Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj psihirate svoje otroke, da morajo imeti velike rojstnodnevne zabave?

Zakaj psihirate svoje otroke, da morajo imeti velike rojstnodnevne zabave?

Današnji starši, to ste stari tam 35 let. Se pravi, ste rojeni konec 80., začetek 90.

Kakšne defektne starše ste morali imeti, da ste danes vi sami tako pobezljani glede svojih otrok? A so imeli vaši starši kakšne psihične težave? Kakšne družinske travme, ki jih zdaj prepucavate na svojih otrocih s tem histeriziranjem okoli rojstnodnevnih zabav pa koga povabiti pa kakšno animacijo prpiraviti pa kakšna darila prinesti?

Mislm, ker to ni normalno, da svojo očitno defektno psiho zdravite s takim norenjem okoli rojstnih dni svojih otrok. Kaj hočete kompenzirati? Psihične zablode lastnih staršev? Spolne zlorabe? Zamere?

Jah tako je bilo v Jugoslaviji, Smo imeli tudi animatorje:

 

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši👹👹👹👹👹👹👹, 26.10.2022 ob 00:53

Oh, jaz se spomnim moje JUGOSLAVIJE, jaz bi kar samomor naredil, če bi mi kupili neokusno torto iz hoferja. 🤮

To se je kupovalo dizajnerske torte. 🥮 Meni je bila všeč torta, ki je bila v obliki vrta, potem pa je imela okraske v obliki hiše, barake, dreves, rastlin, živali, ljudi…🤩

Pa torto v obliki mačke sta mi kupila starša.

Joj kako so bile slastne. 😋

Darila so bila pa itak v vrednosti današnjih 40 evrov, saj sem dobival knjige, pa igrače itd. Takrat ljudem ni bilo žal denarja dajati za darila.

Pa poznala sta ljudi iz gledališča pa čarovnike, da so prišli zabave delati.

Samo za to mi je bilo vseeno. Meni je bilo všeč, da sem sobo z darili napolnil, pa da sem se zabaval, pa da mama ni kričala itd.

Da ne govorim o 🎉VESELEM DECEBRU🎀🎁. Takrat so me zasuli z darili. 🔮🧸🎭🕹️🎰

 

Joj kako pogrešam Jugoslavijo in komunizem. Te lepe bogate čase. 😞

 

Nikoli za noben rojstni dan me moja starša nista presenetila z torto.

Odgovor na objavo uporabnika
Pepi961, 26.10.2022 ob 20:41

Nikoli za noben rojstni dan me moja starša nista presenetila z torto.

Kdaj si bil otrok? V 70ih, 80ih?

Zdaj sem pa žalosten zate.

 

To ne razumeš kako je bilo. V času YU je bila revščina, ljudje so dobrote švercali iz Avstrije, Italije. Potem pa se jim je odpeljalo po letu 91. Mislijo, da so s tem afnanjem podobnim zahodnjakom. Pač želijo nadoknadit vse za nazaj do leta 1918.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Tole psihiranje okoli otroških rojstnodnevnih zabav ni normalno, 26.10.2022 ob 20:13

Današnji starši, to ste stari tam 35 let. Se pravi, ste rojeni konec 80., začetek 90.

Kakšne defektne starše ste morali imeti, da ste danes vi sami tako pobezljani glede svojih otrok? A so imeli vaši starši kakšne psihične težave? Kakšne družinske travme, ki jih zdaj prepucavate na svojih otrocih s tem histeriziranjem okoli rojstnodnevnih zabav pa koga povabiti pa kakšno animacijo prpiraviti pa kakšna darila prinesti?

Mislm, ker to ni normalno, da svojo očitno defektno psiho zdravite s takim norenjem okoli rojstnih dni svojih otrok. Kaj hočete kompenzirati? Psihične zablode lastnih staršev? Spolne zlorabe? Zamere?

Podpis!

 

Odgovor na objavo uporabnika
to ne razumeš, 26.10.2022 ob 21:06

To ne razumeš kako je bilo. V času YU je bila revščina, ljudje so dobrote švercali iz Avstrije, Italije. Potem pa se jim je odpeljalo po letu 91. Mislijo, da so s tem afnanjem podobnim zahodnjakom. Pač želijo nadoknadit vse za nazaj do leta 1918.

“TO NE RAZUMEŠ”,

a ti si pa bebček, ki misliš, da se je socializem tu začel 1918? 🙂 Ne leta 45 se je, prej je bila kraljevina.

Ti bom jaz povedal kako je bilo z darili v “komunistični” Jugoslaviji. 🎀🎁

Pravite da ni bilo takega potrošništva in da se danes v vsem pretirava! V ČEM PA SE DANES PRETIRAVA❓

V 80ih na veliko zapravljali in razvajali otroke. S tem ko je otrok dobil za miklavža darilo od staršev in še dodatna darila od starih staršev, potem za božič(ker v 80ih je vedno ga komunistična partija voščila kristjanom, pol so ga pa iz fore še drugi praznoval, mogoče zarad božička na tv). Potem je še kaka verna teta, dala otroku darilo poleg staršev. Zdej ma otrok že pet škatl polnih daril. Potem so starši otroka peljal na muzejski vlak🚂, kjer so plačali, da mu je dedk mraz dal darilo. Pol so še v vrtcu plačali, da je dedek mraz dal darilo ko je obiskal vrtec. Pol so otroka peljali v služno od mame kjer je dobil darilo. Pol so otroka peljal še v službo od očeta kjer je bil spet dogodek z obiskom dedka mraza in spet darilo. (In če vmes dodam takrat so bile službene zabave nore in pravi luksuz proti današnjim, in 50 letnice, takrat so za darila še celo pohištvo kupovali drugim ljudem in veliko več zapravljali kot danes) Če se vrnem k otroku pol je dubu pa za novo leto, spet od staršev darilo, pa starih staršev z obeh strani, pa od tet z obeh strani, pa od družinskih prijateljev. In nakonc ima otrok celo sobo polno darilnih škatel in 1000 igrač.

🎂🥧🎲🧩🧸🔮🥍🎰🕹️🎈

Tipična 80deseta in tipičen socializem in Jugoslavija

Pol v devedsetih so pa kr nekaj začel težit, sploh proti letu 2000 da ni več denarja za toliko daril, pa ven prhajali z nekimi moralističnimi forami, da je to preveč zapravlanja pa da je zdej treba denar šparat pa da se z vsem tem pretiravanjem izničuje simbolni pomen božiča in podobno sranje. Se pa spomnem, da je bila konec 90ih neka kriza in so vsi šparali in otroci več niso dobivali na tone daril, kot v začetku 90ih in prej v socializmu v Jugoslaviji, ko so starši otrokom podarjali računalnike in videorekorderje. Takrat ko so otroci od miklavža do novega leta naokoli dobili po 15 daril.

Tako da tisto v Jugoslaviji je bilo pravo potrošništvo in luksuz v primerjavi z tistim kar je pol prišlo.

Res je bil čisti luksus takrat. V službi 50 letnice kjer se je ljudem podarjalo celo pohištvo, kosilo za 8.marec in novoletne zabave. Nobene cenene hrane in pijače. Najeli so samo najboljše kuharje in za zabave najeli samo najboljše dvorane(vse je plačala služba).

Pozneje v 90ih se je to nehalo! In zato pravim socializmu LUKSUZ, kapitalizmu pa revščina in asketstvo.

Preveč gledajo TV in razne limonade pa delajo cel cirkus.

V mojem otroštvu, konec 70ih, začetek 80ih, ni bilo nobenih zabav. Nobenih dragih daril, nobenih animacij. Torta pa je ponavadi bila. Takrat smo torte jedli samo za RDje,d rugače so bile predrage. Tako, da je bila torta takrat izjemno imenitna reč.

Zdaj pa se preseravajo na polno.

Odgovor na objavo uporabnika
preveč gledajo, 26.10.2022 ob 21:38

Preveč gledajo TV in razne limonade pa delajo cel cirkus.

V mojem otroštvu, konec 70ih, začetek 80ih, ni bilo nobenih zabav. Nobenih dragih daril, nobenih animacij. Torta pa je ponavadi bila. Takrat smo torte jedli samo za RDje,d rugače so bile predrage. Tako, da je bila torta takrat izjemno imenitna reč.

Zdaj pa se preseravajo na polno.

Očitno ni bila torta takrat silno imenitna reč, ampak je to danes, ko si je skoraj nihče več ne more privoščiti. Privoščiti dobre torte. Včasih si je vsaka delavska družina lahko privoščila torto, kakršne primerljive po okusu danes stanejo več 100 evrov.

Kaj a nisi brala sestrske teme, o rojstnih dnevih, ki je kraljevala včeraj?

Otroci danes ne jejo več tort❗❗❗ Ker pač niso še nikoli poskusili dobre torte imajo torto pač za neokusno hrano.

…glede tort.  Profesionalnih- dizajnerskih- raznoraznih oblik!

Danes lahko vsak kupi vse mogoče pripomočke za izdelavo torte.  Vse kar rabi je malo umetniške žilice,dober recept katerih ni malo  širom interneta, kvalitetne sestavine  in čas.

Velika večina teh t.i. dizajnerskih wawwaw tortic iz ne vem katere  famozne  slaščičarne je narejena na bazi  že pripravljenih zmesi.  PRAŠKOV, v katerih so emulgatorji,ojačevalci okusov,pa ponavadi še kaj…da lahko obstane.   Tako da vsi tisti kateri orgazmirate nad  ” dizajnerskimi” tortami  imejte v glavi tudi to kaj  filate svojim sončkom.

rojstni dnevi z otrokovimi prijateljčki so organizirani in animirani. misliš, da se bom jaz ukvarjala z desetimi devetletniki sama?

zato obstaja industrija otroških zabav. od dve uri do dve uri in pol jih najameš, otroci so ta čas pod organiziranim varstvom, zabavajo se in se imajo fajn, pa nekaj malega pojejo. starši imamo pa ta čas zaslužen počitek.

ponavadi pridejo domov navdušeni. vsi zadovoljni.

tort na takih praznovanjih pa ponavadi sploh ni. moja si je izbrala (da svečko upihne) kup okrašenih ameriških krofov z luknjo.

 

potem pa imamo praznovanje s sorodniki, tam pa torto ponavadi pečem sama.

Odgovor na objavo uporabnika
Samo nekaj, 27.10.2022 ob 08:06

…glede tort.  Profesionalnih- dizajnerskih- raznoraznih oblik!

Danes lahko vsak kupi vse mogoče pripomočke za izdelavo torte.  Vse kar rabi je malo umetniške žilice,dober recept katerih ni malo  širom interneta, kvalitetne sestavine  in čas.

Velika večina teh t.i. dizajnerskih wawwaw tortic iz ne vem katere  famozne  slaščičarne je narejena na bazi  že pripravljenih zmesi.  PRAŠKOV, v katerih so emulgatorji,ojačevalci okusov,pa ponavadi še kaj…da lahko obstane.   Tako da vsi tisti kateri orgazmirate nad  ” dizajnerskimi” tortami  imejte v glavi tudi to kaj  filate svojim sončkom.

Lej saj to sem že parkrat zapisal v drugi temi. Ne da se mi več. Samo še enkrat ponovim: JA RES JE, DANES SI MORAMO NAVADNI LJUDJE DOBRO TORTO IZDELATI SAMI, KER SO POSTALE PREDRAGE.

Je pa tako, da torto zna vsak narediti, dobro torto pa malogdo. Današnji starši tega ne počnejo. Zato veliko otrok misli, da so torte neokusne in jih obravnavajo kot nek brokoli. Ker pač tort, kot smo jih mi jedli v Jugoslaviji in 90ih letih še niso poskusili. Saj danes take torte stanejo par 100 evrov, včasih pa smo si jih delavci lahko privoščili.

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👹👹👹👹👹👹👹, 27.10.2022 ob 09:07

Lej saj to sem že parkrat zapisal v drugi temi. Ne da se mi več. Samo še enkrat ponovim: JA RES JE, DANES SI MORAMO NAVADNI LJUDJE DOBRO TORTO IZDELATI SAMI, KER SO POSTALE PREDRAGE.

Je pa tako, da torto zna vsak narediti, dobro torto pa malogdo. Današnji starši tega ne počnejo. Zato veliko otrok misli, da so torte neokusne in jih obravnavajo kot nek brokoli. Ker pač tort, kot smo jih mi jedli v Jugoslaviji in 90ih letih še niso poskusili. Saj danes take torte stanejo par 100 evrov, včasih pa smo si jih delavci lahko privoščili.

Pol ziher nisi bil še pri VikiJu, tam se dobi dobra torta. Ca 60 80 eur. Cena gre gor samo zaradi krancljanja.

Drgač pa moja doma nažge torto, in to ponavadi zanalašč ful močno čokoladno, da otrokom oči ven zmeče, da bo ja. Pa ne sme bit na margarinski osnovi, ker mastna obleži v želodcu, in je pol otrokom slabo, sploh če skačejo po trampolinu al pa na gradu.

 

 

…sem te brala brez skrbi.  Sama sem letnik 1975. Tako da vem tudi kakšne torte so bile v Yugi 😉 In glede na mojo profesijo tudi točno vem kakšne so bile sestavine.    Yuga je bila zaprta država.  Tiste torte iz slaščičarn  so se nam takrat zdele   oh in sploh, ker naše babice in mamice niso imele časa niti kje dobiti znanja( danes je internet).   Štark,kraš,crvenka,kolinska in še par makedonskih firm ( pozabila imena) itd  so pridelovali sestavine.  Kreme so bile vse več ali manj na bazi margarine,  Ki je takrat veljala za zdravo.  Da marcipana ne omenjam …

Tebi se je fino zdelo in ultra-dobra je bila.Zato ker je bila malokrat  , in cela torta samo zate, pa lepa je  bila  –  zato se ti je pa zdela tako dobra / danes po spominu  , Tako kot je bila meni dobra čežana in pire pri moji babici 😄…nostalgija je tudi dejavnik .  Če bi ti danes dal nekdo tako torto pred tebe in bi jo probal bi jo spljuval 🙂… verjemi da bi jo 😉

Tudi danes, če se sam spraviš delat torto in kupiš dejansko kvalitetne sestavine  ni poceni.  Ceneje je industrijska torta ker oni kupujejo sestavine grosistično+ marsikdo še  nizkocenovno in potem z malo dekoracije in tremi ” hruskami” proda pod  vrhunsko… 🙄.

 

Pa nisem za rojstni dan dobivala ne daril ne torte. Za bozic oz novo leto tudi ne. Pa sta bila moja dva oba zaposlena in drugace cisto ok.

Odgovor na objavo uporabnika
Samo nekaj, 27.10.2022 ob 09:46

…sem te brala brez skrbi.  Sama sem letnik 1975. Tako da vem tudi kakšne torte so bile v Yugi 😉 In glede na mojo profesijo tudi točno vem kakšne so bile sestavine.    Yuga je bila zaprta država.  Tiste torte iz slaščičarn  so se nam takrat zdele   oh in sploh, ker naše babice in mamice niso imele časa niti kje dobiti znanja( danes je internet).   Štark,kraš,crvenka,kolinska in še par makedonskih firm ( pozabila imena) itd  so pridelovali sestavine.  Kreme so bile vse več ali manj na bazi margarine,  Ki je takrat veljala za zdravo.  Da marcipana ne omenjam …

Tebi se je fino zdelo in ultra-dobra je bila.Zato ker je bila malokrat  , in cela torta samo zate, pa lepa je  bila  –  zato se ti je pa zdela tako dobra / danes po spominu  , Tako kot je bila meni dobra čežana in pire pri moji babici 😄…nostalgija je tudi dejavnik .  Če bi ti danes dal nekdo tako torto pred tebe in bi jo probal bi jo spljuval 🙂… verjemi da bi jo 😉

Tudi danes, če se sam spraviš delat torto in kupiš dejansko kvalitetne sestavine  ni poceni.  Ceneje je industrijska torta ker oni kupujejo sestavine grosistično+ marsikdo še  nizkocenovno in potem z malo dekoracije in tremi ” hruskami” proda pod  vrhunsko… 🙄.

 

yep

se strinjam

mama je pekla rojstnodnevne torte vedno sama. zdele so so se mi super dobre. navaden jajčni biskvit, 6 jajc, 36 dek moke, 36 dek cukra, malo mleka, malo olja, dva biskvita, izmenično v enem še žlica kakava, da je bil temen

biskvita prerezana in navlažena z ananasovim in breskovim kompotom,

krema je bila pa

gosto gosti čokoladni puding z vEČ cukra in manj mleka kot po receptu (3 dcl namesto pol litra)

pa margarina in cuker

in prelito s čokolado ter okrašeno z masleno kremo, pa obsuto s kokosovo moko ob robu

PA JE BILA VSEENO 10 KRAT BOLJŠA OD TISTE, KI SI JO TAKRAT DOBIL V SLAŠČIČARNI. KI MENI OBJEKTIVNO NI BILA ZA JEST, KER JE BILA SUHA KO POPER, KREMA PA ČISTA MARGARINA, CUKER IN MALO AROME, AMPAK ENI SO PA JAMRALI, KAKO JE DOBRA.

danes tudi mama pri svojih 70 peče najraje pavlove 😀

te biskvitne z margarinino kremo sem ji pred 15 leti menda tako popljuvala, da jih noče več 😀

 

 za samo nekaj

 

drugače pa ni res, da takrat mame in babice niso imele znanja o peki peciv in podobnega…

od kod si to pobrala???

spomnim se knjige receptov od dr. Oetker, s samimi dobrimi recepti, pa na pecilnih praških od dr. Oetkerja so bili tudi vedno dobri recepti, res je, da ni bilo interneta, ampak receptov, draga moja so imele pa dobre gospodinje na kupe. pa izmenjavale so si jih. obstajali so tudi gospodinjski tečaji, še sama sem se enega udeležila, res da že v devetdesetih, ampak sistem je bil pa isti.

pa niste ve pogruntale tortic in slaščic s tem ko ste Leaneen odkrile na internetu, no.

vedno sem najboljša peciva jedla pri sestrini tašči, gospa je preko 80, recepte je dobivala po mojem v kmečkem glasu in podobnih revijah, pa verjemi, da so boljša od marsičesa, kar se danes na mizo da, pa zgleda super fensi

 

Odgovor na objavo uporabnika
čekdisout, 27.10.2022 ob 14:10

 za samo nekaj

 

drugače pa ni res, da takrat mame in babice niso imele znanja o peki peciv in podobnega…

od kod si to pobrala???

spomnim se knjige receptov od dr. Oetker, s samimi dobrimi recepti, pa na pecilnih praških od dr. Oetkerja so bili tudi vedno dobri recepti, res je, da ni bilo interneta, ampak receptov, draga moja so imele pa dobre gospodinje na kupe. pa izmenjavale so si jih. obstajali so tudi gospodinjski tečaji, še sama sem se enega udeležila, res da že v devetdesetih, ampak sistem je bil pa isti.

pa niste ve pogruntale tortic in slaščic s tem ko ste Leaneen odkrile na internetu, no.

vedno sem najboljša peciva jedla pri sestrini tašči, gospa je preko 80, recepte je dobivala po mojem v kmečkem glasu in podobnih revijah, pa verjemi, da so boljša od marsičesa, kar se danes na mizo da, pa zgleda super fensi

 

…kdo   ve !?  🙂 me nismo nič odkrile na netu imamo še knjige!? ( 1975 sem letnik , živilska tehnologija mi je primarna stroka 😉)

Kakšen laneen?   Zakaj obračaš moje stavke ?.  Možnosti za kvalitetno torto niso imele take kot jo imajo generacije sedaj.  Pika!   Tudi če so našle recepte ali si jih delile  je enostavno niso mogle naredit  ker ni bilo  sestavin.  So delile recepte  take tadomače z veliko cukra, ja  margarine  pudinga,  ipd 😄Dealale so s sestavinami katere je zagotavljala  yuga. Ali  Kar je kdo prešvercal iz Italije ali Avstrije ali  kakšne Švice.. In to je dejstvo.    Z leti so se sestavine izboljšale, marsikatere instant pripravljene pa hudo poslabšale . Predvsem sestava.   In te poslabšane so tu z namenom lepote , dostopne cene  ne kvalitete.  Pod kvaliteto, tisto fejk kvaliteto jih nekateri  plasirajo 😉.  Tako da  če potegnemo črto   tiste dizajner torte iz 80ih ali nekatere dizajner torte iz 2020+….  isto sranje drugo pakovanje.  Samo s to razliko da vnteh današnjih časih bi lahko delali več na kvaliteti…pa ne.

 

Bravo avtorju / ici za zapis…vendarle pa to okoli rojstnih dni še ni vse…je tudi še marsikaj drugega pobezljano, že v vrtcu…sama tekmovalnost…sploh ni več otroštva, vse je samo, kaj že znamo oh in sploh, že pri dojenčkovih letih, kako superiorni so moji otroci, kam letamo vsakodnevno, da ja kaj ne izpustimo, na vsaki pasji procesiji v mestu smo, in doživljamo in doživimo in se sploh ne umirimo in še marsikaj…in če kakšen ne sledi temu orkanskemu tempu, ne zmore…ali ima kakšna “starinska prepričanja” kako naj bi otroštvo potekalo…izpade iz igre…potem pa poslušaš- a vaš pa še nima tega, pa to še ne zna, pa tam še ni bil, naš pa to pa to…vse zna in vse ve…noro !!! In šolski sistem gre v tej spregi naprej…

Ravno tam eden …kako pripomore k otrokovemu razvoju to paradiranje vsepovsod od malega, potovanja po svetu pri dveh, lazenje vsenaokrog in poskušanje vsega dosegljivega…, da ni dovolj, če se igrajo na domačem vrtu, lokalnem igrišču, babičini kmetiji, če obiščejo državni zoo, mestni prirodoslovni muzej,  ne rang mora biti širši, tako se dosežejo ekstra  pametnjakoviči in športniki, nabijanje na koš na domačem igrišču , ni nič, ja le kako so potem recimo iz malega igrišča začeli  Goran in Zoran in Luka in še marsikateri…čudno to…kakšni veliki apetiti staršev in načrti za otroke, otroci pa že v puberteti vsega naveličani- z anoreksijami, bulimijami, samomori…

Ali pa v temi- koliko stanejo otroci…kaj vse ne pisarijo…

Včasih je bila pa skromnost, iskrenost in ostale vrednote…

Danes se šteje samo materialni vložek.

Ampak se počasi spreminja.

Odgovor na objavo uporabnika
Razgled, 27.10.2022 ob 17:42

Ravno tam eden …kako pripomore k otrokovemu razvoju to paradiranje vsepovsod od malega, potovanja po svetu pri dveh, lazenje vsenaokrog in poskušanje vsega dosegljivega…, da ni dovolj, če se igrajo na domačem vrtu, lokalnem igrišču, babičini kmetiji, če obiščejo državni zoo, mestni prirodoslovni muzej,  ne rang mora biti širši, tako se dosežejo ekstra  pametnjakoviči in športniki, nabijanje na koš na domačem igrišču , ni nič, ja le kako so potem recimo iz malega igrišča začeli  Goran in Zoran in Luka in še marsikateri…čudno to…kakšni veliki apetiti staršev in načrti za otroke, otroci pa že v puberteti vsega naveličani- z anoreksijami, bulimijami, samomori…

Podpis.

Odgovor na objavo uporabnika
Rojena leta 80, 27.10.2022 ob 12:28

Pa nisem za rojstni dan dobivala ne daril ne torte. Za bozic oz novo leto tudi ne. Pa sta bila moja dva oba zaposlena in drugace cisto ok.

Verjetno sta bila prazna, resna človeka brez otroka v svojem srcu, ki nista nikoli vedela kaj je otroška domišlija, kaj je iskreno navdušenje, kaj je sladko pričakovanje, kaj je čar, kaj je otroško čudnje. Mrtva človeka v sebi. Vzela sta ti najlepše kar lahko človek občuti v svojem življenju. Dolgočasna človeka duhomornega vsakdana, ki nista nikoli zmogla začutiti prazničnega vzdušja in čara.

No, zdaj vsaj vemo zakaj je Kokoš tako zblojen, nor, zabit. Če so mu res futrali take torte kot on piše, polne vseh teh strupov, ni čudno, da mu je skurilo možgane. Kdo pri zdravi pameti bi take strupene reči futral svojemu otroku? Stari petelin in Stara Kura sta zastrupljala lastnega sina s temi tortami. Zato pa je tako bebav.

Take zabave, z 2 urno animacijo so pogoste zato, ker starši nimajo prostora, časa ali volje priredit zabavo z igro “prosto po prešernu”. Jih razumem, mi je pa žal otrok, ki imajo zabavo omejeno na 2 uri in kjer je vse organizirano, animirano. Ampak dandanes je tako pri večini zadev. Factory style. Jaz se za svoje potrudim (na njihovo željo, seveda), da je zabava doma, z druženjem in neorganizirano igro po njihovi domišljiji. Malo he stresen tisti dan, a ni panike.

New Report

Close