Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj ste proti privatizaciji zdravstva?

Zakaj ste proti privatizaciji zdravstva?

Američani imajo krajšo življ. dobo od večine Evrope, so slabše od 40. mesta, po BDP so pa v prvi deseterici. Torej bogata država, v kateri ljudje umirajo prej kot v več kot 30 manj bogatih državah.[/quote]

In vendar je pred Slovenijo. Glej ga zlomka. Lej, meni v resnici dol visi, kako dolgo kje živijo. Hočem samo razbiti neumne predstave ljudi, ki vidijo en film in to posplošijo na 300 milijonov ljudi.[/quote]

ZDA so pred Slovenijo za las ali pa sploh ne (odvisno od razpredelnice), medtem ko so po BDP seveda prepričljivo spredaj.
Pa mi sploh nimamo zglednega zdr. sistema, da bi nas kdo želel posnemati. Torej si lahko misliš, kako bi bilo v Sloveniji v sistemu, kot ga poznajo ZDA.
Zgledovati se moramo po Evropi, ker je tu nekaj odličnih in učinkovitih primerov organizacije zdravstva, da je poskrbljeno za vse.

si pred kratkim poskusila dobit pediatra? če si poskušala potem ko si že rodila, si uvedla da je dobit koncesionaraj (to je privatnik) zahteven projekt, ko moraš imet več VIP kot za zaposlitev dobit v teh časih.

kolikor jaz poznam zgledne evropske sisteme, nikjer nimajo tako razpuščeno kot pri nas. Ampak pričakovat, da bo na Balkanu kaj drugače Je pa zanimivo, da je visoko na lestvici Bosna, kjer zdravstvenega sistema sploh nimajo. Res pa poznam ogromno ljudi od dol, ki se hodijo zdravit k nam, preko VIPa

Jaz nimam nič proti zasebnemu zdravstvu. Ampak zasebnemu v smislu, da zasebnik vloži svoj denar in svoje kapacitete. In seveda kasira dobiček. Potem pa naj konkurira javnemu s svojim imenom in svojimi rezultati. To pa itak že imamo, a ne? Problem je, da bi nekateri razgrajevali javno zdravstvo, ki ga gadno plačujemo, da bi dali prostor zasebnikom. To je pa no-go zame.

ukc MB je bil zgrajen z samoprispevki, ki so jih vplačevali naši starši in stari starši, enako ZD, skoraj zagotovo je tako bilo tudi drugje po SLO. in sedaj bi nekdo prišel in tam imel privat prostore. pa kaj se samo meni zdi da nekaj ni vredu. lahko ima ja, samo naj vrne samoprispevke v katere so bili takrat prisiljeni vsem še živečim če ne njim pa potomcem.

ukc MB je bil zgrajen z samoprispevki, ki so jih vplačevali naši starši in stari starši, enako ZD, skoraj zagotovo je tako bilo tudi drugje po SLO. in sedaj bi nekdo prišel in tam imel privat prostore. pa kaj se samo meni zdi da nekaj ni vredu. lahko ima ja, samo naj vrne samoprispevke v katere so bili takrat prisiljeni vsem še živečim če ne njim pa potomcem.[/quote]

saj se je vse lastninilo tako, še stanovanja.

New Report

Close