Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj morajo moški svoje bivše izplačevati, obratno pa ne?

Zakaj morajo moški svoje bivše izplačevati, obratno pa ne?

Dvojna merila in seksizem.

 

 

 

Za oboje je enako.

Ker so nesposobne?

Navedi še zakon, ki tako pravi, da ne lažes tja v prazno.

jokice so osvojile prenovljen forum, tako da lahko pričakujemo naval takih bednih izmišljenih tem, ravno tako kot od onega norega antikovidarja.

Bodi vesel, da ne živiš v Italiji, šele potem bi videl kaj pomeni to, o čemer pišeš.

Odgovor na objavo uporabnika
katjuaš, 25.05.2021 ob 13:13

Bodi vesel, da ne živiš v Italiji, šele potem bi videl kaj pomeni to, o čemer pišeš.

Bodi srečna, da ne živiš na Kosovu, ker bi tam dobila…

Odgovor na objavo uporabnika
Replika, 25.05.2021 ob 12:26

Navedi še zakon, ki tako pravi, da ne lažes tja v prazno.

Pa še ti navedi zakon, kjer piše, da morajo imeti ženske manjšo plačo za enako delo, – ker vseskozi o tem kokodakate.

Da imajo ženske nižjo plačo, dokazuje statistika, po zakonu naj bi imele enako.

 

Jaz sem morala izplačati bivšega, tako da ne vem, o čem jokca avtor. In poznam kar nekaj žensk, ki so izplačale bivšega. Avtor itak ne ve, o čem sploh ploza. Če hoče eden od bivših zakoncev obdržati hišo, zgrajeno skupaj, mora seveda izplačati drugega. Ni to logično? Če v njej ostane mož, seveda izplača ženo. Če v njej ostane žena, seveda izplača moža.

Enako velja za morebitno preživnino za bivšega zakonca in ja, v Sloveniji jo plačujejo tudi ženske.

Odgovor na objavo uporabnika
Ženske pa ne bivših, 25.05.2021 ob 12:23

Dvojna merila in seksizem.

 

 

 

ženska dobi otroka, zato ima več stroškov in mora moški dati nekaj zraven, ker skupaj, da se vedno zenska vec, poleg skrbi zanj, čez teden ga ima ženska, za vikend moški. Torej s šolo se ukvarja ženska, moški ga vozi samo na izlete in se z njim zabava.

Odgovor na objavo uporabnika
megaboy, 25.05.2021 ob 13:23

Pa še ti navedi zakon, kjer piše, da morajo imeti ženske manjšo plačo za enako delo, – ker vseskozi o tem kokodakate.

Pa se ti navedi, kje si mene videl o tem pisat.

Ženska je pri nas enako plačana kot moški, če opravlja enako delo kot moški. Ker pa je naša država polna zaplankanih, neizobraženih žensk, ki čakajo in so prepričane/naučene, da mora večino denarja domov prinesti mož, imajo po statistiki manjšo plačo, ker opravljajo  službe, kjer je manjša plača. Kateri moški trgovec v Merkatorju dobi za isto delo večjo plačo kot ženska trgovka v istem Merkatorju? Bedarije, ženske imajo po statistiki manjše plače zato, ker se jih več zaposli na slabše plačanih delovnih mestih kot moški, ne zato, ker ne bi bile izplačane enakovredno.

Zanimivo!

KAKO NAPREJ?
Neprestano poslušamo, kako so ženske ogrožene, zapostavljene, pretepene, čeprav se to neprestano dogaja ne poznam nobene, niti ne poznam nobenega, ki koga pozna, da se to dogaja! Večina mojih prijateljev in znancev imajo žene, katere prej tepejo same kot, da so tepene, vsekakor pa večinoma obvelja njihova, pametnejši popušča.
Vendar bi jaz opisal osebno zgodbo! Sem upokojen šezdesetletnik z odraslimi otroki ločen! Pred dobrimi desetimi leti sem spoznal sedanjo partnerico in ko se je upokojila sva, se preselila na deželo! Od začetka ni bilo težav, stroške sva delila na polovico, oba imava bolj skromno pokojnino okoli 600€!
Že prej sem opazil, da rada spije kakšen deci ali jegra, po selitvi pa je, (selila sva se v njeno domače okolje) že zjutraj k sosedom hodila na zajtrk ali oni k nam (wiski, jeger, viljamovka)! Zadnje leto je pa stvar eksplodirala, da v cele mesecu ni bila dneva trezna!
Ko je pijana je seveda nemogoča, žaljiva, agresivna, moja hčerka in vnukinje že leto ne prihajajo na obisk.
Da bi me ponižala, me je obvestila, da me je v skupno življenje povabila samo, da se je maščevala poročenemu sosedu, s katerim sta se že kakšno desetletje jaharila, dokler ji ni pojasni, da se zaradi nje ne misli ločiti!
Ker sem jaz samo koleterarna škoda v njenem obzorju bivanja, je seveda tako življenje nemogoče!
Sedaj se odpira ključno vprašanje “KAKO NAPREJ”?
Kaj lahko napravi upokojenec s šeststo evri penzije, ki je svoje premoženje že razdelil otrokom? Ne more v breme otrokom, za nakup ali najem stanovanja je premalo denarja, v dom starejših nemogoče…….
To naj bo tudi šola vsem moškim, ki nasedate feminističnim floskulam o ogrožanju žensk! Jaz sem vse naredil zanjo, gradil, da bi starost preživela skupaj v miru in vzajemnosti, razumevanju…….
Gospa je imela drugačno vizijo, izkoristiti tepca, da se je maščevala bivšemu jebaču! Na zdravje🥂
Lep pozdrav BRANE!

Ko sva se midva ločevala je bivši prepisal vso premoženje na otroka. V hiši sem ostala jaz z 10 in 12 letnim otrokom. Se pravi lastniki smo jaz 1/2 in otroka vsak svoj delež.

Bivši plačuje polovico kredita še naprej v višini caa 300 eur, preživnine ne plačuje.

K novi je pripeljal svoj avto in 10k prihrankov in vso ljubezen kar jo premore, da bosta lahko imela lep svež začetek.

 

Odgovor na objavo uporabnika
BRANE, 26.05.2021 ob 09:11

KAKO NAPREJ?
Neprestano poslušamo, kako so ženske ogrožene, zapostavljene, pretepene, čeprav se to neprestano dogaja ne poznam nobene, niti ne poznam nobenega, ki koga pozna, da se to dogaja! Večina mojih prijateljev in znancev imajo žene, katere prej tepejo same kot, da so tepene, vsekakor pa večinoma obvelja njihova, pametnejši popušča.
Vendar bi jaz opisal osebno zgodbo! Sem upokojen šezdesetletnik z odraslimi otroki ločen! Pred dobrimi desetimi leti sem spoznal sedanjo partnerico in ko se je upokojila sva, se preselila na deželo! Od začetka ni bilo težav, stroške sva delila na polovico, oba imava bolj skromno pokojnino okoli 600€!
Že prej sem opazil, da rada spije kakšen deci ali jegra, po selitvi pa je, (selila sva se v njeno domače okolje) že zjutraj k sosedom hodila na zajtrk ali oni k nam (wiski, jeger, viljamovka)! Zadnje leto je pa stvar eksplodirala, da v cele mesecu ni bila dneva trezna!
Ko je pijana je seveda nemogoča, žaljiva, agresivna, moja hčerka in vnukinje že leto ne prihajajo na obisk.
Da bi me ponižala, me je obvestila, da me je v skupno življenje povabila samo, da se je maščevala poročenemu sosedu, s katerim sta se že kakšno desetletje jaharila, dokler ji ni pojasni, da se zaradi nje ne misli ločiti!
Ker sem jaz samo koleterarna škoda v njenem obzorju bivanja, je seveda tako življenje nemogoče!
Sedaj se odpira ključno vprašanje “KAKO NAPREJ”?
Kaj lahko napravi upokojenec s šeststo evri penzije, ki je svoje premoženje že razdelil otrokom? Ne more v breme otrokom, za nakup ali najem stanovanja je premalo denarja, v dom starejših nemogoče…….
To naj bo tudi šola vsem moškim, ki nasedate feminističnim floskulam o ogrožanju žensk! Jaz sem vse naredil zanjo, gradil, da bi starost preživela skupaj v miru in vzajemnosti, razumevanju…….
Gospa je imela drugačno vizijo, izkoristiti tepca, da se je maščevala bivšemu jebaču! Na zdravje🥂
Lep pozdrav BRANE!

čak mau, tebi je ta tanova streho nad glavo zrihtala, ker si navaden nemanič, pa še nekaj jamraš?

Bodi vesel, da te še ni sterala.

Odgovor na objavo uporabnika
ko sva se midva, 26.05.2021 ob 09:25

Ko sva se midva ločevala je bivši prepisal vso premoženje na otroka. V hiši sem ostala jaz z 10 in 12 letnim otrokom. Se pravi lastniki smo jaz 1/2 in otroka vsak svoj delež.

Bivši plačuje polovico kredita še naprej v višini caa 300 eur, preživnine ne plačuje.

K novi je pripeljal svoj avto in 10k prihrankov in vso ljubezen kar jo premore, da bosta lahko imela lep svež začetek.

 

in kaj boš, ko bosta otroka hotela unovčiti hišo?

Raje izplačujem otroke kot bivšega 😀

Fer ali nefer j* ga.

Sicer imam pa v planu, ko otroci odrastejo, vse skupaj prodat , razdelit denar in si s svojim deležem kupit majhen vikend.

Zato, ker se oni velikokrat odselijo in odnesejo zdnjico iz po njihovo “nevzdržnega” zakona; tako navajajo velikokrat v papirjih za ločitev. Da je bil zakon za njih “nevzdržen”:  v resnici pa je ta “nevzdržnost” tako floskularna mašilna beseda i pisana njim na kožo  za prikrivanje njihove nezrelosti in nedozorelosti, tudi psihične i čustvene nezmožnosti  za sobivanje s partnerjem med 4imi stenami dlje kot 3 ure na dan, pri nekaterih celo nezmožnost sobivanja z lastnimi otroci v določenem njihovem življenskem obdobju, ker jim začnejo presedati ( npr. v pubereti, ko otroci zorijo)

Zakon je pa tako ali tako posel – in treba ga je kose konča speljat pošteno, ko se zaključi. Če mu je žena dobesedno odnašala rit na vseh koncih, kar mu lahko dokaže, on pa je to izkoriščal zavestno, namerno, ma da plača pošteno in vrne vsak poskriti in odtujeni cent skupnega premoženja ( tudi takih je čedalje več med nami ). In velja tudi obratno seveda. Ne more nekdo poskrit, odtujevat skupnega premoženja prej nekaj let zavestno z namenom, ker misli zginit iz zakona, ker ne zmore sobivanja, potem pa brcnit iz zakona nekoga, ki mu je rit odnašal in dobesedno “scal kri” zanj in namesto njega.

In drži: zakonci, ki gredo narazen pri nas so lahko srečni, da ne velja taka zakonodaja, kot v Italiji v primeru ločitev.

Odgovor na objavo uporabnika
ko sva se midva, 26.05.2021 ob 10:22

Raje izplačujem otroke kot bivšega 😀

Fer ali nefer j* ga.

Sicer imam pa v planu, ko otroci odrastejo, vse skupaj prodat , razdelit denar in si s svojim deležem kupit majhen vikend.

fer ni, ker to pomeni, da otroka preživljaš sama, brez njegove pomoči.

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 26.05.2021 ob 09:35

in kaj boš, ko bosta otroka hotela unovčiti hišo?

Veš kaj – tudi taki kerlci so, ki pregovorijo in zmanipulirajo svoje oziroma skupnee otroke, da napišejo pod njihovo taktirko, da se dobesedno  odpovedujejo svojemu drugemu staršu, ker želijo samo s tadrugim “eksluzivno” živeti ( ko jih kupi z denarnico, ker točno ve, na katero karto mora igrati, da si krije  svojo rit) in da mu s tem krijejo lažnjivo zadnjico. Je šok, ko to spoznaš, česa vsega še  so nekateri psihopati zmožni. Ampak sprejmeš, ker mu ne daješ tega užitka, da se boš cufal za skoraj odraslega zmanipuliranega otroka po sodiščih, ker mu je uspel  drugi starš možgane preprogramirat po svoje. Grde umazane igre so to. Psihopati to znajo. Se umakneš, ker nikoli ne veš, kako dolgo ti bo tak psihopat še po razhodu tudi tebi nagajal. Ni vredno.

In v takem primeru je izključno potem z leti na otroku, ali bo imel dovolj moralnih vrednot, če se mu bodo spet povrnile in ko bo imel zrele in odrasle možgane, da  se poveže ponovno z drugim staršem.  Če se pa ne, zakaj bi mu pa premoženje zapuščal? Raje kakšnemu drugemu sorodniku, ali komu drugemu koneckoncev. Pa imaš še vedno vseeno rad svoje otroke, najraje na svetu – samo ne skozi material, da bi mu moral zapuščat  svoje premoženje in si jih s tem nazaj pridobivat.   Pridobiš jih nazaj z moralo, moralnim zgledom,  tako si jih tudi učil od plenic naprej, nikakor ne z materialnim.  Saj želiš delovati drugače od tistega, ki jih je materialno uničil in izpridil. Seveda odpustiš, pozabiš pa nikoli. Leta izgubljena ne vrnejo se nobena.

Najdi si eno novo – žensk je 30% več v Sloveniji, kot moških – ni da ni, ne boš ne prvo ne zadnji – za tvoje življenje in srečo gre, ta tvoja mati vajinih skupnih otrok te ni znala in hotela ceniti.  Samo enkrat se živi.

Hvala za prijaznost! Nič mi ni zrihtala, večina je bil moj strošek!

Odgovor na objavo uporabnika
BRANE, 26.05.2021 ob 12:26

Hvala za prijaznost! Nič mi ni zrihtala, večina je bil moj strošek!

vselil si se očitno k njej, praviš, da za samostojno življenje nimaš keša, kar si imel si že otrokom razdal. Mogoče lepo prosiš otroke, če te kateri vzame na pukel.

Odgovor na objavo uporabnika
ko manipulatorji zmanipulirajo tudi lastne otoke, 26.05.2021 ob 10:45

Veš kaj – tudi taki kerlci so, ki pregovorijo in zmanipulirajo svoje oziroma skupnee otroke, da napišejo pod njihovo taktirko, da se dobesedno  odpovedujejo svojemu drugemu staršu, ker želijo samo s tadrugim “eksluzivno” živeti ( ko jih kupi z denarnico, ker točno ve, na katero karto mora igrati, da si krije  svojo rit) in da mu s tem krijejo lažnjivo zadnjico. Je šok, ko to spoznaš, česa vsega še  so nekateri psihopati zmožni. Ampak sprejmeš, ker mu ne daješ tega užitka, da se boš cufal za skoraj odraslega zmanipuliranega otroka po sodiščih, ker mu je uspel  drugi starš možgane preprogramirat po svoje. Grde umazane igre so to. Psihopati to znajo. Se umakneš, ker nikoli ne veš, kako dolgo ti bo tak psihopat še po razhodu tudi tebi nagajal. Ni vredno.

In v takem primeru je izključno potem z leti na otroku, ali bo imel dovolj moralnih vrednot, če se mu bodo spet povrnile in ko bo imel zrele in odrasle možgane, da  se poveže ponovno z drugim staršem.  Če se pa ne, zakaj bi mu pa premoženje zapuščal? Raje kakšnemu drugemu sorodniku, ali komu drugemu koneckoncev. Pa imaš še vedno vseeno rad svoje otroke, najraje na svetu – samo ne skozi material, da bi mu moral zapuščat  svoje premoženje in si jih s tem nazaj pridobivat.   Pridobiš jih nazaj z moralo, moralnim zgledom,  tako si jih tudi učil od plenic naprej, nikakor ne z materialnim.  Saj želiš delovati drugače od tistega, ki jih je materialno uničil in izpridil. Seveda odpustiš, pozabiš pa nikoli. Leta izgubljena ne vrnejo se nobena.

Aha, ker edina možnost, da gre otrok z očetom je ta, da je zmanipuliran z denarjem ? Res ste perle, ni čudnega, da so zakoni nevzdržni.

New Report

Close