Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj takšna gneča na morju, če je pa kriza?

Zakaj takšna gneča na morju, če je pa kriza?

Nisem jaz začela s podcenjevalnim tonom, zato se kar lepo umiri.
In res sreča, da vsak lahko živi kot mu ustreza. Mi smo namerno izbrali stanovanje, seveda nadstandardno in v urbanem okolju. Za to ceno bi dobili ne hišo, ampak graščino izven LJ. Ampak nisva tipa za hišo, to bi nama bila samo omejitev glede na stil življenja, ki ga živimo.

Skratka, verjemi, da nekaterim narava precej dol visi, pa vrtovi itn tudi. Radi pa živijo udobno, ležerno, kar ti pa stanovanje bolj omogoča kot hiša.

Kobilica se ti to neki duvaš……… kakor se meni zdi….. Pa verjam, da tist, ki seka drva da zakuri v svoji hiši ne živi nč slabš kot ti…….. Življenje v bloku zna človeka polenit….

Pravijo, da bo evro zelo padel – če imajo prihranke si pač privoščijo, ker ne vedo, če bo jutri sploh denar v štumfu ali na banki kaj vreden.

Sem zadnjič brala kako si je ena privoščila dopust, precej na nivoju, čeprav je vedela, da bo izgubila službo – potem se je pa nekako rešilo … Mislim, da si ljudje enostavno ne morejo zamisliti, da bi se najhujše res zgodilo in da bi bili lačni.

Mi smo bili ob Gardskem jezeru in smo izkoristili ugodne predsezonske cene. To je bil za letos naš glavni dopust pravzaprav.
Poleti pa že nekaj časa hodimo kampirat v Avstrijo in Nemčijo, ki sta za žep prijaznejši od Hrvaške, pa sedemkrat zanimivejši (in celo upoštevajo družine pri raznih vstopninah, kar se tudi pozna). Osrednja Nemčija je enako oddaljena kot Dalmacija, se pravi, da tudi strošek za bencin ni višji. Nam morje in sonce že nekaj časa ne zadostujeta več, mora biti vsaj še možnost kolesarjenja in znamenitosti ali pa vsaj zanimiv muzej. Letos imamo tako namen iti do Bodenskega jezera nekam v bližino Friedrichshavna, da bi videli Zeppelinov muzej. Je pa potem še kup možnosti za izlete po okolici pa seveda kopanje v jezeru.
Fletno je tudi kampirat ob kakšni reki ali v kakem zakotnejšem, vendar vseeno lepem kotičku Slovenije, kjer so cene zelo prijazne, počneš in vidiš pa lahko marsikaj. Se mi zdi, da si lahko pet dni oddiha od vsakdanjika privoščiš za razumen denar.

Kaj pa blebetaš? Tako kratkega “mosta” čez prvi maj že dolgo ni bilo! Otroci imajo le en dan (danes) prost dan, ostalo so prazniki in pa ena sobota in nedelja.
Če bi bil 27. april na ponedeljek, bi bili pa prosti: sobota 25.4., nedelja 26.4., ponedeljek 27.4., torek 28.4., sreda 29.4., četrtek 30.4., petek 1.5., sobota 2.5., nedelja 3.5.

Kaj pa blebetaš? Tako kratkega “mosta” čez prvi maj že dolgo ni bilo! Otroci imajo le en dan (danes) prost dan, ostalo so prazniki in pa ena sobota in nedelja.
Če bi bil 27. april na ponedeljek, bi bili pa prosti: sobota 25.4., nedelja 26.4., ponedeljek 27.4., torek 28.4., sreda 29.4., četrtek 30.4., petek 1.5., sobota 2.5., nedelja 3.5.[/quote]

No, to je en primer nepotrebne nesramnosti v odgovoru, o čemer je odprta posebna tema. A brez tistega kaj pa blebetaš pa ni šlo? Poleg tega se motiš.
Ti govoriš o prvomajskih počitnicah za otroke, predsezona pa o zelo dolgem vikendu – za šest prostih dni so zaposleni vzeli en dan dopusta, medtem ko bi po tvoji varianti morali vzeti tri dneve dopusta. Počitnice za otroke pa so dejansko krajše, to pa drži.

– ker je bilo lepo vreme
– ker so ljudje najeli kredite, da so lahko šli na morje
– ker, če nimaš za položnice, še ne pomeni, da tudi za morje nimaš (stvar prioritete)
– ker doma niso imeli kaj za početi
– ker ima kar nekaj ljudi na obali vikend ali apartma za katerega ne potrebujejo plačat, hrana za tistih nekaj dni pa ne stane dosti
– ………………………………………………….

Živim na obali, ob glavni cesti proti mejnemu prehodu Dragonja. Kolona proti morju je bila v petek, soboto in nedeljo od jutra pa do štirih popoldne. avtomobili so bili po večini slovenski, le tu in tam je bil kakšen nemc ali avstrijec. včeraj proti večeru sem šla v koper. začuda nikjer nobene gužve. torej ljudje so na hrvaški 10 dni. to pomeni, da sigurno imajo vikende, kjer morajo vsak mesec plačevat vsaj pavšal elektrike, vode, telefona, TV, komunalo. torej imajo mesečno še dodatne stroške. in kot pravite vi, še so rezerve. ko bodo pa te pošle bomo pa vsi v isti godlji. eni prej, drugi kasneje. no, eni pa nikoli 🙂

če je ob lepem vremenu gneča na morju je pohvalno, mene je bolj šokirala gneča u ljubljanskem BTCju (sem šla smo eno plafonjelo u Bauhaus iskat)..noro, kako ljudje prelep dan preživljajo v praznem šopingiranju. Nad tem bi se bilo potrebno zamislit, ne nad tem, če gredo ljudje pač k prijateljem na vikendico v istro delat (pucat, belit, gradit….) in potem popoldne na vrtu še piknik udarijo. Sprememba zraka in malo fizičnega dela vsakomur koristi :))))

New Report

Close