Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj hodite na dopust skupaj s starši/taščami…

Zakaj hodite na dopust skupaj s starši/taščami…

kaj imate s tem,da pazijo otroke, ne razumem, otroke pustite starim in greste po svoje ali kaj? Saj mi smo praktično cel dan skupaj in je normalno, da so otroci moja skrb, če sem zraven, itak pa so skoz v vodi, onadva pa neplavalca… Mogoče vzameta katerega od otrok zraven na kak krajši sprehod ali na sladoled in takrat imam svojih 5 minut, priznam. Pa dedi se zelo zelo rad ponudi da gre poleg tamalega spat čez dan 🙂

Jaz poznam kar nekaj družin, ki v kamp hodijo zato, ker:

1. Si delijo pavšal s starši, oziroma, starši jim plačajo pavšal
2. Starši jim na morju kuhajo in jim odnašajo rit
3. Otroke puščajo na morju vse poletje, pazijo jih seveda starši
4, Starši jim kupujejo sladoled in jih vozijo na pizzo

Potem jih pa v kampu vidiš, da se niti ne pogledajo, kaj šele da bi se pogovarjali in so nevoščljivi nam, ki imamo sami za svoj pavšal in sami hodimo na morje vse poletje, sami kuhamo in sami pazimo na svoje otroke:)

Ne poznam pa nobene družine, ki bi starše peljala na morje zato, ker se imajo radi, ker so staršem hvaležni ali pa ker se s starši taaako zelo razumejo, da ne morejo eden brez drugega.
Ti vaši izgovori so samo en velik blabla.

Redko kdaj, gremo skupaj. Včasih pa le, vendar na željo mojih staršev. Ker kao želijo malo častit in razvajat otroke, jaz pa jih kakšno leto ne peljem na morje zaradi financ.
Če se le da se temu izmaknem, ker me potem spravijo ob živce s komandirnajem (narobe sladoled, preveč v vodi, premalo v vodi, preglasni, zakaj ne jejo juhe, zakaj jim ne slečem mokrih kopalk, zakaj gremo rolat, zakaj kolesa, zakaj ne ležimo v senci ali na soncu, zaka pobiramo kamenčke, storže in školjke, zakaj imajo svetle majčke, ki se umažejo, zakaj ne bermud, ampak legice, zakaj ne grsdo spat ob 20h….) In tako v nedogled, dokler se ne spričkamo vsi počez. Sama otrok brez mene ne želita vzeti na dopust. Tako raje kakšno leto poslušam očitke kako sem nesposobna odpeljat otroke na morje kot vsakodnevno pikanje na “dopustu”.

Ker se razumemo. Je to res taka eksotika v tem času ?

Živi in pusti živeti

Nama na pamet ne pade, da bi na dopust hodila z mojimi starši (njegovi so že pokojni). Enkrat že leta nazaj sva bila na dopustu na vikendu od ene njegove žlahte. Takrat sta tast in tašča prišla dol za en dan. Malo smo se pogovarjali, šli skupaj na plažo, na večerjo in sta šla domov. In to je bilo to. Ni šans, da bi se tam gledali cel teden. Pa sta bila zelo v redu, super za pogovarjat,…ampak še vedno skupaj na dopustu nimamo kaj za delat. Z našimi pa sploh ni šanse da gremo kam, ker umrem od dolgčasa. Ne da se jim it na kosilo, se it kopat, sončit, hodit na izlete, ne pijejo alkohola,…skratka dolgčas.

Poznam pa nekaj takih, ki hodijo z taščo ter tastom na dopust in je fora v tem, da oboji nekaj prišparajo ter da babica in dedek pazita na otroke ko gresta onadva malo naokoli. Če se jim da naj kar hodijo.

ti to resno? celo leto delaš in potem se jebeš še na dopustu sto na uro? kdo je brez skrbi?[/quote]

Glej, ni mogoče drugače, kaj naj. Ne bomo jih več dolgo imeli. Ampak vztrajam, da gremo vsako leto tudi za kakšen teden kam sami. Ni pa čisto tako hudo, kot se tebi zdi, pač malo več hodimo naokrog, kadar smo tam :-). Spočijejo se pa oni. V vsakem paru je eden skoraj nepokreten in je ta drugi ful hvaležen, da mu ni treba kuhat, pomivat in da se lahko malo pritožuje.

tisti, ki obsojajo tak način so pač nevoščljivi, ker njim kaj podobnega ne rata oz. nimajo možnosti

pazi zdej napad :))

saj vem, da bo težko za razumet, ampak nimamo vsi prikolic na morju in ki se razumejo s starši in ne boš verjela, celo s taščami. Ne vem v kakšnih krogih se ti giblješ, ampak jaz si res ne bi želela biti tam.

Ni ravno tako, ne? Vmes se zgodi 100 stvari, ki jih dejansko ne zaznaš. Že če otroku pade vilica in jo moraš splaknit, pa to naredi tvoja mama, je ena drobna reč. Ampak 100 takih drobnih stvari, pomeni kar nekaj časa za kaj drugega.
Jaz to že doma vidim. Če sva doma oba, je že pri mizi narejeno vse v pol manj časa. En nalije sok, drugi nadeva krožnik, en razdeli serviete, drugi razreže meso. Če sem sama, je vse to na meni. Če bi bili še dedi in babi, je potem to četrtina dela, tudi če vsak malo neopazno kaj postori, kar niti ne zaznaš. Že če ti nekdo vskoči, prime otroka, ki bi se spotaknil ali mu obriše rokice ali ga pospremi na wc, je že pomoč.
Da ne govorimo kaj pomenijo 4 pari oči na plaži, ki prežijo na še neplavalce! To je ultra luksuz in si že ful bolj sproščen.

ker nimava prijateljev, ker greva ven zvečer plesat in radi počuvajo vnuke, ker se vidimo poredko in se tako malce dlje podružimo

Ni ravno tako, ne? Vmes se zgodi 100 stvari, ki jih dejansko ne zaznaš. Že če otroku pade vilica in jo moraš splaknit, pa to naredi tvoja mama, je ena drobna reč. Ampak 100 takih drobnih stvari, pomeni kar nekaj časa za kaj drugega.
Jaz to že doma vidim. Če sva doma oba, je že pri mizi narejeno vse v pol manj časa. En nalije sok, drugi nadeva krožnik, en razdeli serviete, drugi razreže meso. Če sem sama, je vse to na meni. Če bi bili še dedi in babi, je potem to četrtina dela, tudi če vsak malo neopazno kaj postori, kar niti ne zaznaš. Že če ti nekdo vskoči, prime otroka, ki bi se spotaknil ali mu obriše rokice ali ga pospremi na wc, je že pomoč.
Da ne govorimo kaj pomenijo 4 pari oči na plaži, ki prežijo na še neplavalce! To je ultra luksuz in si že ful bolj sproščen.[/quote]

no eto vidiš, daj še ti povabi svoje in boš preživela ultra sproščene počitnica:)))) Če ti pomagajo si izkoroščevalec, če ti ne napadaš druge, ki jim, ker si fauš, glavno da imate kaj glodat.

jaz bi rekla, da je razlog vse to, ker so že navajeni od doma…in da sta starša potem tudi na dopustu frej, otroci pa čas spet preživljajo z starimi starši…mi ne gremo nikoli skupaj, pa se odlično razumemo, ker hočem, da tisti čas preživimo sami, jaz, partner in dva otroka…

Ni ravno tako, ne? Vmes se zgodi 100 stvari, ki jih dejansko ne zaznaš. Že če otroku pade vilica in jo moraš splaknit, pa to naredi tvoja mama, je ena drobna reč. Ampak 100 takih drobnih stvari, pomeni kar nekaj časa za kaj drugega.
Jaz to že doma vidim. Če sva doma oba, je že pri mizi narejeno vse v pol manj časa. En nalije sok, drugi nadeva krožnik, en razdeli serviete, drugi razreže meso. Če sem sama, je vse to na meni. Če bi bili še dedi in babi, je potem to četrtina dela, tudi če vsak malo neopazno kaj postori, kar niti ne zaznaš. Že če ti nekdo vskoči, prime otroka, ki bi se spotaknil ali mu obriše rokice ali ga pospremi na wc, je že pomoč.
Da ne govorimo kaj pomenijo 4 pari oči na plaži, ki prežijo na še neplavalce! To je ultra luksuz in si že ful bolj sproščen.[/quote]

no eto vidiš, daj še ti povabi svoje in boš preživela ultra sproščene počitnica:)))) Če ti pomagajo si izkoroščevalec, če ti ne napadaš druge, ki jim, ker si fauš, glavno da imate kaj glodat.[/quote]

Ne napadam nikogar. Zakaj si tako skočila v luft? Samo pač ne razumem zakaj je to tako težko priznat. Ali misliš, da smo blesavi in da resnično mislimo, da ti skačeš za dvojčkoma v pokakanih plenicah in brišeš roke, hraniš, nosiš šlaufe, čolničke, rokavčke, kreme, brisače in vse ostalo in babi in dedi ne ganeta s prstom? Je tako težko rečt, da ti malo pomagata?

In še to: sem kje napisala ali hodim/ne hodim z babicami na dopust?

no eto vidiš, daj še ti povabi svoje in boš preživela ultra sproščene počitnica:)))) Če ti pomagajo si izkoroščevalec, če ti ne napadaš druge, ki jim, ker si fauš, glavno da imate kaj glodat.[/quote]

Ne napadam nikogar. Zakaj si tako skočila v luft? Samo pač ne razumem zakaj je to tako težko priznat. Ali misliš, da smo blesavi in da resnično mislimo, da ti skačeš za dvojčkoma v pokakanih plenicah in brišeš roke, hraniš, nosiš šlaufe, čolničke, rokavčke, kreme, brisače in vse ostalo in babi in dedi ne ganeta s prstom? Je tako težko rečt, da ti malo pomagata?

In še to: sem kje napisala ali hodim/ne hodim z babicami na dopust?[/quote]

dobra si, da veš kako točno pri eni neznani moni potekajo dopustniški dnevi … si razmišljala mogoče o karieri jasnovidke?

daj umiri se, nikjer nisem rekla, da ne pomagata, ni pa njihova skrb pazit na otroke in ji ne povabim iz tega razloga, pa imam tudi moža, ki je celo zraven, ne v bifeju na pivu…

poglej si temo:
če jih povabiš jih to, ker imaš finančno korist ali ti pazijo otroke in kuhajo, oni pa ne upajo reči ne, itak se ne razumeš z njimi in bi taščo najraje utopila, ampak potrpiš in stiskaš zobe tisti teden dopusta, ker je pač korist večja. Monovke pač ne morejo razumet, da imajo eni normalne družinske odnose in radi preživljajo skupaj prosti čas.

jaz bi rekla, da je razlog vse to, ker so že navajeni od doma…in da sta starša potem tudi na dopustu frej, otroci pa čas spet preživljajo z starimi starši…mi ne gremo nikoli skupaj, pa se odlično razumemo, ker hočem, da tisti čas preživimo sami, jaz, partner in dva otroka…[/quote]

Jaz bi samo na eno stvar opozorila.

Obstajamo družine, ki dejansko nismo navajene vsakodnevnih stikov z babicami in dedki, kaj šele rednega babi servisa. Živimo na svojem, precej daleč stran in naši stiki so omejeni na obiske. Z obiski je pa tako, se trudimo, da so redni, ampak zelo pogosto kaj vmes pride. So bolezni, so druge obveznosti, kdaj bi šli radi kam tudi sami ali preprosto zabušavali cel vikend. Zato je stikov s starši bistveno manj, kot bi jih dejansko želeli imet, sploh kadar pomislim na to, kako smo vsi skupaj minljivi.

Vi hočete bit na dopustu sami, mi smo ves čas sami. Zato poleti kakšen vikend izkoristimo in se takrat res posvetimo staršem, oni pa nam. Pa ne v smislu pranja umazanih vilic in večernega varstva, da bi šla midva lahko plesat. Mi smo dejansko skupaj, zvečer damo otroke spat in odpremo flašo vina.

Je pa res, da se jaz s svojimi starši razumem, mogoče je to tista bistvena razlika, niso mi odveč.

sami izgovori, tako kot so navajeni doma tako mora biti tudi na dopustu.pa čeprav to pomeni to, da moraš na dopust peljat sabo tudi stare starše…stari starši bi verjetno bili veseli, če bi lahko bili tisti teden ali dva doma, ker vedo da vas ne bo, in bodo končno frej…mi je to soseda (sama babica) osebno povedala…tako pa se še na dopustu podijo za vašimi otroci in vam kuhajo…kaj pa naj druga, redko kater starš bo zavrnil svoje otroke in vnuke…pustite jim malo dihat…
sploh pa so največji frajerji tisti, ki svoje otroke kar pustijo za mesec ali cele počitnice s starimi starši na morju,…sami jih pa obiskijejo za vikend…njihov izgovor..ja da za otroke je pa itak morje in klima na morju ful zdrava…stari starši pa okupirani celo poletje…res ga ni čez komot..

ja, če je pa tvoja soseda povedala, bo pa že sigurno držalo za vse ane
za crknt ste mone, pa od faušije vas bi raztrgalo, pa varstvo, pa nadzidki, pa pomoč, pa bmw in stari auciji… get a life

in ker je tebi to soseda osebno povedala, to velja zdaj za vse družine, ki so kdajpakdaj na dopustu skupaj s starimi starši?

enim res manjka percepcije v življenju ….

Ko sem bila otrok, so bili stari starši enkrat z nami za en teden. Ko sem imela svojo družino, nismo šli nikoli z mojimi starši skupaj na dopust. S hčero in vnukinjo sva bila enkrat na morju tri dni, sicer hodijo sami.
Meni niso všeč skupinski dopusti in zdi se mi edino pravilno, da gre vsak zase-vsak ima svoje želje, navade…

Sem monovka, nisem pa mona. Razumem dobre družinske odnose, ne razumem pa, da je tako težko priznat, da babi in dedi na morju nista hloda in da pač poprimeta za vnuke kaj več kot samo za tistih tvojih 5 minut. Ravno zaradi dobrih odnosov ti ne bi smelo biti težko to priznat. V tem jaz ne vidim nič slabega, da grejo zraven. Na živce mi gre samo, kar poskrijete, ampak očitno še celo sami pred sabo.

Jaz sem suha k poper, brezposelna. Pa vzamemo starše da jih malo obiramo.

Še nikoli kot odrasla oseba nisem bila na nobenem dopustu s starši, ne mojimi, ne moževimi. Ko je bila hčera manjša, smo komaj čakali te skupne trenutke, ko smo bili cele dneve skupaj. Tudi doma nismo nikoli koristili varstva babic in dedkov. Poznam pa jih seveda precej, ki so to redno prakticirali, kot je ena napisala, le določeno obdobje – ko so rabili pomoč. Pe še to, tisti, ki vedno hodijo na dopuste z drugimi (starši, prijatelji ipd), tudi sedaj, ko imajo otroke večje, kot pari ne znajo biti skupaj. Kar jih poznam, jih je precej nehalo hoditi na dopuste, gredo npr. v skupini – z planinskim društvom na neko daljšo zadevo, ali pa dalje hodijo s prijatelji – pari. Res poznam pare, ki še nikoli niso bili sami na dopustu.
Brez da koga obstojam – meni se to zdi čisto mimo. Že skozi celo leto ne razumem, da mora biti v mlado družino aktivniranih ne vem koliko ljudi. Moj mož za službo porabi precej časa, ampak ravno zato imava samo enega otroka, ravno toliko, kolikor sem/sva jih zmogla brez problemov. Ok, razumem tiste, ki imajo deljen delovni čas, ki delajo popoldne, vikende … in je treba usklajevat vse. Jaz recimo vsak dan kuham – od nekdaj (pa mi služba tudi vzame 10,5 ure / dnevno), mi tašča še sedaj teži, kako bi ona skuhala pa da se pridemo tja najest. Ne razumem tega, jaz skuham z veseljem pač časovno primerno zadevo – nimamo 5 hodov in sladice vsak dan. Imamo pa vsi radi domačo hrano in raje pojem doma skuhano stvar, kakor da grem v službi npr. na konkretno malico.
Da pa še dopusta družine ne izkoristijo – meni je to mimo.

Poleg tega razmišljam že v drugo smer (hči je sedaj 23). Gre občasno na kako krajšo zadevo z nama, nazajdnje smo bili skupaj za 10 dni, ko smo šli na neko potovanje. Si ne predstavljam, da ko bo imela otroke, da jaz hodim v vrtec, kuham za razširjeno familijo, pa grem še na morje zraven, da še tam vse popedenam. Po možnosti pa da mi še otroke pripeljejo v soboto in pridejo v nedeljo po njih. Zdaj sem tako rečeno skoraj že na off – imam odgovorno službo, enako mož, popoldne sedaj ko je vroče sva na domačem bazenu, … na drugi generaciji je pa vrsta sedaj, da prevzamejo svoje odgovornosti. Bom v pomoč, če drugače ne bo šlo, ne nameravam pa celega življenja živet v neki organiziranosti, prepredeni z časom, …
Lp,d.

Se strinjam!

Zato, da preživijo nekaj časa z vnuki. Dragocene so takšne babice in dedki, s katerimi greš lahko na dopust ali del dopusta.

Sem monovka, nisem pa mona. Razumem dobre družinske odnose, ne razumem pa, da je tako težko priznat, da babi in dedi na morju nista hloda in da pač poprimeta za vnuke kaj več kot samo za tistih tvojih 5 minut. Ravno zaradi dobrih odnosov ti ne bi smelo biti težko to priznat. V tem jaz ne vidim nič slabega, da grejo zraven. Na živce mi gre samo, kar poskrijete, ampak očitno še celo sami pred sabo.[/quote]

vidim, da ti gre nekaj res očitno na živce, ampak očitno ne to kar pišeš ali pa ne znaš brat odgovorov. Saj veš faušija najbolj boli tebe, mene ne :))

New Report

Close