Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ZAKAJ NE OBSTAJA EVTANAZIJA???????

ZAKAJ NE OBSTAJA EVTANAZIJA???????

Z vsem se strinjam, kar si napisal/a,……………to ve samo človek, ki je dal to skoz, ki je videl, ki razume………..

Joj, no, pa kdo pravi, da jo samo gledamo??? Mi ji mažemo preležanine s posebno, plačljivo kremo, ker je tisto, s čimer jo oskrbujejo tam, brezvezno. Prinesli smo ji celo posebno podlago za na jogi, ki je narejena proti preležaninam. Ves čas jo obračamo, ko smo tam in nama je z mamo uspelo eno preležanino, zelo obsežno, zaceliti. samo kaj, ko je nastala drugje nova. Brez tega, kar delava z mamo, bi bila do živega požrta od preležanin. A sploh veste, kakšne imajo nekateri nepokretni starčki tam. Groza, res. Masiramo ji noge, redno, da ji kri cirkulira, hranimo jo večinoma mi, ker drugače ne bi pojedla skoraj nič. Tam smo predvsem zato, da ji pomagamo, daleč od tega, da jo samo gledamo.[/quote]

Vem da vam je hudo in da boli in roko na srce marsikateri dan odveč………………..Zmotilo me je , da si omenila plačilo kreme. Seveda so dodatne kreme, losjoni plačljivi. Lahko najameš tudi fizioterapevta, ki dela z starostnikom.

Podloga proti preležarninam je pa standard v domovih upokojencev……………tako da nevem.Še če bi bila babica doma je upravičena do te blazine, postelje, osnovnih negovalnih potrebščin.

Zlorabe se lahko dogajajo vsepovsod, pa to ne pomeni, da nečesa ne bi smelo biti. Pač onemogočiš zlorabe tako, da uvedeš določena pravila. Če je oseba opravilno sposobna (in odvzem opravilne sposobnosti je ustaljen, dolgotrajen postopek pred sodiščem), itak odloča zase, torej so zlorabe onemogočene. Seveda bi se odločitev o tem sprejela skupaj s človekom, ki si tega želi in mora biti priseben in psihično stabilen, prisostvovati pa bi morali tudi neodvisni strokovnjaki (psiholog itd.). Torej bi bilo že v štartu onemogočeno, da se za to odločajo neprisebni in opravilno nesposobni, depresivni itd. ljudje, se pravi da namesto njih niti njihovi svojci ali celo zdravniki ne bi mogli odločati. Izmed tistih, ki zelo trpijo, niso pa sposobni izraziti svoje želje, bi se pa kasneje poskušalo ravnati glede na konkreten primer. Ali pa bi uvedli določilo, ki dovoljuje nekomu, da se odloči za evtanazijo še za časa svojega dobrega počutja – za vnaprej, ko zaradi bolezni ne bo mogel povedati svoje želje, se pa za evtanazijo odloči že sedaj. Jaz bi se recimo takoj. Takoj zdaj podpišem, da se v primeru, da zaradi nesreče ali bolezni ne bom sposobna izraziti svoje želje in bom odvisna od aparatov in zdravil, odločim za evtanazijo.

Skratka, možnosti je veliko. Da tega ne sprejmejo, pa ni zaradi možnih zlorab, zlorab se vlada itak nikoli ni branila.:)))[/quote]

Glej, ravno sem dobor pokopala svojo mamo, za katero se skupaj z možem skrbela kar nekaj. let. O, kako je bolelo, ko je govorila: “Tako sem te imela vedno rada, pomagaj zdaj ti meni, da umrem!”
Vedno sem ji odgovarjala, da te moči nimam, da Bog odloči kdaj je čas. In sem v to globoko prepričana. In zaradi tega se tudi sprašujem v smiselnost recimo dolgotrajnih morfinskih protibolečinskih terapij. Mamo je namreč hudo bolelo kljub morfiju. A očitno ne dovolj, da bi padla v šok, od katerega bi umrla. Verjetno kar precej preden je zares.
Zakaj nisem za evtanazijo? Zato, ker takoj, ko kaj takega uzakoniš, začnejo padati meje. To so prekleto spolzka tla. In še preden se zaveš, se usuje neobvladljiv plaz. Težko je skrbeti za starostnika. Upam si trditi, da velika večina sončkov niti slučajno ne bo tega sposobna.
Niso pa te reči niti slučajno črno bele. kdor meni, da so, ni dal še nič skozi.

Poznam kar nekaj med.tehnikov, sester … do zdravnikov in presenetljivo – večina jih je vpisana v register darovalcev!
In seveda mora biti telo še živo, če želijo odvzeti organe, pogoj pa je, da je človek možgansko mrtev. Kar pomeni, da brez strojev za vzdrževanje dihanja in bitja srca telo ne more živeti, saj možgani ne koordinirajo več niti najosnovnejših življenjskih funkcij.

In ja, sem vpisana v register darovalcev že skoraj 20 let.[/quote]

Preberi si knjigo Rdeča zanka, ti garantiram, da se boš izpisala.[/quote]

A se ni nedavno govorilo o nekem zakonu, ki avtomatsko obravnava vse državljane kot darovalce? In moraš izpolniti ter oddati poseben obrazec, če NE želiš biti darovalec. Če so tak zakon res sprejeli, potem večina ljudi verjetno sploh ne ve, da so že darovalci.

Poznam kar nekaj med.tehnikov, sester … do zdravnikov in presenetljivo – večina jih je vpisana v register darovalcev!
In seveda mora biti telo še živo, če želijo odvzeti organe, pogoj pa je, da je človek možgansko mrtev. Kar pomeni, da brez strojev za vzdrževanje dihanja in bitja srca telo ne more živeti, saj možgani ne koordinirajo več niti najosnovnejših življenjskih funkcij.

In ja, sem vpisana v register darovalcev že skoraj 20 let.[/quote]

Preberi si knjigo Rdeča zanka, ti garantiram, da se boš izpisala.[/quote]Ma dej ne bluzi.Jaz sem “medicinka” vpisana v register darovalcev že 25 let ,prav tako darujem redno kri in sem v registru za kostni mozek.Ker sem delala 10 let na tarasplantacijah ti lahko iz prve roke povem da si navaden tepec!
Malo manj glej ameriške filme in grozljivke pa bo življenje s tabo lažje.Zakaj se o darovalcih ne govori je pa preprosto ,ker so MRTVI!! Namesto njih pa živijo bistveno bolj zdravo in polno življenje drugi ljudje .

Preberi si knjigo Rdeča zanka, ti garantiram, da se boš izpisala.[/quote]Ma dej ne bluzi.Jaz sem “medicinka” vpisana v register darovalcev že 25 let ,prav tako darujem redno kri in sem v registru za kostni mozek.Ker sem delala 10 let na tarasplantacijah ti lahko iz prve roke povem da si navaden tepec!
Malo manj glej ameriške filme in grozljivke pa bo življenje s tabo lažje.Zakaj se o darovalcih ne govori je pa preprosto ,ker so MRTVI!! Namesto njih pa živijo bistveno bolj zdravo in polno življenje drugi ljudje .[/quote]
Kaj ko bi se naprej pogovarjali, ko se boš zares izobrazila na tem področju? To da si medicinka in vpisana med darovalce še ne pomeni nič!

Pa še to: izobrazba ti ni dala osnovnega – srčne in tudi vsakršne druge kulture. Sicer ljudi ne bi zmerjala s tepci in bluzenjem. Tv ne gledam, ker je nimamo, grozljivko sem zadnjo videla ene slabe četrt pred dvajsetimi leti. Sem pa solidno načitana.

Ti si neumna in ozkogleda! Ena tepka….
In zelo pogumna gofljača, glede na svoje sposobnosti! Sem brez besed!!

Seveda takoj, ko je treba za nekoga skrbeti bi ga bilo dobro stran spravit.

New Report

Close