Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj vam je ženskam nerodno reči menstruacija

Zakaj vam je ženskam nerodno reči menstruacija

Jaz imam močno, močno predolge in povsem prehude menstruacije pa se nimam za bolno. Vseeno težave rešujem z zdravniki, tudi z operacijo, zdravili, ker moje menstruacije res niso normalne. Ampak se pa nimam za bolno.
Mi je pa fešta všeč :).


Ne pišem o pogovorih v ginekoloških ambulantah, pač pa med običajnimi ženskami. Pa tudi sicer ne razumem tvojega prepirljivega tona.
[/quote]

Sem ga polomila, sestre v ginekoloških ambulantah in v ginek. oddelku govorijo menzes in ne menstra kot sem zgoraj napisala. Moja napaka. Ko si napisala menzes, sem videla, da sem narobe napisala. Menstra pa rečemo tako med sabo.

Nič jim ni nerodno. To se samo pesniško izražajo. Sem že doživel, da je kakšna sredi polne čakalnice sestri mirno rekla: jaz imam menstruacijo, kaj vseeno dam kri in vodo?

Ženske niso sramežljiva bitja, večina ne. Sramežljive so samo kakšne omike na vasi, pa kakšne farške.

Po starem pa so uporabljali izraz mesečno perilo ali pa samo perilo. Torej če je ženska rekla, da ima perilo, to je pomenilo, da ima menstruacijo oz. fešto. Se je pa ta izraz uporabljal zato, ker ni bilo vložkov za enkratno uporabo. Ženske so si pomagale s starimi cunjami, ki jih je bilo treba ročno oprati in prekuhati in to je pomenilo “perilo”.
Izraz mesečno perilo se ne uporablja več.

Zdravstveno osebje uporablja tudi izraz ‘čišča’.

Jaz sicer ne uporabljam drugega izraza, razen fešta, ampak a ni beseda res mal predolga – štoratsta?
Je pa očitno res še vedno v naših glavah, da je to nekaj umazanega, nekaj kar se ne omenja….

Nehajte, katero je le sram, se spomnim smo imeli sistematski pregled v 1. letniku faksa, pa smo skupaj vprašalnike reševali fantje in punce, pa so punce kr na glas komentirale: aha, za menstruacijo moram tudi napisat…

Moške je dost bolj sram govorit o svojih zadevah.

Ne, nam ni. Zakaj bi nam pa bilo, če se temu procesu v telesu pač tako reče? Saj tudi erekcija je povsem normalna beseda. A ne, fantje?

Pri nam pa recemo menga .

Tako smo vzgojene, da je treba to skrivat. Dejansko pa je del življenja vsake ženske.


Ne pišem o pogovorih v ginekoloških ambulantah, pač pa med običajnimi ženskami. Pa tudi sicer ne razumem tvojega prepirljivega tona.
[/quote]

Meni je tole sam smešno. registra…hahaha
In smešna sta mi vidva s tvojim, da je čisto preč če te vidi menjavati vložek ali tampon. Pa kaj sta otroka?

Podpis!

To he drugo. Čeprav zgleda enako 🙂 Čiščo imaš takoj po porodu in lahko traja tudi do 6 tednov. Menstra pride pa mal kasneje.

Jaz rečem menstruacija, je pa enkrat eno sodelavko skoraj kap, ko sem to besedo uporabila in jo izrekla na glas, v bližini pa šef. Meni se je pač zdela beseda kot vsaka druga. Pa tudi za mojega moža je nekaj čisto normalnega, enako za sina pa tudi za očeta. Vse lahko brez problema po tampone ali vložke pošljem, če bi bila sila 🙂

Moja sestra tud reče menstra.
V službi vedno rečejo da so dobile. Imamo skupno garderobo in je bila ena neki sitna, sodelavc jo zafrkava in ona pravi nekaj v smislu i have a divine right in on njej, kaj ne poveš da imaš ta rdečo. ženska zafarbala mi pa v smeh. Sej jih mamo naštudirane. ko so sitne, so vse naenkrat.

Zakaj pa moški običajno rečete češplja, češpljica, muca, mucka, žemljica..??? Ali pa batina, tič… ??!? Pa daj no saj niste stari 15…

Predlagam, da od danes dalje vedno svoji reči “danes ti bom svoj penis ustavil v tvojo malo vagino”…

In tud to je edino pravilno.
Kakšne moške se to vzgaja, da kar okol padejo ko slišijo besedo menstruacija, kot zgoraj ena piše? Meni ni jasno.

Jaz rečem menstruacija, moj doma tudi ve, da jo imam ko jo imam, tud potarnam če me trebuh boli, pa tud po vložke mi je že šel v trgovino, ko je bila kriza. Brez problema.

Nekaj skrivat to, pa šifre uporabljat, itd. itd. je čist bolano, glede na to da brez menstruacije ni življenja v končni fazi. Sama menstra nakazuje na zdravje “tam dol”.

In tud to je edino pravilno.
Kakšne moške se to vzgaja, da kar okol padejo ko slišijo besedo menstruacija, kot zgoraj ena piše? Meni ni jasno.

Jaz rečem menstruacija, moj doma tudi ve, da jo imam ko jo imam, tud potarnam če me trebuh boli, pa tud po vložke mi je že šel v trgovino, ko je bila kriza. Brez problema.

Nekaj skrivat to, pa šifre uporabljat, itd. itd. je čist bolano, glede na to da brez menstruacije ni življenja v končni fazi. Sama menstra nakazuje na zdravje “tam dol”.
[/quote]

Tole je pa naravnost komedija.. Delaš se fino kako vedno uporabljaš besedno menstruacija obenem pa napišeš menstra… :))))

Vsi smo lepi, popolni in bogati kajne :))))

In tud to je edino pravilno.
Kakšne moške se to vzgaja, da kar okol padejo ko slišijo besedo menstruacija, kot zgoraj ena piše? Meni ni jasno.

Jaz rečem menstruacija, moj doma tudi ve, da jo imam ko jo imam, tud potarnam če me trebuh boli, pa tud po vložke mi je že šel v trgovino, ko je bila kriza. Brez problema.

Nekaj skrivat to, pa šifre uporabljat, itd. itd. je čist bolano, glede na to da brez menstruacije ni življenja v končni fazi. Sama menstra nakazuje na zdravje “tam dol“.
[/quote]

Delaš se fino kako ne uporabljaš šifer, medtem pa svojo maternico in nožnico zašifriraš pod ključ “tam dol”..

Oprosti, ampak zakaj se pretvarjaš da nekaj si, če to nisi?

Vsi smo lepi, popolni in bogati kajne :))))

nekoč se o tem ni govorilo na glas in to potem ostane

Kje pa vidite vse te sramežljive ženske?

Čudne so.

Priznam, da mi je bilo zaradi napačne vzgoje v mladosti zelo nerodno izgovoriti to besedo. V trgovino sem po tampone dolga leta pošiljala otroka.
Po letih samostojnega življenja sem postala zelo odprta oseba in se znebila starih priučenih miselnih vzorcev.

Priučen sram oz. nevrednost “umazane” ženske so bile marsikje zasidrane v prednicah. Te so jo predale naprej kot edino znano vero. Največkrat imajo podoben, zavrt odnos tudi do spolnosti.

Olajšanje je spoznati ljudi, ki jim že misel na menstruacijo ni tabu tema, še zlasti, kako se na njo, kot čisto normalen biološki proces, odzivajo moški. Ko se znebiš starih vzorcev, tudi proces v ženski skozi mesec vidiš v logičnih sosledjih, od katerih ima vsak svojo funkcijo. Spoznaš sebe in razrešiš blokade.

Noja, ce debatiras o teh stvareh na forumih je res zamudno 3x na post pisat menstruacija. Je veliko crk. Ponavadi se napise M in vsi vejo za kaj gre. Pogovorno pa imamo bogato izbiro: tardeca, menstra, menzes (tako rece moj moz), fešta, pa razne tete na obisku… a ni lepo da imamo tako bogat jezik?

New Report

Close