Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj imeti otroke? Čemu?

Zakaj imeti otroke? Čemu?

Odgovor na objavo uporabnika
mi je pač, 04.06.2021 ob 20:55

Meni je pač pomembno, da gredo najini geni, priimek naprej. Pa seveda, na stara leta želim imet vnuke ob sebi, ne samo otrok :).

Vsak normalen človek si želi otrok. Otroci so dar.

Če si ženska in se poročiš, se odpoveš svojemu priimku in prevzameš možovega.

Potemtakem, je bolje imeti sine kot hčerke, saj sinovi ohranijo tvoj priimek, hčerke pa ne.

 

Odgovor na objavo uporabnika
umirite konje no, 04.06.2021 ob 21:02

Odgovor na objavo uporabnika
prismojena si, 04.06.2021 ob 20:21

Odgovor na objavo uporabnika
Neprijavljena, 04.06.2021 ob 20:09

Odgovor na objavo uporabnika
ne razumem, 04.06.2021 ob 19:41

Ali si ljudje res ne morejo osmisliti svojega življenja brez tega, da imajo otroke?

Je prav patetično ustvariti novega človeka, ki lahko izkusi mnogo bolečin in trpljenja skozi življenje, samo zato, da vam daje lažni občutek neumrljivosti.

Ko umrete, je konec. Imeti otroke in s tem širiti svoje gene ne bo preprečilo tega. Vaš otrok bo imel polovico, vaš vnuk četrtino, sin/hčerka vašega vnuka pa osmino, itd. Sčasoma pridemo zelo blizu nuli. Če bo nekdo na tem planetu po tisočih letih nosil 0.000000000000000000001% vaših genov; bo vaše življenje bilo bolj smiselno zaradi tega?

Ne bodite sebični. Preveč ljudi je že na tem planetu. Imeti otroke je sebično in pika

Jaz tudi ne razumem kako lahko en tak s takim mišljenjem sploh še živi. Začni red delat pri sebi, drugim pa pusti da živijo tako kot jim paše.

Pa tvoja logika je napačna – če ima par 1 ali 2 otroka, to ne vpliva na rast števila ljudi.

Problem nastaja zato ker ljudje živijo dlje časa ter da se eni razmnožujejo kot zajci.

Če imaš otroke, to vpliva na rast števila ljudi.

Pa saj Zemlja ni neskončno velika. Premalo prostora je, da bi si vsak lahko privoščil enega otroka.

Slovencev nas je vse manj… generacije so krepko manjše kot so bile. če smo že ravno pri številu ljudi.

 

če že avtor politiko v to mešeš… in neke politične fore in tujce – še toliko bolj bi iz tega razloga morali poskrebti,da se ogranjamo preko rodnosti… kot pravim če že to mešaš in če hočeš vse gledat iz tega vidika koga je kje preveč in koga premalo…

sicer pa avtor – tvoje govorjenje o trplenju: meni tudi ni lahko, nimam iskreno ljubečih staršev in primarne družine… veš kaj si želim – imeti svojo družino, da si sama ustvarim vse tisto česar sama nisem bila deležna, ker imam moč in voljo, vrednote in ljubezen in čustva za vse to.Želim svojemu otroku dati vse tisto v odnosih – česar jaz nisem dobila od staršev –  vso tisto, ljubezen, varnost spoštpvanje, da sem vedno za njega na voljo, ko to želi, da najde pri meni zavetje, ljubezen, razumevanje, predvsem pa spoštovanje… ne , ne za to,da bo kaj zame delal.. ne… želim si pa žiceti življenje skupaj z njim, skupaj z drućino, ustvarjati skupne trenutke, spomine – to je tisto kar daje vrednost življenju – najprej kot skupna družina in tudi potem ko bo že na svojem in odrasel – še vedno ostanejo ljubeči odnosi , skupni trenutki, spomini… četudi enkrat na teden skupen čaj in pogovor, druženje, itd… to je bistvo življenja – ljubeči odnosi, varnost, ljubezen, zavetje nekje, občutek pristana, ljudi, ki so ti ob strani ob katerih najdeš ljubezen, spoštovanje.

Ti vse gledaš z negativnega vidika – začni razmišljati,  zakaj imeti otroke – zato da mu lahko pokažeš kaj je lepega na tem svetu, kaj vsega lepega se da doživeti v odnosih, v življenju…

 

Precenjuješ samega sebe. Če so tvoji starši bili zanič, eh. Jabolko ne pade daleč od drevesa.

Egoizem

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
vizija tvoja, 04.06.2021 ob 20:38

Odgovor na objavo uporabnika
Ti si brez vizije, 04.06.2021 ob 20:31

Verjetno je polno razočaranja v tebi. Nekaj odgovorov zgoraj je dobrih, pa si jih malo preberi. Sebično je ravno tvoje pisanje. Tako kot ti razmišlja zelo razočaran človek brez vizije in brez izhoda. Ni vse tako grozno in slabo v življenju. Edina stvar, ki pa je tudi resnična je ta, da so pritiski družine in družbe preveliki, da je ženska brez otrok ničvredna. Ampak vseeno je rojevanje v naravi človeka, gre za obstoj človeštva. Po tvoji logiki bi moralo človeštvo povsem izginiti. Malo čudno in hkrati žalostno razmišljanje.

 

 

 

Tvoja vizija seže le od zibelke in do groba.

Ko rodiš, moriš.  Tvoji otroci bodo morali umreti, kot ti.

 

 

    Ojej ojej. Tu pa se ne splača filozofirat ker ne gre v pravo smer. Je kruto ja, da vsi umremo, s tem vprašanjem se svetovne religije ukvarjajo stoletja. Pojdi v kakšno knjižnico in poišči kako knjigo na to temo, morda te katera le prepriča, da ni tako črno kot misliš. Je vredno živet. Je je! Življenje je kljub krutosti lepo. Ni važen cilj ampak pot, po kateri hodiš. Ti bi brez poti na cilj.
nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
TIPIČNO, 04.06.2021 ob 21:09

Precenjuješ samega sebe. Če so tvoji starši bili zanič, eh. Jabolko ne pade daleč od drevesa.

Egoizem

 

 

tvoj zapis govori o tebi… mene ne poznaš in ti me ne definiraš, še manj tvoje mnenje… tvoj zapis je golo nesramen in egoističen –  če človeka ne moreš spodbuditi, ga tudi zaničuj ne – in ti točno to počneš… zato ti pravim da tvoj zapis več govori o tvoji osebnosti kdo si kot pa o meni – mene niti slučajno ne definiraš ti… jaz sem jaz s svojo osebnostjo in svojimi čustvi, kdorkoli jih noče videti, pač je je njegov problem ne moj.

 

… tvoje mnenje, zaničevanje, v nič dajanje me ne gane, nima nobene vrednosti, še manj vpliva name – jaz vem kdo sem koliko sem sposobna, kakšne so moje vrednote in vem koliko ljubezni in empatije premorem in lahko dam… in to je edino vredno.

Dvesto let nazaj nas je bilo 1 milijon v Slo, zdaj nas je že čez 2. Vi pa blebečete, da nas je vse manj?

 

Dajte si priznati, da imamo vsi otroke pač zato, ker si želimo, da gredo geni naprej. Pa ja, je fajn imet sina. Nekako ja, da gre priimek naprej. Pa tudi, če ne, tudi hči je ok.

Pa kaj boš sam’ Je vredno sam živeti?

Samo poglejte kako samski travmirajo, ubogi reveži. Sanja se jim ne kako lepo je imet otroke. Potem pa jokajo kako so osamljeni.

Si želiš biti samski bednik brez otrok?

in še to ti povem… jamrate kako ste imeli težko življenje in kako je svet grd… in to taki, ki takole zabijete sočloveka…

ni svet grd… vi taki ljudje ste grdi – vsi sami, ki se hkrati pritožujete nad tem… poglej si tvoj zapis… zamisli si otroka, ki so ga starši zlorabljali, kakorkoli prizadeli – nipč kriv nič dolžen… ti pa mu rečeš  jabolko ne pade daleč od drevesa – čeprav ga sploh ne poznaš… operiraš z nekimi golimi predsodki in z njimi  zabadaš nože v srce…

ni svet grd – grdi so oz. bom rekla ste samo taki, ki takole odreagirate, ki tako delujete v odnsih – bi povročate rane s tem, ker ne premoreš empatije,. ker nimaš spoštovanja do sočloveka, mu prisluhniti, gha spoznati, spoštovati ga njega in njegove želje…. ne ti samo udrihaš…

svoje nesramnosti, zlobe ne vidiš – kako ti prizadaneš s tem okolico… zase boš pa zahteval ljubezen, pa sočutje pa spoštljivost… veš sam moraš najprej to dati v odnosih…

zato tudi jaz pišem kaj bom sama dala… govorim o lepih stvareh – kaj pa ti – na to napišeš…

nauči se dajati ljubezen in spoštovanje in boš to tudi nazaj dobil, pa ti ne bo treba več jamrati, kako je svet grd… če daješ zlobo in zaničevanje, potem se pač ne čudi, da ti nihče nima kaj lepega za dati nazaj, ker od takih napadalcev se vsak umakne… nihče ne želi biti v blizini takšnih, ki samo čakate da zabijete in ponižate, užalite sočloveka. Zamisli se nad seboj

 

Odgovor na objavo uporabnika
Ti si brez vizije, 04.06.2021 ob 21:20

    Ojej ojej. Tu pa se ne splača filozofirat ker ne gre v pravo smer. Je kruto ja, da vsi umremo, s tem vprašanjem se svetovne religije ukvarjajo stoletja. Pojdi v kakšno knjižnico in poišči kako knjigo na to temo, morda te katera le prepriča, da ni tako črno kot misliš. Je vredno živet. Je je! Življenje je kljub krutosti lepo. Ni važen cilj ampak pot, po kateri hodiš. Ti bi brez poti na cilj.

Torej smrt se ti zdi kruta, čeprav je neizogiben del življenja?

Če slaviš življenje, slaviš tudi smrt. Tvoji otroci ne bodo mladi za večno, tudi oni se bodo postarali in umrli. Od tvoje strani ne sme biti nič pritoževanja, če te bo bolelo na stara leta. Pravzaprav si vso bolečino zaslužiš.

Bi Jezus nekoga drugega dal pribiti na križ poleg njega? Povzročati trpljenje drugim je nemoralno.

 

Odgovor na objavo uporabnika
hehehe419, 04.06.2021 ob 21:54

Torej smrt se ti zdi kruta, čeprav je neizogiben del življenja?

Če slaviš življenje, slaviš tudi smrt. Tvoji otroci ne bodo mladi za večno, tudi oni se bodo postarali in umrli. Od tvoje strani ne sme biti nič pritoževanja, če te bo bolelo na stara leta. Pravzaprav si vso bolečino zaslužiš.

Bi Jezus nekoga drugega dal pribiti na križ poleg njega? Povzročati trpljenje drugim je nemoralno.

 

 

tako filozofiranje pa je že za strokovno pomoč, ker tole ni normalno. Glej če svoja starša obtožuješ,da sta ti povzročila trpljenje, ker sta ti podarila življenje… to je naravnost noro res za psihiatra… ti moraš imeti resne probleme nekje drugje očitno… pa tokrat to pišem dobronamerno, ker tole pisanje, ni normalno, je naravnost grozljivo zaskrbljujoče o tvojem mentalnem stanju.

jaz bi ti svetovala da poiščeš strokovno pomoč, ker ti zaključki tvoji so grozljivi

Najbolj se množijo najbolj kvalitetni ljudje. Recimo Marko, poglejte kako fajn dec je. Tale tule na SČ. Pa oni Robi. Tudi fenomenalen dec. Pa še ogromno fenomenalnih monovce in monk je tule.

Samo poglejte kako super teme so na monu, kako so vsi vljudni, prijazni drug do drugega. Kaj bi bilo, če se tile monovci ne bi množili. Sama kvaliteta.

Čisto preprosto. Želja po otroku je nagon po ohranitvi vrste. Nič drugega. Tisti, ki so bolj razumski, ga pa imajo, da bo kdo skrbel zanje na stara leta. Jaz jih imam, pa se ne slepim, da jih imam iz kakšnega drugega, osladnega razloga. Ne zato, da bi skrbeli zame, nisem tako sebična, ampak zaradi instinkta. Tako je bilo in tako bo. Brez tega bi izumrli.

 

A se lahko v prihodnje vzdržite tako neumnih vprašanj?

Odgovor na objavo uporabnika
slabo razmišljaš, 04.06.2021 ob 19:48

Slabo razmišljaš.

Kaj pa, ko se recimo par loči’ Če nimaš otrok, ostaneš sam.

Če en umre, spet ostaneš sam, če nimaš otrok.

Na stara leta, kdo bo skrbel zate, če nimaš otrok? Kdo ti bo brisal rit, neki Pakistanci?

Ja, pa geni so smisel življenja. Oba, mož in žena, imata čudovite gene, ki jih je fajn naprej razširit.

Če imaš slabe gene, potem je res bolje se ne razmnoževat.

Otroci so smisel življenja, zato živimo.

 

OMG, če tole  ni bolno razmišljanje. Imel bom otroke zato, da mi bodo brisali rit na stara leta.

Torej imaš otroke zaradi lastne koristi?? Se temu morda reče sebičnost? A?

🙂

Odgovor na objavo uporabnika
vse več nas je, 04.06.2021 ob 21:39

Dvesto let nazaj nas je bilo 1 milijon v Slo, zdaj nas je že čez 2. Vi pa blebečete, da nas je vse manj?

 

Dajte si priznati, da imamo vsi otroke pač zato, ker si želimo, da gredo geni naprej. Pa ja, je fajn imet sina. Nekako ja, da gre priimek naprej. Pa tudi, če ne, tudi hči je ok.

Pa kaj boš sam’ Je vredno sam živeti?

Samo poglejte kako samski travmirajo, ubogi reveži. Sanja se jim ne kako lepo je imet otroke. Potem pa jokajo kako so osamljeni.

Si želiš biti samski bednik brez otrok?

… zato ti gre življenje na jetra. Ali pa se norca delaš iz uporabnikov?

Nekateri ste res.. 🙄

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4468, 04.06.2021 ob 20:56

Ta nov zakon o posilstvu ko mogoče še povečal strah med moškimi in ženskami in bo rodnost še manjša. Zanimivo da za druge zakone je razprava po medijih in forumih, za tega pa razprave nisem nikjer videl in je bilo vse narejeno po tiho.

Saj v Sloveniji je tako najslabše razmerje v EU še po izobrazbi ženske: moški, ker kar 20% žensk ima višjo izobrazbo kot moških.  Tako v srednji šoli kot fakulteti bi bilo na ustnih dostikrat bolje, če bi bil ženska.

Podobno pri ločitvah, boj za skrbništvo, csd… velikokrat prevaga tehnica na stran žensk.

Da bi moški govoril o nasilju doma bi se mu pa vsi smejali, čeprav so prav moški velikokrat žrtve tako fizičnega še pogosteje pa psihičnega nasilja, zbadljivk, izsiljevanja in podobno. Včasih so ženske imele manj pravic kot moški, sedaj je občutek kot da jih imajo že več in da več… pa tisti ki mi je blokiral prvo objavo, naj pokliče na finančno upravo da mi vrnejo davke, ker če nimam pravice do mnenja tudi davkov ne rabim plačevat.

Ajoj, taki ubogi reveži se mi pa res smilite. Kako žalostno, da vas te grozne babe maltretirajo in ogrožajo na vsakem koraku!

Ja, logično, da imamo otroke zaradi sebe.

Menda ja nima kdo otroke zaradi sosedov? Včasih se pač zgodi nosečnost, preveč strasten seks pa to. Če je pa planirano pa itak zato,d a potem nisi osamljen zagrenjen starček.

Vsaka normalna ženska sanja, da bo postala mamica in potem babica. Dedci pa sicer bi tudi vsi imeli otroke, samo veliko jih potem ne bi skrbelo za otroke.  Vseeno jim je pa pomembno, da seksajo brez kondoma, da širijo gene.

Avtorju/avtorici te teme predlagam, da se o njej pogovori s svojimi starši, pri čemer pa naj poskusi biti uvideven/uvidevna za napako, ki so jo zagrešili pri njegovem/njenem spočetju.

Stvar je enostavna. Največ otrok je na svetu, zaradi nezaščitenega seksa. Zdaj pa ženske večinoma potem skrbijo za otroka, fotri pa pogosto ne.

Drugače pa froce se ima, da se nadaljujejo geni pa, da na stara leta ne ždiš ves sam in zamorjen v nekem kotu.

Samo poglej si kako so samski zamorjeni. Otroci prinašajo veselje staršem.

Ker želiš vzgajati mladega človeka skupaj s svojim partnerjem. Da se ljubezen med partnerjema materializira. Se pa seveda kljub temu vprašaš, če je smiselno na ta kruti svet dodati še eno dušo več, da bo trpela. :-/

Odgovor na objavo uporabnika
zaradi sebe, 05.06.2021 ob 09:05

Ja, logično, da imamo otroke zaradi sebe.

Menda ja nima kdo otroke zaradi sosedov? Včasih se pač zgodi nosečnost, preveč strasten seks pa to. Če je pa planirano pa itak zato,d a potem nisi osamljen zagrenjen starček.

Vsaka normalna ženska sanja, da bo postala mamica in potem babica. Dedci pa sicer bi tudi vsi imeli otroke, samo veliko jih potem ne bi skrbelo za otroke.  Vseeno jim je pa pomembno, da seksajo brez kondoma, da širijo gene.

še huje: ne zaradi sosedov, ampak ker je treba lastno mamico zadovoljit, ji dat vnuke.

 

Pišem iz lastnega primera; sem se poročil z ločencem prej , brez otrok. in edina stvar, kar jo je abil, se je izkazalo, da je bil maenica, da je dal svoji mamici čimprej vnuke, da jo joe preusmeril in utišal, ker mu nikoli ni odpustila, ker se je ločil do prve žene, ki je njej “kastn”o” ustrezala in ker ji je bila njaprej hči in ne snaha- ostala brez mame v najstništvu….

 

Grozljivo pa je to, ko spoznaš, da si praktično samo izrabljena maternica, da daš potomce svojemu preračunljivemu in manipulativnemu možu in vnuke njegovim na tak način. Ker ta oseba ni zmožna zdravega čustvovanja, ker je hlinila ljubezen, pa še nasilna je bila nad temi otroci potem v njihovih najstniškh letih. Grozljivo.

In v takem primeru si želiš, da ne bi imel otrok, nikoli – ker jim prihraniš marsikaj. Pa jih imaš sicer najraje na svetu, da ne bo pomote.

 

In bolni ste tisti, ki pišete, da imate otroke zato, da vam bodo “plenice menjali” na starost, da to od njih pričakujete – sram vas je lahko.  Imajo pravico, da jim je to prihrnjeno;  da jih ne obremenjujete in obremenite s tem. Mene bi bilo sram in izjemno nesprejemljivo gledati v ntimne predele ob intimni higieni takole svoje starše, mimogrede. Pa nimam drugače nobenih problemov z intimnostjo, samo svojih staršev pa nikoli gole tako pred menoj, pa še nemočne.  Za to se plača drugim in je pošteno in diskretno to narejeno.

Vsi so mi govorili kako je lepo imeti otroka., da kaj čakam itd. Zdaj po dveh mesecih lahko rečem, da ne vem, če bi se še enkrat odločil.

Odgovor na objavo uporabnika
Vitez, 05.06.2021 ob 11:08

Vsi so mi govorili kako je lepo imeti otroka., da kaj čakam itd. Zdaj po dveh mesecih lahko rečem, da ne vem, če bi se še enkrat odločil.

Ja, luštno je otročke delat in simpl nardit -to je prej kot evro v žepu .

samo pri 2eh mesecih samo jé-kaka-in joka in je odvisen od drugih. Počakaj, da pride v puberteto 🙂

Blesavo multinično sebično ne zastopi niti tega, da je nagon biološka potreba in zato ne more biti izraz egoizma.
Vsa živa bitja se razmnožujejo, sicer sploh ne bi obstajala.

Odgovor na objavo uporabnika
Robi…, 05.06.2021 ob 12:33

Blesavo multinično sebično ne zastopi niti tega, da je nagon biološka potreba in zato ne more biti izraz egoizma.
Vsa živa bitja se razmnožujejo, sicer sploh ne bi obstajala.

A ti se zgleduješ po živalih za moralo? Saj veš, da se živali ne morejo odločiti imeti otroke ali ne.

Posiljevalci in pedofili, serijski morilci, itd. imajo lahko tudi nagone, ki so popolnoma naravni za njih.

 

Odgovor na objavo uporabnika
lolek si, 05.06.2021 ob 15:10

A ti se zgleduješ po živalih za moralo? Saj veš, da se živali ne morejo odločiti imeti otroke ali ne.

Posiljevalci in pedofili, serijski morilci, itd. imajo lahko tudi nagone, ki so popolnoma naravni za njih.

 

Kaj blesavo multinično prizadeto spet bluzi ?
Kakšna morala ?

New Report

Close