Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj delajo otroke, če jih ne morejo živeti?

Zakaj delajo otroke, če jih ne morejo živeti?

Mislim da ni problem v dohodkih. Vsi, ki živijo od socialne in dodatkov ne živijo v svinariji in nimajo lačnih otrok doma. Mislim da ljudje govorijo o ljudeh ki prejemajo socialno, so po možnosti v socialnem stanovanju imajo dobesedno vse zastojn, pa še vedno trdijo da so lačni.
Ljudem, ki puščajo otroke lačne in vsa sredstva pokurijo za druge zadeve je pač treba pomagati da se ozdravijo odvisnosti (če je prisotna), da se jih nauči kako upravljati z denarjem in vzgojo/higieno in na splošno jih naučiti nekaj življenjskih veščin ki jih očitno ne obvladajo. V primeru da niso pripravljeni smo pač kot družba dolžni poskrbeti za te otroke. Za te otroke pa ne poskrbimo tako da več denarja vržemo ljudem, ki ga ne bodo porabili za otroke.
Nisem niti približno za omejevanja reprodukcije ljudem. Sem pa takoj za to da se poskrbi za otroke, magari z odvzemom dokler se ne postavijo na noge. Ker puščati otroke v okolju kjer so očitno zanemarjeni (lačni) pač ni človeško. Starši pač nimajo neomejene pravice do svojih otrok. Kdo je tukaj bolj pomemben? Dobrobit otrok ali starš, ki zanemarja otroke? In ja izkoriščanje otrok za jokanje po TV in puščati jih lačne in živeti v svinariji, medtem ko po tvojem grlu teče pivo in se pljuča polnijo z dimom je zanemarjanje. Metanje več denarja tem ljudem brez nadzora je pa za moje pojme dobesedno podpiranje tega.
[/quote]
NE GRE SE ZA TISTE KI HODIJO V SLUZBO A IMAJO RAVNO TAKO VSE ZASTONJ.
ima minimalne dohodke a otroke pa še kar dela?
a tisti ki ima boljšo plačo more pa vse polno plačevati.vrtec,šola,hrana.
in na koncu mu za luksuz nič ne ostane ker plačuje REDNO ceno.
na koncu je na istem kot tisti ki ima minimalno…
seveda si more on sam kupiti stanovanje a tistim z minimalcem drzava financira stanovanje oziroma je v neprofitnem kjer ni trzna cena…

Veliko je takih, ki so imeli normalne pogoje za otroke, tudi več otrok, pa se je zgodila tragedija ali bolezen v družini, bankrot firme… Ne metati vse v isti koš.
Kar se tiče delovne akcije, so to sponzorska sredstva in ne gre iz našega žepa.

Ja, ker ološ so itak vedno ovce, ki bodo naredile vse kar se jim reče. Se testirale, nosile maske in se cepile 10x na leto. Ker možganov za razmišljat nimajo, une babe glavno, da imajo dolge nohte, podaljške povsod, da čikajo in kofetkajo in na vsake 2 leti novga otroka. Šus od žensk, ne mirte verjet, kaj vse vidim v vrtcu, šoli, igrišču. Ena jih ima že 6 in je spet noseča in pravi kok otroci komaj čakajo novega dojenčka. Pa jo vprašam kako pa bo to zmigla, finančno in fizično, pa pravi, ah sej bo država dala, otroci se pa med seboj že porihtajo. Kakšna pamet.

Ljudem, ki nimajo osnovnih pogojev za otroke, po vrhu pa še alkoholiki ali mentalno zaostali bi v bistvu morali otroke odvzeti, ne pa jim “pomagati”.

meja je tam, kjer lahko še sam kriješ vse, kar otrok potrebuje za normalen razvoj. Seveda je od tebe odvisno, kaj je nujno za normalni razvoj, ampak nek minimum je jasen – ko prosijo za pomoč, vsi točno vedo, kaj njihovim otrokom manjka. Ja, lahko je trenuten zaslužek nizek, ampak ženska je rodna gotovo 20 let, tako da lahko z naslednjim otrokom počaka tudi na čas, ko bo prihodek tak, da bo otrokom omogočal normalno življenje.
jaz sem vedno rekla tako, da nikomur ne moreš očitati dveh otroka… Nekateri imajo enega, drugi želijo imeti dva, za nadaljevanje vrste, ali da niso edinci, ali iz kateregakoli drugega razloga…. Za vsakega naslednjega otroka pa bi morali ljudje pošteno razmisliti, ali želijo otroka že od rojstva zaznamovati, da bo živel v revščini.
Pa logično, da lahko pride do večjih sprememb – bolezen ali smrt enega od staršev… ampak večina teh, ki imajo veliko otrok, že prej niso imeli dovolj za preživetje…

Mislim da ni problem v dohodkih. Vsi, ki živijo od socialne in dodatkov ne živijo v svinariji in nimajo lačnih otrok doma. Mislim da ljudje govorijo o ljudeh ki prejemajo socialno, so po možnosti v socialnem stanovanju imajo dobesedno vse zastojn, pa še vedno trdijo da so lačni.
Ljudem, ki puščajo otroke lačne in vsa sredstva pokurijo za druge zadeve je pač treba pomagati da se ozdravijo odvisnosti (če je prisotna), da se jih nauči kako upravljati z denarjem in vzgojo/higieno in na splošno jih naučiti nekaj življenjskih veščin ki jih očitno ne obvladajo. V primeru da niso pripravljeni smo pač kot družba dolžni poskrbeti za te otroke. Za te otroke pa ne poskrbimo tako da več denarja vržemo ljudem, ki ga ne bodo porabili za otroke.
Nisem niti približno za omejevanja reprodukcije ljudem. Sem pa takoj za to da se poskrbi za otroke, magari z odvzemom dokler se ne postavijo na noge. Ker puščati otroke v okolju kjer so očitno zanemarjeni (lačni) pač ni človeško. Starši pač nimajo neomejene pravice do svojih otrok. Kdo je tukaj bolj pomemben? Dobrobit otrok ali starš, ki zanemarja otroke? In ja izkoriščanje otrok za jokanje po TV in puščati jih lačne in živeti v svinariji, medtem ko po tvojem grlu teče pivo in se pljuča polnijo z dimom je zanemarjanje. Metanje več denarja tem ljudem brez nadzora je pa za moje pojme dobesedno podpiranje tega.
[/quote]
absolutno se strinjam s tem.
CSDji bi morali biti dosti bolj strogi glede tega, v kakem okolju odraščajo otroci.

– glede pospravljanja se strinjam
– ce zenska zivi v bedi se ne pomeni da ne sme biti urejena. Konckoncev set za manikuro lhk dobis za male pare na aliju. Pa tud prelivi niso tolk dragi, lhk ma prjatlco frizerko k jo sfrizira
– stevilo otrok… hja vprasanje, ce so vsi zazeljeni, nastali prostovoljno (alkohol, droge ipd lahko nosijo s sabo tud spolno in fizicno nasilje). Sicer sem zagovornica nacela da imej tolk otrok kolkor jih lhk prezivljas.
– zanikrne razmere – v enih primerih je tko, da so lahko veseli da imajo streho nad glavo, pa ceprav pusca. Obnova dotrajane hise stane pa ogromno. Se pa lahko pospravi ja.

Zato pa jaz raje sek.sam z mladimi nežnimi fantki, da ne pride do nosečnosti. Zelo se bojim poroda, veste 😟

A j**iga ce so pa kondomi dragi ko zafran kontracepcijske tabletke pa ne disijo.
Ta korona ej se vidi, da ima ogromno ljudi prevec prostega casa. Eno so mlade druzine, ki so kljub otrokom se v vzponu perspektivne, drugo so pa 40 letnice, ki se jim niti ne da kaj pocet pa so raje na socialni pa zivijo v nemogocih polozajih. Doloceni se pac pretvarjajo, da nimajo dovolj pa jamrajo zato, da bi lahko ziveli se ugodnejse.
Ne vidim smisla obsojati pa ljudi na minimalnih placah (vseeno delajo, majo pac manj vrtca za placat ko bogatuni) imajo ne vem 5 otrok. Sej niso vas problem direktno. Treba pol kaj naredit ne se sam tu vzigat ,v tej drzavi poleg socialne so se druge stvari, ki niso postimane pa se ljudstvo vseeno ne zgane .

Mati, nohte umetne in sijoče, otroci pa predoge in črne. Ne govorim na pamet, videno pred kratkim na televiziji. To je zanemarjanje otrok.

zadnjic je drustvonza pomoc otrokom prosjacilo za denar za druzino s 5 otroki.
Stari 8,5.17 mesecev,dvojcka pa stara 8 mesecev..So jim placali kup poloznic pasr prosili za nakazila.
Ok razumem za prva dva..Da so pa nastepal se 17 mesecev starega in dvojcka stara 8 mesecev ..pa tudi nimam besed.

Zakaj ste izbrisali moje kulturno in korektno napisano mnenje pod naslovom Bankomat?
Sem torej desetorazredni državljan, ki čeprav plačuje vse davke in prispevke, nima pravice da izrazi svoje mnenje?
Grobo kršite moje z Ustavo zagotovljene pravice. Takoj vrnite moj komentar!

Ne poznam niti ene družine, ki bi bila socialni problem in bi imeli polno otrok.
Okrog nas so vsaj tri družine, ki imajo štiri otroke, večina pa jih ima po tri oz. najmanj dva. Vsi otroci so olikani, lepo oblečeni, čisti, urejeni. Prav nič ni narobe z njimi.
Nekateri imajo več otrok, pa jim čisto nič ne fali. Starši so zaposleni, ali pa dela samo oče, mama je doma. Dobijo otroške dodatke, imajo tudi nekaj zemlje, da kaj pridelajo doma.
Otroci so pridni, učijo se eden od drugega. Dobijo neke delavne navade.
Resnično, ne poznam niti ene družine, ki bi bila problematična, ali pa brez sredstev, ali da bi bila oba brezposelna.
Še tisti, ki bi sterilizirali vse revne: SRAM naj VAS BO!
Pred 60. leti in več smo bili skoraj večina vsi revni, pa smo zrasli v samostojne in odgovorne ljudi. Čisto nič nam ne manjka.

V večini se gre bolj za mentalno revščino in posledično zanemarjanje otrok. Z denarjem in dobrinami itak ne znajo, tudi če jim jih dajo. Sterilizirati se niti zelo zaostalih ljudi ne sme, ki še zase ne znajo skrbet ampak ni prav, da so otroci v njihovi oskrbi, če se izkaže, da niso sposobni poskrbeti za osnovne pogoje, higieno in razvoj otroka. Staršem odvisnežem, pa obvezno zdravljenje in obisk otrok pod nadzorom, dokler se ne ozdravijo.

Se strinjam, čedalje več je takih družin na žalost 😪

Se popolnoma strinjam z vam! Država, s pomočjo raznih organizacij, bi se morala reševanja revščine lotiti bolj celostno. Pregovor, nauči ga loviti ribe, prehranil ga boš za vse življenje, bi moral biti moto vseh, ki pomagajo socialno ogroženim.

to delajo zato, da imajo kaj delati, da opravičijo svojo prisotnost. Največkrat so to psihično uničeni ljudje, ki svoje frustracije zdravijo s pomočjo misli, da je nekomu še slabše,kot njim. In se potem čutijo velike.
Razen tega ti pomagači velik, ampak res velik del denarja ,namenjenega kao “revežem” pokradejo zase.

Ne, to delajo samo in izključno zato, ker država omogoča tako razplojevanje. Ker za vsakega otroka dobijo otroški dodatek, zastonj vrtec, prednost pri vrtcu, zastonj vse v šoli…pa jih štepajo, ker niti v sanjah ne porabijo za enega mulca na mesec toliko, kot dobijo otroškega dodatka. Itak imajo vse zastonj zanj. Od vrtca in hrane dalje, še oblačila dobijo.

Zakaj to počnejo? Ker se jim SPLAČA. Pri enajstih mesecih ga pa itak porinejo v vrtec in ga imajo tam do pol petih popoldan, pa celo poletje razen enega tedna, ko ga morajo ven vzet.:)

Pa kaj te briga ce imajo otroke vsak ima svojo zgodbo vsak nosi svoje breme.
Pa kaj ce imajo nohte in pobarvane lase, ce bi se malo pozanimala bo vedela da joh uredijo za oddajo. Zazadnja gospa ima krscenko ki ji ureja nohte zastonj.
Ce niso stopla v njihove cevlje ne obsojaj. Za 1 dan bi te dala v bedo zivet razvajenka pa me zanima kak bos pol civkala. Bruh

Tako je že od nekdaj. V nerazvitih državah je največ otrok. Ker se pač ljudje ne obremenjujejo. Bodo že nekak. Razvita civilazicija občutno manj rojstev. Ker se vsi ženejo za udobjem in kapitalizmom, pa še veliko bolj egoistična in narcisoidna družba so postali. In v taki družbi ni otrok. Kjer se tako, kot avtorica sekirajo kako bodo drugi živeli. Zato pa razvitem svetu, v bistvu narodi izumirajo. In hvalabogu, za priseljence iz revnih držav držijo potem vse gor. Ker fina raja otrok ne bo Imela. Prevelika obveznost. 😂 😂 😂

Nas briga, ker smo davkoplačevalci, ki financiramo tiste, ki jih vodi le nagon in se parijo kot zajci. Otroke izrabljajo za fehtarijo, sami pa razen s qrcem in peezdo ne migajo nič, ker pričakujejo, da bodo drugi poskrbeli zanje.

Če bi država uvedla temeljni dohodek za vsakega državljana, bi se to nehalo. Vsakemu 150 eur na mesec ne glede na to ali dela ali ne. Tistim, ki delamo bi nam to zelo prav prišlo, tisti, ki ne bi bili pač prisiljeni začeti.

Čeprav se je pri meni zgodilo, da sem ostal pri enem, pa še ta mi je bil odtujen z rojstvom (bivša rekla – zdaj te pa ne potrebujem več), mogoče imam v Nemčiji še enega, samo mi ni javljeno…kakorkoli, ne razumem trditve, ki jih breme tukaj, pa poslušam od prijateljev protestantov:

Mi imamo toliko otrok, kolikor smo jih sposobni preživeti, vi katoliki pa, kolikor vam jih Bog da….

1) Kako veš, koliko si jih sposoben preživeti?

Danes si lahko pri denarju, utečena firma itd., jutri se lahko ponesrečiš, firma se te posledično odkriža, v sadovnjaku je zmrzal itd., ti pa si recimo odvisen od pridelka ….ali pa drobnice, ki jo je napadel volk.

Lahko pa si rojen v revščini in vseeno lahko uspeš (recimo lepo dekle, sposoben fant….).

Torej, razjasnite mi stavek, ki sem ga “počrnil”.

Skozi življenje so me osebno veliko bolj zbodli, pa recimo da jim rečem – dobro situirani, ki bi v svojih velikih hišah res lahko imeli po pet otrok ne pa enega ali pa še tega ne …danes jih vidim stare, osamljene, v ogromnih hišah, avto za 40.000 €…..

Vesel oče

Popravek: ki jih berem tukaj

(breme) = berem

Večina, ki se znajde po bolezni v težavah, tudi pred boleznijo, izgubo službe ali drugo nesrečo, niso imeli dovolj za normalno življenje. To je dejstvo, ki je skupno vsem tem zgodbam. Primerov, kjer bi prej vse lepo teklo in bi bila nesreča kriva za novo situacijo, je veliko veliko manj.

Glej malo članke, oče izgubil delo zaradi korone, v hiši pa tako stanje, da vidiš, da ni videlo kante jupola že 50 let.
Oče kronični bolnik, potem zbolela pa še mati in otroci potrebujejo pomoč. Če je bil že prej kronični bolnik in je bila cela družina odvisna od prihodkov mame, potem lahko že prej veš, da bo 4 otroke težje preskrbeti kot enega, če se materi kaj zgodi.
Nekaj je tudi ostala družina – če veš, da imaš starše, ki ti lahko pomagajo, če pride kaj vmes, je situacija drugačna, kot če nimaš nobenih sorodnikov, ali pa so ti še bolj revni….

New Report

Close