Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj je treba kosit travo?

Zakaj je treba kosit travo?

Samo zaradi videza ali je še kak razlog?
Meni je sicer lepše videti visoko travo s cvetjem kot vse pokošeno.

Saj ti je ni treba;) Uredi si vrt tako kot želiš.

Pri nas kosimo, ker celotno okolico hiše uporabljamo.

Tebi pa res nič ni jasno, a ne? A ti hodiš po travniku ali kako? WTF…

nova
Uredništvo priporoča

Travo je priporočljivo kositi redno, sploh poleti zaradi klopov.

zato,da se okolica ne zaraste z divjaki grmičevja in dreves…halo

zato,da se okolica ne zaraste z divjaki grmičevja in dreves…halo
[/quote]

In kaj če se zaraste? Zaradi tega ne bo konec sveta.

Ker dobiš kazen za nepokošeno gmajno, ponavadi pa se to zapakira v “mi kosimo z veseljem ker smo pridni in delovni, medtem ko vam lenuhom ni mar za krajino”. Poznamo te finte.

Če te ne moti visoka trava, je dovolj ena košnja sredi julija, bodo ptiči in žuželke hvaležni.
Povsem opustiti ne, ker se bo zaraslo grmičevje.

In kaj če se zaraste? Zaradi tega ne bo konec sveta.
[/quote]

Ko smo kupili bajto je bila precej časa prazna in parcela nevzdrževana. Eno polno leto trdega dela z vso mašinerijo možno, da smo jo spravili na nivo, da si sploh lahko normalno kosil.
Robida, srobot, divja trta, šavje, grmovje, vse tako prepleteno in tako visoko, da niti sadnega drevja skoraj nisi videl ven. Če hočeš okoli bajte neprehodno trnovje, pol ok, samo pol raje kupi bajto brez parcele in je.

Zato ker mi ni lepšega, kot lepo sveže pokošena travica.

Da je zaradi kosenje trave s kosilnicami, uniceno okoli 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} malih zivalic in zuzelk, celo nekatere ptice, ki gnezdijo v travi. Ker kosilnice vse zmeljejo. Vcasih se je kosilo s koso in ne tako nizko pri tleh, tako da so zivalice in mrces noralno preziveli.

Seveda s tem ni ravno misljena kosnja trave v naseljih, temvec polja in travniki.

Ja ja ptičke, ampak kazen te pa zna upravičeno doletet, ptička, veš?….jaooooo😂

Res je, mrčesa nam primanjkuje, to absolutno drži.😂😂😂

Astronomske kazni za nepokošeno travo https://www.zurnal24.si/slovenija/astronomske-kazni-za-nepokoseno-travo-348821

Res je, mrčesa nam primanjkuje, to absolutno drži.😂😂😂

Astronomske kazni za nepokošeno travo https://www.zurnal24.si/slovenija/astronomske-kazni-za-nepokoseno-travo-348821
[/quote]

Jah komarji, ose in klopi niso ravno zazeleni, cebelice pa so, pa se marsikaj drugega. Sej ves kako to gre danes, vazno da je nam lepo, kaksne posledice bodo pa dolgorocno, pac ni vazno. Mi smo danes tu, za nadaljna desetletja in stoletja pa ni vazno, ker nas vec ne bo.
Zato nima smisla pisati o naravi, ker je redkokomu sploh do nje. In komur je je itak motec faktor v druzbi cloveka. Karkoli napisem bom itak popljuvana, zato le se ta misel:

So rekli Indijanci:
Zemlja ni nasa last, sposodili smo si jo od nasih otrok.

Jah komarji, ose in klopi niso ravno zazeleni, cebelice pa so, pa se marsikaj drugega. Sej ves kako to gre danes, vazno da je nam lepo, kaksne posledice bodo pa dolgorocno, pac ni vazno. Mi smo danes tu, za nadaljna desetletja in stoletja pa ni vazno, ker nas vec ne bo.
Zato nima smisla pisati o naravi, ker je redkokomu sploh do nje. In komur je je itak motec faktor v druzbi cloveka. Karkoli napisem bom itak popljuvana, zato le se ta misel:

So rekli Indijanci:
Zemlja ni nasa last, sposodili smo si jo od nasih otrok.
[/quote]
Čebel je danes nekje destkrat več, kot jih je bilo v času mojega otroštava, ker so ljudje poštudirali, da je to zelo donosen posel s skoraj nič dela in ima že vsaka tretja bajta čebeljnjak. No, kaj si hotelo povedat? Da nič ne veš o ničemer? Ne veš tega, da je vsega mrčesa danes bistveno več, ker se več ne zatira redno,kot se je včasih? Prav atko je več vseh ostalih divjih živali.

Povej nekaj kar vzdrži resnico, ne le kvasit in se neumno zvrkovat, ne?


Čebel je danes nekje destkrat več, kot jih je bilo v času mojega otroštava, ker so ljudje poštudirali, da je to zelo donosen posel s skoraj nič dela in ima že vsaka tretja bajta čebeljnjak. No, kaj si hotelo povedat? Da nič ne veš o ničemer? Ne veš tega, da je vsega mrčesa danes bistveno več, ker se več ne zatira redno,kot se je včasih? Prav atko je več vseh ostalih divjih živali.

Povej nekaj kar vzdrži resnico, ne le kvasit in se neumno zvrkovat, ne?
[/quote]

Nihce bolj in vec ne kvasi in neumno zvrkuje kot ti. Zakaj ne bi jaz 1x?
Pa to itak ni samo moje mnenje ampak vecine.
Pa lep dan ti zelim😘

Na površini zgolj dvestro metrov imam dober teden sveže nastavljenih 20 takih vab. Vse so približno eanako polne. Moral jih bom v kratkem zamenjat, da bodo učinkovite. No, povejte ki toliko veste o naravi, katerega mrčesa primanjkuje zaradi košnje, kot navajate? Res me zanima, da lahko kaj izboljšam.

https://imgur.com/FWMWfNV

Nihce bolj in vec ne kvasi in neumno zvrkuje kot ti. Zakaj ne bi jaz 1x?
Pa to itak ni samo moje mnenje ampak vecine.
Pa lep dan ti zelim😘
[/quote]
Z amnjenje se šteje šele takrat , ko lahko nekaj argumentiraš, tega še nisi storilo in tudi ostalih tvojih sto vzdevkov ne.😂

In tako je to, “nekaj je šusnilo, nekaj je švisnilo, k tlom se je stisnilo……” Bi znalo to bit multnično blesavo, ki je prišlo na mon malo zvrkovat rit?😂

Čakaj, kaj je napisalo? Slišalo je že za klope, čebelice, pa še nekaj kar sem pozabil. Madona , saj ima celo enciklopedijo narave v betci, ni čudno potem, da jo “rešuje”. jaooooooooo.😂


To pa ne drži. Meni je najlepše videt visoko travo, polno cvetlic. Teh je danes malo, ker se intenzivno gnoji in kosi in trave ni potrebno popolnoma posušit za krmo. Vlčasih sta bili dve kopšnj na lezo za krmo, tretja redko, je bilo že prehladno za kosit. Taki travniki se najdejo še na hribovitih terenih z bogato raznolikostjo trav in orož.

Vem, da imam ponetek te punce v visoki travi in še aktere druge, pa ga zdaj ne najdem. Lepa trava je to bila v rani mladosti, lepa.😂😂😂
https://imgur.com/0ie3nta

Vas je že kdo prijavil zaradi visoke trave? Precej občin ima odloke o tem, ki pa ne definirajo ravno, kaj visoka trava je …

Jaz kosim trikrat v letu. Pustimo, da da se razscveti in da čmrlji brenčijo naokoli. Ampak v nekem trenutku se tudi trava postara in ni več cvetov. Takrat pokosimo – in to mislim ročno – s koso – to je užitek! Nasprotno pa mora bit ob cestah vedno pokošena travca, ker drugače dobiš občutek, da si v Moldaviji ali Ukrajini in ne v Sloveniji.

Odgovor na objavo uporabnika
resnewem, 02.09.2020 ob 21:00

Samo zaradi videza ali je še kak razlog?
Meni je sicer lepše videti visoko travo s cvetjem kot vse pokošeno.

Jah lej, kakor komu drago. Meni je všeč taka travica, kot na golf igrišču. Lepo pokošena, gosta in enakomerno visoka. Je res precej dela z njo, ampak, če sem že nasadila kup grmovnic in naredila več malih gredic obrobljenih z granitnimi robniki in vanje posadila raznorazno cvetje, potem se pač potrudim, da to primerno vzdržujem. Ko pridejo vnuki, se na travi igrajo, žogajo. če jo ne bi pokosila, bi bila samo pomendrana in bi na dnu pognila. Zato.

Okoli in okoli vasi so sami travniki (vse bivše njive so zasejane) in si jih lahko ogledujem po mili volji. Hoditi po njih ni ravno primerno, ker jih pomendraš in je košnja malo težja.

Ponekod pričakujejo, da se tudi veliki travniki kosijo enkrat tedensko, to se mi zdi pretirano. Dvakrat letno kot včasih je povsem dovolj, pa še lepo cvetijo.

New Report

Close