Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj vsi tako opevajo te nordijske države za živet?

Zakaj vsi tako opevajo te nordijske države za živet?

Rečite kar hočete. Folku se nič kaj ne živi v tistem vašem sredozemlju. Poleti se gre izležavat na hrvaške, grške, španske, italijanske plaže…potem pa nazaj v Oslo, Stockholm, Munchen, Dunaj, helsinke, Amsterdam…živet.

National Geographic je za jemati nekoliko z rezervo. Se spomnem dokumentarca o gradnji tunela Markovec (Koper-Izola), ko so kazali nekega Ibrota na bagru, ki je kopal v tunelu in zraven pompozno razlagali kako je ostalo samo še nekaj ur do prebitja tunela, ki je življenjskega in zgodovinskega pomena za Italijo in Hrvaško, ker bosta končno ti državi med seboj povezani. Halo?

Tukaj je EU statistika, ki ji bolj zaupam:
https://ec.europa.eu/agriculture/sites/agriculture/files/statistics/factsheets/pdf/eu_en.pdf
[/quote]

Ni samo v NG ta podatek. Sploh pa ne gre za isto statistiko, proizvodnja hrane je nekaj drugega kot izvoz hrane. Pa po tonah je nekaj druega kot po vrednosti. NL je druga največja izvoznica hrane na svetu po vrednosti.

Ravno tako Španci, Italijani, Portugalci pridejo poleti na počitnice v Oslo, Stockholm, Munchen, Dunaj, Helsinke in Amsterdam, potem pa gredo nazaj v Barcelono, Lizbono, Rim živet.

V tisti rimski ciganiji živijo samo Italijani in črnci. na severu Evrope pa res vidiš svašta. zanimivo je, da se nezanimiv London zdi priseljencem iz celega sveta bolj zanimiv za lajf, od romantične Barcelone.

Kdo pa živi v Munchnu, Nemci, cigani, Turki in drugi muslimani 😀 😀

LOL, povprečna poletna temperatura morja je 14,7 stopinj :)))) Kar izvoli in kopaj se, pa naglej se smrek okoli :))))))

Nimaš pojma.

Problem Slovenceljev je ta, da bodo vse opevali, kar je iz severa, tudi če se jim userje nekdo na glavo, ga bodo opevali, glavno da prileti iz severa. Večkrat so šli Slovencelji probat te obljubljene deželice na severu in kaj kmalu spoznali, da ni vse tako rožnato kot so mislili in so kaj kmalu prišli nazaj. Ugotovili so, da morajo garat kot živina, da jih noben ne jebe pet postov, da umirajo od dolgčasa zaradi monotonosti ljudi in pokrajine…

Sever je dejansko lep. In zanimiv. Škotska je čudovita.

Mediteran je pa grd al kaj. Sever ni po pokrajini nič posebnega. Škotska je za tedenski izlet, za kaj več pa ne.

Imas prav, ti nad mano:)

Ko nam bodo prestavili uro na zimski čas, ker pametnjakoviči trdijo, da sonce in svetloba povzročata depresijo, bo tudi pri nas večji del leta enaka tuga.

Jaz tudi ne bi živela v takem podnebju, bi bila res depresivna. Tudi v VB in na Irskem se pritožujejo zaradi dežja …

Očitno ste sami vročekrvni balkanci. Skoz pišete, da bi radi bili severnjaki, ampak očitno niste snežni beli možički, če vas mrzlo podnebje moti.

Kdo pa pravi, da bi rad bil severnjak, jaz nobenega takega ne poznam? Če daš meni na izbiro skandinavijo in balkan, brez pikice dvoma izberem balkan. Na srečo mi ni treba izbirati, ker sem tukaj pri nas čisto zadovoljna.

Tisti pa, ki poveličujete sever z (niti ne prikritimi) argumenti neke rasne čistosti, a ste zadnje čase kaj gledali poročila? Da ne boste ob svojem romanju tja gor preveč razočarani.

New Report

Close