Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zakaj dajo v Sloveniji tipično neslovensko ime otroku?

zakaj dajo v Sloveniji tipično neslovensko ime otroku?

Misliš da bi v Nemčiji prej dobil službo Novakov Janez kot Kurt Schmidt? Ali pa morda v Srbiji Zupanova Micka lažje kot Petrovićeva Andjelka?[/quote]

Mislim da če bi živeli v nemčiji vso otrokovo življenje, bi morali dati otroku mednarodno ime, (to je za otrokovo dobro) po možnosti tako ki je sprejemljivo in lepo tukaj in tam.

Tam so ta manjšina Slovenci, pri nas pa drugi. Saj veš, da so vsi drugi manjvredni.[/quote]

Se moram vmešati in nekaterim razjasniti osnovne pojme. Manjšina so pripadniki drugena naroda, ki na nekem ozemlju živijo od nekdaj (npr. Koroški Slovenci v Avstriji – včasih je bila tam Slo, ker pa je med vojno prišlo do sprememb meja je sedaj Avstrija)
Pripadniki drugin narodov, ki jih omenjaš pa NISO manjšina ampak priseljenci, kajti oni ne živijo tukaj od nekdaj, ampak so se prostovoljno priselili, medtem, ko se pripadniki manjšin NISO prostovolno selili v A in I.

Sveta preproščina :)[/quote]

Hehe, meni je tudi to padlo v oči. 🙂

Tam so ta manjšina Slovenci, pri nas pa drugi. Saj veš, da so vsi drugi manjvredni.[/quote]

Se moram vmešati in nekaterim razjasniti osnovne pojme. Manjšina so pripadniki drugena naroda, ki na nekem ozemlju živijo od nekdaj (npr. Koroški Slovenci v Avstriji – včasih je bila tam Slo, ker pa je med vojno prišlo do sprememb meja je sedaj Avstrija)
Pripadniki drugin narodov, ki jih omenjaš pa NISO manjšina ampak priseljenci, kajti oni ne živijo tukaj od nekdaj, ampak so se prostovoljno priselili, medtem, ko se pripadniki manjšin NISO prostovolno selili v A in I.[/quote]

Ne govorim o narodnostnih manjšinah, kot jih opredeljuje ustava, ker je ta opredelitev (rahlo) diskriminatorna.

Seveda je res, ampak to ni krivda ali odgovornost staršev. Odgovornost je na drugi strani.

Tudi jaz nisem imela v mislih ustavne opredelitve manjšin, ampak hotela sem povedati samo to, da v Slovniji bi se za nekatere morali vsi imenovati Janezi in se pisati Novak (pa nemislim nič slabega o temu imenu in priimku), kajt takoj, ko je nekaj izven tistega ozkega njihovega okvirja je nesprejemljivo. Drugod pa morajo njihovo drugačnost tolerirati in jo jemati kot zaščitno slovenske identitete.

Seveda so se prostovoljno selili, saj so imeli na izbiro Jugoslavijo ali Avstrijo.

Pa vzemimo primer, kjer Slovenci nedvomno niso manjšina, ampak priseljenci. Recimo Francijo. Poznam precej takih družin v Parizu, kjer sta oba starša Slovenca, se nimajo v planu seliti nazaj v Slovenijo, otroci pa imajo tipično slovenska imena, sicer res ponavadi tista, ki jih tudi Francozi lažje izgovorijo, ampak vseeno niso mednarodna, ampak slovenska, torej so jasno “tujci”.

O samozavesti in o tem, da se v vsaki tujini resnično spoštuje samo ljudi, ki znajo stati za svojo indentiteto in se je ne sramujejo, sem pa že enkrat pisala.

Saj kdor je hotel, te je razumel. 🙂

Seveda so se prostovoljno selili, saj so imeli na izbiro Jugoslavijo ali Avstrijo.

Pa vzemimo primer, kjer Slovenci nedvomno niso manjšina, ampak priseljenci. Recimo Francijo. Poznam precej takih družin v Parizu, kjer sta oba starša Slovenca, se nimajo v planu seliti nazaj v Slovenijo, otroci pa imajo tipično slovenska imena, sicer res ponavadi tista, ki jih tudi Francozi lažje izgovorijo, ampak vseeno niso mednarodna, ampak slovenska, torej so jasno “tujci”.

O samozavesti in o tem, da se v vsaki tujini resnično spoštuje samo ljudi, ki znajo stati za svojo indentiteto in se je ne sramujejo, sem pa že enkrat pisala.[/quote]

Nisi dobro prebrala ali pa jaz nisem dovolj razločno napisala – za primer sem dala Slovensko manjšino na Koroškem (Avstrija) oni se niso nikamor selili, ampak tam živijo že več generacij tudi 50, 60 pa tudi več let – kajti nekoč resda daleč nazaj je bilo to Slo ozemlje kot npr. Pliberk.

Kolikor vem, se niso nikamor selili, ampak so imeli možnost odločit se, ali bo tam A ali YU. Kar še vedno pomeni, da so Slovenci tam avtohtoni prebivalci, bolj kot Avstrijci.

Dajte no, kako pa zgleda npr. Franc Sulejmanović, a ni boljše če se mu že iz priimka vidi iz kje je, da ima še ime tako

M

Meni je mama dala tipicno Slovensko ime, je mislila, da me bojo kaj rajsi meli v soli zaradi tega, ali da me nebi zabavali, pa me zato niso nic kaj rajsi imeli v soli. Ne pomaga to nic z imeni, ker potem so me klicali itak z neslovskim imenom. Tudi ce sem imel v redovalnici napisano Slovensko ime.
Je pa res da sem imel zato lepse ocene, v soli ker sem imel v redovalnici Slovensko ime. Kar ti pa na koncu nic ne koristi, ker na koncu samo znanje nekaj velja, v realnem zivjenju.

ej, Mackica tackica.
Ja Avstrici so tak prisli iz Avstralije tja. Se Kengorujev nebi vi meli v zivalskem vrtu v Ljubjani , ce jih nebi avstrici zravem prinesli a ne da?, bodite vsaj za to hvalezni.
Se pa ce poslusas Slovence. Sem zadnjic bral nekaj, kjer Slovenci trdijo da so, Nemci in Italijani in Madzari, da so okupatorji v Srednji Evropi.
Kako je to mogoce nimam pojma. Iz kot pa te naj bi Italjani in Nemci in Madzari prisli v Evropo, ali Albanci? Mislim to majo res neke cudne.

SO TUDI LEPA NESLOVENSKA IMENA . LANA TARA TIAN TARIK KARIN MAJ

New Report

Close