Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj imeti otroke? Čemu?

Zakaj imeti otroke? Čemu?

Ali si ljudje res ne morejo osmisliti svojega življenja brez tega, da imajo otroke?

Je prav patetično ustvariti novega človeka, ki lahko izkusi mnogo bolečin in trpljenja skozi življenje, samo zato, da vam daje lažni občutek neumrljivosti.

Ko umrete, je konec. Imeti otroke in s tem širiti svoje gene ne bo preprečilo tega. Vaš otrok bo imel polovico, vaš vnuk četrtino, sin/hčerka vašega vnuka pa osmino, itd. Sčasoma pridemo zelo blizu nuli. Če bo nekdo na tem planetu po tisočih letih nosil 0.000000000000000000001% vaših genov; bo vaše življenje bilo bolj smiselno zaradi tega?

Ne bodite sebični. Preveč ljudi je že na tem planetu. Imeti otroke je sebično in pika

Slabo razmišljaš.

Kaj pa, ko se recimo par loči’ Če nimaš otrok, ostaneš sam.

Če en umre, spet ostaneš sam, če nimaš otrok.

Na stara leta, kdo bo skrbel zate, če nimaš otrok? Kdo ti bo brisal rit, neki Pakistanci?

Ja, pa geni so smisel življenja. Oba, mož in žena, imata čudovite gene, ki jih je fajn naprej razširit.

Če imaš slabe gene, potem je res bolje se ne razmnoževat.

Otroci so smisel življenja, zato živimo.

 

opet pakistanci…

malo bi morali to omejit… kdo lahko in kdo ne ma otroke… ne moreš sebe preživljat, nimaš ambijenta, štalce, nisi v stanju, nisi odgovoren ala hodiš po gostilnah lajfaš itd… kašni otroc??? halooo

100 udarcev z bičem ker si sploh pomislu.

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.
nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
ne razumem, 04.06.2021 ob 19:41

Ali si ljudje res ne morejo osmisliti svojega življenja brez tega, da imajo otroke?

Je prav patetično ustvariti novega človeka, ki lahko izkusi mnogo bolečin in trpljenja skozi življenje, samo zato, da vam daje lažni občutek neumrljivosti.

Ko umrete, je konec. Imeti otroke in s tem širiti svoje gene ne bo preprečilo tega. Vaš otrok bo imel polovico, vaš vnuk četrtino, sin/hčerka vašega vnuka pa osmino, itd. Sčasoma pridemo zelo blizu nuli. Če bo nekdo na tem planetu po tisočih letih nosil 0.000000000000000000001% vaših genov; bo vaše življenje bilo bolj smiselno zaradi tega?

Ne bodite sebični. Preveč ljudi je že na tem planetu. Imeti otroke je sebično in pika

Lahko brez, seveda.

Odgovor na vprašanje ZAKAJ – je pa – ZATO, da daš možnost nečemu svojemu. Da lahko daš vse kar si, znaš in imaš – in gledaš to rasti in zoreti.

To je oac nasa osnovna bioloska funkcija. Obstati na svetu dovolj casa, da ustvaris kopijo. Kot razvita vrsta imas dovolj drugih funkcij, ki komot nadomestijo biolosko . Ne bo nobene drame, svet se bo zagotovo vrtel naprej.

Zato, da ne boš na stara leta jamral, ko ti bo kak jugovič rit brisal.

Pa, da ne boš jokal, ko boš na stara leta gnil v domu za ostarele.

Na stara leta ti je pač jasno zakaj se ima otroke, če ti zdaj ni jasno.

Osamljensot hudo boli.

POtem pa poslušaš jok in stok osamljenih, prej pa hvaljenje, da otrok pa ne bodo imeli.

Odgovor na objavo uporabnika
slabo razmišljaš, 04.06.2021 ob 19:48

Slabo razmišljaš.

Kaj pa, ko se recimo par loči’ Če nimaš otrok, ostaneš sam.

Če en umre, spet ostaneš sam, če nimaš otrok.

Na stara leta, kdo bo skrbel zate, če nimaš otrok? Kdo ti bo brisal rit, neki Pakistanci?

Ja, pa geni so smisel življenja. Oba, mož in žena, imata čudovite gene, ki jih je fajn naprej razširit.

Če imaš slabe gene, potem je res bolje se ne razmnoževat.

Otroci so smisel življenja, zato živimo.

 

Kakšno bedno življenje, da te edino to skrbi, kdo ti bo na stara leta brisal rit.

Nimam za to otrok, da bi mi rit brisali.

Jaz tudi ne razumem kako lahko en tak s takim mišljenjem sploh še živi. Začni red delat pri sebi, drugim pa pusti da živijo tako kot jim paše.

Pa tvoja logika je napačna – če ima par 1 ali 2 otroka, to ne vpliva na rast števila ljudi.

Problem nastaja zato ker ljudje živijo dlje časa ter da se eni razmnožujejo kot zajci.

A pa tvoji otroci vedo, da pričakuješ, da ti bodo na starost rit brisali?

Odgovor na objavo uporabnika
brisalci riti, 04.06.2021 ob 20:07

Kakšno bedno življenje, da te edino to skrbi, kdo ti bo na stara leta brisal rit.

Nimam za to otrok, da bi mi rit brisali.

ja res je.. heheeeee

da pustiš pečat. da ustvariš dobre ljudi. ne pa nekega družbenega in socialnega problema.

olahko vi to shvatate.
pa ni šanse da križam oz mešam svoju lozu sa tamo nekom… halo???

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Zakaj? Ker čutim, da je tako prav. Razlog ni racionalen, ampak nagonski.

Odgovor na objavo uporabnika
da ne boš na stara, 04.06.2021 ob 20:02

Zato, da ne boš na stara leta jamral, ko ti bo kak jugovič rit brisal.

Pa, da ne boš jokal, ko boš na stara leta gnil v domu za ostarele.

Na stara leta ti je pač jasno zakaj se ima otroke, če ti zdaj ni jasno.

Osamljensot hudo boli.

POtem pa poslušaš jok in stok osamljenih, prej pa hvaljenje, da otrok pa ne bodo imeli.

 

In kaj naj na to tvoje modrovanje rečejo vsi tisti, ki so imeli otroka, dva ali tri, pa jim plenice vseeno menja nek tujec, v domu za ostarele jih pa otroci ne obiskujejo?

Smola, a ne.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Jahno, 04.06.2021 ob 20:12

Zakaj? Ker čutim, da je tako prav. Razlog ni racionalen, ampak nagonski.

Potem se tudi posiljevalci lahko sklicujejo na nagon.

 

Otroci so verjetno želja vsakagar, ampak če bi imeli tako težko pot v življenju kot sem jo imel jaz in toliko enih polen, ki sem jih moral preskakovati dnevno, potem bolje da jih nikoli nimam. Jim bo veliko prihranjeno. Če bi na levi politični opciji bili malo manjši egoisti, bi bila tudi država bolj politično stabilna.

Pa da ne bo pomote, ko je bila na vladi smc in druge leve, sem tudi kaj kritično napisal za sds (na rtv so obstali tako samo kritični komentarji glede desnih, glede levih so bili navadna izbrisani) in kritično sem kdaj napisal tudi za ostale desne sredinske stranke ampak konstruktivno kritiko, ne pa tako kot sedaj ko blatijo levi Slovenijo še v Bruslju. Verjetno so levi nevoščljivi da bo ta koalicija vodila EU, ampak roko na srce, ti trenutni politiki v trenutni koaliciji imajo veliko političnih izkušenj.

tole naj bi rekla Fajonova v EU:

Slika Slovenije v Bruslju je zelo slaba. Slovenska vlada bije bitke s svobodo medijev, neodvisnostjo sodstva, kršitvijo ustave in demokracije. Popotnica za predsedovanje je slaba. Smo pod drobnogledom EU institucij. Ne zatiskajmo si oči,

Če bi bilo njej mar za Slovenijo bi ostala v Sloveniji in ne bi hodila v Bruselj, ko je bila v Bruslju, pa ni prav dosti storila za Slovenijo. da se je zavzemala za odpravo vizumom Albancev s Kosova, povprečnemu državljanu RS ne pomeni kaj dosti. Še ko se je potegovala Slovenija za nepovratna sredstva v tej vladi se mi zdi da je nekje pisalo, da naj bi negativno govorila v Bruslju, da ne bi dobili sredstev… pa kdo to počne? To jaz osebno niti za sosednjo državo ne bi storil, čeprav smo izgubili veliko ozemlja, ker obraz je pa treba imeti.

Odgovor na objavo uporabnika
Neprijavljena, 04.06.2021 ob 20:09

Jaz tudi ne razumem kako lahko en tak s takim mišljenjem sploh še živi. Začni red delat pri sebi, drugim pa pusti da živijo tako kot jim paše.

Pa tvoja logika je napačna – če ima par 1 ali 2 otroka, to ne vpliva na rast števila ljudi.

Problem nastaja zato ker ljudje živijo dlje časa ter da se eni razmnožujejo kot zajci.

Če imaš otroke, to vpliva na rast števila ljudi.

Pa saj Zemlja ni neskončno velika. Premalo prostora je, da bi si vsak lahko privoščil enega otroka.

Odgovor na objavo uporabnika
prismojena si, 04.06.2021 ob 20:21

Če imaš otroke, to vpliva na rast števila ljudi.

Pa saj Zemlja ni neskončno velika. Premalo prostora je, da bi si vsak lahko privoščil enega otroka.

Če bi vsak imel enega otroka bi nas bilo kmalu precej manj…

Sedaj so sprejeli nek nov zakon o posilstvu (nisem ga bral) kjer naj bi moški lahko bil obtožen samo na osnovi izjave ženske in brez kakršnihkoli materialnih dokazov. Bo mogoče katera jezna na katerega pa mu bo zagrenila življenje in mogoče se bodo ljudje še bolj oddaljili.

Verjetno je polno razočaranja v tebi. Nekaj odgovorov zgoraj je dobrih, pa si jih malo preberi. Sebično je ravno tvoje pisanje. Tako kot ti razmišlja zelo razočaran človek brez vizije in brez izhoda. Ni vse tako grozno in slabo v življenju. Edina stvar, ki pa je tudi resnična je ta, da so pritiski družine in družbe preveliki, da je ženska brez otrok ničvredna. Ampak vseeno je rojevanje v naravi človeka, gre za obstoj človeštva. Po tvoji logiki bi moralo človeštvo povsem izginiti. Malo čudno in hkrati žalostno razmišljanje.

 

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Jhmmmm, 04.06.2021 ob 20:27

Če bi vsak imel enega otroka bi nas bilo kmalu precej manj…

Ali ne dojameš, da smo trenutno prenaseljeni?

Kako pa misliš reševati prenaseljenost brez omejevanja števila rojstev? Ni druge poti, razen če bi raje, da se ljudje med sabo koljejo

Odgovor na objavo uporabnika
Ti si brez vizije, 04.06.2021 ob 20:31

Verjetno je polno razočaranja v tebi. Nekaj odgovorov zgoraj je dobrih, pa si jih malo preberi. Sebično je ravno tvoje pisanje. Tako kot ti razmišlja zelo razočaran človek brez vizije in brez izhoda. Ni vse tako grozno in slabo v življenju. Edina stvar, ki pa je tudi resnična je ta, da so pritiski družine in družbe preveliki, da je ženska brez otrok ničvredna. Ampak vseeno je rojevanje v naravi človeka, gre za obstoj človeštva. Po tvoji logiki bi moralo človeštvo povsem izginiti. Malo čudno in hkrati žalostno razmišljanje.

 

 

 

Tvoja vizija seže le od zibelke in do groba.

Ko rodiš, moriš.  Tvoji otroci bodo morali umreti, kot ti.

 

 

Ne imeti jih pa je prav tako sebično, saj s tem gledaš samo nase in ti za nikogar ni potrebno skrbeti.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

A zato se ima otroke, da na stara leta nisi sam? Če je to osnovni razlog, potem je bolj mala možnost, da bo kdo na stara leta s teboj.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Meni je pač pomembno, da gredo najini geni, priimek naprej. Pa seveda, na stara leta želim imet vnuke ob sebi, ne samo otrok :).

Vsak normalen človek si želi otrok. Otroci so dar.

Ta nov zakon o posilstvu ko mogoče še povečal strah med moškimi in ženskami in bo rodnost še manjša. Zanimivo da za druge zakone je razprava po medijih in forumih, za tega pa razprave nisem nikjer videl in je bilo vse narejeno po tiho.

Saj v Sloveniji je tako najslabše razmerje v EU še po izobrazbi ženske: moški, ker kar 20% žensk ima višjo izobrazbo kot moških.  Tako v srednji šoli kot fakulteti bi bilo na ustnih dostikrat bolje, če bi bil ženska.

Podobno pri ločitvah, boj za skrbništvo, csd… velikokrat prevaga tehnica na stran žensk.

Da bi moški govoril o nasilju doma bi se mu pa vsi smejali, čeprav so prav moški velikokrat žrtve tako fizičnega še pogosteje pa psihičnega nasilja, zbadljivk, izsiljevanja in podobno. Včasih so ženske imele manj pravic kot moški, sedaj je občutek kot da jih imajo že več in da več… pa tisti ki mi je blokiral prvo objavo, naj pokliče na finančno upravo da mi vrnejo davke, ker če nimam pravice do mnenja tudi davkov ne rabim plačevat.

Slovencev nas je vse manj… generacije so krepko manjše kot so bile. če smo že ravno pri številu ljudi.

 

če že avtor politiko v to mešeš… in neke politične fore in tujce – še toliko bolj bi iz tega razloga morali poskrebti,da se ogranjamo preko rodnosti… kot pravim če že to mešaš in če hočeš vse gledat iz tega vidika koga je kje preveč in koga premalo…

sicer pa avtor – tvoje govorjenje o trplenju: meni tudi ni lahko, nimam iskreno ljubečih staršev in primarne družine… veš kaj si želim – imeti svojo družino, da si sama ustvarim vse tisto česar sama nisem bila deležna, ker imam moč in voljo, vrednote in ljubezen in čustva za vse to.Želim svojemu otroku dati vse tisto v odnosih – česar jaz nisem dobila od staršev –  vso tisto, ljubezen, varnost spoštpvanje, da sem vedno za njega na voljo, ko to želi, da najde pri meni zavetje, ljubezen, razumevanje, predvsem pa spoštovanje… ne , ne za to,da bo kaj zame delal.. ne… želim si pa žiceti življenje skupaj z njim, skupaj z drućino, ustvarjati skupne trenutke, spomine – to je tisto kar daje vrednost življenju – najprej kot skupna družina in tudi potem ko bo že na svojem in odrasel – še vedno ostanejo ljubeči odnosi , skupni trenutki, spomini… četudi enkrat na teden skupen čaj in pogovor, druženje, itd… to je bistvo življenja – ljubeči odnosi, varnost, ljubezen, zavetje nekje, občutek pristana, ljudi, ki so ti ob strani ob katerih najdeš ljubezen, spoštovanje.

Ti vse gledaš z negativnega vidika – začni razmišljati,  zakaj imeti otroke – zato da mu lahko pokažeš kaj je lepega na tem svetu, kaj vsega lepega se da doživeti v odnosih, v življenju…

 

New Report

Close