Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj so nepremičnine v Gorici pol cenejše kot v Novi Gorici?

Zakaj so nepremičnine v Gorici pol cenejše kot v Novi Gorici?

http://www.immobiliare.it/52830923-Vendita-Trilocale-via-Fatebenefratelli-Gorizia.html

110 kvadratov za 105.000 evrov.

Tega niti v sanjah ne najdeš v Novi Gorici.

Halo?

Ti primerjaš NG z Ljubljano, kjer imajo ljudje največ možnosti za zaposlitev? Umiri se.

NG kot naselbina, je crknila takrat, ko je crknil Hit. Tam je sicer še nekaj podjetnikov, ki držijo mestece pokonci, sicer pa je vse šlo v maloro.

******************************************

Pa noben link do stanovanj v ITA ne odpre.[/quote]

pejt na google.it, vtipkaj appartamento, casa a vendita in gorizia in ti vrže ven naprodaj stanovanja, hiše. Imaš Sirio, Remix, casa.it, subito.it, immobiliare.it pa še kaj bi se našlo

ja tema je stara, verjento so se stanovanj v tem času prodala, linki pa “umrli”

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

http://www.immobiliare.it/46433075-Vendita-Appartamento-viale-XX-Settembre-Gorizia.html

104 kvadrati za 85.000 evrov.

Me ne čudi, da Slovenci stanovanja kupujejo čez mejo.

http://www.immobiliare.it/53983462-Vendita-Appartamento-via-Pietro-Colobini-9-Gorizia.html

Celo 115 kvadratov za 65.000 evrov. Seveda je treba prenoviti.

Halo?

Ti primerjaš NG z Ljubljano, kjer imajo ljudje največ možnosti za zaposlitev? Umiri se.

NG kot naselbina, je crknila takrat, ko je crknil Hit. Tam je sicer še nekaj podjetnikov, ki držijo mestece pokonci, sicer pa je vse šlo v maloro.

******************************************

Pa noben link do stanovanj v ITA ne odpre.[/quote]

pejt na google.it, vtipkaj appartamento, casa a vendita in gorizia in ti vrže ven naprodaj stanovanja, hiše. Imaš Sirio, Remix, casa.it, subito.it, immobiliare.it pa še kaj bi se našlo

ja tema je stara, verjento so se stanovanj v tem času prodala, linki pa “umrli”[/quote]

Uf, datumi postov so mi res čisto ušli 😉

Sem pa sicer že lani gledala nepremičnine v Trstu, kakšno stanovanjce do 100 m2, pa sem videla, da so cene krepko nižje od naših v SLO. Tako da razmišljam o vikend stanovanju v ITA, namesto v Piranu, Kopru, Izoli.

V italijanski gorici se stanovanja oddajajo, raznim Savrinkam na slovenski strani pa ni jasno, zakaj ne dobijo najemnikov. Saj so ja dale ponudbo po tržni ceni, pa nihče ne zagrabi. Niso še dojele, da tržna cena ni tista, ki si jo one zmislijo.

Na bancadellecase.it si lahko ogledate ponudbo stanovanj v Gorici. Izbire od 50000eur-85000eur imaš res ogromno.
Je pa res,da te potem čaka še 9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} davka (če nisi rezident ita. oz. 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} če si rezident ita.) pa agencija ti vzame 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tebi in tistemu,ki prodaja še 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}
Notar cca.1300eur tako,da je dodatnih stroškov kar nekaj.

Se pa da precej “dilat”okrog cene. Ko vidijo,da si resen kupec, so kar pripravljeni na pogajanja.

Vam je zdaj kaj bolj jasno, zakaj so nepremičnine cenejše v Italiji, kot v Sloveniji? Tak potres, kot je bil v Italiji, bi v Sloveniji večina zgradb prenesla. Saj smo imeli tak potres v Posočju, škode skoraj nič (v primerjavi s potresi v Italiji, škoda je seveda bila). Že raje dam veliko več denarja za gradnjo, ob kateri me ne bo strah potresov, ki se realno vsakih nekaj let dogajajo. Mogoče ne v vsaki vasi, na širšem področju pa se.

Le zaradi obstoječih subvencioniranj iz strani politike. V želji po poselitvi praznih stanovanj.

Malce stara tema, pa vendar, me zanima če je kdo kupil v kratkem stanovanje v Italiji?
Cene so dobesedno polovične. V Kopru dam za garsonjero, v Trstu dvosobno stanovanje. :O

80 kvadratov+dva balkona 11 kvadratov+ garaža15 kvadratov+ klet 4 kvadrate za 52.000. Vse je ok.

Nisem se kupila si pa ogledujem. Dejansko so cene v Italiji recimo v Gorici ali Monfalconu za pol nizje kot pri nas, stanovanja pa lepa, tako da res nima smisla pri nas kupovati nlepremicnin.

Uf Monfolcone……nisem bila tam leta in leta, pred kratkim pa: sami temni priseljenci z zavitimi ženami. ne pretiravam! Meni je bilo se samo čez peljat prav grozljivo!

Uf Monfolcone……nisem bila tam leta in leta, pred kratkim pa: sami temni priseljenci z zavitimi ženami. ne pretiravam! Meni je bilo se samo čez peljat prav grozljivo!
[/quote]

A misliš, d aje ljubljanski Vič, okolica Interšpara pa tisti bloki tam okoli kaj boljši? Cene p a2x za tiste zanikrne stare bloke, na isti strani, kot je Špar.

Stari Gorici je prva soseda Slovenija, Novi Gorici pa je soseda Italija. Kaj mislis, zakaj razlika v ceni nepremicnin?

A misliš, d aje ljubljanski Vič, okolica Interšpara pa tisti bloki tam okoli kaj boljši? Cene p a2x za tiste zanikrne stare bloke, na isti strani, kot je Špar.
[/quote]

Ni primerjave. zapelji se čez mesto. ne pretiravam.

https://www.tuttitalia.it/friuli-venezia-giulia/98-monfalcone/statistiche/cittadini-stranieri-2018/

Ni primerjave. zapelji se čez mesto. ne pretiravam.
[/quote]

Ti pa kdaj po LJ Viču, ker je tam azilni dom. OK, ni še Eritrejcev pri nas, drugače pa kar precej enaka gostota.

New Report

Close