Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zakaj puščate otroke same tudi za 5 min?

zakaj puščate otroke same tudi za 5 min?

Jaz mojega pet letnika komot pustim v stanovanju samega 10 minut, ko skočim v klet ali po pošto. Prej mu povem, saj pri teh letih že razume zakaj se gre, da grem in pridem takoj nazaj. Ima možnost z mano, pa se vedno odloči, da ostane. Sedaj tu v sobi po netu brskam in pijem kavico, sinko se v sosednjih prostorih igra. Z enim ušesom sicer poslušam kaj počne, vendar dokler resneje ne ogorža sebe ali pohištva se ne oglasim.

Je pa moj fant verjetno unikaten. On, če bi bila gozdna pot polna velikih lukenj, ne bi noter padel in prispel srečno na drugi konec. Se zelo boji za sebe in vedno v naprej predvidi, kaj se lahko zgodi, pa ga nismo nikoli strašili. Zmeraj sem bila mnenja, da se bo iz svojih napak največ naučil. Jaz lahko pustim vsa okna odprta, pa se nad prsmi ne bo niti preko stegnil, je preveč bojazljiv:))

Se strinjam, otroke je potrebno učiti samostojnosti. Jaz mojega nisem nikoli jemala s seboj na WC.

Do petih let je absolutno pretirano – imam popolnoma samostojno štiriletnico – tja do drugega leta pa otroci absolutno potrebujejo non-stop uč nad sabo. Razen če je stanovanje res tako, da se otroku ne more nič zgoditi.
Samo jaz si ga ne predstavljam. Če sem šla iz sobe, sem dala otroka zmeraj v stajico ali pa je šel z mano. Ali eno ali drugo.

Na morju ali v tujem okolju pa še toliko bolj. Ko smo bili pred par leti v nekem naselju, je na otroka padel televizor.

Ti pikci so še čisto premajhni, da bi bili brez nadzora.

Nekaj dejstev iz dogodka:

1. mati je uživalka prepovedane droge
2. oče je v zaporu
3. to ni bilo prvič
4. socialna služba je družini zelo poznana in jo tudi obravnavajo ampak so delkico kjub temu vrnili materi zjutraj.

In ko se bo otroku enkrat – ne daj bože – kaj zgodilo, bo socialna spet trdila, da je naredila vse, kar je v njeni moči. Katastrofa.

Hmm…se strinjam. Tudi otroci morajo imeti čas zase, da se naučijo samostojnosti.
Pa saj smo mi tud tako “gor zrasl”…Ne vem no, jest sm bila stara šest let, ko sem bila, zaradi službe staršev, sama 8 ur na dan. Sama sem bila ponoči, sama sem bila popoldan. Enostavno, druge izbire nista imela. Ko sem bila stara sedem let, sem si (ko sem imela šolo popoldan) sama pripravila kosilo in šla v šolo. Pa saj današnji otroci niso nič manj sposobni, kot smo bili mi, ko smo bli mali.
Sicer mojih nisem puščala samih toliko časa, ker ni bilo potrebe, ampak kakšno urco so pa znali in morali tudi sami prebiti.
Na žalost pa so tu posredi mamila in ne služba ali kaj podobnega in v tem primeru deklice nebi smeli vrniti…pač moje skromno mnenje.

Bogi narod, kake froce vzgajamo 🙁

Frca, podpišem. Me je včasih strah, da je ta neprestan nadzor včasih še slabši, saj dela otroke v lastnih očeh popolnoma nesposobne. Seveda je nedopustno, da je petletnica celo noč sma, a da ne morem na miru na wc je prav tako nedopustno. Še dobro, da smo včasih znali v takšnih primerih uporabljati stajco za tiste pod 24 mesecev, čeprav jo imajo danes za mučilno napravo.

Vsak starš mora sam presoditi kaj je otrok zmožen in koliko mu člahko zaupa.

Naš je tudi dveletnik. Pa recimo po stopnicah že hodi več kot eno leto. Komot ga spustim dol na dvorišče. Pravtako moje starejše otroke. 8 in 7 letnika počasi navajamo, da so tudi po 2 uri sami doma. Kar je zame normalno!! Znata poklicati mene, babi, če je kaj narobe. Moji starši so v spodnjem štuku.

Ne gre, da otroka skoz in nenehno kontroliraš, ga imaš na očeh. Pri nas si je starejši sin dvakrat glavo rabil. Enkrat sem jaz zraven stala, enkrat mož. Niti 30cm stran sva bila.

S tem, da imamo skoz otroke pod nadzorom ne preprečimo nesreč. Žal. Vedno se lahko nekaj zgodi. Tudi, če si skoz zraven.

Hudiča,kako pa sploh kaj postorite doma,če nonstop nadzirate otroke.Sem mama treh,eden je še dojenček,starejša dva sta še vrtičkarja in sta zelo samostojna.Brez težav se znata zaposlit.Vsak dan znova se čudim kakšne igre si izmišljujeta.Komot ju lahko za kratek čas pustim tudi sama z dojenčkom,zanj sta itak najboljša družba.
Kljub temu imam hud tempo,da mi uspe vsaj osnovne stvari postorit.
Svaka vam čast.

Oprosti ampak Divjakova za vse normalno razmišljujoče NI NOBENA avtoriteta pri vzgoji otrok, ampak en navaden hujskač, polna nekih zamer do vsega in vseh, dejstvo je, da ototrok ein jastnike preprosto SOVRAŽI!! Nje se je treba kvečjemu izogibat, ne pa k njej hodit.

Oprosti ampak Divjakova za vse normalno razmišljujoče NI NOBENA avtoriteta pri vzgoji otrok, ampak en navaden hujskač, polna nekih zamer do vsega in vseh, dejstvo je, da ototrok ein jastnike preprosto SOVRAŽI!! Nje se je treba kvečjemu izogibat, ne pa k njej hodit.[/quote]

A si prebrala vsaj kakšno njeno knjigo, ali natolcuješ tjavendan? Če njena dela poznaš, povej, s čim se ne strinjaš in zadeve argumentiraj, ne pa takole napadati nekoga na osebnem nivoju. Ženska je trezna in ima veliko dobrih idej, tudi njeni tabori v naravi so bili (ne vem, če se s tem še vedno ukvarja) na visokem nivoju.

Kaj pa ji ti zameriš, pa iz tvojega kokodajsanja ni preveč jasno. Ali pa niti ne veš točno?:)

Oprosti ampak Divjakova za vse normalno razmišljujoče NI NOBENA avtoriteta pri vzgoji otrok, ampak en navaden hujskač, polna nekih zamer do vsega in vseh, dejstvo je, da ototrok ein jastnike preprosto SOVRAŽI!! Nje se je treba kvečjemu izogibat, ne pa k njej hodit.[/quote]

A si prebrala vsaj kakšno njeno knjigo, ali natolcuješ tjavendan? Če njena dela poznaš, povej, s čim se ne strinjaš in zadeve argumentiraj, ne pa takole napadati nekoga na osebnem nivoju. Ženska je trezna in ima veliko dobrih idej, tudi njeni tabori v naravi so bili (ne vem, če se s tem še vedno ukvarja) na visokem nivoju.

Kaj pa ji ti zameriš, pa iz tvojega kokodajsanja ni preveč jasno. Ali pa niti ne veš točno?:)[/quote]
no no frca, ne se še ti spuščat pod nivo z besednjakom ala kokodajsanje.ni tvoj stil.

:))) prav imaš, temu:

“dejstvo je, da ototrok ein jastnike preprosto SOVRAŽI!!”

se niti kokodajsanje ne more reči. Žlobudranje, kvečjemu.:)

frca, zatipka se lahko vsak. meni npr neprestano preskakuje miška(oziroma znak na ekranu, ki potem pokaže, kje se vpiše text-po domače povedano:-D ) in imam večkrat kako sklopucalo napisano posledično.

Mah, ja. saj ne gre za to, no.:) Brez vsakega argumenta žensko obsodit, da sovraži otroke, pa da je navaden hujskač, pa polna zamer do vseh…. Mislim, kje je to pobrala oz. kako je prišla do tega, bi človek vsaj pričakoval, da pove, če že blati osebo, ki se ne skriva za nekim bedastim nickom, ampak ima ime in priimek. Torej neargumentirano, nedokazano blatenje z namenom diskreditacije neke osebe, pri čemer oseba ne zmore niti razložiti, zakaj tako misli, je zame (blago rečeno) kokodajsanje, pa če se spustim s svojega nivoja ali pa ne.:))

New Report

Close