Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zakaj bom ostala samska

zakaj bom ostala samska

Preživela sem ločitev in dolgo obdobje družinskega življenja. Po razvezi nisem iskala partnerja, niti nisem razmišljala o ponovnem življenju v dvoje, ker sem uživala v svoji samskosti in še vedno uživam. Kar nekaj časa po razhodu se je v mojem življenju pojavil moški za katerega bi si upala trditi, da kljub temu, da ima določene napake tako kot vsi, ustreza mojim kriterijem oz. je edini približek, ki bi ga bila pripravljena spustit v svoje življenje. Seveda ugotovim, da je tip zaseden in se pomirjena prizemljim, da mi je trenutno dovolj to, da vem, da imam normalne kriterije in da nekdo točno tak kot si ga jaz zamišljam za kvalitetno vezo, obstaja.

Sprašujem se kako je lahko med tolikimi moškimi samo eden, ki ti ustreza? Seveda bom ostala samska, ker ne verjamem, da še obstaja en tak približek. Sicer se čisto zadovoljno počutim v svoji koži, samo zaradi njega pa bi bila pripravljena poskusiti v dvoje.

Mi pa ne pade na kraj pameti, da bi spustila kriterije, zdaj ko vem, da obstaja točno to, kar si jaz predstavljam za kvaliteten in harmoničen odnos. Še kdo podobno?

 

 

Še ena, ki newagersko klamfa o nekakšnih harmoničnih ujemanjih, samo zato da čim bolj zadimi dejstvo, da je edini kriterij globina denarnice.

Odgovor na objavo uporabnika
Kdo še verjame sponzorušam, 09.07.2021 ob 20:29

Še ena, ki newagersko klamfa o nekakšnih harmoničnih ujemanjih, samo zato da čim bolj zadimi dejstvo, da je edini kriterij globina denarnice.

Motiš se in posplošuješ. Moji kriteriji se nanašajo na stvari, ki jih ne moreš z ničemer kupiti. Jih imaš ali pa ne.

 

Vem, da večina žensk gleda na debelo denarnico, status in dober stas. Prav zaradi tega sem mislila, ker nimam pri svojih kriterijih ne vem kakšne konkurence, da bo večja izbira. Pa zgleda, da takšni “moji ideali” sploh ne hodijo več sami po svetu, kar je meni popolnoma razumljivo.

Tukaj zal nihce.

Odgovor na objavo uporabnika
edini približek, 09.07.2021 ob 20:33

Motiš se in posplošuješ. Moji kriteriji se nanašajo na stvari, ki jih ne moreš z ničemer kupiti. Jih imaš ali pa ne.

 

Seveda, ker so vse že kupljene!

Lej, zatrapala si se v poročenega oz. “zasedenega”, kar koli to pač je. Recimo, da “zaseden” pomeni poročen. No, zdaj pa razmisli, kako se poročen moški prezentira v svetu, tudi če ne veš, da je poročen. Prvo kot prvo, poročen bo zelo verjetno imel službo. Drugo, imel bo avto, po možnosti večjega kalibra (za družino). Tretje, kot poročen in zaposlen bo vsaj do določene mere negovan in vzdrževan. Torej, tudi če ne veš, da je poročen, bo ženska TAKOJ ujela signale o materialni preskrbljenosti takega moškega. TAKOJ! A na glas bo prodajala newagersko verzijo o ujemajočih harmonijah. Sploh zavedaš se ne, kako preračunljivo si se spravila točno na tega zasedenega!

Ti samo še dvigni kriterije in se jih drži. Je vredno.

Ni samo eden tak, jih je zagotovo več, le nisi jih še spoznala. Tega lepo pusti naj bo srečen s svojo partnerko, ti pa lepo uživaj in zagotovo boš kmalu srečala nekoga, ki bo ne le približek, temveč točno to kar si želiš ob sebi. Samo prepusti se. 😉 Ponavadi pa taki, ki se zdijo nekaj posebnega, v resnici niti niso tako zelo posebni, lahko te krepko razočarajo, ko jih dejansko spoznaš. Sam povem..

Moj ribak je tudi zaseden. Ga čakam.

Odgovor na objavo uporabnika
Moj zaseden ribak, 09.07.2021 ob 21:52

Moj ribak je tudi zaseden. Ga čakam.

Ojoj, se ti ne zdi škoda življenja tratit s čakanjem na nekoga. Poznam žensko, ki že sigurno kakšnih 30 let od mladosti ven čaka na svojega princa. Bil je samski, pa je ni izbral, zdaj je že dolga leta poročen in če bo tudi kdaj prost, ne verjamem, da jo bo izbral. Ona pa je ostala stara teta brez družine, partnerja in še vedno čaka nanj.

Jaz sem  sprejela dejstvo, da je človek  zaseden in živim naprej. Včasih pomislim nanj, si želim v danem trenutku, da bi bil ob meni, ampak ga pač ni, ker je njegovo življenje drugače začrtano kot moje. Torej zakaj bi čakala na nekoga za katerega niti ne vem, če bi ustrezala njegovim kriterijem srčne izbranke. Ne upam, da si bova kdaj delila življenje, niti si ne želim, ker če bi se to uresničilo, bi on  izgubil nekaj svojih najdražjih, jaz pa mu ne želim, da bi trpel zaradi izgube.

Ugotovila sem kako biti srečna sama s sabo in za to ne potrebujem moškega. Seveda bi verjetno s takšnim edinim približkom  bila še srečnejša, ampak, raje uživam v svoji dobri družbi kot pa v drami z nekom.

Odgovor na objavo uporabnika
edini približek, 09.07.2021 ob 20:24

Preživela sem ločitev in dolgo obdobje družinskega življenja. Po razvezi nisem iskala partnerja, niti nisem razmišljala o ponovnem življenju v dvoje, ker sem uživala v svoji samskosti in še vedno uživam. Kar nekaj časa po razhodu se je v mojem življenju pojavil moški za katerega bi si upala trditi, da kljub temu, da ima določene napake tako kot vsi, ustreza mojim kriterijem oz. je edini približek, ki bi ga bila pripravljena spustit v svoje življenje. Seveda ugotovim, da je tip zaseden in se pomirjena prizemljim, da mi je trenutno dovolj to, da vem, da imam normalne kriterije in da nekdo točno tak kot si ga jaz zamišljam za kvalitetno vezo, obstaja.

Sprašujem se kako je lahko med tolikimi moškimi samo eden, ki ti ustreza? Seveda bom ostala samska, ker ne verjamem, da še obstaja en tak približek. Sicer se čisto zadovoljno počutim v svoji koži, samo zaradi njega pa bi bila pripravljena poskusiti v dvoje.

Mi pa ne pade na kraj pameti, da bi spustila kriterije, zdaj ko vem, da obstaja točno to, kar si jaz predstavljam za kvaliteten in harmoničen odnos. Še kdo podobno?

 

 

Če bi ti imela kakršekoli kriterije in moralo se ne bi zapletala z moškim ki je v zvezi. Tako da vso tvoje pisarjenje in moraliziranje pade v vodo…

Nehaj bluzit o kriterijih, ker to nima nobene veze s tem, da si samska. Kriteriji so opravičilo, ne pa razlog. Ko pa se samskosti enkrat navadiš, je pot nazaj zelo težka. Pri meni vem, da se to ne bo zgodilo in se sploh ne obremenjujem s tem, ker je svet postal tako nor, da partnerstvo praktično nima več pravega smisla. To je samo še pogrevanje neke stare juhe, ki se je že zdavnaj izpridila in je nikoli nismo okusili.

 

 

Mogoče je problem o tvojih idealih in fantazijah. Ideali nimajo nič z resničnim živlenjem. Ti si idealistka, upam da nisi tudi dogmatična.

Svojo intimno živlenje lahko živiš tudi, brez vsiljenih družbenih norm ki zapovedujejo kakšna mora veza biti. Če si prej živela svojo družinsko živlenje po teh uveljavljenih družbenih normah in si vesela, da je mimo se lahko otreseš takšnih vzorcev in si najdeš nekoga, ki je dovolj zrel in si z njim ustvariš svobodnejši odnos brez vse navlake, ki te je dušila v prejšnem bolj konvencionalnem odnosu. Živlenje je kratko.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 2641, 09.07.2021 ob 23:17

Če bi ti imela kakršekoli kriterije in moralo se ne bi zapletala z moškim ki je v zvezi. Tako da vso tvoje pisarjenje in moraliziranje pade v vodo…

Od kje pa tebi kakšno zapletanje z moškim, ki je v vezi? Nihče se z nikomer ni zapletal, bili so samo trenutki druženja na poslovni ravni in sem pač ocenila njegovo osebnost. Tu nihče ni nikomur pihal na dušo ali kako drugaače izkazoval čustev.

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 09.07.2021 ob 23:35

Mogoče je problem o tvojih idealih in fantazijah. Ideali nimajo nič z resničnim živlenjem. Ti si idealistka, upam da nisi tudi dogmatična.

Svojo intimno živlenje lahko živiš tudi, brez vsiljenih družbenih norm ki zapovedujejo kakšna mora veza biti. Če si prej živela svojo družinsko živlenje po teh uveljavljenih družbenih normah in si vesela, da je mimo se lahko otreseš takšnih vzorcev in si najdeš nekoga, ki je dovolj zrel in si z njim ustvariš svobodnejši odnos brez vse navlake, ki te je dušila v prejšnem bolj konvencionalnem odnosu. Živlenje je kratko.

Žal se nekaterih stari privzgojeni vzorci držijo kot klop in so edini način, ki ga poznajo. In mislijo,da je tudi edin pravi. In tako zamujajo živlenje.

Pozdravljena, imeti standarde in se pod njih ne spustiti je dobro. Ni enostavno najti osebo, ki razume kaj je poleg uvodnih 2 let iskric in metuljčkov potrebno vložiti za uspešno in dolgoročno zvezo. Vso srečo!

Spustila kriterije? :)))))))))))))))))

Raje poglejse v ogledfalo;debela,zavaljena,kadilka,itd. Tipicna slovenka,pac.

Nihce.

Ker verjameš in razmišljaš v stilu: To kar si jaz želim, je drugim dosegljivo, meni pa ne. Jaz tega kar hočem/ želim ne morem imeti.

Ko boš začela verjeti, da je tudi tebi to razpoložljivo, boš srečala osebo, ki bo dosegla tvoje kriterije in pričakovanja. Potem se pa začne graditev odnosa.

#Sempovsemdovolj

A en? Lahko si vesela, da je vsaj en približek. Pri menu je NULLLLAAAAAA, glupani od glupanov, pa še ti mislijo, da so previsoko nad mano, da nisem dovolj vredna zanje, da nisem dovolj dobra itd…..

Odgovor na objavo uporabnika
Kdo še verjame sponzorušam, 09.07.2021 ob 20:45

Seveda, ker so vse že kupljene!

Lej, zatrapala si se v poročenega oz. “zasedenega”, kar koli to pač je. Recimo, da “zaseden” pomeni poročen. No, zdaj pa razmisli, kako se poročen moški prezentira v svetu, tudi če ne veš, da je poročen. Prvo kot prvo, poročen bo zelo verjetno imel službo. Drugo, imel bo avto, po možnosti večjega kalibra (za družino). Tretje, kot poročen in zaposlen bo vsaj do določene mere negovan in vzdrževan. Torej, tudi če ne veš, da je poročen, bo ženska TAKOJ ujela signale o materialni preskrbljenosti takega moškega. TAKOJ! A na glas bo prodajala newagersko verzijo o ujemajočih harmonijah. Sploh zavedaš se ne, kako preračunljivo si se spravila točno na tega zasedenega!

Keri kretten. Kva a misliš, da bo ženska imela tipa namesto otroka ali kaj?

Takega, ki ga mora ženska pedenat, da je videti urejen in da ni videti zanemarjen, mrššš v p.m s takimi desci.

Nimam tipa, pa grem vseeno bolje napravljena v trgovino, kot večina poročenih, celo tako dobro, da se mi smejijo  zaradi starega avta…. BMW pa zanamemajen videz se pa super ujema, se pa nihče ne smeji.

 

Iddioti, tle pa mamico iščejo namesto žene, da jih bo negovala…. Moški so taki iddioti,  zato se pa grebejo za tistega, k ni, k jim na prste prešteješ, da ni NAJJAČI, pa ne vem kva še vse… pokvarjen,… s čudnimi nagnenji, zadrt, psihopat…..

Garantirano boš sama ostala, če misliš, da obstaja nekdo, ki ti 110% sede. Tudi ti nisi perfektna, kot tudi ne nihče od nas. Ne pa se zadovoljit s tistim, kar misliš, da je minimum, kar si želiš v odnosu. To si že imela, pa ni bilo OK a ne.

Ne obupat. Vsi imamo napake in vsi imamo želje, kriterije. Ko pride prava, se seznami ujamejo ali pa ne, pa nam čisto nekaj drugega zmeša glavo. Samo ne se zapret…če obstaja 1/mio jih moraš pač spoznat mio, da najdejš tistega 1. Jaz spoznavam in iščem pravo…matematika je na naši strani😊

Čudno, da bi te zadovoljil takšen, ki ni zvest svoji sedanji partnerki. Jaz sploh ne bi želela tipa, ki ni zvest, pa če je še tako po mojih kriterijih. Če ni pošten do nje, tudi do mene enkrat ne bo…..

Kot da mi bereš misli. Kako je lahko med vsemi temi ženskami samo ena taka.

In čisto prav ti dam, tudi jaz ne mislim spuščati kriterijev. 🙂

New Report

Close