Zakaj samo dva otroka
Imava dva otroka, želim si še enega. Ko se bova odločila, ga bova imela.
Ko pa o tem govorim z okolico ( domači, prijatelji,..) je večina odgovorov v smeri; saj imaš že dva zdrava, pa ne zdaj ko so že veliki in si bolj prosta…
Kako da je merilo za število otrok, sploh pri starejših, omejeno na dva oz. je tretji že kiks, da ne govorim o kakšnem več. In zakaj bi bilo težje imeti še enega po več letih (9 ), kot enega za drugim…
Samo malo razmišljam……
to je mišljenje, ki ga slišim tudi jaz, čeprav imam enega in ta je star sedem let, sedaj se odločava za drugega in od marsikoga slišim, ja, kaj pa je vama treba, sej se mate prav fajn, mali je že velik, ohh , pa kolk velika bo razlika v letih,………………….ma kaj vas briga!!!!
ti kr veselooo in velik cartanja:=)
če si želiš še enga zakaj pa ne. če ti odsvetujejo babice in dedki, pa je včasih lahko razlog v tem, ker se oni počutijo da niso dovolj pri močeh da bi ti lahko pomagali, sploh če so ti pri prvih dveh veliko pomagali.
merilo dva pa je mislim da že zelo stara stvar, postavila pa ga je ena statistična raziskava, koliko otrok na družino da ne bi narod izumrl.
sicer pa je tu še eno merilo, dodatek za velike družine, ki ga družina z dvema še ne dobi. pomeni da so trije otroci in dva starša pa že velika družina.
Ja odloči se za tretjega, vendar zakaj čakati?
Praviš, da imaš dva že skoraj odrasla otroka. Ne vem, kako boš pri 45 letih vstajala ponoči na dve uri in tekala potem čez dan za malčkom.
Daj, čimprej se spravi na delo, dokler si zdrava. Veš, zdravje in naše moči se nam hitro slabšajo po 45 letu! Hočeš ali ne. Zakon narave.
Midva sva se za tretjega odločila, ko je bil drugi star leto in pol.
Moj oče je bil na smrt prestrašen in prepričan, da se nama je zalomilo. Moja mami pa je bila čisto kul.
Odločitev je vajina, midva sva bila oba za to, itak, pa služba, stanovanje in podobne stvari so bile dokaj dobro urejene. Da ne pozabim, mami mi veliko pomaga – kar se tiče varstva najmlajšega in prevoza v šolo za starejša dva.
Joj, kako znano!
Imam hčerko in sina. Kmalu po rojstvu sina mi je mami direktno rekla, saj zdaj ste pa zaključili, ane, saj sta dva dovolj. No, enako mi je čez nekaj časa rekla tudi babica. In sem kar pikce dobila. Zakaj hudiča mi vsiljujejo neke vzorce, če pa je vsem jasno, da si jaz potihem že ves čas želim tri otroke. Sin je zdaj star 2 leti in nekako še vedno mislim, da bi mogli imeti še tretjega. In to kljub temu, da sta različnega spola. :))
Ker je sinko karakterno kar “težek” primer, me trenutno še nima preveč še za eno štručko, ampak čez kakšno leto… In me malo že zdaj “skrbi” kako bo reagiralo sorodstvo. Ker vem, da ne bo odobravanja, saj smo v očeh mojih staršev reveži, ki živimo v mansardnem stanovanju z nizkimi dohodki (ki pa to niti niso, samo moji mami se zdi tako, da, predvsem jaz, nisem in ne bom nič dosegla v življenju – seveda finančno, ostali njej ni tako pomembno).
Tako, da, sem na tvoji strani!! In navijam še za tretjega! Zaprimo jim usta!
LP
Mislim, da se ti na mnenje sorodnikov ni potrebno ozirati toliko časa, dokler nimaš namena njim obesiti varstva svojih otrok. Če pa so ti pazili sednje otroke in imajo zdaj take pripombe, pa le razmisli, kako boste organizirali svoje življenje brez da bi obremenjevali stare starše. Imejte nekaj občutka tudi zanje. Tudi oni si zaslužijo svoj mir in počitek na stara leta. Gotovo, da bodo imeli radi še enega vnuka, a niso dolžni skrbeti zanj cele dni. Seveda ti ne bodo naravnost rekli, da ne morejo skrbeti za še enega vnuka – to morate sami pogruntati.
Morda tvoja situacija sploh ni takšna in sem jaz zdaj udarila popolnoma mimo. Poznam pa kar nekaj takih mladih staršev, ki avtomatsko pričakujejo, da jim bodo njihovi starši varovali otroke, pa sem zato pomislila tudi na ta razlog.
V komunistično-socialistični časih je bil 2 otroka en tak ideal. Prej so imeli po več otrok, potem pa je postalo moderno – samo 2. Seveda je bilo lažje nahraniti 4 usta kot pa recimo 7 ust.
Tudi oblast (takratna) je vzpodbujala, naj se za otroke res odločajo in ne da jih imajo kolikor jih bog da.
V šolah so bili priviligirani otroci iz manjših družin, učitelji so bili pač v KP.
In tako je to ostalo. Dva, pa po možnosti par – slovenski ideal kot ostanek starih časov.