Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj ljudje ne prenesejo resnice?

Zakaj ljudje ne prenesejo resnice?

Odgovor na objavo uporabnika
eh ah oh, 10.06.2021 ob 17:11

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9352, 10.06.2021 ob 15:57

Odgovor na objavo uporabnika
alieliuli, 10.06.2021 ob 15:48

Beži stran od tistih, ki sami o sebi govorijo, da so predobri. Beži stran od tistih, ki sami o sebi govorijo, da so direktni.

Kaj pa ti praviš o sebi? Da bežiš pred vsem in vsakomur, ki ne dela s tabo v usnjenih rokavicah? Jaz sem zelo direkten in na to sem ponosen. Seveda ločim zdravorazumno kaj in kako. Se ti ponašaš s hinavščino in slabostjo? Koga zdaj nateguješ na suho.

Mislim, da je hotel povedati, da beži stran od tistih, ki GOVORIJO in nič ne naredijo. Če si pošten, če resno misliš ti ni treba nič govorit, ker se vse vidi, ko narediš.

Podpis

Jaz pa opažam, da so ravno taki, ki samo govorijo in nič ne naredijo tisti, ki rečejo beži stran od takih. Zato, ker človeka ne marajo ampak nočejo tega priznat, ker bi radi ostali fini in lepi, češ saj se je on odstranil ne jaz. Torej kljub temu, da te ne marajo čakajo, da boš sam odšel. Pa smo spet pri lažeh, hinavščini in neodkritosti.

ne vem… mogoče ker so nastali iz opice?

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.
nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
Somebody, 10.06.2021 ob 17:54

ne vem… mogoče ker so nastali iz opice?

Kaj pa taki kot ti, ki si še vedno opica?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3744, 10.06.2021 ob 18:01

Kaj pa taki kot ti, ki si še vedno opica?

Hahahahaha

no taki pa ljubimo resnico. pa kakva god da je.

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Hočem reči, da se z direktnostjo “hvalijo” taki, ki so vse kaj drugega, kot direktni. Bolj kreteni, ki radi žalijo. Asertiven človek nima potrebe žaliti in tega opravičevati z direktnostjo.

 

Samooklicani preveč dobri pa niti niso tako zelo dobri, ampak se proti svoji volji uklanjajo drugim, ker se bojijo, da bodo ostali sami, če ne bodo vsemu ugodili, ne pa iz dobrote.

Odgovor na objavo uporabnika
alieliuli, 10.06.2021 ob 18:50

Hočem reči, da se z direktnostjo “hvalijo” taki, ki so vse kaj drugega, kot direktni. Bolj kreteni, ki radi žalijo. Asertiven človek nima potrebe žaliti in tega opravičevati z direktnostjo.

 

Samooklicani preveč dobri pa niti niso tako zelo dobri, ampak se proti svoji volji uklanjajo drugim, ker se bojijo, da bodo ostali sami, če ne bodo vsemu ugodili, ne pa iz dobrote.

Ravno taki, ki so samooklicani preveč dobri, so po navadi tudi samooklicani popularni, pa to po navadi sploh niso. Tako kot si napisal/a to govorijo zato, ker se bojijo ostati sami. In potem morajo vsaj z lastnimi besedami kazati kot, da so oh in sploh popularni. Takih jaz nikoli ne vidim v kakšni družbi, vedno in povsod so sami ali pa z družino, če jo imajo. Na facebooku pa verjetno večino všečkov kupijo ali izsilijo. Me zanima kako bo s takimi, ko ne bodo imeli koga(verjetno družinskega člana), ki jim stoji za ritjo in jim rihta prijatelje. Kar naenkrat bodo zares ostali sami.

Odgovor na objavo uporabnika
eh ah oh, 10.06.2021 ob 19:06

Ravno taki, ki so samooklicani preveč dobri, so po navadi tudi samooklicani popularni, pa to po navadi sploh niso. Tako kot si napisal/a to govorijo zato, ker se bojijo ostati sami. In potem morajo vsaj z lastnimi besedami kazati kot, da so oh in sploh popularni. Takih jaz nikoli ne vidim v kakšni družbi, vedno in povsod so sami ali pa z družino, če jo imajo. Na facebooku pa verjetno večino všečkov kupijo ali izsilijo. Me zanima kako bo s takimi, ko ne bodo imeli koga(verjetno družinskega člana), ki jim stoji za ritjo in jim rihta prijatelje. Kar naenkrat bodo zares ostali sami.

Hahaha, točno to. Na fb imam pa raje 3 všečke pa te iskrene, kot pa cel kup všečkov in jih polovico sploh ne poznam ostala polovica pa lajka  ker lajkajo itak vse.

Še bolj bogi so pa tisti “popularneži” ki si pod X imeni naredijo več profilov zato, da si lajkajo kot, da imajo ful lajkov. Še huje, ko sami sebi komentirajo in si pošiljajo srčke. Kako se že takim reče? Narcisi?

In ko veš, da je oseba imela pred 10 let 5kajkov na objavo, danes pa jih ima 100. Takoj veš, da ji je nekdo naredil reklamo. Zato pa so nekateri taki kot so- hinavci. Radi imajo tiste od katerih imajo koristi.

Kaj je pa resnica? Spoznala sem kar nekaj ljudi, ki lažejo tako, da še sami sebi verjamejo. Če takemu človeku dokažeš, da laže, bo tebe razglasil za lažnivca in bo kakal za hrbtom po tebi v vsakem primeru, ko ga bo kdo pripravljen poslušati.

Sama ne rabim nobene resnice od drugih ljudi, razen od staršev, res dobrih prijateljev in partnerja. Vsi drugi si svojo “iskrenost” in “resnicoljubnost” lahko kar nekam vtaknete – nismo si blizu, ne poznate me, nimate kaj pametovati. Sploh s tem, ko ste “direktni” do debelih, ste malo smešni – se vam ne zdi, da se vsak debel človek precej dobro vidi v ogledalu in ve, da je debel?

Zame je to, da ne rečeš čisto vsega, kar ti pade na pamet, znak zrelosti, odraslosti, neke osnovne prijaznosti in dobrega bontona, tisti, ki tega filtra nimate, se pa vprašajte, zakaj se vam ljudje na veliko izogibajo.

Odgovor na objavo uporabnika
hehe2020, 11.06.2021 ob 07:27

Sama ne rabim nobene resnice od drugih ljudi, razen od staršev, res dobrih prijateljev in partnerja. Vsi drugi si svojo “iskrenost” in “resnicoljubnost” lahko kar nekam vtaknete – nismo si blizu, ne poznate me, nimate kaj pametovati. Sploh s tem, ko ste “direktni” do debelih, ste malo smešni – se vam ne zdi, da se vsak debel človek precej dobro vidi v ogledalu in ve, da je debel?

Zame je to, da ne rečeš čisto vsega, kar ti pade na pamet, znak zrelosti, odraslosti, neke osnovne prijaznosti in dobrega bontona, tisti, ki tega filtra nimate, se pa vprašajte, zakaj se vam ljudje na veliko izogibajo.

Ufff, dobro povedano. Strinjam se.

Pa še glede izraza “preveč dober”;

To sploh ne obstaja. Lahko si dober ali pač ne – to je vse.
“Preveč dober” samo kaže na nek izsiljevalski in manipulativen karakter, ki takšne pojme dojema precej izkrivljeno.

Nekateri pa vse vzamete tako resno. To da nekomu rečeš, da je debel res ni ravno vljudno. Vseeno pa resnica in poštenost prevladata pred lažjo in hinavščino. Vsaj moralo bi biti tako. To da je človek pošten in iskren še ne pomeni, da nekomu zmeče v obraz, da smrdi in da ima umazane in strgane cunje.

dejmo enkrat že ločit, kaj je direktno in kaj nevljudno. Ni vsaka direktnost nevljudnost, zna pa biti. So načini, da direktno poveš tako, da človeka ne užališ in ponižuješ. Sam taki, ki se ponavad kitijo z direktnostjo, ravno to počnejo – ponižujejo okoli sebe na račun “direktnosti”, običajno kar vsepovprek, ne da bi jih kdo kaj vprašal. Ampak oni so tolk direktni, da kar trosijo to svojo direktnost vsepovsod.

 

Odgovor na objavo uporabnika
dobri in direktni, 11.06.2021 ob 12:55

dejmo enkrat že ločit, kaj je direktno in kaj nevljudno. Ni vsaka direktnost nevljudnost, zna pa biti. So načini, da direktno poveš tako, da človeka ne užališ in ponižuješ. Sam taki, ki se ponavad kitijo z direktnostjo, ravno to počnejo – ponižujejo okoli sebe na račun “direktnosti”, običajno kar vsepovprek, ne da bi jih kdo kaj vprašal. Ampak oni so tolk direktni, da kar trosijo to svojo direktnost vsepovsod.

 

👍👍👍

Resnica bi morala biti temelj, oziroma prioriteta normalnih odnosov, vendar  jo ljudje na položaju, po pravilu zlorabljajo, oziroma izkrivljajo.Na žalost je bolj pomemben sam govorec, od samega dejstva, oziroma gole resnice!

Odgovor na objavo uporabnika
Točno tako, 11.06.2021 ob 13:13

👍👍👍

Primer na monu je viharni jezdec. Brez dlake na jeziku. Ni pametno vse povedat, tudi direktnost ima svoje meje. Pa vedno je dobro vedeti kdo je na drugi strani.

Odgovor na objavo uporabnika
Odvisno je od sočloveka, 11.06.2021 ob 14:08

Primer na monu je viharni jezdec. Brez dlake na jeziku. Ni pametno vse povedat, tudi direktnost ima svoje meje. Pa vedno je dobro vedeti kdo je na drugi strani.

Se strinjam.

Meni je zelo pomembno, da so ljudje s katerimi se družim, do mene iskreni in direktni, a brez nepotrebne nesramnosti, pomembno je kako mi kaj povedo in jaz njim. Npr. nova vratoca  tipica mi deluje kot narkomanka. Bratu bom to povedala s kančkom humorja, ker ga poznam vem da bo zakapiral, ne bom pa z nasmeškom njemu v obraz lagala, da spominja na našo devico. Obelodanola bom dvome z dobro merico empatije. Jaz menim, da moramo biti iskreni, neposredni, a ohranimo spoštovanje. Če ni iskrenosti, so naši odnosi zlagani. Osebno piznam veliko ljudi, tudi moja sodelavka, ki se vedno vsem nasmiha, z vsakim najde dobro besedo, vse vedno pohvali, kose obrne pa pljune po osebi. Če ti dam kos peciva za probo, raje vidim, da ga pred mano izpljuneš  in bom poskušala izboljšati recept, kot za mojim hrbtom.

Joj tisti, ki se skrivate za neko navidezno resnico iskrenosti in ste sposobni določenim povedam v obraz kar jim gre ste največji poden od ljudi vsaj po mojih izkušnjah, edini razlog zakaj iskrenost sploh uporabljate je MANIPULACIJA, da se dokažete pred nekom, da lahko nekoga zabijete ki ga ne spoštujete, mislite da je manj vreden od vas in hočete krojiti in kontrolirati njegovo življenje, kot je že nekdo napisal pred mano ta vaša iskrenost je dobra samo ko pride od vas, ko dobite enako dozo od drugih pa ste še 10x bolj užaljeni kot tisti, ki so vas že prebrali in vas ne želijo v vaši bližini, enako je tudi z ljudmi ki jih “spoštujete” oz. pričakujete neko korist od njih, z njimi seveda ne boste iskreni ampak jim boste lezli v rit bolj kot kdorkoli drug in to govorim po lastnih izkušnjah, vi ste samo največji manipulatorji, ki točno veste kako se bo nekdo počutil ob vaših besedah in točno to tudi želite doseči, čustveno manipulacijo.

Odgovor na objavo uporabnika
point, 10.06.2021 ob 07:00

Eni se ti smejijo v obraz in so prijazni, za tvojim hrbtom pa o tebi govorijo vse najslabše.

Več kot očitno imajo ljudje najraje take osebke … ne zmorejo pa prenesti resnice, če jim jo poveš direktno v obraz.

Raje imajo hinavca in lažnnivca, kot človeka, ki ne govori za hrbtom, ampak direktno v obraz.

Zakaj tako?

Žal vse preveč ljudi ne zmore prenesti resnice. In hinavščina se razrašča.

Mislim, da je precej k temu pripomogla tudi filmska idealizacija sveta, pa nekoliko preveč permisivna vzgoja in ljudje pogosto niso sposobni prejeti normalne kritike, tudi če je iskrena in bi jim le to pomagalo. Tukaj seveda ne govorim o kritiki v obliki žaljivk ali celo verbalnega napada na nekoga, ko nekdo širi svojo ‘resnico’.

Ljudje se sami sebe preveč idealizirajo in so zato kritiko vedno težje pripravljeni sprejeti. Pri tem dodatno škodo dela tudi umetna inteligenca, ki tiste ki so preveč na internetu, samodejno bombardira z ponudbami in mnenji sito oz. podobno mislečih. Tako začnejo ljudje misliti, da imajo le oni prav in da so najlepši in najpametnejši, to pa privede do konfliktov, ko se soočijo s pravo resnico.

Odgovor na objavo uporabnika
majkl đordn, 11.06.2021 ob 14:33

Joj tisti, ki se skrivate za neko navidezno resnico iskrenosti in ste sposobni določenim povedam v obraz kar jim gre ste največji poden od ljudi vsaj po mojih izkušnjah, edini razlog zakaj iskrenost sploh uporabljate je MANIPULACIJA, da se dokažete pred nekom, da lahko nekoga zabijete ki ga ne spoštujete, mislite da je manj vreden od vas in hočete krojiti in kontrolirati njegovo življenje, kot je že nekdo napisal pred mano ta vaša iskrenost je dobra samo ko pride od vas, ko dobite enako dozo od drugih pa ste še 10x bolj užaljeni kot tisti, ki so vas že prebrali in vas ne želijo v vaši bližini, enako je tudi z ljudmi ki jih “spoštujete” oz. pričakujete neko korist od njih, z njimi seveda ne boste iskreni ampak jim boste lezli v rit bolj kot kdorkoli drug in to govorim po lastnih izkušnjah, vi ste samo največji manipulatorji, ki točno veste kako se bo nekdo počutil ob vaših besedah in točno to tudi želite doseči, čustveno manipulacijo.

Takih kot si ti jaz ne rabim v svojem življenju. Oseba, ki vidi dobroto kot izkoriščanje za manipulacijo je zame poden, ki ima za večni izgovor vseh svojih padcev take bedarije. Podpiraj laži, hinavščino in slabo, samo beži stran od mene.

Odgovor na objavo uporabnika
saj ni res pa je, 11.06.2021 ob 14:44

Žal vse preveč ljudi ne zmore prenesti resnice. In hinavščina se razrašča.

Mislim, da je precej k temu pripomogla tudi filmska idealizacija sveta, pa nekoliko preveč permisivna vzgoja in ljudje pogosto niso sposobni prejeti normalne kritike, tudi če je iskrena in bi jim le to pomagalo. Tukaj seveda ne govorim o kritiki v obliki žaljivk ali celo verbalnega napada na nekoga, ko nekdo širi svojo ‘resnico’.

Ljudje se sami sebe preveč idealizirajo in so zato kritiko vedno težje pripravljeni sprejeti. Pri tem dodatno škodo dela tudi umetna inteligenca, ki tiste ki so preveč na internetu, samodejno bombardira z ponudbami in mnenji sito oz. podobno mislečih. Tako začnejo ljudje misliti, da imajo le oni prav in da so najlepši in najpametnejši, to pa privede do konfliktov, ko se soočijo s pravo resnico.

Zelo dober zapis. Seveda jih boli, če ob metanju kamnov s strani mamene dobijo to se ne dela, po noven se jim servisira bravo dober met, niti nisi koga zadel super. obup. In po novem je dobrota nekaj slabega. Haha

Odgovor na objavo uporabnika
Fani857, 11.06.2021 ob 14:50

Takih kot si ti jaz ne rabim v svojem življenju. Oseba, ki vidi dobroto kot izkoriščanje za manipulacijo je zame poden, ki ima za večni izgovor vseh svojih padcev take bedarije. Podpiraj laži, hinavščino in slabo, samo beži stran od mene.

lepo da si se našel v mojem zapisu, jaz se v tvojem nisem, ne vem zakaj me omenjaš?

Ali je problem samo to, da nekaj slabega o nekom njemu direktno poveš v obraz? Ali je to resnica o njemu ali mnenje o njemu, ki ga imaš ti? Ljudi zelo presojamo skozi svoje filtre. Če ti je nekdo antipatičen, ga ne maraš, ti gre na živce, boš njega in njegova ravnanja presojal preko tega. Podobno pri tistem, ki ga pozitivno sprejemaš. Dokler svojih misli ne prečistiš in uravnotežiš, kaj je tvoja projekcija, ko ti gre kdo na jetra, ali te spominja recimo na nekoga, do takrat bo v sodbah o drugih bolj malo resnice.

Drugo – če kdo pove direktno npr.: “ne prenesem te, vse bom naredil, da te uničim.” “Hej hvala za opozorilo oziroma resnico, da se borim, umaknem ali kaj tretjega.” Da, takšna resnica je šok in dobrodošla, veliko bolj kot recimo dolgoletno mrcvarjenje skrito za lepimi nasmeški in prijaznostjo s stisnjenimi zobmi.

New Report

Close