Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj suhi športni rekreativci izgledajo tako nezdravo?

Zakaj suhi športni rekreativci izgledajo tako nezdravo?

Kot da je cel point v lajfu to, da dobro izgledaš … tudi ko je šel Humar na Daulagiri, se je predvsem sekiral, kako izžet in utrujen bo izgledal po tem podvigu …

Bolj biti suh, kot debel. Tako pač je, DEBELUHI so samo jezni, ker ne morejo biti suhi. 🙂

Poznam še par frendov oni so suhi, ker majo tok hiter metabolizem, še jaz bi imel takšnega. Realno lahko pojejo karkoli in se ne bosta zredila, zadnjič sta mi pojedla za cca. 4800 kalorij in komaj, da dobita na masi, gibljeta se ne, samo fitnes. Metabolizem pa noro hiter (ectomorph).

. Delam v zdravstvu. Smo dobili gospoda, gre proti sestdesetim. Kot pravite, prej zilav, kitast in ZDRAV! apinist. Vam povem, da nikogar ne poseka za salo. Rak trebusne slinavke. Zdaj bo en mesec od diagnoze. Presusena senca. Se ga v nocni sluzbi prestrasis. Pa ene 20x na Triglavu, vsak dan tek, multi vitaminski napitki… Verjamem, da ce bi ta gospod imel vsaj 20 kg vec, bi zivel dlje…. Pa se to. Zdaj mu res visi dol za vse. To pa ja…
[/quote]

Rak trebušne slinavke je zelo huda diagnoza in smrtnost je zelo velika. Kilogrami nimajo nobene zveze s tem, ali si bo rakavi bolnik opomogel ali ne, ker telo v primeru bolezni rabi proteine, ne maščobe, kile pa lahko padejo na 30, pa bo človek še vedno živel.

Moj oče je bil vse življenje aktiven športnik. Žal je dedno nagnjen k strdkom, to imamo v družini, imel je v zadnjih desetih letih vsaj pet totalnih kolapsov, težke diagnoze, pa je vsakih najhujše prestal v nekaj dnevih in si vedno opomogel. Star je 90. Že to, da ima primerno kilažo, ga rešuje, ker nima obremenjenega skeleta, ker se je tudi v najhujšem stadiju sam pobral iz postelje in podobno.

Ravno danes sem srečala enega moškega, ki je bil pred parimi leti obilen, zdaj je pa vitek in fit … Zgleda 15 let mlajši in tudi čisto druga oseba po obnašanju, energiji. Seveda, sedeči ljudje ne morete vedeti, kakšen občutek je to, ko te telo uboga in nekaj zmore. Moj partner je ravno včeraj pojamral, da mora spet začeti migati, ker še med enim malo daljšim seksom na pol omaga.
[/quote]

Se podpisem.
Tudi sama sem bila malce buckasta oziroma imela 15 kil viska. In moram priznati, da odkar se zdravo prehranjujem in se sportam, se tudi veliko bolje pocutim. Ceprav imam zelo odgovorno sluzbo in v “pisarni” je zelo suh zrak, ki ne vpliva najbolje na mojo kozo, vsi mislijo, da sem stara okoli 30 let, ceprav se blizam pocasi 40-im. Dobesedno ti da sport polno energije, vitalnosti in sproscenosti.
Res je, da vsi tisti, ki so prekomerno tezki, imajo tezave s sklepi in kostmi, ker pac kosti in sklepi niso narejeni za tako preveliko kilazo. Enako velja pa tudi za preveliko preobremenitev s sportom.
Tako da je treba le poslusati svoje telo, ki ti ze na zacetku lepo “pove”, kaj je prav in kaj ni.


Še enkrat – dejansko je bolje imeti malo več kil kot pa premalo. Naj bi bilo bolj zdravo. Poišči študijo, ki je prišla do tega zaključka.
Sicer pa fitneserji pa res niso model zdravega športa, no. Niti zdravega prehranjevanja.

Ker je to iz ene skrajnosti v drugo. Eno poznam, ki je prej samo čokoladne zadeve pekla, cel FB poln njenih mojstrovin. Zdaj je šla v drugo skrajnost in petkrat na dan objavlja, kako telovadi in teče. Najbolj ponosna je na to, da zanjo ni nobenega izgovora in da ona teče tudi na morju, ko je v senci 37 stopinj.

Ljudje, ki jih jaz poznam z najboljšimi postavami, niso nikoli hujšali, nikoli ekscesno telovadili, enostavno so zmerni celo življenje.

Tisti z BMI med 25 do 30 živijo dlje od tistih z normalnim NAMI:
http://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/1555137

In potem so stručkoti dali prst na čelo, ker če je nekaj predobro, da bi lahko bilo res, ponavadi ni res.
Ta raziskava je imela resne metodološke pomanjkljivosti, ena od njih recimo je bila, da niso upoštevali starosti … kajenja in kroničnih bolezni.
Skratka, ni res, da ljudje z normalno težo živijo manj časa.
Pojasnila:

http://news.harvard.edu/gazette/story/2013/02/weight-and-mortality/

In potem so stručkoti dali prst na čelo, ker če je nekaj predobro, da bi lahko bilo res, ponavadi ni res.
Ta raziskava je imela resne metodološke pomanjkljivosti, ena od njih recimo je bila, da niso upoštevali starosti … kajenja in kroničnih bolezni.
Skratka, ni res, da ljudje z normalno težo živijo manj časa.
Pojasnila:

http://news.harvard.edu/gazette/story/2013/02/weight-and-mortality/
[/quote]
Kot tudi BMI ni noben pokazatelj zdravja. 🙂

Ne bom pametovala. Povedati želim samo zgodbo moje sošolke iz osnovne šole.

V tistih časih dobro stoječa družina, tako da so si lahko privoščili marsikatero športno dejavnost, ki jih navaden smrtnik skoraj ni poznal. Ali pa je bilo predrago.

No, sošolka je že v 80 letih hodila na tenis???!!!! To ni bil popularen šport. Jahanje?!

Da o smučanju ( kaj bi jaz dala za teden smučanja ) niti ne govorimo.

Oče je bil ( očitno – danes bi rekli – hiperaktivc, ki je svojo energijo pač usmirjal v gibanje )

Priznam, da smo bili sošolci kar malo ljubosumni dokler nam ni zaupala, da dobesedno sovraži sneg in smučarijo, da so ji konji lepi, ne pa da cele nedelje jahaš.

Da je igranje kart ali kake druge negibajoče igre ” izguba časa “. Stalno gibanje, zdravje…….

Ne bom dolgovezila. Najprej so se uprli otroci ( izmišljevali so si vsevrstne slabosti, poškodbe ) ki jih je zelo hitro podprla mati, ki enostavno ni zmogla več. Pa ne samo fizično športnih podvigov, ampak vse ostalo kar potegne to za seboj. Pakiranje, pranje, skrb za vso športno opremo.

Itak da sta se ločila.

Oče je športal dalje in si prišportal poškodbo kolena, potem kolka, pa drugi kolk. Že dolgo ne športa več. Je pa tečen in pametuje vsem. Fit pa to. Ko ga pa vidiš z berglo nisi več tako prepričan v fit.

In potem so stručkoti dali prst na čelo, ker če je nekaj predobro, da bi lahko bilo res, ponavadi ni res.
Ta raziskava je imela resne metodološke pomanjkljivosti, ena od njih recimo je bila, da niso upoštevali starosti … kajenja in kroničnih bolezni.
Skratka, ni res, da ljudje z normalno težo živijo manj časa.
Pojasnila:

http://news.harvard.edu/gazette/story/2013/02/weight-and-mortality/
[/quote]
Kot tudi BMI ni noben pokazatelj zdravja. 🙂
[/quote]

Pa je, ampak BMI je bil “izumljen” za merjenje zdravja populacije, ne posameznika.

Rak trebušne slinavke je zelo huda diagnoza in smrtnost je zelo velika. Kilogrami nimajo nobene zveze s tem, ali si bo rakavi bolnik opomogel ali ne, ker telo v primeru bolezni rabi proteine, ne maščobe, kile pa lahko padejo na 30, pa bo človek še vedno živel.

Moj oče je bil vse življenje aktiven športnik. Žal je dedno nagnjen k strdkom, to imamo v družini, imel je v zadnjih desetih letih vsaj pet totalnih kolapsov, težke diagnoze, pa je vsakih najhujše prestal v nekaj dnevih in si vedno opomogel. Star je 90. Že to, da ima primerno kilažo, ga rešuje, ker nima obremenjenega skeleta, ker se je tudi v najhujšem stadiju sam pobral iz postelje in podobno.

Ravno danes sem srečala enega moškega, ki je bil pred parimi leti obilen, zdaj je pa vitek in fit … Zgleda 15 let mlajši in tudi čisto druga oseba po obnašanju, energiji. Seveda, sedeči ljudje ne morete vedeti, kakšen občutek je to, ko te telo uboga in nekaj zmore. Moj partner je ravno včeraj pojamral, da mora spet začeti migati, ker še med enim malo daljšim seksom na pol omaga.
[/quote]

Se podpisem.
Tudi sama sem bila malce buckasta oziroma imela 15 kil viska. In moram priznati, da odkar se zdravo prehranjujem in se sportam, se tudi veliko bolje pocutim. Ceprav imam zelo odgovorno sluzbo in v “pisarni” je zelo suh zrak, ki ne vpliva najbolje na mojo kozo, vsi mislijo, da sem stara okoli 30 let, ceprav se blizam pocasi 40-im. Dobesedno ti da sport polno energije, vitalnosti in sproscenosti.
Res je, da vsi tisti, ki so prekomerno tezki, imajo tezave s sklepi in kostmi, ker pac kosti in sklepi niso narejeni za tako preveliko kilazo. Enako velja pa tudi za preveliko preobremenitev s sportom.
Tako da je treba le poslusati svoje telo, ki ti ze na zacetku lepo “pove”, kaj je prav in kaj ni.
[/quote]

kakšno vezo ima to z vsem ostalim napisanim?

Se podpisem.
Tudi sama sem bila malce buckasta oziroma imela 15 kil viska. In moram priznati, da odkar se zdravo prehranjujem in se sportam, se tudi veliko bolje pocutim. Ceprav imam zelo odgovorno sluzbo in v “pisarni” je zelo suh zrak, ki ne vpliva najbolje na mojo kozo, vsi mislijo, da sem stara okoli 30 let, ceprav se blizam pocasi 40-im. Dobesedno ti da sport polno energije, vitalnosti in sproscenosti.
Res je, da vsi tisti, ki so prekomerno tezki, imajo tezave s sklepi in kostmi, ker pac kosti in sklepi niso narejeni za tako preveliko kilazo. Enako velja pa tudi za preveliko preobremenitev s sportom.
Tako da je treba le poslusati svoje telo, ki ti ze na zacetku lepo “pove”, kaj je prav in kaj ni.
[/quote]

kakšno vezo ima to z vsem ostalim napisanim?
[/quote]

To sem napisala zaradi izgleda in pocutja. In da zmeren sport pozitivno vpliva na vse. Pa ce si direktor, trgovka ali cestar. Enostavno kot pasulj. 🙂

Če si šiptar, še ne pomeni, da si športnik. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

New Report

Close