Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj vam izbobrazba otrok tako malo pomeni?

Zakaj vam izbobrazba otrok tako malo pomeni?

Imaš dobre in slabe učitelje in naš šolski sistem kjer so vsi enaki in s podobnimi plačami. Kot prvo bi morali učitelje ločit na dobre in slabe. In potem dvigniti plače dobrim učiteljem, slabim pa spustiti.
S tem ko podpiramo dvig plač _vsem_ učiteljem, najbolj podpiramo lenobo tistih, kateri najbolj hvatijo krivine.
V gospodarstvu je drugače saj imamo različna podjetja in različne plače. Poznam podjetja, ki nudijo neto zneske nad 3k€, pa verjemi, da tja pridejo le najboljši inženirji.

Sicer pa ti nihče ne brani, da sama ustanoviš sklad, ki bo učiteljem dajal razliko do 2k€ in v njega vplačuješ.

Se ti vidi, da te že dolgo ni bilo v razredu …

Čisto vsak dan se mora pripravit za vsak razred posebej, če nič drugega, pogledat, kje so sploh s snovjo. Če nič drugega, prilagodit uro, če vidi, da veliko učencev ni dojelo. Vsi dobri učitelji pripravljajo tudi dodatne vaje, pripravijo se celo na spraševanje. Popravljanje testov mu vzame vedno enako časa, ne glede na to, ali dela eno leto ali 20.
Predmetni učitelj poučuje kakih 6, 7 razredov, nekateri še več, kar pomeni toliko testov in toliko spraševanj, večina jih da dva pisna testa, s tem, da danes obstaja preverjanje (en test in popravljanje) ter ocenjevanje (spet test in popravljanje). Že samo to sigurno 50 ur dela na polletje (priprava testov in popravljanje), oziroma tri ure na teden.

Sicer pa poglej, zakaj sem naštela, kaj vse še delajo zraven – ker nekateri dejansko mislijo, da delajo od 8. do 13. ure in jim po 13. uri ni več treba z mezincem mignit za šolo, na govorilne ure pa očitno pošljejo svoj hologram.
Na naši šoli ni prostorskih pogojev, da bi vsak imel svojo mizo in svoj računalnik. Ne vem, kako naj ti to dopovem, enostavno je šola poddimenzionirana, na hodnik pa ne morejo ravno dati miz in računalnikov gor ali kako?
[/quote]

Poucujes 6-7 razredov, dnevno imas 5 ur in ti je 3 ure premalo, da pogledas, kje ste ostali pri zadnji uri in da pomislis, koliko je snov utrjena?
Zakaj vsak ucitelj potrebuje svoj komp? Vmes med poukom imate tudi kako uro frej, menda je toliko racunalnikov, da sr lahko vsak od tistih treh uciteljev, ki imajo tisto eno uro prosto, lahko vsedejo za komp.

Uciteljski urnik ni daljsi od 8 ur. Ce je, je ucitelj smotan.

Meni izobrazba mojih otrok veliko pomeni,ni pa odvisna od plače učiteljev,tako,da dajte nehat učitelji nabijat take nizke udarce.
Izjava razredničarke v 9.r.oš: povprečje ocen tega razreda zelo visoko, a bodo vsi šli na gimnazijo al kaj,kdo bo pa delal. Ti je vse jasno kakšen je njen domet.

Žalostno,zaradi takih osebkov pade slaba luč na vse učitelje,ampak na srečo so med njimi tudi taki,ki so s srcem pri svojem poklicu.

Imam 3 otroke in se strinjam, 1. je imel do sedaj 1 izjemo navzgor, učiteljica jih je dobesedno spremenila na +, tamali pa je imel 1 izjemo navzdol iz popolnoma povprečnih mulotov ji je uspelo narediti podpovprečen razred ostalo povprečje.
[/quote]

Mi smo hodili vsi na isto OŠ, a smo imeli različne učitelje glede na generacijo. Tako sva midva z možem imela 2 vrhunska učitelja, 2 zelo dobra, 2-3 povprečne, ostai pa povsem neprimerni za učenje, pa ne zaradi kakšnih njihovih nerimernih izpadov, ampak ker niso za to delo, ne znajo.
Najini otroci so imeli podobno, 1 vrhunska, 3 zelo dobri, nekaj povprečnih, ostalo pa ni bilo za to delo.

Nemoreš biti dober učitelj, če ti to delo ne leži. Nekaj je lahko res vrhunskih, pol povprečnih, ostali pa, ki so učitelji, ker so to bili že njihovi starši in stari starši ali pa, ker so nekako po vezah dobili službe ali ker niso vedeli, kaj bi drugega študirali ali kaj podobnega, to niso dobri učitelji, ni šans.

Poznam recimo eno mlado žensko, 21 let, rojena za učiteljico, a žal ni uspela narediti mature na gimnaziji, naslednje leto ji je zmanjkalo nekaj pik za vpis na Pedagoško, letos bo spet poskusila, vmes zdaj dela vzgojiteljsko, punca ima tisti grif za delo z otroki in za učenje teh, enostavno je tak tip, ki se rodi tak… Ampak vprašanje, če bo kdaj učiteljica.
Želim povedat, da tudi taki obstajajo ki pač ne pridejo do tega poklica zaradi takega ali drugačnega razloga, ali če že doštudirajo, pa službene dobijo.

V moji šoli pa je večina učiteljev še zdaj enkratnih. Res neprimerna je ena, pa še ta zato, ker je že prestara za to delo.
Bi pa aplicirala na zgornjo, ki ocenjuje, da je bilo veliko njenih učiteljev neprimernih za ta poklic. Če bi bil to prestižen poklic, z dobrimi plačami, sem prepričana, da bi bili tudi učitelji veliko, veliko boljši. Tako pa se za učitelje odločajo predvsem servilne ženske, ki računajo, da se bodo dobro poročile. Če pa se ne, so pa v tako slabem položaju, da obvezno postanejo zagrenjene, ko gredo po celodnevnem (no, 6 ur) pouku domov in preračunavajo kateri dan v mesecu je, če bodo prišli s familijo čez s hrano.

Saj učiteljski otroci morajo vendar biti pametno prehranjeni, lepo oblečeni in imeti vse šolske potrebščine kot se šika.
To pa s tako plačo ob možu, ki ima tudi eno tako revščino, ni mogoče.

Oprosti, ampak če ni uspela narediti mature na gimnaziji in če ni zbrala dovolj pik za pedagoško, pač ni dovolj sposobna za učiteljico. Jaz ne želim, da moje otroke učijo ljudje, ki še mature ne uspejo narediti, ne glede na to, kako super so kot ljudje.

Oprosti, ampak če ni uspela narediti mature na gimnaziji in če ni zbrala dovolj pik za pedagoško, pač ni dovolj sposobna za učiteljico. Jaz ne želim, da moje otroke učijo ljudje, ki še mature ne uspejo narediti, ne glede na to, kako super so kot ljudje.
[/quote]

Imam sina, ki je Einstein, ok, pretiravam, ampak je genialec, isto 21 let, vse ima v glavi, znanje ogromno in ne napiflano, ampak povezuje vse, skratka, je vsaj med tistimi 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} super pametnimi in z veliko znanja.
Sreča, da ga poklic učitelja ne zanima, ker ni sposoben nekoga naučiti nekaj osnovnega, kaj šele kaj bolj kompliciranega. Ne zna in pika. NJemu so te stvari samoumevne, samoumevno mu je, da zna in misli, da znajo vsi toliko kot on.
Vidiš, takega učitelja jaz nikdar ne bi imela. Raje nekoga, ki ve, kako je, ko padeš letnik ali maturo, ki ve, kako je, ko ti ne gre in ve, kako se je naučil in kako je premagal ovire, ker tak bo znal razumeti in naučiti druge, moj sin pa pojma nima o tem, ker mu je vse samoumevno, da vsi vse znajo.

Pa kako si predstavljaš, da bo nekdo, ki ni sposoben narediti mature, lahko druge pripravljal na maturo?
Ni dovolj, da bi človek rad delal z otroki in da jih zna dobro voditi, biti mora tudi strokovnjak na svojem področju.


Ja čisto preprosto ali učiteljica slovenščine ve koliko je kvadratni koren z -4 sqrt(-4)?
Večina jih ne ve 🙂 pa še vedno pripravljajo učence na maturo :).


Ja čisto preprosto ali učiteljica slovenščine ve koliko je kvadratni koren z -4 sqrt(-4)?
Večina jih ne ve 🙂 pa še vedno pripravljajo učence na maturo :).
[/quote]
Mogoce ves odgovor, samo bistrosti pa vseeno nimas. Slaba primerjava.

New Report

Close