Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj sta krompir in čebula letos tako poceni?

Zakaj sta krompir in čebula letos tako poceni?

Za zgodnjega sorto Anuska
za jesen Marabel
za zimo Jely
te sorte so primerne za vse in so tudi zelo dobre, vendar anuška, gnije in ni za shranjevanje, marabel začne na zimo sladiti, jely pa ravno na zimo razvije svoj popoln okus.

No, končno. Torej kupujmo slovensko. Pri določenih trgovcih in zdaj končno resnica o gnojenju in škropljenju 🙂
In o napol gnilem, bolnem krompirju.

Ravno zato ne prisegam na t.i. slovensko.[/quote]

Saj že vsi vemo, da iščeš milijon razlogov zakaj ne kupovati od kmeta. Kar ne razumem pa zakaj to vsakič v milijon sporočilih pisati.
Dejstvo je, da obstaja milijon dobrih kmetov z odličnim pridelkom. Imamo pa tudi nekaj velikih pridelovalcev, ki prodajajo trgovinam. Seveda špricajo in kdor je proti taki hrani se bo pač temu izognil. Takim seveda ne pade niti na misel, da bi kupili te vrsto hrano uvoženo iz tujine.
Še vedno je razlika med špricanjem znotraj Eu, med špricanjem glede na velikosti pridelovalca, na špricanje glede na to ali nekdo živi od prodaje ali ne. Razlika je tudi ali je hrana špricana med rastjo ali je potem še konzervirana zato, da lahko pripotuje na naše police. Seveda je vse to nepomembno kadar je edino merilo pri nakupu cena. Pa s tem ni nič narobe. Če ni pa nič ni. Smešno je samo to pljuvanje po slovenskem in zatiskanje oči pred kvaliteto. Krompir iz Ekvadorja ali iz Slovenije ni iste kvalitete. Slovenski krompir iz Tuša ali kmeta ni iste kvalitete. Krompir iz Prekmurja ali Brkinov ni iste kvalitete. Večinoma je tudi cena izgovor saj se dobi najvišjo kvaliteto zelo poceni, če le želimo. Lahko imamo pa milijon izgovorov seveda.

Ne samo, da verjamem ampak tudi poznam. Zakaj bi pa porabil za 50€ nafte, če boš v najboljšem primeru zaslužil 30€?
V takih primerih je manjšim kmetom lažje. Večinoma imamo svoje stranke in odkup ni vprašljiv. Tisti, ki so vezani na odkup trgovcev in nimajo vnaprej dogovorjene cene se jim pa to ni zgodilo prvič.[/quote]

Zakaj hvala bogu? Ko je na tapeti tvoje preživetje moraš pretehtati tudi take stvari. Če porabiš preostanek denarja za nafto za nekaj kar ne boš mogel prodati, se je dobro vprašati s čim boš pridelal naslednji pridelek.
Eno leto ti preveč pomrzne, drugo leto pridejo poplave, tretje se trgovci odločijo, da kupijo po 8 centov in zalog ni več.

tudi sam sem kmet in poznam veliko kmetov.
hvala Bogu, takega pa nobenega.

čeprav pogosto res delamo zastonj, ali skoraj zastonj.[/quote]

Zakaj hvala bogu? Ko je na tapeti tvoje preživetje moraš pretehtati tudi take stvari. Če porabiš preostanek denarja za nafto za nekaj kar ne boš mogel prodati, se je dobro vprašati s čim boš pridelal naslednji pridelek.
Eno leto ti preveč pomrzne, drugo leto pridejo poplave, tretje se trgovci odločijo, da kupijo po 8 centov in zalog ni več.
Mi tretje leto delamo skoraj zastonj in če ne bi hodili zraven še v službo tudi ne vem kako bi to izpeljali. Sicer ne prenesem misli na to, da bi se hrana metala stran ampak istočasno lahko razumem zakaj do tega pride.

No, končno. Torej kupujmo slovensko. Pri določenih trgovcih in zdaj končno resnica o gnojenju in škropljenju 🙂
In o napol gnilem, bolnem krompirju.

Ravno zato ne prisegam na t.i. slovensko.[/quote]

Saj že vsi vemo, da iščeš milijon razlogov zakaj ne kupovati od kmeta. Kar ne razumem pa zakaj to vsakič v milijon sporočilih pisati.
Dejstvo je, da obstaja milijon dobrih kmetov z odličnim pridelkom. Imamo pa tudi nekaj velikih pridelovalcev, ki prodajajo trgovinam. Seveda špricajo in kdor je proti taki hrani se bo pač temu izognil. Takim seveda ne pade niti na misel, da bi kupili te vrsto hrano uvoženo iz tujine.
Še vedno je razlika med špricanjem znotraj Eu, med špricanjem glede na velikosti pridelovalca, na špricanje glede na to ali nekdo živi od prodaje ali ne. Razlika je tudi ali je hrana špricana med rastjo ali je potem še konzervirana zato, da lahko pripotuje na naše police. Seveda je vse to nepomembno kadar je edino merilo pri nakupu cena. Pa s tem ni nič narobe. Če ni pa nič ni. Smešno je samo to pljuvanje po slovenskem in zatiskanje oči pred kvaliteto. Krompir iz Ekvadorja ali iz Slovenije ni iste kvalitete. Slovenski krompir iz Tuša ali kmeta ni iste kvalitete. Krompir iz Prekmurja ali Brkinov ni iste kvalitete. Večinoma je tudi cena izgovor saj se dobi najvišjo kvaliteto zelo poceni, če le želimo. Lahko imamo pa milijon izgovorov seveda.[/quote]

In kaj drugega kot to sem napisala?

parkrat sem kupila krompir v tušu in nikoli več…Rajši dam 1€ na tržnici in kupim od kmeta in vem, kaj sem kupila……..

Na kupili smo slovenski krompir za ozimnico v Jagru. Odličen je. Zdaj je cena celo padla 1,7 evra za 10 kil.
Lanske zime je bila cena krompirja tako ubitačna, da skoraj ni bilo za kupit.

Zakaj hvala bogu? Ko je na tapeti tvoje preživetje moraš pretehtati tudi take stvari. Če porabiš preostanek denarja za nafto za nekaj kar ne boš mogel prodati, se je dobro vprašati s čim boš pridelal naslednji pridelek.
Eno leto ti preveč pomrzne, drugo leto pridejo poplave, tretje se trgovci odločijo, da kupijo po 8 centov in zalog ni več.

tudi sam sem kmet in poznam veliko kmetov.
hvala Bogu, takega pa nobenega.

čeprav pogosto res delamo zastonj, ali skoraj zastonj.[/quote]

Zakaj hvala bogu? Ko je na tapeti tvoje preživetje moraš pretehtati tudi take stvari. Če porabiš preostanek denarja za nafto za nekaj kar ne boš mogel prodati, se je dobro vprašati s čim boš pridelal naslednji pridelek.
Eno leto ti preveč pomrzne, drugo leto pridejo poplave, tretje se trgovci odločijo, da kupijo po 8 centov in zalog ni več.
Mi tretje leto delamo skoraj zastonj in če ne bi hodili zraven še v službo tudi ne vem kako bi to izpeljali. Sicer ne prenesem misli na to, da bi se hrana metala stran ampak istočasno lahko razumem zakaj do tega pride.[/quote]

če ga podorjete, potem ni čudno, da vam krompir gnije,
na ta način okužite zemljo za desetletja in potem morate seveda uporabljat vedno večjo količino fungicidov, ki pa niso več prav poceni, zlasti za nas, ki ne živimo blizu Italije.

Zakaj hvala bogu? Ko je na tapeti tvoje preživetje moraš pretehtati tudi take stvari. Če porabiš preostanek denarja za nafto za nekaj kar ne boš mogel prodati, se je dobro vprašati s čim boš pridelal naslednji pridelek.
Eno leto ti preveč pomrzne, drugo leto pridejo poplave, tretje se trgovci odločijo, da kupijo po 8 centov in zalog ni več.
Mi tretje leto delamo skoraj zastonj in če ne bi hodili zraven še v službo tudi ne vem kako bi to izpeljali. Sicer ne prenesem misli na to, da bi se hrana metala stran ampak istočasno lahko razumem zakaj do tega pride.[/quote]

če ga podorjete, potem ni čudno, da vam krompir gnije,
na ta način okužite zemljo za desetletja in potem morate seveda uporabljat vedno večjo količino fungicidov, ki pa niso več prav poceni, zlasti za nas, ki ne živimo blizu Italije.[/quote]

Sem kje napisala, da ga mi? Razložila sem zakaj nekoga stiska pripelje tudi do takšnega ravnanja. Nekateri v želji po prepiru izgubite sposobnost razumevanja.

Oprosti, stiska gor ali dol. Kmetje krompir še vedno prodajajo po:
http://www.bolha.com/iskanje?q=krompir
ali pa ga enostavno spodkopljejo ali vržejo v graben.
Pa toliko besedičenja o lačnih…

če ga podorjete, potem ni čudno, da vam krompir gnije,
na ta način okužite zemljo za desetletja in potem morate seveda uporabljat vedno večjo količino fungicidov, ki pa niso več prav poceni, zlasti za nas, ki ne živimo blizu Italije.[/quote]

Sem kje napisala, da ga mi? Razložila sem zakaj nekoga stiska pripelje tudi do takšnega ravnanja. Nekateri v želji po prepiru izgubite sposobnost razumevanja.[/quote]

nimam prav nobene potrebe po prepiru, trdim pač, da nihče, ki ima “pošlihtano” v glavi tega ne bi počel in sem prepričan, da nobenega takega tudi ne poznaš.
čeprav ga bi popolnoma razumel, če bi gledal na zadevo s finančnega vidika v tem trenutku.

zdaj pa pobriši moj komentar, ne bo prvič…

New Report

Close