Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj so davki na vložke višji od plenic za inkontinenco?

Zakaj so davki na vložke višji od plenic za inkontinenco?

Ej, Pehta gromozanska, umiri se – jaz sem ženska….. ( če že ti mene s Kekcem naslavljaš….)

Pač sprijaznite se, da vam po porodu ne pripada več vložkov in drugačnih, kot jih tam dobite – za to skrbi in dirigira pač ZZZS ;

Tudi me smo jih dobile 16 let nazaj samo 10 kosov tapapirnatih tanajbolj ozkih, in jih še danes dobijo porodnice samo 10 kosov….. Bodite srečne, da jih še vedno dobite/dobijo……

Za tvoje servirano zdravstveo tveganje: v Tosaminih “Belih Štacuncah” se lahko kupijo tavelike plenice – dolge so 50 cm in široke 25 cm – dovolj za poporodno krvavitev , tudi za čez noč. Samo vraje se je treba znat pripravit in založit z materialom 🙂
[/quote]

Ja in ker si ti sedaj takorekoč v meni, ti dol visi, pardon, še napadaš ženske, ki se zavzemajo za to, da bi bil davek nižji? Pa da bi v porodnišnici končno vsaj za tista dva dni (kolikor si notri) dobil tisto najnujnejše? Nobenega luksuza, samo najnujnejše? A je to res nekaj nezaslišanega, da si tako proti?!?

Ne razumeš ti. Politika je opredelila inkontinenco za bolezensko stanje in je zato subvencionirano, čisto zlahka bi bilo to “naravno stanje”, kot posledica staranja, razen, če je posledica resnične bolezni, poškodbe (kar btw, če je posledica poroda, to tudi je). Tako da, večina primerov inkontinence ni bolezensko stanje, ampak naraven proces staranje. Jep, ravno tako kot menstruacija … Pa ne gre za to, da avtorica ne pozna dejstva, zakaj je davek na vložke višji, govori o tem, da je to nefer. Ker zlahka bi menstruacijo opredelili drugače (sploh pri ženskah, katere imajo bolezensko močno – ja, premočna menstraucija je zdravstveno opredeljena kot bolezensko stanje) in bi bila cena vložkov nižja. Nihče ne predlaga zvišanja cen plenic.
[/quote]

Podpis!

malo mešate vse skupaj. Plenice za inkontinenco so obdavčene po nižji stopnji, financira jih ZZZS, medtem ko so vložli obdavčeni po višji stopnji, financirajo jih ženske same.
Komot bi davek (in ne vir financiranja) zmanjšali, saj gre za osnovne človeške potrebe.
[/quote]

Nič ne mešamo. Zavzemamo se za to, da bi bil davek na vložke&co nižji in tudi za to, da bi jih vsaj v porodnišnici za čas bivanja dobile približno dovolj (ne pa niti za en dan ne). Ne zahtevamo nobeneega luksuza in spremembe financiranja, pač pa za čisto osnovne zadeve.

Ja in ker si ti sedaj takorekoč v meni, ti dol visi, pardon, še napadaš ženske, ki se zavzemajo za to, da bi bil davek nižji? Pa da bi v porodnišnici končno vsaj za tista dva dni (kolikor si notri) dobil tisto najnujnejše? Nobenega luksuza, samo najnujnejše? A je to res nekaj nezaslišanega, da si tako proti?!?
[/quote]

Hahahahha – ti si kar slikaj s svojimi očmi mojo meno 😛 ti bo jezik dol padel, če me vidiš v živo 🙂 Smo tudi take na MONu, veš 🙂

Kje pa sem jaz kaj proti, da ti dobiš več vložkov pri porodu od tistih 10 papirnatih? Jaz ti ji še kako privoščim 🙂
Jaz samo pišem, da dobimo toliko, kot ZZZS določi in odpre blagajno. Torej: – žalite in pritožujte se na ZZZS ne na nekoga, ki vam resnico napiše 🙂

Hahahahha – ti si kar slikaj s svojimi očmi mojo meno 😛 ti bo jezik dol padel, če me vidiš v živo 🙂 Smo tudi take na MONu, veš 🙂

Kje pa sem jaz kaj proti, da ti dobiš več vložkov pri porodu od tistih 10 papirnatih? Jaz ti ji še kako privoščim 🙂
Jaz samo pišem, da dobimo toliko, kot ZZZS določi in odpre blagajno. Torej: – žalite in pritožujte se na ZZZS ne na nekoga, ki vam resnico napiše 🙂
[/quote]
Očitno si še ena pametna neplodnica, da tako brez sramu napadaš porodnice! Kot ženska bi se morala zavzemati za takšne stvari tudi v porodnišnicah, ne pa v stilu ‘kaj pa otroke delate’. Patetična si.

tukaj se vidi kako so slovenci nizko padli………..če nič drugega avtorico takoj napadli na vest saj boš tudi ti stara, drugi kar plačujte babe zmešane si zaslužite……….nihče pa ni pomislil, da avtorica želi dobro…da se povsod vtaknejo še v vložke …barabe politične samo to. izmozgati vse do konca……

A pa ti lahko dojameš, da so stanja, ko Keglove vaje sploh ne pomagajo nič? Ko si lahko 10 let v obravnavi na ginekologiji s strani primarijev, da daš vse skozi, ker moraš po reglcih, šele potem prideš na vrsto za operacijo, oziroma če inaš srečo v “študijo” za lasersko zdravljenje inkontinence”? Meni je edino lasersko zdravljenje pomagalo – zategne skoagulira mišično tkivo. Je pa res, da sem bila primerna kandidatka, ker nisem imela popolnoma nič odvečne telesne teže…..
In nisem nobena penzionistka, bajdevej – malo čez 40.
[/quote]
Zdravo, bi lahko prosim posredovala več informacij kako si to dosegla za laser?
Se lahko dogovoriva preko maila?

a je že kdo računal koliko poberejo pri toaletnem papirju, ki se ga rabi dnevno v primerjavi z vložki?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Rodila sem točno 4 tedne nazaj v NM.
S sabo sem vzela tudi 2 paketa vložkov, ki pa jih nisem porabila, ker je bilo tam vsega dovolj. Nimam ene slabe besede.
Tudi halje smo dobile vsak dan čisto (lahko tudi več) ker je bilo neizmerno vroče in smo se potile.

Sem pa tudi sama imela krvavo na rokavu halje in sem se na ta račun še 2x dodatno preoblekla. Me je tudi sestra opozorila, ker sama sprva sploh opazila nisem ( je pa bilo od inekcije.)

Tako da mrežastih hlačk in vložkov je bilo vsekakor dovolj, ker sem prve dni dala po 2 kom skupaj na hlačke s tem, da sem bila tam 5 dni. In zagotovo 10 kom ne bi bilo dovolj.

Soseda na postelji je dobila tudi blazinice za podložit prsi, ker je imela vse mokro.

Očitno ste nekatere imele smolo in ste šle nepripravljene v porodnišnico.

Rade volje ti dam mojo bolezen, ko že danes pri 50+ komaj zadržim blato! Pa hudičevo dobro vem, da si nisem nikoli žgala v rit! Kura babja! Pa s tem še kuro žalim….

čak če je bilo po tvoje tam vsega dovolj, se ne bi rabile pripravljat a ne?
imaš še vedno skisane možgane od prehude vročine, ker nimajo za klime?

A tebi samo hormoni še malo nagajajo, ali pa res ne dojameš. Zakaj bi pravzaprav morala prinesti nujne higienske potrebščine v porodnišnico? Zakaj bi morala v porodnišnico prinesti vložke, če je jasno, da imaš po porodu čiščo, ki je kužna in je treba ekstra paziti na to, da se ne bi kdo okužil, ti pa si v porodnišnici ravno zato, da ne pride do komplikacij takoj po porodu? Pa, mimogrede, v Ljubljani je stanje drugačno – tam ni zadev na pretek. Ma, še na prosto posteljo v porodni sobi sem čakala.

Rade volje ti dam mojo bolezen, ko že danes pri 50+ komaj zadržim blato! Pa hudičevo dobro vem, da si nisem nikoli žgala v rit! Kura babja! Pa s tem še kuro žalim….
[/quote]

Samo en odgovor zate kokoš stara:
https://www.sanolabor.si/si/medicinski-pripomocki/cepi-analni-veliki-45mm-a20-1451

Daj, ne vpletaj se v zadeve, ki se te ne tičejo. Sploh pa ne s takšnimi primerjavami. Brez wc papirja boš komot zdržal (pol sveta si umiva rit z vodo), brez vložkov pa ženske malo težje – razen če se gremo spet stare cunje trgat pa tlačit.

Če bi imeli moški menstruacijo, bi bili vložki in tamponi na zelen (brezplačen) recept v lekarni.

Samo en odgovor zate kokoš stara:
https://www.sanolabor.si/si/medicinski-pripomocki/cepi-analni-veliki-45mm-a20-1451
[/quote]

Ja, bom kokodakala kolikor bo mi pasalo….ena takšna pretegnjena pa ne bo sodila od česa jaz določeno težave imam!

Saj veš, kaj pravijo…če nočeš biti star pa mlad crkni….;)


Itak! Revčki mali… :))

Ti si pa hvaležen substrat za vse, kar nam servirajo politiki. Najboljš, da začnemo še skalpele nosit s seboj, da ne bomo hodili nepripravljeni v bolnišnico. To, da morajo porodnice s seboj nositi primerne vložke, je katastrofa.
Me smo pred cca 18 leti v Ljubljani dobile malodane one dnevne ščitnike perila. Če rodiš prvič, si tudi težko predstavljaš, koliko vložkov se zamenja in kako veliki naj bodo. Za svežo spalno srajco smo morale posebej prosit, sploh če je bila glavna sestra kje v bližini – če je ni bilo, so bile sestre bolj milostne.
Resno, kakšna kokoš moraš biti, da izjaviš kaj takega – da ženske ne gredo pripravljene rodit, ker nimajo s seboj zaloge vložkov.

Ti si pa hvaležen substrat za vse, kar nam servirajo politiki. Najboljš, da začnemo še skalpele nosit s seboj, da ne bomo hodili nepripravljeni v bolnišnico. To, da morajo porodnice s seboj nositi primerne vložke, je katastrofa.
Me smo pred cca 18 leti v Ljubljani dobile malodane one dnevne ščitnike perila. Če rodiš prvič, si tudi težko predstavljaš, koliko vložkov se zamenja in kako veliki naj bodo. Za svežo spalno srajco smo morale posebej prosit, sploh če je bila glavna sestra kje v bližini – če je ni bilo, so bile sestre bolj milostne.
Resno, kakšna kokoš moraš biti, da izjaviš kaj takega – da ženske ne gredo pripravljene rodit, ker nimajo s seboj zaloge vložkov.
[/quote]
18 let nazaj je doba pred internetom! Ti si očitno ostala v tistem času in prostoru. In kura si ti, ampak ne navadna pač pa nadkura. Ki misli,da nese zlata jajca, pa še navadnih ni sposobna. Malodane one… Torej kaj so ti dali 18 let nazaj, da še do dneva današnjega nisi pozabila? Katere znamke pa so malodane one bili?


Sem za! Bi jih polila…

Če pred porodom prebereš na forumu temo “ v porodnišnici ni dovolj vložkov ” reskiraš jebene 3 evre in si jih kupiš. (Tako je bilo pri meni). Če ti ostanejo jih porabiš doma. Problem rešen.
A krtačko za zobe prat si si vzela s seboj?

Če imam 500 e za voziček bom pa imela še za vložke, ki so minimalni strošek, ko se odločiš za otroka. Kako je potem s plenicah za dojenčka, pa vrtec, šola. … Sami stroški, nam pa se zatakne že pri vložkih.

In nimam skisanih možganov, če se pripravim na porod. Vsaka ima mamo, sestro, prijateljico, ki lahko pove kakšni vložki se uporabljajo po porodu. So še vedno isti kot pred 20 letih.

In ko dobim novo življenje v naročje, ne vem zakaj bi kvarila to veselje s tem ali bom imela dovolj vložkov. Nekatere pa rajši vidijo 100 slabih stvari kot pa eno dobro.

In še enkrat trdim, da je bilo 1 mesec nazaj vsega dovolj v NM. Sestre pa vrhunske…si zaslužijo plačo.

V SEZNAMU DOBAV BLAGA IN STORITEV, ZA KATERE SE UPORABLJA NIŽJA STOPNJA DDV piše pod točko 3, da so po nižji stopnji DDV obdavčena tudi:
“zdravila, ki se uporabljajo za zdravljenje in preprečevanje bolezni v humani in veterinarski medicini, vključno z izdelki za nadzorovanje rojstev in z izdelki za higiensko zaščito.”

To pomeni, da bi morali biti tudi higienski vložki obdavčeni po nižji stopnji. Ne vem pa, po kakšni so, ker nisem še nikoli pogledala na račun. Ob naslednji dobavi bom pogledala in vam sporočim, če bom še našla to temo. Lahko pa pogleda kdo drugi, ki je pred kratkim nabavil higienske vložke. Me prav zanima, kako je s tem.

Kot zanimivost naj povem: čokoladni namaz je hrana in bi moral biti obdavčen po nižji stopnji. Vendar, če je ta namaz v kozarčku, ki se smatra za posodo, je obdavčen po splošni stopnji, enako kot posoda, v kateri je. Torej, ko kupimo namaz, kupimo v bistvu kozarec, namaz pa je le dodan k temu kozarcu. 🙂


Očitno si še ena pametna neplodnica, da tako brez sramu napadaš porodnice! Kot ženska bi se morala zavzemati za takšne stvari tudi v porodnišnicah, ne pa v stilu ‘kaj pa otroke delate’. Patetična si.
[/quote]

Če bi dobro brala, bi pravilno prebrala…. Rjevala sem pred 16imi leti prvič.

Pa kje jaz napadam porodnice – samo oči jim odpiram kam se morajo pritožit s svojim pritoževanjem , da dobijo v porodnišnici samo en paket papirnativ vlođkov v porodnišnici, no….. Jaz jim privoščim 10 paketov na eno bivanje v porodnišnici, no 🙂

Bolna si.


Ti resno ne zmoreš dojeti bistva? Da v porodnišnici ne dobiš osnovnih nujnih!!! potrebščin??? Boš drugič na kakšni ortopediji imela s sabo tudi mavec? Saj veš, kaj pa je to tistih par EUR.
Katastrofalno razmišljanje. Ajdovščina recimo, da še nisi čisto pri sebi po porodu in te dajejo hormoni. Naj ti deloma oprostimo. Za ostali del pa – brez pameti:-(((


Zdravo, bi lahko prosim posredovala več informacij kako si to dosegla za laser?
Se lahko dogovoriva preko maila?
[/quote]
Bom kar tukaj , ni potrebno na mejl. nisem nič “dosegla”. Deset let sem “trpela” – pregledovanje, navodila za “keglanje”, potem urodinamika vsake tri leta, tkivo pa ni bilo OK. Delan tudi EMG medeničnega dna, kjer ti izmerijo jakost stiska mišic medeničnega dna – kot pri mladenski so bili rezultati. Ko je to vse doseženo, izčrpano, potem lahko dobiš zeleno liuč za študijo za “laser”…. Hell of a way…. Deset let čakanja . Nisem pa šla samoplačniško zato ne, ker si lahko s to odločitvijo kaj preuraniš, še poslabšaš.. v mojem primeru je bila laserska uspešna. Ne morem opisati, kakšno breme je odstranjeno. Spet lahko tečem, športam, ne uporabljam več vložkov na dnevni ravni in lahko seksam brez gorznega občutka, da vedno spustim “lužico”.

Srečno ti želim, po reglcih in da boš kaj prej na vrtsti kot v 10ih letih…..

New Report

Close