Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Zakaj Kosovo država?

Zakaj Kosovo država?

Do leta 1974 sta bili pokrajini samostojni enoti, šele nova ustava, ki jo je vsilila Srbija, sta pokrajini postali del SR Srbije brez možnosti odcepitve. Že takrat so Srbi ustvarjali temelje svoje velike srbije.

Težko, saj v Vojvodini predstavljajo Srbi večino prebivalstva.da bi se Srbi hoteli odcepiti od Srbije, bi bilo pa le malce preveč.

Ne bi se čudil, če se že med sabo tepejo po Beogradu…

Sedaj čakamo, da bo zavrelo v Makedoniji (tam je ~25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prebivalstva albanskega) in BIH.

Srbi se obnašajo, kot da bo 2 milijona Albancev iz Kosova kar izpuhtelo, če po kakšnem čudnem naključju mednarodna skupnost Srbom “vrne Kosovo”.

Albanci bodo ostali tam, kjer so.Srbi bodo imeli še hujše težave z njimi.Kajti, če je Kosovo Srbija, potem so kosovski Albanci srbski državljani, kajne.In potem lahko seveda kandidirajo za srbsko skupščino, hodijo v službo v Beograd….lahko vse, ni res?

Srbi ne vedo, kaj delajo.Če ostane Kosovo v okviru Srbije, bodo Albanci čez 50 let večina v Srbiji, glede na to, kako nataliteto imajo.Kaj bodo Srbi potem? Protestirali, naj jim nekdo vrne Srbijo?

Podpis; to sicer jaz že ves čas govorim. Srbi bi bili lahko veseli (saj po mojem se tega zavedajo), da so se znebili Kosova.

Strinjam se.

Ko bo njih tam na Kosovu dosegla civilizacija, bom jaz miss sveta. Nikoli.

Naj to svojo blatno in zaostalo državo obzidajo z enako visoko ograjo, s katerimi ograjujejo svoje hiše (petkrat več betona in opek gre za ograjo kot za hišo), da jim žena ne bi pobegnila, preden bi rodila petnajst otrok …

Tisti, ki misli, da jih bo s finančnimi injekcijami spravil iz blata, se globoko moti. In ne gre za to, da oni ne bi bili pridni ljudje, sploh ne. Ker so izjemno pridni. Ampak zaostali. Ne duševno in umsko, ampak v miselnosti.

Vsak milimeter zemlje Republike Srbske je zame vreden več od metra kosovskega blata.

Žal je vsaj tretjina Srbov, če ne še več, prav tako zaostalih in ne razumejo, da nikoli ne boš splaval na površje, če imaš okoli vratu obešenih nekaj ton cementa (ups, blata).

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Strinjam se.

Ko bo njih tam na Kosovu dosegla civilizacija, bom jaz miss sveta. Nikoli.

Naj to svojo blatno in zaostalo državo obzidajo z enako visoko ograjo, s katerimi ograjujejo svoje hiše (petkrat več betona in opek gre za ograjo kot za hišo), da jim žena ne bi pobegnila, preden bi rodila petnajst otrok …

Tisti, ki misli, da jih bo s finančnimi injekcijami spravil iz blata, se globoko moti. In ne gre za to, da oni ne bi bili pridni ljudje, sploh ne. Ker so izjemno pridni. Ampak zaostali. Ne duševno in umsko, ampak v miselnosti.

Vsak milimeter zemlje Republike Srbske je zame vreden več od metra kosovskega blata.

Žal je vsaj tretjina Srbov, če ne še več, prav tako zaostalih in ne razumejo, da nikoli ne boš splaval na površje, če imaš okoli vratu obešenih nekaj ton cementa (ups, blata).[/quote]

Ha ha, kako to, da si naenkrat tako spremenila mnenje..

Evro so imeli pred nami ;). Dejstvo pa je, da so oni nerazviti tudi zaradi tega, ker je precej njihovih ljudi šlo v tujino in še dandanašnji odhajajo. Pa ne le tisti, ki opravljajo dela za nekaj centov, npr. v gradbeništvu (kar si pač predstavlja večina Slovencev), ampak tudi taki, ki so študirani in delajo v visokotehnoloških podjetjih.

Ga nisem spremenila. To jaz mislim in govorim že od nekdaj in to sem tudi večkrat napisala. Vendar pa hkrati mislim, da se Srbom s tem dogaja huda krivica. Kajti če je tako zelo pomembno, da en narod, ki je nekje v večini, dobi pravico imeti svojo državo in se odcepiti od matične, zakaj potem takšen halo, če Srbi v Bosni ne želijo živeti s Hrvati in muslimani, ampak hočejo biti s svojimi Srbi. Če se gremo neodvisnost vsakomur, ki jo želi, zakaj bi se zaustavili pri Kosovo? Pojdimo do konca. Res vsakemu, ki si jo želi. Jaz mimogrede želim, da se moje nadstropje ocepi od zgornjega nadstropja, ker mi nekateri tam niso všeč in sem prepričana, da me zatirajo.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Prvi popis prebivalcev Kosova se je vršil v 14 stoletju, ta je bil prvi popis nasploh na tem ozemlju, popis so delali Turki in obstaja dokument v katerem piše da je bilo že takrat 13.250 Albanskih Kosovarjev in Srbov niti enega, oki vem ja Turki so pregnali Srbe al karkoli že, se strinjam, vendar zgodovinarji se naslanjajo samo na dokazljiv dokument in ne na tisto kar vela na balkanu “čula kazala” ! (pač zmente se med sabo)

Praviš zakaj potem tak halo, če bi se Srbi odcepili v Bosni?
Ti lahko odgovrim z vprašanjem zakaj menim da nimajo te pravice kot jo pripisuje europa Albanskim Kosovarjem….

Torej po tvojem če bi se Srbi v 200-tih letih v Sloveniji namnožili, da bi bilo leta 2200 dve tretini srbov v Sloveniji(kot sedaj v republiki Srbski, po poboju polovice Bošnjakov in Hrvatov) in nas Slovencev samo ena tretina, bi Srbi imeli vso pravico Slovenijo preimenovati v Srbijo?
Pa čeprav smo se borili s Srbi leta 1991 za svojo državo, tako kot bosanci za svojo(91-96), po tvojem bi vi imeli vso pravico, je tako?

Oprosti ampak to je zame absurd, totalen nonsens…
Kosovo je drugo in se neda primerjati z ostalimi državami, nevem zakaj vam je to tako teško dojeti?

Upam da moj pravnuk bo še živel v državi ki bo ponosno nosila ime Slovenija!

pišeš:
Torej po tvojem če bi se Srbi v 200-tih letih v Sloveniji namnožili, da bi bilo leta 2200 dve tretini srbov v Sloveniji(kot sedaj v republiki Srbski, po poboju polovice Bošnjakov in Hrvatov) in nas Slovencev samo ena tretina, bi Srbi imeli vso pravico Slovenijo preimenovati v Srbijo?

na teh, danes naših prostorih niso vedno živeli Slovenci in tudi imenovali se niso vedno Slovenija…..in tudi to stanje ni večno in dokončno.

to je dobro napisano in dobil si dobra odgovora Skopušnika in Žogce.
ne vem, kako si Srbi predstavljajo življenje z Albanci?
Dva bosta delala v Srbiji, trije pa bodo držali za roko vsak svojega “Albančka”, ga pazila, da bo priden in ga hranila z žličko.
dodal bi, da je komunizem kljub vsemu napravil določen razvoj na Kosovu in ni bilo vse ravno tako blatno, imeli so precej izobraženega in razgledanega kadra, ki je sodeloval z našo takratno industrijo.

Po prihodu Turkov na Balkan so se Srbi naselili v Beli krajini. Tam zivijo ze vec kot 500 let, na zemlji, ki prej ni pripadala nikomur. Torej so avtohtoni na tem ozemlju.
Ce bi se v kakem primeru namnozili, bi lahko zahtevali svojo drzavo?

Ej spet on… hehe ne odneha in ne….. Sej pravim z Albanci se sami zmente, ne rabite celega balkana vleč v to sraneje aja zanimivo, da hlastate po Beli Krajini? Ste Srbi res avtohtoni tam? Kaj bo šele čez 200 let…

New Report

Close