kredit za avto, pa za novo kuhinjo.. Ne verjamem tem zgodbam.

Bitcoin raste, ker ga več ljudi kupi kot proda. Ni nobene težke filozofije. In zaenkrat ostaja tako. Korekcija je drugače bila nedavno. Ena velika je bila januarja, zdajle manjša. Napovedujem še nekaj rasti.
Zame osebne so druge valute bistveno bolj zanimive. Take, ki gredo recimo v enem mesecu gor za 100 %. Kdor ima denar za igranje, je zdajle super priložnost. Ne bo pa večno trajalo, to je jasno.

O čem ti to? Kako veš, kako živijo ti ljudje? In kdo se hvali z bajnimi donosi? Bajni donos bi bil, če bi iz jurja naredil sto jurjev. Se kdo hvali s tem? Da gre zadeva gor in se da nekaj zaslužit, je pač dejstvo.

Hahaha…ja vsaj 10 mojih kolegov je kupilo nepremičnine z bitcoini. To iz prve roke. Pa ti povej kako se prišel do denarja za prve nepremičnine. Očka in mamica posodila? Jaz sem bil pred investiranjem v bitcoine reven kot cerkvena miš in delal za bogataške piz…, danes še vedno delam iste stvari za njih s to razliko, da če so mi antipatični jih pošljem v K – to mi omogoča kripto:)

Bajni zaslužek je relativna zadeva. Za nekoga na minimalcu je 10k€ veliko, za drugega, ki ima višjo plačo je lahko to nekaj mesečni zaslužek, za tretjega ki obrača ogromno premoženja pa je to drobiž.

Treba se je zavedati, da je kripto rizična naložba kjer lahko veliko dobiš ali pa izgubiš, zato le redki tja vlagajo večje količine denarja. Saj je lepo slišat da gre investicija gor za 10x, ampak če vložiš jurja, te teh 10k€ ne bo naredilo bogataša, a nekomu je to še vedno ogromno.

New Report

Close