Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj lažejo da ni delavcev.

Zakaj lažejo da ni delavcev.

Zakaj lažejo da ni delavcev, zraven je pa že skoraj 1/3 proizvodnjih delavcev na minimalcu.  Uvoz tujih delavcev je samo želja delodajavcev po izkoriščanju. Stroške socialnih prispevkov, vrtcev, šol, porodniške in kriminala pa naj prevzame država?

TUdi mene zanima. Pošiljam vloge, niti odgovor ne dajo. Imajo razpise, povprašaš, če iščejo. Ne, ne iščemo. Zakaj pa potem oglasi? Za kozlat.

Zato ker ne iščejo delavcev ampak sužnje. Delavci so predragi.

Dejstvo je, da delavcev, ki bi se pustili izkoriščati za minimalca ali celo nedopustno/dodatek do minimalca ni več. Lopovi se tega zavedajo in mislijo, da bodo s cenejšo tujo delovno silo obogateli, se krepko motijo. Zato pa uvoz filipinske delovne sile. Že res, da gredo v svet po želji za zaslužkom, toda žal mi je njih. Spet bodo tednik polni zgodb, v kako zanemarjeni prostorih so nameščeni.

Zato apeliram na novinarje, da spremljajo to delovno silo.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 1214, 27.03.2024 ob 18:41

Zato ker ne iščejo delavcev ampak sužnje. Delavci so predragi.

tole je pa za

Bob leta. Brawo.

 

Še nikdar ni bilo v Sloveniji toliko delavcev na minimalni plači , kot sedaj. Pa ne mi o dodatkih za delo ponoči , nedeljo in delovno dobo. V osnovi imajo minimalno plačo + dodatke.  Pa v JS ni nič bolje , poglejte da imajo nekateri še po 30 letih minimalno plačo.

Kriza prihaja, v Nemčiji množična odpuščanja, mi pa vozimo Filipince, da bodo v krizi na naši sociali cele družine . In pa kriminal. Poglejte kakšne težave imajo na Hrvaškem. Če bom hotel iti po nakupih v Sloveniji, bom pa moral znat Angleško?

Odgovor na objavo uporabnika
WD40, 27.03.2024 ob 19:06

Kriza prihaja, v Nemčiji množična odpuščanja, mi pa vozimo Filipince, da bodo v krizi na naši sociali cele družine . In pa kriminal. Poglejte kakšne težave imajo na Hrvaškem. Če bom hotel iti po nakupih v Sloveniji, bom pa moral znat Angleško?

WD hahaha pa zelo hitro ne boš več samski.

Odgovor na objavo uporabnika
Ja, 27.03.2024 ob 19:01

Še nikdar ni bilo v Sloveniji toliko delavcev na minimalni plači , kot sedaj. Pa ne mi o dodatkih za delo ponoči , nedeljo in delovno dobo. V osnovi imajo minimalno plačo + dodatke.  Pa v JS ni nič bolje , poglejte da imajo nekateri še po 30 letih minimalno plačo.

Po hitrem postopku ustaviti vse vize.

Za vize, ki jih vseeno vloži podjetje, jamcenje za njihovo nastanitev, prevajanje na javnih ustanovah…

To bo še tak križ čez 2-3 let

Odgovor na objavo uporabnika
Ja, 27.03.2024 ob 18:18

Zakaj lažejo da ni delavcev, zraven je pa že skoraj 1/3 proizvodnjih delavcev na minimalcu.  Uvoz tujih delavcev je samo želja delodajavcev po izkoriščanju. Stroške socialnih prispevkov, vrtcev, šol, porodniške in kriminala pa naj prevzame država?

Tocno to. Služb ni, so samo take z moderno min plačo in trojne izmene.

Zato, ker je vse manj iskalcev dela in vse več iskalcev služb.

KrEna, ti si pa res totalno bebava. Veš kaj je delo in kaj je služba?

Delo je recimo, ko greš na vrt okopavat pa ni plačano. Pa, ko greš k sosedu zastonj pomagat.

Veš kaj je pa služba? Delo, ki je plačano.

Neplačano delo se ponuja samo, ga ne rabiš iskat. Služba je pa plačano delo, jo pa moraš iskat, ker se redko ponujajo same.

Ampak bebavci kot si ti…

Ni delavcev za 500 eur, ni sužnjev,….zato pa se podpira uvoz revežev iz vzhoda.

Odgovor na objavo uporabnika
plačanec, 27.03.2024 ob 20:04

KrEna, ti si pa res totalno bebava. Veš kaj je delo in kaj je služba?

Delo je recimo, ko greš na vrt okopavat pa ni plačano. Pa, ko greš k sosedu zastonj pomagat.

Veš kaj je pa služba? Delo, ki je plačano.

Neplačano delo se ponuja samo, ga ne rabiš iskat. Služba je pa plačano delo, jo pa moraš iskat, ker se redko ponujajo same.

Ampak bebavci kot si ti…

V teoriji se strinjam. Realnost pa je danes popolnoma drugačna. Službe iščejo že permislivno vzgojeni ljudje kateri mislijo, da jih mora delodajalec pričakati z rdečim tepihom, se jim prikloniti in jim dati dobro plačo zato, da pol delovnega časa brskajo po telefonu. Dobra plača ni samoumevna, treba jo je zaslužiti. Seveda se strinjam, da je tudi izkoriščevalskih delodajalcev preveč, niso pa taki vsi. Žal tudi delavci niso sami svetniki.

Tako ni samo pri nas, tako je povsod v Evropi…..  Moraš vedeti, da tako kot v Sloveniji, tudi v drugih državah  ljudje nočejo delati za minimalca.  Noben Nemec ali Avstrijec, Italijan, Francoz, Danec, noče delati za minimalno plačo, čeprav se nam, klošarjem zdijo NJIHOVE minimalne plače sanjske.  Torej, mi rinemo v Avstrijo, Italijo, Nemčijo, k nam pa prihajajo tisti, ki so še na slabšem kot mi.

 

KrEna, ja pa ja. In od kje ti take ideje? Jaz nimam takih izkušenj.

Imam pa katastrofalne izkušnje s strani delodajalcev. Veliko njih.

Ja, se najdejo tudi obupni delavci. Pa ne glede na starost. Pa ja, ravno pri mladih je pogosto tako, da imajo voljo, imajo znanja pa jih v službi sovražijo, ker so preveč inovativni.

Da bi pa kar na splošno tako veljalo, da so mladi slabi pa sigurno ni res. So ok, so slabi, ampak tudi med starejšimi je dosti slabih in dosti dobrih.

Kar se pa starosti tiče pa je v veliko službah, kar imam jaz izkušenj, tako, da ta stari pogosto dobivajo fajn plače, delo jim pa smrdi. Smo imeli par takih. Par let do penzije in vse, kar je bilo na novo: tega se pa jaz ne bom učil, ker grem čez 3 leta v penzijo. Pa praskanje jajc naslednja leta.

Ali pa v drugi službi, tipi pred penzijo, samo kaj ne bodo delali. Za kozlat.

V povprečju so mladi boljši delavci kot starejši. Spadam pa v srednjo generacijo. Pa vem, da je z mladimi manj težav kot s ta starimi.

Računajo da je trenutno na min. plači v Sloveniji od 130  000  do 150 000 delavcev.  Sramota.

@Ja, lahko poves, od kje imas ta podatek?

Menda je v JS preko 27 000 delavcev z minimalno plačo.

Zelo težko je določiti koliko jih je, ker so v plači zajeti tudi dodatki, za nočno delo, sobotno in nedeljsko delo, nadure, dodatki za strupeno in neprijazno okolje, dodatek za delovno dobo, itd. Menda pa jih je preko 100 000.

Sej ja, naj banke nacionalizirajo, zaprejo meje pa domorodcu omogočijo dostojno plačo. To je že Brščič opozarjal leta 2019 v stranki DOM, pa so ga shabbos goyi v SDS minirali.

No, no, saj lahko Mesec dvigne minimalno plačo na dva jurja, pa bo 400 tisoč ljudi na minimalni plači. A razumete ali ne razumete, da takšno administrativno dviganje minimalne plače nima osnove v realnosti? Naše gospodarstvo je preslabo razvito za take plače. Pa je komu prav ali ne.

Odgovor na objavo uporabnika
tudi mene zanima, 27.03.2024 ob 18:20

TUdi mene zanima. Pošiljam vloge, niti odgovor ne dajo. Imajo razpise, povprašaš, če iščejo. Ne, ne iščemo. Zakaj pa potem oglasi? Za kozlat.

Pošlji vlogo v novo zgrajeni DSO v Pivki, ki ostaja zaprt ,ker ne morejo dobiti ljudi (je bil članek pred kratkim).

 

Dingo, daj ne seri. Pošlji ti vlogo v DSO, ne teži drugim s takimi bedarijami. Glupani ne znate drugega kot take bedarije nabijat. Pošlji ti vlogo pa potem poročaj kako je delo in tako naprej.

Odgovor na objavo uporabnika
plačanec, 27.03.2024 ob 20:39

KrEna, ja pa ja. In od kje ti take ideje? Jaz nimam takih izkušenj.

Imam pa katastrofalne izkušnje s strani delodajalcev. Veliko njih.

Ja, se najdejo tudi obupni delavci. Pa ne glede na starost. Pa ja, ravno pri mladih je pogosto tako, da imajo voljo, imajo znanja pa jih v službi sovražijo, ker so preveč inovativni.

Da bi pa kar na splošno tako veljalo, da so mladi slabi pa sigurno ni res. So ok, so slabi, ampak tudi med starejšimi je dosti slabih in dosti dobrih.

Kar se pa starosti tiče pa je v veliko službah, kar imam jaz izkušenj, tako, da ta stari pogosto dobivajo fajn plače, delo jim pa smrdi. Smo imeli par takih. Par let do penzije in vse, kar je bilo na novo: tega se pa jaz ne bom učil, ker grem čez 3 leta v penzijo. Pa praskanje jajc naslednja leta.

Ali pa v drugi službi, tipi pred penzijo, samo kaj ne bodo delali. Za kozlat.

V povprečju so mladi boljši delavci kot starejši. Spadam pa v srednjo generacijo. Pa vem, da je z mladimi manj težav kot s ta starimi.

30 let izkušenj. Ne posplošujem saj se povsod najdejo taki in drugačni. Na obeh straneh. Zmoti le edino to, da je iz večine postov razvidno, da so vsi delidajalci izkoriščevalci in vsi delavci uboge nedilžne ovčice. Temu pač ni tako.

V tej državi je vse narobe.

New Report

Close