Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj ljudje na stara leta postanejo (bolj) verni?

Zakaj ljudje na stara leta postanejo (bolj) verni?

Poznam veliko new age bluzatorjev, ki trdijo, da delajo na sebi, pa samo moralizirajo in delajo škodo. V primerjavi z njimi je večina vernikov precej bolj umsko zdravih in koristnih. So pa tudi izjeme, seveda.

Pa ja ;). Stara sem 62 in nisem nič bolj verna, kot sem bila kot otrok. Niso me krstili, nimam nobenega zakramenta, ne verjamem v boga. Kaj sedaj? Čisto dobro se počutim in zdi se mi, da nikoli ne bom bolj verna.

V našem manjšem mestu so tri cerkve. V eni sta vsak dan dve maši, ob nedeljah tri, v dveh sta ob nedeljah dve maši, ob delavnikih ena, v eni so ob nedeljah štiri maše, ob delavnikih dve.

In vedno so cerkve polne. IN veliko ljudi je izobraženih, zdravnikov, profesorjev, odvetnikov, ekonomistov.

Starih je tudi nekaj, vendar prevladujejo mladi. Torej imajo mladi izobraženi ljudje globok vpogled vverske resnice in se na njih učijo.

Vse te novodobne psihoterapije, družinske terapije, terapevtske delavnice vse to je spoved, vse to je nastalo na osnovi Stare in Nove zaveze.

Kaj pa je verska resnica? Da mrtvi vstajajo, iz vode se naredi vino, device rojevajo…

Dogma. Načelo, ki temelji na avtoriteti, ne na znanstvenih dokazih.

Ne vem, kje ti živiš, ampak v svojem okolju ne poznam niti enega človeka, ki bi se mu z leti tako poslabšalo kar se vere tiče. Pravzaprav večina ljudi z vero nima kaj dosti stika in opravka. Razen tu pa tam kake cerkvene poroke in pogreba, pa še to, se mi zdi, temelji bolj na običajih kot na resnični veri. Tako da če ti zaznavaš taka “verska” poslabšanja starejših ljudi, ne posplošuj, da se to dogaja kar vsepovprek.
Edini res veren človek, ki sem ga poznala, je bila moja pokojna babica, ampak ona je bila verna celo življenje a vendar daleč od kake tercijalke.

Poslušaj evangelije, beri Sveto pismo in jo boš spoznal.

:))))))))))))))))
Kako slikovito izražanje! Veseli očka bi lahko napisal polno prispevkov za v bivšo revijo Omama ali v v Anteno. Zaslužil bi si kup denarja s pisanjem…

Poslušaj evangelije, beri Sveto pismo in jo boš spoznal.
[/quote]
Verjetno poznam Sveto pismo bolje od večine sodelujočih na tem forumu. Podrobno prebral in preučil. Zelo zanimiva knjiga, pričevalec časa, v katerem je nastala. Da pa bi danes v njej iskal odgovore na današnje probleme je pa totalno mimo. Da o moralnih normah v Sv.pismu sploh ne govorimo. Za bruhat. Veš, kaj je hotel Lot napraviti s svojima hčerama?

V bistvu je vera (zmoznost zamisljanja nemogocega) tisto, kar cloveka povzdigne nad zivali. Ko clovek dozori, se ove, da ni potrebe po zasledovanju trendov in se vrne k svojemu bistvu.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Medve z mojo drago bejbo hodiva vsak dan k sv. maši, obilno darujeva za cerkev, gospod župnik je pri nama vsako nedeljo na kosilu. Veliko bereva doma Sveto pismo in zato kvalitetneje živiva. Jaz bi brez vere in Božje besede umrla. Priznam. Moja draga enako.

Pravijo, da so starejši kot otroci.Radi imajo stalnost in ponavljanja.
Otroci imajo radi Telebajske, ta stari pa roženkranc.Je podobno.Se ponavlja.

Spoved te očisti vse pretekle navlake, vseh bremen iz preteklosti, vseh nepotrebnih naslad. Sedaj je za to primeren čas.

Tudi za mlade.

Strah pred smrtjo, oziroma iskanje vere v to, da smrt ni dokončno izginotje.

Strah pred smrtjo, oziroma iskanje vere v to, da smrt ni dokončno izginotje.
[/quote]

Saj ti boš šla v nič, tiste pa, ki verujemo, pa pusti pri miru.

New Report

Close