Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj cele dneve v službi?

Zakaj cele dneve v službi?

Ja, veš, nekateri si nismo mogli privoščit morja, pa nam je dopust ostal. Imam ga pa točno toliko, kot mi ga pripada.

Tvoj mož dela za tri ljudi, ker noče bit doma.[/quote]

Najbrž res. Ne vem samo, zakaj je potem, ko ni v službi samo doma, ne hodi na pijačke in nikamor…
Moj mož dela za 3 ljudi, ker potrebujemo denar za življenje! In v tej krizi, ki je danes, pač delaš za 3 ali pa ne delaš.

Ma, zakaj meni ne pade v naročje služba v JU, da delam od 8-16 in da me boli patka za vse![/quote]

Sploh en bom brala vsega ker je preveč, ampak ti pišeš ker delo mora biti narejeno in se moramo živeti – ma dej nehi no, a si kdaj otroke vprašala kaj mislijo o tem. Da se ne boš potem spraševala ko bodo otroci najstniki in ti bodo ugovarjali in govorili: Kaj se oglašaš sej te nikol ni bilo doma. Vsaj živi svoje življenje, tud jaz delam delam od 7:30 in hodim ob 16:00 redno domov, da sem ob 17:00 na vratih, da objamem svojega otroka. Tud vikendov ne delam. In čist spodobno živimo. Je pa res da nimam bajte 300 kvadratov na kredit in nimam kreditov 1000€ na mesec za to bajto. Vi kar delajte cele dneve in kopljite skupaj premoženje, otroc se vas pa še spomnili en bodo ko bodo odšli od doma. Dej mal razmili kaj je pomembno v življenju. Nisi pa edina, tud pri nas v firmi je veliko takih in se mi dobesedno smilijo, ker mislijo da je življenje služba in ja družine trpijo čeprav si tega ne priznajo.

Če strnem, bi rekla, da za službo porabijo cel dan tisti, ki:
1 se daleč vozijo – razumljivo
2 so v službi neprodkuktivni in visjo na netu, ter potem daljšajo
3 so v službi produktivni, delajo več ur, ker potem bolje zaslužijo – ja za denar je treba potrpeti, ne pa jamrat, verjemte mi, da je veliko ljudi na minimalki in da bi vas takoj nadomestili, če bi dobili dodatek 200€ recimo, bi res več delali, plača pa bi jim s 600 zrasla na 800, ne bi jamrali – menjajte z njimi, bodo veseli
4 so prisljeni to delat, ker so že tako na minimalki in res ne bi dobili druge službe (ti sigurno niso tule gor) – za te mi je res žal, ti so res prisiljeni
5 v službi so včasih dalj časa, ampak potem koristjo ure, povprečje vseeno znese 40 ur na teden (ponavadi pozabijo povedat, da ure potem koristijo, povedo le, da so cele dneve v službi)
6 razni gradbinci, sezonski delavci, projektno delo – ampak potem so kdaj drugič več prosti
7 razni lastniki firm, podjetij, direktorji, managerji – ki delajo cele dneve zato, ker so pogoltni, imajo ogromno, hočejo še več, ne pustijo drugih zraven delat
8 garači, ki ves dopust porabijo za pisanje na forumih

Bravo dobro povzeto, pozabila si še tiste, ki se navidezno delajo da doma vse štima in so v službi cele dneve in vikende, ker je luštno in nobeden ne teži in lubica si je enako naštimala pri sebi doma….

Če doma vse štima, če so ti otroci in družina ljubi, se odpovem tudi 200 ali 300€ samo da smo skupaj in da se imamo radi.

Pa lep dan

Najbrž res. Ne vem samo, zakaj je potem, ko ni v službi samo doma, ne hodi na pijačke in nikamor…
Moj mož dela za 3 ljudi, ker potrebujemo denar za življenje! In v tej krizi, ki je danes, pač delaš za 3 ali pa ne delaš.

Ma, zakaj meni ne pade v naročje služba v JU, da delam od 8-16 in da me boli patka za vse![/quote]

Sploh en bom brala vsega ker je preveč, ampak ti pišeš ker delo mora biti narejeno in se moramo živeti – ma dej nehi no, a si kdaj otroke vprašala kaj mislijo o tem. Da se ne boš potem spraševala ko bodo otroci najstniki in ti bodo ugovarjali in govorili: Kaj se oglašaš sej te nikol ni bilo doma. Vsaj živi svoje življenje, tud jaz delam delam od 7:30 in hodim ob 16:00 redno domov, da sem ob 17:00 na vratih, da objamem svojega otroka. Tud vikendov ne delam. In čist spodobno živimo. Je pa res da nimam bajte 300 kvadratov na kredit in nimam kreditov 1000€ na mesec za to bajto. Vi kar delajte cele dneve in kopljite skupaj premoženje, otroc se vas pa še spomnili en bodo ko bodo odšli od doma. Dej mal razmili kaj je pomembno v življenju. Nisi pa edina, tud pri nas v firmi je veliko takih in se mi dobesedno smilijo, ker mislijo da je življenje služba in ja družine trpijo čeprav si tega ne priznajo.[/quote]

Moji otroci so najstniki in nikoli nama niso rekli, da preveč delava, ker tisti čas, ko sva doma, smo aktivno skupaj.
Nimamo hiše s 300m2, imamo stanovanje. Kredit pa tudi ni 1000€ in najini plači sta res nadpovprečni, a še zdaleč ne primerni delovnemu mestu in delu, ki ga opraviva. Recimo v tujini bi mož za enakovredno delo imel plače krepko čez 10.000€, ampak ker bi po vsej verjetnosti opravljal samo eno funkcijo in ne tri, bi bila njegova plača pod 10.000. Jaz bi imela v tujini vsaj 3-kratnik sedanje plače. Ne govorim o Švici, ampak o recimo Italiji, Španiji, primerljivih državah.

Pri nas dela mož cel dan – mizarstvo, jaz sem se odločila ostati doma, da ima otrok vsaj mamo.
Denarja ni veliko, se pa pozna pri vzgoji, tukaj imam pa vse poplačano:)

Vprašaj otroke kaj si mislijo o tem, da vaju cel teden skoraj ne vidijo. če so najstniki verjetno se lahko o tem pogovarjate. Ne slepi se, da je vse kull, ker če z otroci ne preživiš med tednom na dan vsaj 3 aktivne ure, ne vem kaj potem imajo otroci od tebe. Pišeš, da ti delaš občasno do zvečer, da pa ostajaš vsak dan vsaj uro ali dve čez delovnik. Če greš ob 8:30 od doma narediš 8 ur do 16:30 se pravi te pred 19:00 ni večino časa domov. In med tednom nimate biti več kaj aktivni. Mož pa dela še večinoma vikende. Kdaj ste vi aktivno skušaj nimam pojma.

Mi smo aktivno skupaj vsak dan od 17:00 – 19:00 potem je čas za prirpavo na spanje. To ni več aktivno. Med vikendom ne delava se pravi da smo aktivno skupaj vsako soboto in nedeljo cel dan.

Ne mi natolcevat kolk ste skupi. Otrokom paše ker so najstniki da vaju ni doma… Tebi in Možu pa paše, ker so po vajino že tako veliki, in možu paše da je čim manj doma…. Ker drugače kot govoriš vam ni hudega in bi se lahko organizirali drugale, ja kar pomeni, da nekdo mora žrtvovati vodilni pozicijo. Boh pomagi glede na to koliko časa lahko preživite skupaj kot družina si tvoje pozicije sploh ne želim. Pa da ne bo pomote nama z možem nič ne manjka, celo varčujemo lahko brez problemov.

Samo še to, a vidiš sliko reklame od Term krka na skrajni desni na ekranu – korak za bolj dzravo življenje – zanima me kolikokrat na mesec si to lahko privoščiš???? Trikrat na teden, trikrtat na mesec, samo za dopuste????

Ta družina na sliki je srečna družina (vsi skupaj ne samo mama in otroci ali samo oče in otroci…) in hvala bogu si to lahko privoščim večkrat na teden. Ja in to pomeni, da ne zaslužim 5.000€ na mesec. To pa je dejstvo. In jih tudi ne potrebujem.

To tvoje poročilo je zagrenjen in pesimističen prikaz Slovencev , ki delajo :
1. če so v JU so itak pijavke, ki zažirajo celoten sistem RS posebej pa še take, ki visijo na MON-u in pišejo izsledke, kot npr. avtorica
2. tisti , ki garajo za 2 ali 3 zažirajo ljudi, ki so na minimalcih in bi radi zaslužili nekaj evrov več
3. lastniki firm , ki so pogoltni in so zaradi keša v službi cele dneve.
……….
Skratka, za vsak profil človeka, ki je v delovnem razmerju najdeš šibko točko in ga okarakteriziraš v postopača, lenuha in brezdelneža ter ga narediš ENAKOVREDNEGA SEBI, ki si točno to in še več!

Pozdrav od MON – zažiralke.

Eni ste pa res ozkogledi!
Ti si s svojimi aktivno skupaj dve uri. Jaz sem z mojimi aktivno skupaj 3 ure, pa sem doma recimo šele ob 18-19. Prej sem v službi ali jih vozim okoli, kar ne štejem med aktivno. Ko pridemo domov, je še večerja, spet neaktivno. Potem pa nekje od 19-23 smo skupaj vsi. Zjutraj prav tako nekje od 6-7.45.
V službi sem pa od 8-9, pa do nekje 17-18.
Mater, manj sem doma, pa sem več aktivno z mladiči kot ti! Kako si nesposobna!

Nimaš 5.000€ plače in greš lahko večkrat na teden v toplice? Ma, ne nabijaj!

Pa še to, nimamo vsi sreče, da imamo službe s spodobnim delavnikom in spodobno plačo, nimamo vsi babic s kmetijo in staršev, da nam podarijo stanovanje, eni si moramo vse sami priskrbet! Verjemi, da je zelo malo ljudi, ki so zadovoljni z delovnikom in plačo skupaj, večina jih je prisiljena, da se odločijo za eno ali drugo in nemalokrat je to plača, ker če bi gledali na delovnik, plače sploh ne bi bilo!

Nimaš 5.000€ plače in greš lahko večkrat na teden v toplice? Ma, ne nabijaj!

Pa še to, nimamo vsi sreče, da imamo službe s spodobnim delavnikom in spodobno plačo, nimamo vsi babic s kmetijo in staršev, da nam podarijo stanovanje, eni si moramo vse sami priskrbet! Verjemi, da je zelo malo ljudi, ki so zadovoljni z delovnikom in plačo skupaj, večina jih je prisiljena, da se odločijo za eno ali drugo in nemalokrat je to plača, ker če bi gledali na delovnik, plače sploh ne bi bilo![/quote]

Pa kdo je govoril o toplicah, eni pa res ne znate razmišljat, govorim o sprehodu, o srečni družini vsi skupaj, o skupni aktivnosti – aktivno biti, ne sedeti na sedežni v pižami. In ena piše gor do 23 zvečer, a otroke imate pokonci med delovnikom do 23…. OKejjjj

To tvoje poročilo je zagrenjen in pesimističen prikaz Slovencev , ki delajo :
1. če so v JU so itak pijavke, ki zažirajo celoten sistem RS posebej pa še take, ki visijo na MON-u in pišejo izsledke, kot npr. avtorica
2. tisti , ki garajo za 2 ali 3 zažirajo ljudi, ki so na minimalcih in bi radi zaslužili nekaj evrov več
3. lastniki firm , ki so pogoltni in so zaradi keša v službi cele dneve.
……….
Skratka, za vsak profil človeka, ki je v delovnem razmerju najdeš šibko točko in ga okarakteriziraš v postopača, lenuha in brezdelneža ter ga narediš ENAKOVREDNEGA SEBI, ki si točno to in še več!

Pozdrav od MON – zažiralke.[/quote]

Ne, ni prikaz zaposlenih, ampak samo prikaz tistih, ki jamarajo, da so cele dneve v službi. To je bistvena razlika. Torej, če ti jamraš, vedi, da nismo vsi zjamrani.
Smo zaposleni pa ne jokamo, da smo cel dan v službi. Sploh pa ne jamramo, da nam je slabo, če smo lahko tudi kdaj na MONu.

delam v eni veliki multinacionalki in vidim kako je glede tega.Eni res imajo toliko dela da redno ostajajo po sluzbi, ampak so v manjsini. Dosti je takih, ki so recimo samski, ali pa tujci, ki zivijo tukaj, doma si nimajo kaj pocet in visijo na firmi do vecera. Cel dan pa izgleda tako da cez dan lepo lagano delajo, veliko cvekajo in kofetkajo, vmes je tudi veliko telefonov ki pac motijo, potem po 16:00, ko gre vecina domov, pa v miru naredijo kar je za naredit, ali pa z ostalimi “garaci” se kako recejo.
Ogromno pa je takih, ki delajo 8 ur res efektivno, vec kot tisti garaci v 10, 12 urah in gredo ob 16:00 domov, ker pac imajo svoje zivljenje, partnerje, otroke, hobije,…
Imamo pa celo take bisere, ki sicer imajo druzine, ampak redno ostajajo v sluzbi po delovnem casu, ker menijo da se to vodstvu dopade. Vem pa da doloceni primeri nimajo niti za 4 ure na dan za delat, kaj sele za 9, 10.

Ironicno pa je da so tisti prvi v oceh poslovodstva veliko bolj cenjeni od tistih, ki 8 ur efektivno delajo in gredo ob 16:00 domov

Predvidljivo! Od približno enajste do petnajste, ko se večina služb zaključi, ure so delavne monovke prispevale skoraj 90 postov o svojih delovnih obremenitvah v službi. V dobri uri po tem pa niti enega več. Zdaj se očitno gužvajo na cestah proti domu. Bo treba počakati, da zavihajo rokave še v svojem garaškem gospodinjstvu po službi, da se spet namnožijo na forumu.

Skoraj vsak dan potegnem v službi za eno uro, kdaj tudi več. Ampak do 12. ure ne naredim nič, ker je stalno telefon, ker vsak nekaj hoče, ker moram letat sem in tja in je spet telefon, ko spet nekdo nekaj hoče… Noro. No, tam po 12. se malo umiri in delam lahko šele po 13. uri, pa tam do ene petih, da vsaj kaj naredim.

Enim se očitno niti ne sanja ne, kaj je prinesel kapitalizem.
Predvidevam, da je to na žalost spet en del javne uprave.
Jaz delam v gospodarstvu že 24 let. V tem času sem zamenjala 6 delodajalcev.
Pri vsakem je slabše, žal. Ampak sem vesela, da imam službo primerno svoji izobrazbi in redno plačo (čeprav ne veliko) v teh časih. In, ja je tako. Delat moraš za dva, razloga pa sta dva:
– ali si zasebno podjetje ne more privoščiti še enega delavca, ker ima prenizko dodano vrednost
– pohlep po denarju (tisti, ki mu gre dobro, ki ima dobičke, hoče še več) in kje je lažje prišparat kot pri delavcu.
Pri nas je tako, da delo mora biti narejeno, ga ne zanima, da ga je preveč za 8 ur. Na zavodu jih čaka veliko, ki so pripravljeni te takoj zamenjat. Torej ostajaš popoldne in potegneš, da je narejeno. Ker delo je tako, da ne moreš malo pogoljufati ali dati v predal. Ko pridejo dopusti, joj….rajši ne pomislim, takrat si pa res dobesedno od jutra do večera.

Zgoraj ste govorile o najstnikih. Hja, res je, imam najstnico in ob 23-ih se ji že niti sanja ne o tem, da bi šla spat.
Prav tako ne pričakujem od nje, da bi se veselila tekanja po cvetočih travnikih v moji družbi.
Ti imaš najstnike ali samo osladne reklame gledaš?

Zgoraj ste govorile o najstnikih. Hja, res je, imam najstnico in ob 23-ih se ji že niti sanja ne o tem, da bi šla spat.
Prav tako ne pričakujem od nje, da bi se veselila tekanja po cvetočih travnikih v moji družbi.
Ti imaš najstnike ali samo osladne reklame gledaš?[/quote]

Torej gre spat kdaj? ob enih zjutraj? ob sedmih pa pokonci?

Hoteli ste kapitalizem, zdaj ga imate!

Hoteli ste kapitalizem, zdaj ga imate![/quote]

Narod je od kapitalizma poznal samo šoping centre v Celovcu in Italiji. So mislili, da bo v kapitalizmu samo še brezskrbno potrošništvo v supermarketih.

Zgoraj ste govorile o najstnikih. Hja, res je, imam najstnico in ob 23-ih se ji že niti sanja ne o tem, da bi šla spat.
Prav tako ne pričakujem od nje, da bi se veselila tekanja po cvetočih travnikih v moji družbi.
Ti imaš najstnike ali samo osladne reklame gledaš?[/quote]

Torej gre spat kdaj? ob enih zjutraj? ob sedmih pa pokonci?[/quote]

Ne vem, kdaj gre spat, mene zanima samo, da je zjutraj pravočasno pokonci.

Zakaj?

Imam 8,5 urni delavnik štiri dni v tednu, en dan 6 urni.
Delo mora biti opravljeno, ne glede na dani urnik. Imam možnost dela od doma, če je nuja, so to večeri, prazniki, vikendi. Tudi med LD sem dosegljiva najmanj na gsm. Nisem na vodilnem DM, prejemam podpovrečno plačo.

Dokler službo imam in v delu uživam, mi ni težko. Upam, da ostane tako.

No še en odgovor, ki je res odgovor. Prevoz pobere tisti čas po katerem sprašujem.
Še vedno pa seveda ostajajo tisti, ki imajo službo pred nosom in trdijo, da morajo biti vse dni v službi. Pozabijo pa povedat, da višek ur koristijo kdaj drugič, domnevam.[/quote]
Brez skrbi, potni stroški “nadomestijo” bolečino za pobrani čas. Poznam kar nekaj primerov, plača 650 evrov, prevoz dodatnih 500. Super!

Zakaj imate potem sploh otroke,če delate od jutra do večera??? Nujno zlo??Ne razumem takih ljudi…sej ni čudno da so otroci čist ponoreli in nevzgojeni,če se starši nič ne ukvarjajo z njimi….pa lep dan…

New Report

Close