Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj se jih tako malo poroci

Zakaj se jih tako malo poroci

Razlogi:
– družina ni več vrednota
– izogibanje odgovornostim
– hrepenenje po lahkotnem življenju, kjer je reševanje problemov po možnosti izjema
– nepripravljenost prilagajati se in sprejemati kompromise za skupno dobro
– zgled že poročenih in ločenih
(tudi če nikoli ne bi brali tega foruma in pisanja o varanjih, vsakdo izmed nas pozna poročene, ki varajo, ki se prepirajo že za malenkosti, ki se ločujejo celo po dolgoletnem zakonu, itd.)

Ni več moderno – pa tudi nujno potrebno (zaradi pravnih in dednih razlogov) ni več.

Zelo dvomim v to trditev; Napisane so floskule, ki ne zdržijo nobene logično smiselne presoje.

Če komentiram samo prvo – od kod ideja in kakšni podatki podpirajo to trditev?
Sploh veš kaj točno je “vrednota”? In če ostanemo pri tem, da pojem družine lahko je vrednota – še vedno drži tudi to, da mora biti za neporočene enaka – ali večja – ker ni zunanje prisile “uradnega listka”.
Itd.

Večinoma so samo razvodeneli razlogi ZA poroko – in to je vse.

Ni več moderno – pa tudi nujno potrebno (zaradi pravnih in dednih razlogov) ni več.
[/quote]

Predvsem zaradi slednjega. Ker se mi ni treba, ker imava tudi brez poroke enake pravice in dolžnosti (sploh ker imava tudi otroke). Pa deloma tudi zato, ker se mi prav gravžajo cirkusi okrog porok, ki jih zaganjajo nekateri. Po možnosti tisti, ki imajo polna usta zvestobe in zaveze ob poroki, nato pa delajo vse kontra. Večje hinavščine kot med nekaterimi poročenimi, ne vidiš drugje. Po mojih izkušnjah so bolj iskreni tisti, ki niso poročeni in so v resnih zvezah.

Zelo dvomim v to trditev; Napisane so floskule, ki ne zdržijo nobene logično smiselne presoje.

Če komentiram samo prvo – od kod ideja in kakšni podatki podpirajo to trditev?
Sploh veš kaj točno je “vrednota”? In če ostanemo pri tem, da pojem družine lahko je vrednota – še vedno drži tudi to, da mora biti za neporočene enaka – ali večja – ker ni zunanje prisile “uradnega listka”.
Itd.

Večinoma so samo razvodeneli razlogi ZA poroko – in to je vse.
[/quote]

Družina kot vrednota izhaja tudi in predvsem iz odnosa celotne družbe do institucije poroke.
Družba se spreminja in z njo odnos človeka do določenih stebrov (vrednot).
Če je poroka izenačena (skoraj ali le delno) z zunajzakonsko skupnostjo, je že s tem sama poroka razvrednotena. List papirja da ali ne, prisilaali bilo kaj drugega, je odvisno od posameznih zakonskih skupnostih in kako poroko dojemamo.
Ne glede na današnjo zakonodajo, je jasno, da mnogim poroka še vedno pomeni predvsem nove obveznosti, dolžnosti, v določenih primerih celo omejitve, itd.
Vse ostale navedene točke (izogibanje odgovornostim itd.) so očitne pri mnogih posamezniki v vsakdanjem življenju in se pokažejo na vseh področjih – ne samo v zakonu.

Družina kot vrednota izhaja tudi in predvsem iz odnosa celotne družbe do institucije poroke.
Družba se spreminja in z njo odnos človeka do določenih stebrov (vrednot).
Če je poroka izenačena (skoraj ali le delno) z zunajzakonsko skupnostjo, je že s tem sama poroka razvrednotena. List papirja da ali ne, prisilaali bilo kaj drugega, je odvisno od posameznih zakonskih skupnostih in kako poroko dojemamo.
Ne glede na današnjo zakonodajo, je jasno, da mnogim poroka še vedno pomeni predvsem nove obveznosti, dolžnosti, v določenih primerih celo omejitve, itd.
Vse ostale navedene točke (izogibanje odgovornostim itd.) so očitne pri mnogih posamezniki v vsakdanjem življenju in se pokažejo na vseh področjih – ne samo v zakonu.
[/quote]

Se kar strinjam z napisanim – z enim dodatkom; v bistvu ne pišeš o družini kot vrednoti, pač pa o poroki kot vrednoti.

Družina – kot skupnost – ima v resnici zelo malo z uradnimi zunanjimi oznakami in potrdili. Pojdi natančno prebrati svoj tekst, če dvomiš v to kar tu pišem.


Zakaj sranje?
Ker ženska samo z neko brezvezno poroko ni dobila pravice do polovice premoženja, pa čeprav ni niti s prstom mignila?
To je pa res sranje. 🙂

Se kar strinjam z napisanim – z enim dodatkom; v bistvu ne pišeš o družini kot vrednoti, pač pa o poroki kot vrednoti.

Družina – kot skupnost – ima v resnici zelo malo z uradnimi zunanjimi oznakami in potrdili. Pojdi natančno prebrati svoj tekst, če dvomiš v to kar tu pišem.
[/quote]

Vsekakor.
Bi pa bilo res zanimivo primerjati podatke, kako v praksi funkcionirajo in koliko trajajo zunajzakonske skupnosti in poročeni.
Kot rečeno, mnogi še vedno menijo, da če ni papirja, ni toliko obveznosti.

Zanimivo kar se tiče zakonskih zvez so vedno ženske tiste ,ki dajo pobudo za poroko in za razvezo.
Kaj to pomeni ,da v skupnosti velja ne napisano pravilo v vsakem primeru se posluša žensko ne glede na končni rezultat.
Poročen 20 let izjava zakon je ena velika jeba

Vsekakor.
Bi pa bilo res zanimivo primerjati podatke, kako v praksi funkcionirajo in koliko trajajo zunajzakonske skupnosti in poročeni.
Kot rečeno, mnogi še vedno menijo, da če ni papirja, ni toliko obveznosti.
[/quote]
Nekateri pa menijo, da če je papir, je že vse samoumevno. Tudi ljubezen in garancija za večno srečo. 🙂

To o pobudi videvam kar pogosto. Večinoma za sklepanje zakonske zveze so pobudnice ženske, njihovi partnerji ne preveč prepričani, da o prisotnostih mater neveste ne govorim.
Seveda so tudi primeri brez teh anomalij.
Pobude za ločitev so spet nekaj drugega. Tukaj bi bilo smotrno vprašati se, če je res vsakič utemeljeno očrnjevanje moških in posledično tudi očetov.

Kaj pa vem. Verjetno ker je zdaj isto si ali nisi uradno poročen.

Zanimivo tolmačenje, kakor vem pa to ne pomeni, da se varanje oprosca. Zaobljuba je misljena v manj srecnih casih, kot je pesanje zdravja, pomoci … Zvestoba je pa ‘vgrajena’ ravno z zaobljubo zakona, tako da …

Midva sva se porocila, ker je to cudovita poteza, ker se zaobljubis , meni je koruznistvo neko polovicarstvo, nekaj za usput.. O kaksnih 10.000 eur stroska poroke govorite? Porocila sva se v majhnem krogu, strosek je bil 700 eur, to je kosilo, obred, sopek, obleka je bila kostim ( nisem marala belih tancic)…na porocno potovanje nisva sla, ker sva gradila hiso in ni bilo denarja. koliko pa vi zapravite za potovanja? Dosti vec kot bi za eno poroko v ozjem krogu. Vse j stvar prioritet.

Letno po 2400 razvez, v primerjavi s 6400 porokami. To je več kot 1/3

Letno po 2400 razvez, v primerjavi s 6400 porokami. To je več kot 1/3
[/quote]
Kot da koruzniki ne grejo narazen? Samo statisticnih podatkov ni. Samo v nasem okolisu je polno koruznikov poznam ki grejo narazen.


Bolj kristalno jasno ne bi mogla izrazit svojega zaničevalnega odnosa do drugih. Bravo, res to je uspelo!
[/quote]

Khm, a res? Ker to so bili MOJI razlogi za MOJ zakon in za to, kako si JAZ predstavljam družino in kako se bo NAŠA družina predstavljala navzven. Če se moj mož ne bi našel v mojih pogledih, ne samo, da ne bi bil moj mož, ampak tudi partner ne. Če si se, žal, ti našla na strani zaničevanih, bi bilo smiselno preverit razloge za to pri sebi, ne pri meni. Se ti ne zdi? Jaz ti ne morem pomagati v tvojih lastnih neprijetnih občutkih, ker te ni peljal pred oltar. To je, namreč, povsem tvoja zgodba, ki z menoj nima skupnega niti nič.

Jaz sem zivela v koruznistvu s partnerjem 10 let., imava 1 otroka pred 2 leti sva sla narazen, sedaj je bivsi spoznal eno, se noro zaljubil in tudi porocila sta se, zgradila hiso. Ocitno je to tisto pravo, kar pri meni ni cutil.


Kot da koruzniki ne grejo narazen? Samo statisticnih podatkov ni. Samo v nasem okolisu je polno koruznikov poznam ki grejo narazen.
[/quote]

1. Ne kradi nicka
2. Govorimo o tem zakaj bi se kdo poročil. Torej, vsi vemo da hodijo narazen tako poročeni kot neporočeni. In odgovor je preprost. Očitno se jim ne zdi dovolj pomembna, da bi se ubadali s poroko in pozneje morda še z razvezo in na koncu še z radovednimi sosedi in obrekovalnimi sorodniki

Poroka je tisto pravo, pa recte kar cte. Veren ali ne, tradicionalist ali ne, to danes je eno skropucalo od vez. Sem skupaj dokler mi je fajn, to je koruznistvo. Upam da bodo mladi kmalu spoznali, da je koruznistvo izpeto, da je cas za neko obvezo, odgovornost, ki ti jo poroka da.

Včasih je razveza pomenila veliko stigmo in je tega bilo manj, poročilo se jih je več, ker je bila tradicija močnejša. S poroko ni nič narobe, je čisto lep obred in za marsikoga najlepši in nepozaben dan. Nekateri ne čutijo potrebe, da bi se z njo zavezovali. Morda živijo v zavedanju da je zveza lahko minljiva, morda ne prisegajo na običaje in tradicijo,…

I am out

Nekateri se ne poročijo, ker si želijo veliko, lepo poroko, zaenkrat finančno ne znese in čakajo na boljše čase. Drugi se ne poročijo, ker si to želi le eden od partnerjev, prevlada pa tisti, ki mu ni do tega. Tako, iz pripovedi mojih prijateljic, ki so zrele za poroko.

Ne bo drzalo kar trdite. Pri davkih in darilnih pogodbah je razlika ali si porocen ali v izvenzakonski zvezi. Pri poroki ni problem dati darila 50:50 v lastnistvu. V izvenzakonski pa je to tezje. Namrec gradila sva hiso dkupaj, parcela je bila njegova, zato je bila hisa svtomaticno vsa njegova. Darilna pogodba med zakoncema pomeni da si oproscen davka.tako da sem jaz postala 0{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lastnica in nisem placala davka. Isto je ko ti starsi nekaj podarijo in ni davka.


Pardon , tipkarska napaka – postala sen 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lastnica hise, davka nisem placala.

New Report

Close