Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj naj bi bilo samsko življenje dražje?

Zakaj naj bi bilo samsko življenje dražje?

No in ti deblo si dokaz da je tko.

Se strinjam glede tajkunov, možnosti kje pobrat denar je še veliko. Od nevladnih organizacij do ukinitve fiktivnih delovnih mest v javni upravi.

Ampak problem je, da je otrok premalo in je nekak treba doseči, da jih bo več. Za pokojninski sistem je samo vprašanje časa, kdaj se bo sesul. Lahko pa tudi rečemo Après nous le déluge…

nova
Uredništvo priporoča


Eh, sem zakvačkala s citatom. Torej še enkrat:
O, a res imam lahko jurja samo zase? Fajn, ti pošljem vse položnice za stroške. Bom šla komot lahko na dopust z doplačilom za 1/1 sobo. Pravzaprav, kaj če bi me častila še z dopustom?

Samsko življenje je dražje. Lahko iz lastnih izkušenj. Moj brat ima družino, 2 otroka zaslu] I ca 1400 neto. Na koncu meseca je brez denarja. Jaz sem samski zaslužim 1600 neto, na koncu meseca sem brez denarja. Res da si on privošči zelo malo, letni dopust in nekaj malenkosti jaz pa vse ampak na koncu sva z denarjem na istem. Samo njegov znesek se deli na 2 če upoštevamo še zeninega moj pa na 1.

In to ne resi z nabijanjem davkov tistih, ki že tako financirajo vse omenjeno ampak recimo zakaj imamo krizni davek, ce krize ni ze par let? Place gor pa bo mogoce se kdo se odlocil za otroka. Eni bi pa ziveli na racun drugih, pa se jim se ni dosti, se dodatne davke nabijat. Ampak vazno, da so nekateri resitelji sveta, ker nastepajo 5 otrok pa cvilijo kako ne morejo prezivet

Pusti samske primeru. Če malo pokalkuliraš, boš ugotovila, da sploh ni kake razlike in še to, da samski veliko več kolektivno prispevajo v državno blagajno, plačujejo kolektivno za tvoje otroke in vse povezano z njimi preko davkov, več plačujejo za stanovanjske stroške, pri dopustu so enoposteljne hotelske sobe dražje, pri kreditu je enemu težje kot dvema in še bi se lahko naštevalo. Ni neke bistvene razlike, da bi te bolelo zaradi tega. Nenazadnje je bila odločitev za otroke samo tvoja, želela si si jih, zdaj jih imaš in boš nekaj kalkulirala z njimi. Sej si jih nisi omislila, da boš ceneje prišla skozi življenje in da boš potem lahko pljuvala po samskih? Ali pač?

Samsko življenje je dražje. V hiši bi morala plačevati vse sama (stroški, popravila, zavarovanje,…). S partnerjem vsak mesec dava vsak enako vsoto na kupček in s tem pokrijeva vse. 👌😍

Otrok ni premalo, ker ti premalo plačuješ, ampak je problem v preferncah, da si jih nekateri ne želijo, drugi, ki se jih želijo pa nimajo ustreznega partnerja, ki bi si jih želel, potem so spet taki, ki si jih želijo, a jih iz zdravstvenih oz. neznanih razlogov ne morejo imeti. Pa lahko država uvede še take olajšave in ugodnosti za tiste z otroki oz. obdavči tiste brez otrok, se situacija ne bo bistveno spremenila. Podobni trendi so tudi v razvitem svetu.


Lej možakar, lahko mi pobereš vse kar imam, zaradi tega vseeno ne bom imel otrok. Edino kar bo drugače, bo en revež več- jaz. Zakaj jih nimam je pa moja stvar, ki se te ne tiče.

je čist vredu, da je otrok malo. Že za te bo v prihodnosti težko službe najt. Razen če ne želite, da bodo vaši otroci varnostniki ali čistilke za minimalca. Po moje ne. V svetu in tudi na zahodu je vedno manj nekih udobnih dobro plačanih delovnih mest.

Seveda je samsko zivljenje drazje. Zato pa nizji kot je zasluzek/standard bolj so ljudje motivirani, da se poparckajo. Slednje predvsem velja za ZENSKE, ki naceloma iscejo partnerja za zajedanje.

A bejž no bejž, kaj vse boste nakvasili, ker ne sprejmete, da ste zgube?

Ja veš da. Midva sva skupaj začela iz nič 😥

Govoriš o dopustu, ki ni ravno neka nuja. Če greš, greš, če ne pač ne, ni nujna življenjska potreba. Definitivno je lažje, če nisi sam. Imaš dve plači, delijo se stroški za bivanje, itd. Otroke uveljavljaš kot vzdrževane družinske člane. Poleg tega pobereš otroške dodatke in vse kar ti pripada. Pri toliko otrocih imaš zastonj vrtec itd. Pa za otroke ponavadi niti ne rabiš plačat bivanja v hotelih, odvisno od starosti. Res ti je težko.

Zakaj že? Samski brez otrok nima olajšav pri dohodnini, plačuje za porodniske,šole,zdravstvo itd pa se dodaten davek? V tem primeru naj se tudi vse ugodnosti druzinam ukinejo in vsi socialni transferji pa naj ima vsak toliko otrok, kot jih je sam zmožen preživet pa da vas vidmo. Samski vam vse omenjeno placuje, pa ne še ni dost še vec pobrat. Nobenmu pa ne kapne, da samskega ta davek veliko manj kosta mesecno, kot otrok 🤣
[/quote]
odlično povedano!


odlično povedano!
[/quote]
Čakaj malo, temo ste odprli ostanki, se pravi nič prida nikjer. In kdo vam je kriv , da ste ostanki, zdaj boste pa še žrtve igrali, ko ste ničvredni zaradi lastnih betic in zajedalci odgovornih ljudi z družinami?

Govoriš o dopustu, ki ni ravno neka nuja. Če greš, greš, če ne pač ne, ni nujna življenjska potreba. Definitivno je lažje, če nisi sam. Imaš dve plači, delijo se stroški za bivanje, itd. Otroke uveljavljaš kot vzdrževane družinske člane. Poleg tega pobereš otroške dodatke in vse kar ti pripada. Pri toliko otrocih imaš zastonj vrtec itd. Pa za otroke ponavadi niti ne rabiš plačat bivanja v hotelih, odvisno od starosti. Res ti je težko.
[/quote]
Tebi telembasto je bilo to namenjeno.

Čakaj malo, temo ste odprli ostanki, se pravi nič prida nikjer. In kdo vam je kriv , da ste ostanki, zdaj boste pa še žrtve igrali, ko ste ničvredni zaradi lastnih betic in zajedalci odgovornih ljudi z družinami?


Tebi telembasto je bilo to namenjeno.

Čakaj malo, temo ste odprli ostanki, se pravi nič prida nikjer. In kdo vam je kriv , da ste ostanki, zdaj boste pa še žrtve igrali, ko ste ničvredni zaradi lastnih betic in zajedalci odgovornih ljudi z družinami?
[/quote]
Temo je odprla oseba s 3 otroki, ki igra žrtev. In samski nimajo olajšav, transferjev, plačujejo višje davke, za vse parazite, ki pobirajo razne transferje, samo zato, ker filajo otroke enega za drugim.

Zaradi mene lahko imate 10 otrok, vendar sami poskrbite zanje, brez davkoplačevalskega denarja.

Največkrat imajo tisti z nižjo izobrazbo in slabo službo po največ otrok, zato me komentarji na tvojem nivoju ne čudijo.


Tebi telembasto je bilo to namenjeno.

Čakaj malo, temo ste odprli ostanki, se pravi nič prida nikjer. In kdo vam je kriv , da ste ostanki, zdaj boste pa še žrtve igrali, ko ste ničvredni zaradi lastnih betic in zajedalci odgovornih ljudi z družinami?
[/quote]

Tistih, ki preko davkov plačujejo tebe in tvoj podmladek!

Tistih, ki preko davkov plačujejo tebe in tvoj podmladek!
[/quote]
Njemu je bivša odpeljala vse otroke. Po njegovem pisanju tu gor ti je takoj jasno zakaj…

Tistih, ki preko davkov plačujejo tebe in tvoj podmladek!
[/quote]
Še enkrat, nič ti ne plačuješ, jemlješ. Vse kar ni del ciklusa je nepotreben višek in zajedalec tega ciklusa. Kolikokrat vam je zarukancem še treba ponovit, kar je zelo enostavno dejstvo, d ste tretje kolo, ki je na biciklju alhko zgolj breme.


Še enkrat, nič ti ne plačuješ, jemlješ. Vse kar ni del ciklusa je nepotreben višek in zajedalec tega ciklusa. Kolikokrat vam je zarukancem še treba ponovit, kar je zelo enostavno dejstvo, d ste tretje kolo, ki je na biciklju alhko zgolj breme.
[/quote]
Davkoplačevalci plačujejo tvoje otroke. Ker sam tega nisi sposoben. In zdej se še repenčiš tukaj.


Pa še kako imaš prav 🙂


Davkoplačevalci plačujejo tvoje otroke. Ker sam tega nisi sposoben. In zdej se še repenčiš tukaj.
[/quote]Razumeš, da nič ne plačuješ, da si čisti višek, ki zajeda megeneracijsko izmenjavo, v katero nič ne prispevaš. A ste res lahko toliko zabiti?

New Report

Close