Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj imajo nekateri narodi priimke na IĆ

Zakaj imajo nekateri narodi priimke na IĆ

V Cerarjevi stranki in v stranki Violete Tom, je polno priimkov na IČ IĆ.
U bistvu so leve stranke vse bolj na IČ IĆ…

Sem miusli vseskozi da so mi dali priimek na koncu vič, ker sem iz Viča doma.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Kje si pa to pobral? Največ Bošnjakov je nastalo iz Hrvatov. Je treba poznati malo zgodovino hrvaških kraljev na tleh sedanje BIH.

Zelo dobro. Preprost odgovor bi bil, da koncnica -ić v bistvu pomensko igra enako vlogo, kot npr. nemski “von” in angleski “of” med imenom in priimkom in dodatek “jr.” za imenom hkrati.

Kot prvo koncnica ic je patronim kot je nekdo napisal. In to ni res da nisi slovenc ce se pises na ic. Tako kot ni receno da si ziher slovenc ce se pises recimo kovac. Poznam srbe in hrvate s priimkom kovac. Za bosno je bilo pa sploh znacilno,da so pripisali se ocetovo ime. Moj ded je imel v dokumentih napisano zdaj bom uporabila izmisljeno ime npr. Joze Franceta Presern nekateri pa tudi obratno Franceta Joze Presern. Seveda je za vsa podrocja znacilno da so se ljudje priseljevali odseljevali se porocali in spreminjali vere (bosna je spet eno tako podrocje ki je bilo zelo pisano) ampak priimki so ostajali. Nekdo je zgoraj omenil priimek zolek. Ko sem bila na slovaskem sem spoznala ljudi s tem priimkom pa smo se druzili in ko sem kasneje raziskovala zgodovinsko bosno sem odkrila ta isti priimek v bosni. Priimek izzvira iz kosic na slovaskem. V bosni obstajata dve razlicici zolek in zolak.

Pišem se na ić in sem Slovenka. Čistokrvna. Kaj pa zdaj? Tudi moji otroci se pišejo na ić in so čistokrvni Slovenci. Kaj pa zdaj?

Najbolje, da boskrbis za to, da bo se tvoj moz na koncu imel mehkega. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Gregorčič je srbski priimek, japajade[/quote]

Pri končnici _VIĆ (Jovanović, Milošević, Stanković…) drži, končnica IČ, je pa vse slovanska, tko da se malo umiri! Pa ti kaj preberi, preden trosiš traparije. Slovenski priimki se normalno končujejo na ič (Robič, Blažič, Janežič, Petrovčič, Zupančič…) in nimajo z Srbi nobene veze! Teslo![/quote]

Aha, potem z njimi nima nobene veze tudi priimek Babič po tvoji logiki. No, pa se motiš, ker jo ima. Moj znanec je raziskoval svoj rodovnik, njegovi predniki so prišli kot Uskoki v Belo Krajino. In po zgodovinskem tolmačenju kar precej čisto slovenskih priimkov na ič izvira od njih.

Seveda to pravijo, ker izraz Bošnjak je itak novodobna pogruntavščina (od vojne dalje). Prej so bili pa tako ali tako vsi od dol Bosanci:))).

Potem je tudi Mubarak Slovenski priimek? Konec koncev so vse črka v abecedi.

Ne, na iČ se v originalu pišejo Srbi. Hrvati in Slovenci pa ne! Konec. Če pa ne verjameš pa kakšno knjigo vzemi.[/quote]

Kdo si ti, da boš odločala o tem? Je velika razlika ali se pišeš na iĆ ali na iČ !!!!!
Kaj ti ni jasno? Izobrazi se raje, preden se oglašaš.

Eni pa imajo priimek nemškega izvora pa niso Nemci…

Hrvati ste pokatoličeni Vlahi medtem ko so Bošnjaki oziroma Bosanski Muslimani poturčeni Vlahi.

Bosanski Muslimani – Bošnjaki in Hrvati (še posebej Bosanski Hrvati) so vlaškega porekla.

Genetsko gledano Bosanski Hrvati in Bosanski Muslimani niso Slovani ampak Vlahi.

Je pa zanimivo dejstvo da so Bosanski Srbi do leta 1971 predstavljali večinsko prebivalstvo Bosne in Hercegovine.

Bošnjaki niso Srbi. Bošnjaki nikoli niso bili in nikoli ne bodo Srbi. Bošnjaki niso niti Srbi niti Slovani.

Kje si pa to pobral? Največ Bošnjakov je nastalo iz Hrvatov. Je treba poznati malo zgodovino hrvaških kraljev na tleh sedanje BIH.[/quote]

Večina hrvaških priimkov ni na ić, a to ne pomeni, da priimek na ić ne more biti hrvaški. Celo nekateri srbski priimki niso na ić, čeprav so taki redki.


Nekateri? Prej večina.

jebo ti ja mater u bistvu!

Malo si poglej zgodovino. Ič na koncu priimka se je ubistvu začelo pri slovencih. Tudi na netu imaš zapisano tako.

prašič je tudi na ič

New Report

Close