Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj ljudje ne prenesejo resnice?

Zakaj ljudje ne prenesejo resnice?

Odgovor na objavo uporabnika
Fani857, 11.06.2021 ob 14:24

Odgovor na objavo uporabnika
Odvisno je od sočloveka, 11.06.2021 ob 14:08

Odgovor na objavo uporabnika
Točno tako, 11.06.2021 ob 13:13

Odgovor na objavo uporabnika
dobri in direktni, 11.06.2021 ob 12:55

dejmo enkrat že ločit, kaj je direktno in kaj nevljudno. Ni vsaka direktnost nevljudnost, zna pa biti. So načini, da direktno poveš tako, da človeka ne užališ in ponižuješ. Sam taki, ki se ponavad kitijo z direktnostjo, ravno to počnejo – ponižujejo okoli sebe na račun “direktnosti”, običajno kar vsepovprek, ne da bi jih kdo kaj vprašal. Ampak oni so tolk direktni, da kar trosijo to svojo direktnost vsepovsod.

 

👍👍👍

Primer na monu je viharni jezdec. Brez dlake na jeziku. Ni pametno vse povedat, tudi direktnost ima svoje meje. Pa vedno je dobro vedeti kdo je na drugi strani.

Se strinjam.

Meni je zelo pomembno, da so ljudje s katerimi se družim, do mene iskreni in direktni, a brez nepotrebne nesramnosti, pomembno je kako mi kaj povedo in jaz njim. Npr. nova vratoca  tipica mi deluje kot narkomanka. Bratu bom to povedala s kančkom humorja, ker ga poznam vem da bo zakapiral, ne bom pa z nasmeškom njemu v obraz lagala, da spominja na našo devico. Obelodanola bom dvome z dobro merico empatije. Jaz menim, da moramo biti iskreni, neposredni, a ohranimo spoštovanje. Če ni iskrenosti, so naši odnosi zlagani. Osebno piznam veliko ljudi, tudi moja sodelavka, ki se vedno vsem nasmiha, z vsakim najde dobro besedo, vse vedno pohvali, kose obrne pa pljune po osebi. Če ti dam kos peciva za probo, raje vidim, da ga pred mano izpljuneš  in bom poskušala izboljšati recept, kot za mojim hrbtom.

Točno tako. Raje imam, da mi človek v obraz pove kaj delam narobe in bom poskušala to popravit. 👍

Najbolj grdo mi pa je, ko se ti nekdo dobrika za lastno korist, ko to korist doseže pa obrne ploščo. Ali pa ko krožijo govorice o tebi, človek ne pride do tebe in te vpraša ali je to res ampak slepo verjame. Jaz vedno vprašam kaj je res in kaj ne dotično osebo, in ka sem že doživela, oseba mi je rekla naj je tega ne sprašujem. Očitno zato, ker noče povedat resnice. Ne vem a smo odrasli res še vedno na stopnji oš in se skrivamo po vogalih zato, ker nekdo nečesa ne sme slišat? Ali ni bolje povedati, da ti nekaj ni prav, oziroma povedati resnice, pa nasprotna stran ve koliko je ura ti pa imaš mir in čisto vest. Mislim, jaz vsekakor ne bi imela čiste vesti, če bi pred nekom nekaj skrivala.

New Report

Close