Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj se približujemo Grčiji?

Zakaj se približujemo Grčiji?

Preberi zelo natančno, kako so zadeve v realnosti potekale na Islandiji:
http://en.wikipedia.org/wiki/2008{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}E2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}932012_Icelandic_financial_crisis

In kako so dokončno izšli iz krize – tako, da so se pridružili EUR…!?
Poleg tega smo mi del evrskega območja in si takih vratolomij ne moremo privoščiti.

preberi si zgornji link, no!! Saj je simpl, klikneš na povezavo. je vse gor, tudi dejstva, črno na belem.[/quote]

Seveda se dogaja precej svinjarije, vendar ne vem, zakaj bi se mi kot Slovenija obremenjevali s tem – razlog več, da uvedemo te varčevalne ukrepe, saj iz navedenega lahko razbereš, kaj nas čaka, če se nekomu takemu zamerimo. A bomo šli v borbo proti sistemu, ki nas lahko pogoltne v 10 min in nas izpljune…oz. kaj točno ti predlagaš…nimamo izbire.

Najbolje je, da se čim prej prilagodimo – prej kot se bomo, bolje bo za nas.

Sicer pa kot sem napisal – obstajajo izjeme v bančništvu, ampak gledano v povprečju pa je bančništvo v Evropi in svetu v izgubah.

“…bodo pač vzeli iz rezerv…” – legendarna izjava, ki pove vse in na katero odgovor sploh ni potreben.
Žal socialne pravice niso naravna danost – če bi spoštovali svojo državo in prispevali v proračun vsi kar se od njih pričakuje, se bi mogoče lahko pogovarjali drugače. Še vedno bomo imeli precej več socialnih pravic, kot v marsikateri drugi državi. Ali rahlo znižanje standarda ali totalni zlom – kaj boste izbrali…?[/quote]

Rezerve seveda so! Še vedno v državnih podjetjih ali napol državnih podjetjih tudi pri nas pobirajo menedžerji in tisti v nadzornih svetih ogromen mesečni zaslužek (od 30.000€ navzgor na osebo na MESEC). V podjetjih, ki propadajo in v bankah, ki rabijo stalne dokapitalizacije. Tam SE NIČ NE VARČUJE in tam je ogromno denarja, ki ga menedžerji in nadzorniki, ki poslujejo SLABO, enostavno ne bi smeli dobivati. Če bi poslovali s svojim denarjem, bi ostali brez plače, ker pa poslujejo z državnim (ki jih vsake toliko še dokapitalizira), si pa lahko privoščijo bajne plače, čeprav gre njihovo podjetje, ki ga vodijo, v stečaj. Narobe svet! Tudi bank je bi smeli več dokapitalizirati, pa bo za NLB spet šlo 400 milijonov evrov našega denarja. A si slep in gluh, ali kaj.

In še: preberi si končno članek od quebeck, ki ga je pripopala gor, kjer točno piše, kako je prišlo do Grške krize. Pa se slišimo potem. Ker vse, kar si ti napisal, so le mrvice. Glavni in odločilni krivci so seveda svetovne banke.[/quote]

REZERV NI – vse kar se navajaš in kar se troši, je kredit. Ne vem kaj si ti predstavljaš – da je Slovenija neka oaza sredi dolžniške krize, ali kaj. Že sam preprost izračun ti pove, da rezerve ni in je ne more biti – od kod pa? Tako razmišljanje je naivno in nevarno – torej, dajmo trošiti, kot do sedaj, denarja je dovolj….že enostavna logika ti pove, da tako kot je bilo do sedaj, naprej več ne more iti.
A se slučajno govori, da se bo NLB dokapitaliziralo…? Jaz tega nisem zasledil, očitno imaš ti neke boljše informacije.
A sem kdaj kje napisal, da se strinjam s tem kako se vodi naša država in kako se troši denar ? NE. Ti si raje preberi moje komentarje in me potem komentiraj.

Ampak ti si človek, ki bo vedno nezadovoljen in to nezadovljstvo moraš izražat navzven na nekem forumu. A misliš, da s tem komu kaj pomagaš? NE. Kaj bi sploh rad povedal s svojim komentarjem, ne razumem !?

In kaj potem, če vse tisto drži, kako je prišlo do grške krize – kaj bi s tem dokazali…a lahko na to kakorkoli vplivamo? NE – isto nas čaka, če se upremo sistemu. A se boš ti boril proti velikim svetovnim bankam oz. kaj bi rad povedal? Kaj misliš da bo ena majhna Slovenija naredila revolucijo svetovnih rasežnosti ali kaj – WAKE UP !

No, ni treba pa še naprej posojat Grčiji, a ne? In ni treba nabavljat novega oroćja. Celo v Natu ni treba bit. In namesto drastičnega sociale, izibraževanja, zdravstrva, se ukuine večino direktoratov, inštitutov in podobnih zadev iz spiska, ki je nedavno krožil naokoli. A ja, pa tudi namesto odpuščenih ni treba zaposlovati novih “zaslužnih” in jih plačati trikrat več (ker kao delajo za tri).

preberi si zgornji link, no!! Saj je simpl, klikneš na povezavo. je vse gor, tudi dejstva, črno na belem.[/quote]

In še nekaj – nedvomno je dokazano, da si je Grčija za krizo kriva sama s pretiranim trošenjem, neučinkovitim pobiranjem davkov, nerazumnimi socilanimi pravicami in prikrivanjem dejanskega finančnega stanja. Grki so mnogo let trošili več, kot bi pa lahko in prav je, da je nekdo naredil temu konec.
Saj nasvetu ne obstajajo samo ZDA, Nemčija in Grčija – razlike pa so očitne

Redosled dogokov opisanih v prispevku na linku ne dokazuje ničesar – največji upnik Grčije je Nemčija, ki je seveda tudi prva ugotovila, kakšno stanje je v Grčiji in temu primerno prilagodila rating Grčije – seveda pa bo vedno obstajalo en kup teorij o zaroti…

Dejstvo pa je, da kapital vlada svetu – to je realnost, ampak mi žal tega ne bomo spremenili.

Se strinjam – kot sem napisal, naša država ni dober gospodar, problemi pa sicer niso tako površinski, ampak sežejo precej globje. Naša država troši denar nerazumno, to je dejstvo.

Rezerve seveda so! Še vedno v državnih podjetjih ali napol državnih podjetjih tudi pri nas pobirajo menedžerji in tisti v nadzornih svetih ogromen mesečni zaslužek (od 30.000€ navzgor na osebo na MESEC). V podjetjih, ki propadajo in v bankah, ki rabijo stalne dokapitalizacije. Tam SE NIČ NE VARČUJE in tam je ogromno denarja, ki ga menedžerji in nadzorniki, ki poslujejo SLABO, enostavno ne bi smeli dobivati. Če bi poslovali s svojim denarjem, bi ostali brez plače, ker pa poslujejo z državnim (ki jih vsake toliko še dokapitalizira), si pa lahko privoščijo bajne plače, čeprav gre njihovo podjetje, ki ga vodijo, v stečaj. Narobe svet! Tudi bank je bi smeli več dokapitalizirati, pa bo za NLB spet šlo 400 milijonov evrov našega denarja. A si slep in gluh, ali kaj.

In še: preberi si končno članek od quebeck, ki ga je pripopala gor, kjer točno piše, kako je prišlo do Grške krize. Pa se slišimo potem. Ker vse, kar si ti napisal, so le mrvice. Glavni in odločilni krivci so seveda svetovne banke.[/quote]

REZERV NI – vse kar se navajaš in kar se troši, je kredit. Ne vem kaj si ti predstavljaš – da je Slovenija neka oaza sredi dolžniške krize, ali kaj. Že sam preprost izračun ti pove, da rezerve ni in je ne more biti – od kod pa? Tako razmišljanje je naivno in nevarno – torej, dajmo trošiti, kot do sedaj, denarja je dovolj….že enostavna logika ti pove, da tako kot je bilo do sedaj, naprej več ne more iti.
A se slučajno govori, da se bo NLB dokapitaliziralo…? Jaz tega nisem zasledil, očitno imaš ti neke boljše informacije.
A sem kdaj kje napisal, da se strinjam s tem kako se vodi naša država in kako se troši denar ? NE. Ti si raje preberi moje komentarje in me potem komentiraj.

Ampak ti si človek, ki bo vedno nezadovoljen in to nezadovljstvo moraš izražat navzven na nekem forumu. A misliš, da s tem komu kaj pomagaš? NE. Kaj bi sploh rad povedal s svojim komentarjem, ne razumem !?

In kaj potem, če vse tisto drži, kako je prišlo do grške krize – kaj bi s tem dokazali…a lahko na to kakorkoli vplivamo? NE – isto nas čaka, če se upremo sistemu. A se boš ti boril proti velikim svetovnim bankam oz. kaj bi rad povedal? Kaj misliš da bo ena majhna Slovenija naredila revolucijo svetovnih rasežnosti ali kaj – WAKE UP ![/quote]

Kot o marsičem drugem pač res nimaš informacij. Dokapitalizacija gotovo bo in to milijonska, “varčevanje” gor ali dol:

Kaj bi rad povedal s tem komentarjem? To, da naj kot prvo prodajo vsa gospodarska podjetja, ki so v državnih rokah, tujim kapitalistom z denarjem in znanjem. Od tam bi dobili keš (v kolikor spet ne bi šel v žepe naših vrlih magnatov), naj se z vsemi sredstvi vržejo na iskanje in sojenje goljufom, ki jih je še ogromno med našimi ljudmi, naj preganjajo korupcijo in naj končno kradljivci pridejo na zatožno klop in vrnejo pokradeno – IMAMO VZVODE V ZAKONIH, SAMO NIHČE SE JIH NE UPA IZVESTI, KER IMAJO ODGOVORNI PREVELIK VPLIV. Če bi narod videl, da državniki res varčujejo in da bo sodni sistem resnično preganjal kriminalce v belih ovratnikih, bi tudi oni pristali na varčevanje.

In to kar praviš, da se troši za plače mendžerjev in tistih v nadzornih odborih propadlih podjetij – ja, kredit, ki jim ga odobri država!!!!! Če denarja gospodarska firma ne proizvaja in če je v izgubah, naj občutijo izgubo tudi vodje!! Ampak ne, pri nas takim podjetjem država da denar, da si vodje lahko izplačujejo bajne plače še naprej!!!! In od kod vzamejo? Ne pade z neba, veš!

Pa ne moreš narodu klobasat, da mora šparat, hkrati pa po 30 ljudi v enem državnem podjetju, ki propada, na mesec pobaše vsak 40.000€!!!!! Pa koga farbajo??? In da ne bi NLB revica propadla, bomo zdaj morali dati 400 milijončkov! Od kod že? In ob vsem tem plozajo enemu policistu, da mu morajo iz 700€ mesečno plačo znižati na 550€, ker je država v kurcu. A se zezaš?


Saj to je tisti bistven problem in razlog za odpor do varčevalnih ukrepov, pa čeprav so nujni. Vendar bi mafijska oblast seveda šparala na napačnem koncu.

Naj prizadenejo tiste, ki so odgovorni za krizo in ki so pokradli in še vedno kradejo državni denar. Ne pa, da bo najbolj nasrkal nižji sloj.
Se strinjaš ?

Dejstvo je da smo hlapci in hlapci bomo ostali ker drugega ne znamo kakor samo pametovat na raznih forumih, po lokalih itd., kaj več pa tudi ne.
Prau vam je kaj pa volite takšne politike, pol pa se ne razburjajte – repenčite, jaz že petnajst let ne hodim na volitve in tudi ne vem, če bom kdaj sploh še šel.
Kar ste volili to tudi imate!

New Report

Close