Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ZAKAJ SE VAM ZDIJO PIZZE NEZDRAVA HRANA

ZAKAJ SE VAM ZDIJO PIZZE NEZDRAVA HRANA

No, očitno se le ne zdijo samo meni te kombinacije tako mimo.

Recimo, tile jedilniki se meni zdijo veliko boljši od zgornjih:

http://www.os-koper.si/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=55&Itemid=84

Težava je tudi v tem, da se morajo šole držati budgeta, se pravi nabaviti hrano po čim nižji ceni. Sami vemo, koliko dražja je zdrava in polnovredna hrana. Najcenejši so beli, rafinirani izdelki, vse kar je eko, bio in brez konzervansov, je pa drago. Zdaj bo pa še pomojem samo še huje, ker bodo pritiski še od ministrstva, ko je po novem prehrana subvencionirana.

Ja, ampak jaz osebno bi takoj plačala več za šolsko prehrano iz zgornjega jedilnika.

odpovej šolsko prehrano pa ji sama delaj “zdrav” futer pa nej si ga nosi s sabo.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Oh, no. Ali se ne boš zmrdovala nad cvrtimi ribami, pa cvrtim brokolijem, pa čokoladnim namazom…. Aja, saj to imajo samo enkrat na teden. Ja, luba duša, saj pizzo pa še redkeje. A jo imajo trikrat tedensko pri vas al kaj? Ampak tisti, ki hoče komplicirat, bo kompliciral. In če bi tvoj otrok bil v šoli koper na kosilu, bi garant komplicirala. Sploh ker iz šole Koper tudi vozijo kosilo po drugih šolah in pride postano, hladno, pogreto.

Moja ravno zaradi zgoraj napisanega ne je v šoli :-p

Dobro, torej zakaj je na nekaterih šolah mogoč nek raznovrsten jedilnik, na drugih pa ne?
Pa zanimivo, da vam je očitno čisto vseeno.

Mlečni kifelj s čokolado je tudi na zgornjem jedilniku, samo da ni napisano brioš.:) Pa enkrat tedensko cvrtje. Ali pa gre tebi v nos samo meso, ker ga na teh jedilnikih res ni veliko?

Veš, velikokrat je veliko kvalitetnejša hrana mastna gos, ki je bila hranjena z domačo hrano, kot pa porova juha iz bogve kolikokrat prešpricanega pora, polna pesticidov. Ne boš verjela, ni vse v jedilnikih, ampak v sestavinah.

Aha, dobro, da si mi povedala :-p

Hahaha, delam v koprski šoli.:) Ne boš verjela, ampak tisti ješprenj brez mesa in brezmesne enolončnice izgledajo tako, da samo otrokom ne dajo mesa, ki se je v enolončnici kuhalo.:) Suho meso potem dobi ponavadi kakšen učitelj ali otrok, ki izrecno prosi zanj. Je pa enolončnica kuhana z mesom. Porcije na šolah, kamor razvažajo hrano, so tako majhne, da se otroci višjih razredov pritožujejo kar naprej, ker se ne najedo. pač ni dodatkov. Je pa hrana večkrat postana, riž razkuhan, solata kot bi bila kuhana itd.:) Verjemi, da ne bi bila zadovoljna. Kot je ena že napisala, ni vse v jedilnikih. Odvisno, kako je narejeno in od dobaviteljev.

Ejev in cejev pač ni v picah, ki so jih zamesili v kuhinji in spekli tam. od kod vam te ideje? Saj ne govorimo o zmrznjenih picah, kupljenih v Hoferjih. Ampak eji in ceji so tudi v že pripravljenem pečenem mesu iz zmrzovalnika iz trgovin ali v samo pečenem krompirju. Torej? A ti dodaš eje in ceje, če doma zamesiš testo za pico?[/quote]

Ne delam pizze nikoli doma, ker je to kalorični dizaster, sem že povedala. Eji in ceji so pa sicer v vseh sestavinah, v vsakem siru (plastikfantastik rečem vsem sirom ki so v rdeči, zeleni, rumeni plastiki, kar 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} folka kupuje za na pizzo), šunke so zvarki vsega in svačega z miljon konzervansi, paradižniki ista reč. Torej en kup enih konzervastičnoumetnih sladil, barv, ejev in cejev.

Pizzo je hči le izjemoma, mogoče 1x, ali največ 2x letno, če smo recimo povabljeni, ali če pač nekdo časti. Jaz jo ne jem že vsaj 10 let ali še več…diši mi, to je pa tudi vse, jem jo ne, ker….

se cenim….[/quote]

…to ti je pa razlaga….hčera jo je, če ste povabljeni (le zakaj?…se mi smili)….ti pa je ne ješ, ker…Ker???? Bi jo, ne??? Ma ja, se ceniš!!!! Ne reci, da ti je to razlog….
Če sodim po sebi…bi jo pojedla, veeeeeliko bi je pojedla, pa je ne, ker pač pazim na kile, ne pa zato, ker ne bi bila zdrava in tralalala…..A si jo vseeno tu in tam privoščim, tako največjo z malo sira in veliko zelenjave in rukole. In veš kaj??? Ma se cenim zelo, mogoče še celo bolj kot ti!
Ne bit takšne ženske no! Kar not sem padla od vseh teh strupov, ki jih sipate naokoli….a ne rečejo, da je vsaka hrana zdrava, če jo poješ v mejah normale in občasno neke pač malo manj zdrave zadeve?
In iz te uboge pice je ratala cela štala! Res me zanima, kaj imate sicer v loncih…..ma na trenutke, ah kaj, vedno bolj, ko berem, se mi smilijo ti vaši otroci, častna beseda!

Mlečni kifelj s čokolado je tudi na zgornjem jedilniku, samo da ni napisano brioš.:) Pa enkrat tedensko cvrtje. Ali pa gre tebi v nos samo meso, ker ga na teh jedilnikih res ni veliko?

Veš, velikokrat je veliko kvalitetnejša hrana mastna gos, ki je bila hranjena z domačo hrano, kot pa porova juha iz bogve kolikokrat prešpricanega pora, polna pesticidov. Ne boš verjela, ni vse v jedilnikih, ampak v sestavinah.[/quote]

Ampak ene ste pa res že smešne, jaz mastne gosi, pitane z domačo hrano nisem zasledila še na nobenem šolskem jedilniku. In, a res misliš, da je meso, ki ga jedo po naših šolah grozno kvalitetno, zelenjava je pa špricana.

Realnost je, da je zelenjava špricana, meso pa polno hormonov. In, da so jedilniki hudo enostranski, prav nič pestri in raznoliki (kar se tiče sestavin). In res je, jedilnik OŠ Koper je precej bolj polnovreden in raznolik (predvsem je sestavljen bolj z domišlijo) kot jedilniki zgoraj omenjenih ljubljanskih OŠ (ki so mimogrede v projektu zdravih oz. eko šol).
Preden se katera spet spravi na sestavine, grem stavit, da ne eni, ne drugi, nimajo nekih kakovostnih domačih, ampak precej podobne, pač od večjih dobaviteljev, ki so zmagali z najcenejšimi cenami na razpisu.

In res žalostno, da vam je vseeno, kakšno hrano jedo vaši otroci. Tiste, ki se pa borijo za boljšo prehrano pa ožigosate za fanatične ortoreksične komplikatorke.

odpovej šolsko prehrano pa ji sama delaj “zdrav” futer pa nej si ga nosi s sabo.[/quote]

…ena pametna….Ampak veš kaj Gunči???? To pa ne bo šlo! Šola je zato, da vzgaja, prehranjuje in še kaj! To res ni stvar staršev….oni PLAČAJO!

Moja hči ne je v šoli btw, da te ne bo preveč razganjalo od česarkoliže.

Res je, ne govorimo o teh. Ker take pice bi bile izrazito dobra hrana.

In celo take pice niso sinonim za slabo prehrano, pač pa samo za povprečno slabo/dobro. In o tem je tukaj govora. Niso nič slabše kot povprečno domače nedeljsko kosilo povprečnega Slovenca.

Tako kot je preveč maščob in soli v povprečnem domačem kosilu povprečnega Slovenca. In nič več, kvečjemu manj.

Tega nihče ne enači. Razen tebe, ki meniš, da nekdo drug enači to dvoje. Pečen piščanec iz klasične tovarniške reje in krompir iz Mercatorja (katerega gomolj je bil potopljen v stupen zvarek, preden je bil dan v zemljo) je v vsakem pogledu veliko bolj nezdrav kot pizza iz industrijskega obrata. Eni pa res menite, da je vse, kar doma naredite, mega dobro in brez strupenih primesi, kar pa v obratih naredijo, pa čeprav samo iz moke in vode ter paradižnika v pločevinki, pa je orto nezdravo. Če kupujete samo od kmetov ali pridelate sami, vam še verjamem, drugače pa…… Dajte, no! Že sadje in zelenjava sta zastrupljena, kaj šele kaj drugega.

In izhodiščno vprašanje, če sem ga prav razumela: Zakaj ste se torej ravno na pice obregnili in se vsakič obregate, ko gre za t.i. nezdravo prehrano? Ravno tako nezdravo je lahko karkoli drugega, kupljenega pri velikih dobaviteljih in narejenega na kvazi zdrav način. In ravno na to padate. Na jedilnike. Če na jedilniku piše “tunin zrezek na posteljici iz rukole” bo to “JA, SUPER, ZA TOLE BOM PA PLAČALA DVOJNO, ČE BO TREBA”. Če pa piše ” pizza” je pa fuj in fej, čeprav je lahko to pizza iz sveže narejenega testa in z zdravimi sestavinami povrhu, tista tuna je pa lahko polna živega srebra, rukola pa ima v sebi ogromno pesticidov.

Nauk torej, ne glej jedilnikov Yo_, pač pa, če te že zanima, povprašaj o dobaviteljih hrane in o načinu dela s hrano, preden je prišla na mizo. Veliko več pove kot zgolj in samo jedilnik.

Yo_, tisti jedilnik iz prejšnjega posta, ki naj bi bil slab jedilnik, ker je junjetina povsod. kaj pa, če so kupili junca iz bio kmečke reje, ki se je pasel po travi in ni jedel silaže, in ga zdaj pač dajejo na jedilnik?

Ta iz šole koper naj bi bil pa dober samo zato, ker te hecajo z brezmesnim ješprenjem, ki je v bistvu mesen.:) Pa s fižolom in ješprenjem iz Pakistana, kar naprej šprican.:) res poglejte še z druge strani. Jedilnik ne pove prav ničesar sam po sebi.

A res misliš, da so za šolo v Ljubljani nekje kupili junca iz bio kmečke reje? :-)))))))
Pa da je OK jedilnik, če od petka do naslednjega četrtka vsak dan jedo junetino, v petek pa za spremembo pohanega piščanca?
Ja, buhpomagej, no.

Izgubljaš bistvo. Tudi jaz se borim za boljšo prehrano. Pravim samo, da je (če res vzamemo v ozir, da večina šol kupuje od najbolj poceni dobaviteljev, kjer je zelenjava špricana, meso pa polno hormonov) pica (ki je v šolah nikakor ne obložijo pretirano) lahko celo bolj kakovosten obrok kot pečenka, krompir in cvetača.

Moja borba za boljšo prehrano pa ne sestoji iz spreminjanja jedilnikov iz “manj všečnih” v “bolj všečne” ob ostajanju pri istih dobaviteljih, pač pa gre za kolikor je pač možno spremembo dobaviteljev in kuho brez raznih kock in ojačevalcev okusa. Če se torej greste borbe za boljšo prehrano, se je tega treba lotiti globinsko in ne samo s spremembo jedilnikov, kar ne bo rešilo ničesar, ponavadi je to samo pesek v oči staršem in nič drugega. Kot v primeru šole Koper. Naša šola se ravno proti temu bori, da bi imela razdelilno kuhinjo, kamor bi dobivala hrano iz koprske šole. Ker je hrana na naši šoli, pa čeprav (kot sem že spodaj napisala) imamo kdaj celo hamburgerje in pomfri (narejene v konvektomatu brez maščob, krompir pa je kupljen pri bio proizvajalcu), veliko boljša in kvalitetnejša kot tista na koprski šoli, pa čeprav imajo tam zelo všečne jedilnike, hrana pa je, kar je…..

A res misliš, da so za šolo v Ljubljani nekje kupili junca iz bio kmečke reje? :-)))))))
Pa da je OK jedilnik, če od petka do naslednjega četrtka vsak dan jedo junetino, v petek pa za spremembo pohanega piščanca?
Ja, buhpomagej, no.[/quote]

A ti pa veš, da niso kupili tam? Si se šla pozanimat, ali samo po forumu težiš? Na šoli mojega sina so enkrat recimo imeli tako meso. In seveda niso na ves glas razglabljali kako in kaj. tisti, ki je vprašal, je vedel, drugi ne.

Pojdi vprašat, kako to da je junetina tako priljubljena na njihovem jedilniku. Te zna presenetiti.:)

Šola MORA izbrati dobavitelja, ki zagotavlja 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vsega, kar potrebujemo za prehrano.
Zato je verjetno v večini slovenskih šol preko razpisa izbran kar naš najboljši sosed.

Torej večino robe kupujemo tam, kjer jo kupuje večina vas. Z razliko,d a ne kupujemo v Hoferju, Lidlu, Sparu …, ker ali: ne kandidirajo na razpis, ali ne dosegajo ustrezno nizke cene.

Starši se kar naprej pritožujete nad visoooooookimi zneski za šolsko prehrano. Ni veliko staršev, ki bi bili pripravljeni (ali mogli) plačati znesek, ki bi verjetno šel vsaj v desetine {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}!
Le kako naj zagotovimo vrhunsko kvaliteto z nizkimi stroški?? Recept prosim?

Trudimo se, da otroci jedo raznoliko hrano in če včasih dobijo kaj, po vašem mnenju nezdravega, se vam globoko opravičujem. Kot vidite po odzivih je za nekoga pica grozno nezdrava, drugi se pa ne sekirajo… Hm??? Le kako zadovoljiti vsem okusom?

pa rodilnika očitno tudi ne in ga še vedno ne …

Tudi jaz ne vem, v čem je problem pice v primerjavi z ostalo hrano.

40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} slovenskih otrok je predebelih!! Pa ne mi rečt da so zdaj ti otroci predebeli zaradi šolske prehrane????? Predebeli so od tega kar dobijo doma, zato ne pametovat o zdravi in ne vem kaki prehrani….pametne ste sto na uro….saj sem se prav nasmejala ko sem poste brala…wellness šunka hahhahaha (beri raje: umetna šunka) hehhehehe…..rajši manjše porcije pa vsega po malo (ok, ne zagovarjam mastne, sladke in predelane hrane) ampak dejte no……od šolske prehrane vaši otroci niso bolani ali predebeli…..malo se zamislite….
aja, ali pa je tukaj gor preostalih 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mamic katerih otroci ne spadajo notri (se opravičujem) hehehehehe

Prav hecno mi je brati vsa ta pritoževanja čez hrano v šolah itd. Koliko med vami je takih, ki brez Vegete ne znate skuhati kosila ? So vaši obroki res tako oh in sploh zdravi ? Doma, ko kuhate enemu ali dvema se poslužujete vse mogočih kuharskih bližnjic, v šoli pa bi bilo potebno zadovoljiti okusu vseh otrok in po vrhu še vseh staršev. Se vam ne zdi to znanstvena fantastika ?

Živi in pusti živeti

New Report

Close