Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj nekateri zdravi ljudje nočejo delati in raje visijo na socialni podpori, namesto da bi delali?

Zakaj nekateri zdravi ljudje nočejo delati in raje visijo na socialni podpori, namesto da bi delali?

Glede na tvoje prepričanje, da inajo VSI Slovenci nepremičnine, se očitno giblješ v visokih krogih. Kamor očitno tudi spadaš. In je najbrž to razlog, da da nisi dobila socialne pomoči oz. le za kratek čas.

V Ljubljani je ravno zdaj razpis za neprofitna stanovanja. Prosilcev je noro veliko, vsekakor bistveno več, kot je razpoložljivih stanovanj.
Enako je v vseh ostalih občinah.
Ljudje dobesedno nimajo kam.
Ne, zdaleč nimajo vsi nepremičnin! Sploh pa ne v Ljubljani, kjer jih ostane veliko po študiju ali pridejo tja s trebuhom za kruhom s Prekmurja, Štajerske, Dolenjske…
Kako si pa naj mlad, brezposeln človek omisli nepremičnino, magari garsonjero? Ali nekdo ali dva “nekdoja” skupaj na minimalcih. Ni šans.
[/quote]

Apropos na mlade, brez stanovanj. Kolikor poznam mlade Dolenjce in Prekmurce, so v tujini. Doma starci sami.
Ni panike, v Ljubljano se folk le vozi delat. Stanovanja iščejo tujci.
Domačini iz Ljubljane bežijo. Jaz sem že.

mi pa uzivamo po gostlnah od jutra do pozne noci.
[/quote]

Da se razumemo, zase govorim, ker garam v tujini, doma dela ni bilo dobiti. Niti za mali denar.
Dsp in CSD le pije živce. Zame to ni.
Kaj ti počneš, je tvoja stvar, če uživaš, toliko bolje.

Ah, Oli, pa nisi TI vzgajala tisto lepo hčero. Ter ponovila trikrat zapored.
Kar sta sejala, to žanjeta. Briga te, misliš, da ju je v resnici sram?
Prej se ponosita.
Je pa tako, da ONI imajo, večina nima.
Mi pa tiho. Čeprav vemo vsi, s čim so si “prislužili”. Jim privoščim, da trpijo. Edino prav.
[/quote]

Ok, res, samo privoščim jima pa ne. Sta dobra človeka.

Samo razmišljanje, ker je avtor postavil vprašanje.

Ste res nesramni. Takih, ki zlorabljajo dsp je mogoče 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vi pa kar vse prejemnike tlačite v en koš.Lepo je imeti službo in kritizirati tiste ki nimajo te sreče,ne?

Ne mislit, da so vsi na socialni podpori lenuhi. Ker so mezde sramotno nizke, delavni narod pa dobesedno izigran, pač marsikdo vzame, kar je ponujenega, zraven tega pa veselo brez dajatev požrešni državi opravi fuš tu in fuš tam, nekateri celo presneto trdo garajo. Gre samo za to, da folk ni več butast, da bi delal pod svojo ceno. Delajo, vendar se cenijo več kot da kratkoviden povprečen slovenski delodajalec – 10 eur več kot je minimalna plača. Nedolgo nazaj sem govorila z vzgojiteljico, ki dela na delovnem mestu varuhinje in za ves mesec odgovornosti, ki jo ima z malčki, dobi 650 eur. Sramota je to. Takšni me ne presenetijo, če vzamejo raje podporo, pa dva ali tri malčke privat. Imaš tudi take, ki jim okolje ni ponudilo dovolj možnosti poštenega plačila za pošteno delo, pa so zašli, še huje, v kriminalne vode, kjer so lahko instant zaslužki ogromni. Ker je butalcev, ki bi za 600 eur delali ves mesec, vse manj, je teh na drugi strani vse več. Mislim, da slednji, tudi če se drastično zniža sociala, bodo ti, ki sedaj živijo lagodno in ugodno na veliki nogi, tako živeli še naprej. Z veliko podporo države, ki ne zna ali noče potegniti pravih vzvodov, da bi delo spet postalo častno in cenjeno.

Kaj pa je to OBČINSKA DENARNA POMOČ??????????????????

mestna občina Ljubljana,nam socialcem dodeli vsako leto 190,oo eur denarne pomoči na TRR. Pravico imaš vprašat vsako leto 1x (kdaj,je tvoja izbira). Ni ti treba nič polagat računov zakaj zapraviš,tako kot izredna če ti jo opravičijo,dodelijo pa vsem socialcem brez izjem,samo vlogo je treba oddat. Kako imajo druge občine nevem,Ljubljana ima tako. Nekatere občine nimajo NIČ. Simple as that 🙂

Veliko več jih je kot 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Kar pa niti ni toliko bistveno pri tem, kar jaz poudarjam – prejemniku denarne socialne pomoči nanese mesečno precej več, kot tistemu, ki dela za minimalno plačo. In to je tragedija!!

Želim ti, da čimprej najdeš delo v svojem poklicu. 🍀

Ne mislit, da so vsi na socialni podpori lenuhi. Ker so mezde sramotno nizke, delavni narod pa dobesedno izigran, pač marsikdo vzame, kar je ponujenega, zraven tega pa veselo brez dajatev požrešni državi opravi fuš tu in fuš tam, nekateri celo presneto trdo garajo. Gre samo za to, da folk ni več butast, da bi delal pod svojo ceno. Delajo, vendar se cenijo več kot da kratkoviden povprečen slovenski delodajalec – 10 eur več kot je minimalna plača. Nedolgo nazaj sem govorila z vzgojiteljico, ki dela na delovnem mestu varuhinje in za ves mesec odgovornosti, ki jo ima z malčki, dobi 650 eur. Sramota je to. Takšni me ne presenetijo, če vzamejo raje podporo, pa dva ali tri malčke privat. Imaš tudi take, ki jim okolje ni ponudilo dovolj možnosti poštenega plačila za pošteno delo, pa so zašli, še huje, v kriminalne vode, kjer so lahko instant zaslužki ogromni. Ker je butalcev, ki bi za 600 eur delali ves mesec, vse manj, je teh na drugi strani vse več. Mislim, da slednji, tudi če se drastično zniža sociala, bodo ti, ki sedaj živijo lagodno in ugodno na veliki nogi, tako živeli še naprej. Z veliko podporo države, ki ne zna ali noče potegniti pravih vzvodov, da bi delo spet postalo častno in cenjeno.
[/quote]

Pa ti veš, da ne veš, kdo in kaj v resnici JE DRŽAVA?
Dej, nauči se, da ne kletiš bedarij.
Res mi greste na živce, neizobraženi do amena! Kot papagaji, država, država, drrrrr

Ne mislit, da so vsi na socialni podpori lenuhi. Ker so mezde sramotno nizke, delavni narod pa dobesedno izigran, pač marsikdo vzame, kar je ponujenega, zraven tega pa veselo brez dajatev požrešni državi opravi fuš tu in fuš tam, nekateri celo presneto trdo garajo. Gre samo za to, da folk ni več butast, da bi delal pod svojo ceno. Delajo, vendar se cenijo več kot da kratkoviden povprečen slovenski delodajalec – 10 eur več kot je minimalna plača. Nedolgo nazaj sem govorila z vzgojiteljico, ki dela na delovnem mestu varuhinje in za ves mesec odgovornosti, ki jo ima z malčki, dobi 650 eur. Sramota je to. Takšni me ne presenetijo, če vzamejo raje podporo, pa dva ali tri malčke privat. Imaš tudi take, ki jim okolje ni ponudilo dovolj možnosti poštenega plačila za pošteno delo, pa so zašli, še huje, v kriminalne vode, kjer so lahko instant zaslužki ogromni. Ker je butalcev, ki bi za 600 eur delali ves mesec, vse manj, je teh na drugi strani vse več. Mislim, da slednji, tudi če se drastično zniža sociala, bodo ti, ki sedaj živijo lagodno in ugodno na veliki nogi, tako živeli še naprej. Z veliko podporo države, ki ne zna ali noče potegniti pravih vzvodov, da bi delo spet postalo častno in cenjeno.
[/quote]

Točno! In to je odgovor na avtoričino vprašanje: delo pri nas ni častno in cenjeno.

Poznam jih kar nekaj, ki (še) imajo zaposlitev, pa razmišljajo, kako bi prešaltali na socialno pomoč (in nekaj občasnega dela ob tem) – ker bi tako veliko lažje in boljše živeli.

Če iščeš delo, ga je nemogoče ne najti.

Ja folk to pa ne gre tako, pustit delo za minimalca in it na socialno
So tudi DOLŽNOSTI do zavoda za zaposlovanje, aktivno iskanje dela.
Zavod, CSD pogleda skoz prste samo osebam ki so bolni, invalidi ali še bodo.
Ni vsak zdrav človek po gibanju tudi sposoben dela.

In kdor delo zavne so problemi, zdrav človek domov dobi odločbo o izbrisu, pred leti ko sem iskal delo so mi točno to naredil, ukinili socialno….ampak nič zato ker sem si našel drugo delo še isti teden….poslal so me na en razgovor k pa sem tam delo zavrnil saj sem drugje dobil boljšo ponudbo.

New Report

Close