Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj sem ONA?

Zakaj sem ONA?

ni za verjeti,vendar je res.Poznam fanta nad 30 let z družino,ki svojima staršema reče on,ona. Ne bo recimo rekel,kaj si kaj videla mamo ali očeta,temveč kje je on ali on.Meni zelo,zelo čudno.

Sem se prav nasmejala ob prispevku avtorice tele teme.
Krščen Matiček, ženske, a vas res vaši dedci tako dobro pedenajo, da se imate čas ukvarjati z brezveznimi “problemi”? Če bi kakšne resne skrbni imele, na tisto “ono” sploh ne bi porajtale.

Moja tašča vedno naslavlja svojega sinčeka po imenu. Tudi kadar pravi otrokom: Daj xxx (namesto atiju) npr. keks. Meni je čisto mimo, ampak se ne obremenjujem. Včasih si mislim svoje, to pa je tudi vse.

Pa pač opazim to.In me zbode.Kadar pa me rabi, me vedno pokliče po imenu.Torej je nekaj na tem.Mislim, da me prav dobro ne sprejema.
Zdaj vem, v čem je keč.Pa nič zato.Imam dovolj drugega dela, ne bom se še obremenjevala s tem.

Kakšne tašče imate ene.. hjoj.. al pa sam pretiravate ..

Moja tašča pa je najbolj zakon ženska na svetu! Še za mamo bi jo imela 🙂

Mene sicer kliče po imenu – ko sem poleg.. ko me ni pa raje ne bom pisala 🙂
Pač ja. izbira sina ji ni bila po godu.. pa od tadrugega sina tudi ni ok.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Če še sinovi ne želijo imet skoraj nič s takimi materami, ki ne znajo zgradit odnosa do svojih njim nič žalega mislečih in storečih snah, zakaj torej snahe nebi smele živeti s takimi sinovi in bi po tvojem morale bit samske, če se pa “nova družina” na svojem čisto dobro razume in funkcionira, živi normalno, se ima rada? Tudi sinovi se distancirajo od takih mater, snaham nenaklonjenim taščam ker jih je sram, brez skrbi. Staršev si res ne moreš izbrati, se pa dostikrat izkaže, da je najboljša stvar, ki so jo dosedaj naredili edinole ta, da so rodili sina ali pa hčerko, da je lahko po svoje srečen in si ustvari svojo družino, izbere sebi sorodno osebno in ima z njo potomce.

Mama je ena sama, luč sredi teme. Noben normalen sin s enikoli čist ne distancira od matere.

ne sekiraj se, meni je tašča pravila OVA 🙂

Tvoj pa to tolerira, da mamica mršči čelo nad njegovo izbranko?

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Vzhodna Slovenija?

🙂 Starševstvo preneha, ko človek odraste, in se ne zgolj finančno, ampak tudi čustveno osamosvoji. Če so matere ljubosumne na snahe, pomeni, da imajo zanič partnersko življenje, da sinove spreminjajo v mamine sinčeke, saj jim je on neke vrste nadomestni partner v čustvenem smislu. In tudi sinovi, ki to tolerirajo, so na nek način neodrasli, če se ne znajo postavit za svojo partnerko.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Spet teorije. Nimate vi teoretiki nobenih bab, niti odnosov, samo pisarite nekaj, da bi s ezdeli sami sebi pametni.

🙂 Starševstvo preneha, ko človek odraste, in se ne zgolj finančno, ampak tudi čustveno osamosvoji. Če so matere ljubosumne na snahe, pomeni, da imajo zanič partnersko življenje, da sinove spreminjajo v mamine sinčeke, saj jim je on neke vrste nadomestni partner v čustvenem smislu. In tudi sinovi, ki to tolerirajo, so na nek način neodrasli, če se ne znajo postavit za svojo partnerko.[/quote]

Zelo dobro napisano!

Tvoj pa to tolerira, da mamica mršči čelo nad njegovo izbranko?[/quote]

Tolerira ne, zapenja pa tudi ne. Saj zakaj bi.. tako pač je 🙂

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

naslavljanje z zaimkom je bila na Dolenjskem praksa tudi za žene oz. može, tako da mislim, da ni to nič čudnega. Ne se tok sekirat zaradi tašč, ko bi ženske vedele, kaj vaši možje o vas razlagajo po službah, gostilnah in pri ljubicah…..

V službe moški bore malo razlagajo o družinskem življenju.Ga ne poznam, ki bi kaj dosti govoril o tem.
Kdor hodi po gostilnah in redi gostilničarjeve otroke , namesto svojih, je itak nič prida moški.
Tisti, ki ima ljubico, je pa itak slabič in reva.

V službe moški bore malo razlagajo o družinskem življenju.Ga ne poznam, ki bi kaj dosti govoril o tem.
Kdor hodi po gostilnah in redi gostilničarjeve otroke , namesto svojih, je itak nič prida moški.
Tisti, ki ima ljubico, je pa itak slabič in reva.[/quote]

očitno imate v službi bolj malo moških, pa tudi sicer ti malo rožice okoli glave cvetijo…

V službe moški bore malo razlagajo o družinskem življenju.Ga ne poznam, ki bi kaj dosti govoril o tem.
Kdor hodi po gostilnah in redi gostilničarjeve otroke , namesto svojih, je itak nič prida moški.
Tisti, ki ima ljubico, je pa itak slabič in reva.[/quote]

očitno imate v službi bolj malo moških, pa tudi sicer ti malo rožice okoli glave cvetijo…[/quote]

Nasprotno.Pri nas v službi delamo in se nimamo časa pogovarjati ne o osebnih stvareh, ne o politiki.Delamo z ljudmi, zato ni časa za opravljanja, kar imamo časa vmes, si izmenjujemo mnenja o delu.
Tudi v privatnem življenju se z možem ne druživa z ljudmi zaradi opravljanja in samega druženja.Imava raje mir v dvoje.Mogoče nama zato res cvetijo rožice.

Tvoj pa to tolerira, da mamica mršči čelo nad njegovo izbranko?[/quote]

Tolerira ne, zapenja pa tudi ne. Saj zakaj bi.. tako pač je :)[/quote]

Če ona v pričo tebe tako govori, pa tvoj ‘stari’ nič ne reče, da te naj kliče vljudno, torej po imenu, ker vaju to moti, pomeni, da se odrasel moški ne upa zoperstaviti ali besedno upreti mamici. Od partnerja pač vsak pričakuje podporo, da je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na tvoji strani.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Jp. Podpis.

Tolerira ne, zapenja pa tudi ne. Saj zakaj bi.. tako pač je :)[/quote]

Če ona v pričo tebe tako govori, pa tvoj ‘stari’ nič ne reče, da te naj kliče vljudno, torej po imenu, ker vaju to moti, pomeni, da se odrasel moški ne upa zoperstaviti ali besedno upreti mamici. Od partnerja pač vsak pričakuje podporo, da je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na tvoji strani.[/quote]

Kot sem napisala. Kliče me po imenu -ko sem poleg… ko me ni pa je druga zgodba a vse pride naokoli.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

New Report

Close