Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj morajo delati starši domače naloge

Zakaj morajo delati starši domače naloge

Danes so otroci popolnoma razvajeni in čim nekaj ni po njihovo takoj začnejo ihtati in trmariti. Seveda starši takoj skočijo v bran detetu. To velja tudi pri domačih nalogah in vsem povezanem s šolo. Hitro priskoči mamica in napiše nalogo, mulc pa medtem igra igrice na tablici. In če kak učitelj kaj reče mulcu starši takoj zaženejo vik in krik in začnejo težiti z odvetniki in podobne neumnosti. Ne učitelji v šoli niti starši sami nimajo več nobene avtoritete nad otroci. Jaz če sem hodil brez naloge v šolo (ker sem si mislil, da sem zato težek frajer) sem jih slišal najprej od učiteljice, ko mi je dala v beležko za podpisati pa še od staršev doma. Pa me niso niti enkrat v življenju fizično kaznovali, ampak sem pa še kako dobro vedel, kaj pomeni očetov povzdignjen glas (ne kričanje, povzdignjen glas).

Samo pri prvem otroku in pri prvem plakatu v prvem razredu sem nasedla govorjenju učiteljice, da bodo plakati, ki so jih otroci delali sami ocenjeni boljše kot tisti, kjer bodo pomagali starši. Govora o samostojnosti in prepoznavanju prizadevnosti otroka in koliko to ceni je bilo za eno celo šolsko uro. Starši smo šli z opranimi glavami domov.
Na koncu so petice dobili samo tisti, kjer so pomagali starši. Moj otrok pa je dobil štiri, ker je vse delal popolnoma sam. Kljub trudu in ponosu, v šoli ni dobil potrditve, da je opravil odlično.

Od takrat naprej sicer preberem kar pišete in se pritožujete, kako je prav in kako ni. Naredim pa po svoje.

Ful dober odgovor!
Hvala. 🙂

New Report

Close