Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj varanje v slo ni zakonsko preganjano?

Zakaj varanje v slo ni zakonsko preganjano?

Plača je nadomestilo za opravljeno delo. Za porabljen tvoj čas, ki ga nikoli več ne dobiš nazaj.
Torej je v sklepanju ZZ al ZZZ osebi X bilo obljubljeno, priseženo, da bo za ”vlaganje svojega časa” in prilagajanje, skrb za družino in dom, prekositve vseh ”zakonskih težav” v zameno dobila isto. Pa pri varanju tukaj pademo na tla. Torej ta mož – ali pa žena – ki je varal/a, imenujmo ga/jo Y – svojemu X ni izpolnil pričakovanega.
Tožba bi verjetno lahko bila podobna taki, ko terjaš od nekoga nadomestilo za vložen trud-čas-finance, tožbi za goljufijo ali prevaro in konec koncev še tožbi za razžalitev.

No, pa smo tam.

Ljudje nismo lastnina nikogar, zato tudi sama ne morem brez slabe vesti uničiti življenje in psihično zdravje drugi osebi – po možnosti še otrokom, ker se kot nezrel nepolnoleten in neodgovoren član družbe nisem mogla zadrževati pred svojimi ”potrebami” in nisem bila dostojno zmožna končati ZZ ali ZZZ brez dram, prevar, laganja in vsega kar pride zraven.
Prav zaradi tega ker nisem lasnina nikomur jaz in lastnina nihče meni, bi moralo za takšne incidente biti predlagano nekaj ukrepov.
Za začetek recimo praksa zahodnjakov, pri katerih ob ločitvi ”zaradi prevare” prevarani (po dokazanemu) dobi velik del premoženja, ki bi se drugače delil napol.

Ob tem ne pozabit tudi tega, da medtem ko Y okrog vara, ne čuva otrok, ne sodeluje v partnerski skupnosti glede opravil, to doma vseeno opravlja X. Dvojno.

Pa še naprej govorite o tej temi ”objektivno” – to je objektivno. Čustvena bolečina, psihični pritiski, stres zaradi odgovornosti za dom in družino, ko te nekdo pusti na cedilu, kot bi npr. na cedilu pustil pogodbeno stranko drugi udeleženec, je ŠKODA.
Materialna, čustvena, življenjska.

Wake up.

(Nisem prevarana, nisem varala, upam da prevarana ne bom nikdar ampak zaradi raznih zgodb me je iskreno strah zaupat življenje partnerju, ki bi si z jim ustvarila otroke in tvegala, da se mi kdaj zgodi kaj od že tolikokrat slišanega…. Nemoralnost ljudi me ubija in pomalem odbija od tistih, ki so moralni)

Raje vidim da mi gre zakon v ku*ac kot pa da trpim šeriatsko pravo !

Res so posebni užitki oživljat staro temo…

O varanju: obstaja že od vekomaj. Le, da se je v preteklosti moška nezvestoba jemala kot normalna ženska pa se je obsojala.

Res so posebni užitki oživljat staro temo…

O varanju: obstaja že od vekomaj. Le, da se je v preteklosti moška nezvestoba jemala kot normalna ženska pa se je obsojala.
[/quote]

Na ta fenomen je odgovoril tudi kitajski filozof.

Ključavnica ki jo lahko odpre več ključev je slaba ključavnica. Ključ ki pa lahko odpre več ključavnic je odličen ključ.

New Report

Close