Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj politiki in država ne dela več v smeri domov za ostarele in varstva na domu

Zakaj politiki in država ne dela več v smeri domov za ostarele in varstva na domu

nakladaš da glava peče. Za denar se vse dobi, tudi negovalke za 24 ur na dan.
[/quote]

No, potem pa mi prosim ti zrihtaj eno, ki bo pripravljena za 24 ur na dan dežurat in negovat. Jaz je ne dobim.
Aja, za denar praviš. No, za kakšen denar mi boš ti zrihtala negovalko, ki bo 24 ur pri moji mami.
Dolenjska. Napiši prosim številko in kontakt, ter ceno.
Boš? Saj ne nakladaš, da bi te glava pekla mar ne.

nič jih ne pušča na cedilu. stari po 65 letu, ki nimajo otrok, imajo pravico do DSO, če ne morejo skrbeti zase in za te vse plača država, četudi sami nimajo niti centa. NI tako malo takih primerov.
Invalidi pa gredo v domove za invalide oz. lahko se uredi tudi osebna asistenca (država plača preko 4000 evrov na mesec).
Res pa je zakon tak, da morajo otroci skrbeti za starše, če to seveda finančno zmorejo.
Je bilo že 100 tu zapisano, pa še ni bilo junaka, ki bi predlagal spremembo zakonodaje.
Je očitno starcem le v interesu, da preko zapuščine manipulirajo z otroci, al kaj bi lahko bilo ozadje tega.
[/quote]
Ja, seveda imajo pravico. Pravico imaš, ampak kaj ti koristi ta pravica, če pa ni kadra in negovalk? Kaj ti koristi, če imaš pravico, ko pa ti direktorica doma reče, da navkljub pravici, boš na vrsti šele čez 2 leti in pol. Morda. Če bo dovolj oskrbovancev pomrlo do takrat.
Pravica je nekaj, realnost je pa drugo.
Verjamem pa, da se preko veze in poznanstev tudi marsikaj zrihta in preskoči. Jaz nimam vez.

No, potem pa mi prosim ti zrihtaj eno, ki bo pripravljena za 24 ur na dan dežurat in negovat. Jaz je ne dobim.
Aja, za denar praviš. No, za kakšen denar mi boš ti zrihtala negovalko, ki bo 24 ur pri moji mami.
Dolenjska. Napiši prosim številko in kontakt, ter ceno.
Boš? Saj ne nakladaš, da bi te glava pekla mar ne.
[/quote]

denar je od 1200 do 1400 evrov na mesec, plus seveda pomoč domačih in prehrana.
seveda ne bom dajala kontaktov na javno sceno. pošlji svoj mail.
Nikakor pa ne morem garantirati, da bi res kdo hotel delati pri vas, so najbrž drugi problemi zadaj.

Pri nas, Sloveniji, je odlicno poskrbljeno. Zalosti pa me, da ima ena mama 5 otrok, vsi skregani…To boli.

Ljudje, jaz res ne vem, kaj pričakujete. Kdo pravi, da se o tem ne govori? Seveda se govori. Rešitve so pa neakaj drugega. problem je, ker so vsakršne rešitve povezane z ogromnimi sredstvi. Od kod? Z enakimi prispevnimi stopnjami. V Nemčiji stane domska oskrba 3000 evrov mesečno! In ne, povprečni upokojenec si je ne more privoščiti. Vse gre iz prihrankov. Samo v Sloveniji se pričakuje, da “država za vse poskrbi”. Pa kje ste še videli tako ureditev?? V Avstriji se vsi otepajo domov, ker so dragi kot pes. Zato raje najemajo negovalke iz vzhodne Evrope. Ureditev je nekoliko boljša kot pri nas, še vedno pa daleč od idealne in veliko starostnikov je tako prepuščenih na milost in nemilost tem negovalkam brez vsakršne izbobrazbe. Lahko je dobra, lahko ji dol visi za oskrbovanca. Še nedavno je vse to potekalo na črno.
Skratka, ni države, ki bi gradila domove, plačevala po tisoč evrov mesečno za vsakega oskrbovanca, ta pa bi imel doma hišo, ki jo pojerbajo otroci. Tega ni. Ne obstaja.
Pred leto je bil predlog, da bi se ustanovil sklad, v katerega bi vsi vplačevali od prve plače za domsko oskrbo, Mislite, da je bil sprejet? Jok brate. Slovenec pa res ne bo plačeval za domsko oskrbo vnaprej. Bo že država poskrbela zanj. Toliko o tem, da se ni poskusilo nič naredit. Smo država skrcljančkov.

denar je od 1200 do 1400 evrov na mesec, plus seveda pomoč domačih in prehrana.
seveda ne bom dajala kontaktov na javno sceno. pošlji svoj mail.
Nikakor pa ne morem garantirati, da bi res kdo hotel delati pri vas, so najbrž drugi problemi zadaj.
[/quote]

Daj ne seri, toliko še v Avstriji ne dobijo.

Moja tašča je umrla mesec in pol po tem, ko je dočakala polno penzijo. Vsa leta je vplačevala. Kje je tisti denar? Ne bi bilo fer, da bi ga lahko koristil mož, ki bo moral v dom?
Ne, ker smo baje država scrkljančkov.

Moja tašča je umrla mesec in pol po tem, ko je dočakala polno penzijo. Vsa leta je vplačevala. Kje je tisti denar? Ne bi bilo fer, da bi ga lahko koristil mož, ki bo moral v dom?
Ne, ker smo baje država scrkljančkov.
[/quote]

Pojem ZAVAROVANJA ti je očitno tuj. A za avto tudi dobiš zavarovanje nazaj, če ga ne izkoristiš? Razpucaj si osnovne pojme. Ja, gre za tipičen odziv skrcljančka, ki ne ve niti, kaj plačuje in kako država deluje. Če bi svojci vseh, ki penzije ne izkoristijo, te dobili izplačane, bi se v momentu morale znižat za polovico. Na tej ravni lahko ostanejo samo zato, ker jih določen procent ne izkoristi. Tako delujejo zavarovanja.

No, potem pa mi prosim ti zrihtaj eno, ki bo pripravljena za 24 ur na dan dežurat in negovat. Jaz je ne dobim.
Aja, za denar praviš. No, za kakšen denar mi boš ti zrihtala negovalko, ki bo 24 ur pri moji mami.
Dolenjska. Napiši prosim številko in kontakt, ter ceno.
Boš? Saj ne nakladaš, da bi te glava pekla mar ne.
[/quote]

Obstaja firma, ki to nudi, negovalka mora imeti svojo sobo in hrana zanjo je tudi vaš strošek.

Obstaja firma, ki to nudi, negovalka mora imeti svojo sobo in hrana zanjo je tudi vaš strošek.
[/quote]
Daj prosim podatke. Če je firma menda ni skrivnost.

New Report

Close