Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj imajo pijanci otroke?

Zakaj imajo pijanci otroke?

A pijanc sam sebi naredi otroka? Obstaja zaščita samo za en spol? Zakaj druga stran ne odpeketa in si vedno znova opravičuje, da je pa drugače čisto ok, dokler ga ne spije, pa čeprav otrok še naprej trpi, kar je povezano še s tvojim zadnjim vprašanjem.
Ugotoviš, da sta v zgodbi najprej vsaj dva, potem pa okolikor jih bo “ratal”, če pride še sestraica, pa bratec, pa druga.[/quote]

Verjetno nisi prebrala vsega, kar sem napisala, ker če bi, ne bi tako pisala. Namreč spraševala sem tudi zakaj ženska to naredi.

Ni tako enostavno gledati naprej. Lahko rečeš, da jaz pa ne bom tako (in tudi res nisem v takem ciklu), vseeno pa ostane to v podzavesti in pogosto pride na plan.
Mogoče, če bi razumela, da bi bilo lažje. Ne vem.
Kljub zrelim letom, je vseeno nekje še tisto: nikoli nisem hotel imet otrok, zato ne bom skrbel zate, še vedno čutim tisto sovraštvo do mene. Kaj vem, mislim, da je že vse ok pa spet izbruhne.
Težko je sprejeti to, zato skušam iz druge smeri: da bi preprosto razumela in potem odpustila.
Nisem pa se zaciklala v isti cikel. Žal pa se vseeno ne morem pohvaliti, da sem pa spletla nekaj lepega, čudovitega.[/quote]

Žal mi je, da izhajaš iz takšne družine. In žal je takih družin ogromno. Svetujem ti lahko samo delo na sebi, raziskuj se, preberi knjige na to tematiko, jih je malo morje ali pa poišči kakšnega terapevta. Potem ko boš razumela stvari ti bo lažje in boš lahko predelala preteklost. Lahko se rešiš iz tega peklenskega kroga, vedno je upanje!
Od blizu poznam družino, kjer je bil oče alkoholik, mati je bila soodvisna. Njun sin je danes alkoholik, hčerka je vedno obsojala alkohol in se je rešila iz tega pekla. Odvisnost (pa naj bo kakršnekoli oblike) je samo beg od težkih čustev, zatiskanje oči pred resnico.[/quote]

Hvala za lepe želje.
Sem sicer stran od alkoholikov, alkohola. Samo žal pa ne morem reči, da sem pa uspešna v socialnih vezah.

A pijanc sam sebi naredi otroka? Obstaja zaščita samo za en spol? Zakaj druga stran ne odpeketa in si vedno znova opravičuje, da je pa drugače čisto ok, dokler ga ne spije, pa čeprav otrok še naprej trpi, kar je povezano še s tvojim zadnjim vprašanjem.
Ugotoviš, da sta v zgodbi najprej vsaj dva, potem pa okolikor jih bo “ratal”, če pride še sestraica, pa bratec, pa druga.[/quote]

Meni gre tudi tale hinavščina na živce še bolj od pijanca. Pijanec je pač pijanec, baba pa iz otroka naredi zraven še svojega zaveznika, ko špila mučenico. Potem pa vidiš premnogokrat, kako postanejo otroci mamini branitelji, namesto, da bi ona branila njih.

Pa bohvari, da be kdo kaj rekel čez mučenico, ki tako trpi, je takoj brezčuten. Kaj pa otroci, ki so v tej zgodbi edini nemočni?[/quote]

Veš, po mojem si zgrešila temo. V tej temi nihče ne hvali mučenic.

A pijanc sam sebi naredi otroka? Obstaja zaščita samo za en spol? Zakaj druga stran ne odpeketa in si vedno znova opravičuje, da je pa drugače čisto ok, dokler ga ne spije, pa čeprav otrok še naprej trpi, kar je povezano še s tvojim zadnjim vprašanjem.
Ugotoviš, da sta v zgodbi najprej vsaj dva, potem pa okolikor jih bo “ratal”, če pride še sestraica, pa bratec, pa druga.[/quote]

Verjetno nisi prebrala vsega, kar sem napisala, ker če bi, ne bi tako pisala. Namreč spraševala sem tudi zakaj ženska to naredi.[/quote]

Si sicer napisala, vendar sam naslov ter uvodni post je bil razumljen, da obstaja vprašanje le za te ljudi.
Ta vprašanja so za ljudi, ki so živeli v takšnih odnosih ali se tako odločili. Si kdaj vprašala doma, ker si omenila?
Mi lahko razglabljamo o tisoč in enem razlogu, pa ne bomo našli pravega za tistega, ki je v teh odnosih. Ker si pa že omenila v smislu, eden ne pije, drugi pa, pa morda obstaja tudi še vedno tisti deleček, ko si misli, no, saj se bo spremenil in ko se ne, ponovno, saj se bo spremenil, ko bo prišel otrok. In ponovi vajo tako v nedogled z “saj se bo”.

Verjetno nisi prebrala vsega, kar sem napisala, ker če bi, ne bi tako pisala. Namreč spraševala sem tudi zakaj ženska to naredi.[/quote]

Si sicer napisala, vendar sam naslov ter uvodni post je bil razumljen, da obstaja vprašanje le za te ljudi.
Ta vprašanja so za ljudi, ki so živeli v takšnih odnosih ali se tako odločili. Si kdaj vprašala doma, ker si omenila?
Mi lahko razglabljamo o tisoč in enem razlogu, pa ne bomo našli pravega za tistega, ki je v teh odnosih. Ker si pa že omenila v smislu, eden ne pije, drugi pa, pa morda obstaja tudi še vedno tisti deleček, ko si misli, no, saj se bo spremenil in ko se ne, ponovno, saj se bo spremenil, ko bo prišel otrok. In ponovi vajo tako v nedogled z “saj se bo”.[/quote]

Vprašanje je zato tako, ker me točno to zanima.
Imam še dosti vprašanj. Ampak v tej temi sem se odločila, da bom to vprašala. Vseh vprašanj, ki jih imam, preprosto ne morem dati v eno temo.
Ne, z očetom se ne da pogovarjat. Od njega sem zvedela le to, da ni dolžan za otroke skrbet, ker jih ni nikoli želel.
Če pa mamo vprašam pa reče, da je mislila, da boljšega ne bo dobila.
Se je pa potem ločila od njega in je bilo življenje dosti lažje. Je bilo pa do takrat dosti hudo. Pa tudi potem ni ravno prijetno, ker vsak otrok želi, da ga ima starš rad in težko razumeš, zakaj te lastenn starš sovraži.
Ja, razumem, da sem nasvetu zaradi neuporabe kontracepcije. Razumem, da sem nezaželjeni otrok.
Je pa težko razumeti, da tudi po desetletjih nek starši še vedno sovraži svojega otroka in ga krivi za vse slabo na tem svetu. To mi pa ni razumljivo.

No zakaj, jaz sem ga sterala stran od otrok relativno hitro, ko je začel popivati in zganjati nasilje. Kar preberi v drugih postih, kako me zmerjajo…Po 8 letih mi bivša tašča še vedno pod nosom pokadi, da nisem imela nič potrpljenja. Kaj šele če ženska ni finančno samostojna…

Slovencelni smo do alkohola čisto preveč tolerantni

Grozno… Kruto… Resnično….

Ker v 7ih letih rednega pitja tak pijanec res postane še hujši pijanec, pa še nasilen povrhu. Za mnogimi 4 stenami slovenskih domov je žal tako.

Ker: “Lepa dekleta ljubijo barabe …..”

“Slovencelni smo do alkohola čisto preveč tolerantni”
Se strinjam! Po drugi strani pa imamo marihuano prepovedano, pa alkohol naredi dosti več škode, ampak je pač “družbeno sprejemljiv, del kulture”. Jebeš tako kulturo… (BTW, ne “poham”).


“Lepa” banalizacija ene precej bolj kompleksne psihološke zagonetke, ki nima absolutno nobene zveze z ljubeznijo.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

zaradi nadaljevanja vrste. Najbolj se množi mrčeš.


“Lepa” banalizacija ene precej bolj kompleksne psihološke zagonetke, ki nima absolutno nobene zveze z ljubeznijo.[/quote]
Se povsem strinjam da je stvar globja, a tudi v zgornjem “verzu” je kanec resnice. A če čemo resneje – pijanec je tako ali tako neodgovoren, briga njega ali dete bo ali ne, on se je 5 minut imel lepo. A tudi dekle, ki je z njim? Saj ve, da je budalo, a ga ljubi, pa tako jo ima rad, pa zabaven je, jo zna spraviti v smeh. In ga bo spremenila! Sploh ko bo prišel otrok, se bo spremenil 🙂 🙂 🙂


“Lepa” banalizacija ene precej bolj kompleksne psihološke zagonetke, ki nima absolutno nobene zveze z ljubeznijo.[/quote]
Se povsem strinjam da je stvar globja, a tudi v zgornjem “verzu” je kanec resnice. A če čemo resneje – pijanec je tako ali tako neodgovoren, briga njega ali dete bo ali ne, on se je 5 minut imel lepo. A tudi dekle, ki je z njim? Saj ve, da je budalo, a ga ljubi, pa tako jo ima rad, pa zabaven je, jo zna spraviti v smeh. In ga bo spremenila! Sploh ko bo prišel otrok, se bo spremenil 🙂 🙂 :-)[/quote]
Mhm, še globje in dlje v preteklost gre…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Tudi to je še kako res.

Naj bi bilo tako: najde si pijanca, ker ta vzorec pozna in ji je iz otroštva znan kot občutek doma. Takrat si je želela ljubezen staršev, pa je ni dobila. Podavestno si želi to rano pozdraviti in ponavlja vzorec v upanju, da zdaj jo bo pa moški imel rad, bo dobro delal z njo … stalno privabljamo enake ljudi. Rešitev je v ozaveščanju svojih vzorcev in preseganju tega, nekako tako. Vir: Debeljak: Srečen sem. Preberi in ti bo več jasno. Še bolje pa je seveda, če greš na terapijo in ti pomagajo pri osebni rasti.

si ti funkcionalno popolnoma nepismen?

večina si dobrega seksa ob dejstvu, da zmanjkuje tal pod nogami, ne zna niti predstavljat.
moraš ti sam sebe prepričevat, da gre tudi brez alkohola?[/quote]

jaz ga preprosto ne rabim… ga ti? Si fukcionalno pismen-a , ali ne?[/quote]

čestitam, zdaj, ko si vrgel ven svoj prvi post, si pa seveda pismen:-)))

Pijanci imajo otroke zato, ker ko ga malo spijejo se jim dvigne penis in takrat gredo seksat. Ker pa so pijani, težko odvijejo kondom, zato seksajo brez njega. In ker so pijani, ne vedo točno kdaj jim bo prišlo in ga ne vzamejo pravi čas iz vagine in enostavno zlijejo svoje seme direktno v nožnico. Po drugi strani pa se jim, ko se jim to zgodi, kratko malo hjebe. hahahah


Bo skušal odgovoriti z neko šank teorijo!
Po petem piru izginejo vse grde babnce.
Ne ni moja izmišljotina, verjetno pa je nekaj soli v tem.

Ja, klasika.

Klasičen zmanipuliran otrok,ki mu ni jasno, zakaj foter dela, kar dela, mamo pa spregleda, čeprav dela čisto isto, le da zraven še hinavi z ljubeznijo.

Klasičen zapis nekoga, ki je funkcionalno nepismen in sploh ne ve zakaj se gre v temi.

Ne. Klasičen primer nekoga, ki zelo dobro pozna situacijo, le da ga mama ni uspela zmanipulirati kot ostale otroke.

Kaj sploh hočeš? Hočeš, da ti pritrdimo, da je tvoj fotr egoistična gniloba? Da bo prišel k sebi, če boš družbo pripravila do tega, da ga dovolj obsoja? Kaj hočeš?
Ker je tvoje retorično vprašanje, na katerega hočeš odgovore total trapasto.

Moja vprašanja so bila že dovolj jasno postavljana. Glede na tvoje izpade je očitno, da nisi razumela. Zato, če želiš, da še debatirava, najprej preberi kaj sem že napisala, ker semi res ne da še enkrat ponavljat.

Moja vprašanja so bila že dovolj jasno postavljana. Glede na tvoje izpade je očitno, da nisi razumela. Zato, če želiš, da še debatirava, najprej preberi kaj sem že napisala, ker semi res ne da še enkrat ponavljat.[/quote]

Ja. Jaz ti pa razlagam, da je vprašanje bedasto. Ker hočeš nekaj doseči, česar ne boš dosegla tako, pa čeprav ti bo vsa okolica pritrdila. Saj ne, da je nejasno postavljeno. Vprašanje je čisto jasno, na sramotilni steber bi postavila fotra in bi ti bilo toplo pri srcu, ko bi vsaj v tujih ljudeh dobila razumevanje. E, ne gre tako.

Ps: kdo te je naučil, da ljudi, ki ne delajo tako, kot jih ti hočeš zmanipulirati, označiš za funkcionalno nepismene izpadnike?

Moja vprašanja so bila že dovolj jasno postavljana. Glede na tvoje izpade je očitno, da nisi razumela. Zato, če želiš, da še debatirava, najprej preberi kaj sem že napisala, ker semi res ne da še enkrat ponavljat.[/quote]

Ja. Jaz ti pa razlagam, da je vprašanje bedasto. Ker hočeš nekaj doseči, česar ne boš dosegla tako, pa čeprav ti bo vsa okolica pritrdila. Saj ne, da je nejasno postavljeno. Vprašanje je čisto jasno, na sramotilni steber bi postavila fotra in bi ti bilo toplo pri srcu, ko bi vsaj v tujih ljudeh dobila razumevanje. E, ne gre tako.

Ps: kdo te je naučil, da ljudi, ki ne delajo tako, kot jih ti hočeš zmanipulirati, označiš za funkcionalno nepismene izpadnike?[/quote]

Z vsakim svoj naslednjim zapisom še bolj dokazuješ, da si funkcionalno nepismena, ker je z vsakim tvoj zapisom vse bolj jasno, da stvari sploh nisi prebrala. Edini tvoj namen je, da se tule prepiraš in obsojaš ljudi. Daj si duška. Samo jaz se s tabo ne bom prepirala. Je več kot očitno, da ne razumeš in da teme nisi prebrala.

Ja. Jaz ti pa razlagam, da je vprašanje bedasto. Ker hočeš nekaj doseči, česar ne boš dosegla tako, pa čeprav ti bo vsa okolica pritrdila. Saj ne, da je nejasno postavljeno. Vprašanje je čisto jasno, na sramotilni steber bi postavila fotra in bi ti bilo toplo pri srcu, ko bi vsaj v tujih ljudeh dobila razumevanje. E, ne gre tako.

Ps: kdo te je naučil, da ljudi, ki ne delajo tako, kot jih ti hočeš zmanipulirati, označiš za funkcionalno nepismene izpadnike?[/quote]

Z vsakim svoj naslednjim zapisom še bolj dokazuješ, da si funkcionalno nepismena, ker je z vsakim tvoj zapisom vse bolj jasno, da stvari sploh nisi prebrala. Edini tvoj namen je, da se tule prepiraš in obsojaš ljudi. Daj si duška. Samo jaz se s tabo ne bom prepirala. Je več kot očitno, da ne razumeš in da teme nisi prebrala.[/quote]
Ne bi rekla.

New Report

Close