Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj ženske zavračajo samske ateke?

Zakaj ženske zavračajo samske ateke?

“Samski atek” – že poimenovanje daje hudo opozorilno znamenje za globoki obvoz okoli takšnega profila človeka.

Kvaliteten moški/ženska se ne definira s takšnimi pojmi. Dodatno je njihov samski stalež dolg toliko časa, kot sami potrebujejo (za preboleti, premleti ločitev itd.).
Resni ljudje tako ne bodo šli takoj iskati novega partnerja. Moški se tu večinoma ne izkažejo za zelo brihtne, resne še manj.. takoj… ampak res takoj gredo iskati “nadomestek”, kot če bi bili brez ženske neke vrste slečene pokveke.
Resnega, kvalitetnega moškega torej prepoznaš tudi po tem: zna biti sam.
Ne potrebuje “pomoči” (beri: vmešavanje) sorodnic, sodelavk in sosed. Prijateljice si itak izbere takšne, ki tega na kraju pameti ne bi počele (se šle nekakšne ženitne posredovalke).
Se pravi tudi po okolici lahko spoznaš kvalitetnega človeka.. če mora neka ženska hvaliti moškega, seveda nekaj zelo smrdi.
Kvaliteten moški ne potrebuje ženitne posrednice, in kot rečeno, nima takšnih ljudi okoli sebe, ki bi se takšne stvari šli. Ženitne posrednice so nosljate, radovedne (“Radovednost kot čednost!” je njihov konstantni slogan, ko se vmešavajo v življenja vseh ljudi okoli sebe) in od njih ni krompirja za kupit, kaj šele pridobiti partnerja za življenje!

Približno brithne ženske, ne glede na starost, se tega še kako zavedajo.. da “poznavanje enega res dobrega ateka”, pomeni le vtikanje v njihovo in njegovo zasebnost. Da ne gre za “pomoč”, temveč indirektno siljenje, naravnost žaljenje – znotraj družbene dogme: samska si, bedna si. Skrajno nesposobna, še deca ne more ujeti.. in ko ji ponujamo ostanke, se zmrduje. Kera psica.

V realnem svetu, ko se le srečata relativno OK človeka (brez ženitnih vohljačic!), pa moški z otroci nima nujno želje po dodatnih otrocih.. svoje že ima. Po drugi strani si bo 35 plus letnica verjetno že želela imeti otroke. Imata torej zelo različno stališče do bistvenega dela življenja. Sta zelo ne-enakopravna. Moški jih že ima, ženska jih nima.
Četudi se ujemata “pravljično” o vsem ostalem, se tu hudo razhajata. Zakaj bi se morala ženska, spet žrtvovati za moškega (ki ga niti še ne pozna) in se odreči materinstvu, skrbi za lastne gene.. in kompenzirati s skrbjo za njegovo potomstvo?

Ni evolucijske računice.

Moški, ki si morda še želi otroke.. si po ločitvi nekaj časa tega ne bo želel (če je vsaj približno normalen), saj ima dovolj dela s prebolevanjem propadlega zakona.. za zelo zdrave ljudi je to prebolevanje (ki ima različne faze od žalosti do jeze) nekje mesec dni za vsako leto skupnosti.
15 let v vezi, nato ločen, bo torej preobleval vsaj 15 mesecev.
Toda, ker nas večina ljudi ni v teh 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zelo zdravega prebivalstva, bo prebolevanje trajalo bistveno dlje. Nekajkrat dlje!

Samski atek.. je zaradi tega smerokaz za obvoznico. Kaj je predelal in kaj ni.. ne veš. Ljudje se radi pretvarjajo.. delajo močnejše itd. Si želi otrok ali ne.. podoben problem.. kjer ni pričakovati iskrenega odgovora, saj mu je bolj pomembno, da se potolaži z drugo žensko, kot da bi kot Kristus trosil okoli čisto resnico.

De omnibus disputandum..

Je pa hec, da je tradicionalno in zgodovinsko ravno obratno. Vsaj če malo pogledaš po slovenski književnosti recimo? Voranc, Trdina in ostali?
Vdovci, ki jim je žena umrla na porodu (kar je bilo pogosto) so se množično znova poročali, ker so rabili nekoga za otroke gor spravljat. Ženska, ki je ostala sama z otroci je bila pa samo breme, nihče je ni hotel, samo na voljo je bila za izživljanje samskim moškim v vasi. (Samorastniki).

Baba al dec s prtlago ni nikol terna. Preveč obveznosti, tko finančne, časovne, čustvene… mamo/bomo mel dost dela že z lastnimi otroki, kaj šele, da bi špilal neke nadomestne mame, očete…

Pomaga, če otrok ne vidiš kot prtljage, ampak kot človeška bitja. Ključen je pa seveda atek. In mentalno ujemanje ateka in nove partnerke.

Avtor je moski, ki ga je zavrnila ena samska zenska. Ocitno je imela pravi razlog. S tipom je res nekaj narobe. Ne glede na otroka.

“Samski atek” – že poimenovanje daje hudo opozorilno znamenje za globoki obvoz okoli takšnega profila človeka.

Kvaliteten moški/ženska se ne definira s takšnimi pojmi. Dodatno je njihov samski stalež dolg toliko časa, kot sami potrebujejo (za preboleti, premleti ločitev itd.).
Resni ljudje tako ne bodo šli takoj iskati novega partnerja. Moški se tu večinoma ne izkažejo za zelo brihtne, resne še manj.. takoj… ampak res takoj gredo iskati “nadomestek”, kot če bi bili brez ženske neke vrste slečene pokveke.
Resnega, kvalitetnega moškega torej prepoznaš tudi po tem: zna biti sam.
Ne potrebuje “pomoči” (beri: vmešavanje) sorodnic, sodelavk in sosed. Prijateljice si itak izbere takšne, ki tega na kraju pameti ne bi počele (se šle nekakšne ženitne posredovalke).
Se pravi tudi po okolici lahko spoznaš kvalitetnega človeka.. če mora neka ženska hvaliti moškega, seveda nekaj zelo smrdi.
Kvaliteten moški ne potrebuje ženitne posrednice, in kot rečeno, nima takšnih ljudi okoli sebe, ki bi se takšne stvari šli. Ženitne posrednice so nosljate, radovedne (“Radovednost kot čednost!” je njihov konstantni slogan, ko se vmešavajo v življenja vseh ljudi okoli sebe) in od njih ni krompirja za kupit, kaj šele pridobiti partnerja za življenje!

Približno brithne ženske, ne glede na starost, se tega še kako zavedajo.. da “poznavanje enega res dobrega ateka”, pomeni le vtikanje v njihovo in njegovo zasebnost. Da ne gre za “pomoč”, temveč indirektno siljenje, naravnost žaljenje – znotraj družbene dogme: samska si, bedna si. Skrajno nesposobna, še deca ne more ujeti.. in ko ji ponujamo ostanke, se zmrduje. Kera psica.

V realnem svetu, ko se le srečata relativno OK človeka (brez ženitnih vohljačic!), pa moški z otroci nima nujno želje po dodatnih otrocih.. svoje že ima. Po drugi strani si bo 35 plus letnica verjetno že želela imeti otroke. Imata torej zelo različno stališče do bistvenega dela življenja. Sta zelo ne-enakopravna. Moški jih že ima, ženska jih nima.
Četudi se ujemata “pravljično” o vsem ostalem, se tu hudo razhajata. Zakaj bi se morala ženska, spet žrtvovati za moškega (ki ga niti še ne pozna) in se odreči materinstvu, skrbi za lastne gene.. in kompenzirati s skrbjo za njegovo potomstvo?

Ni evolucijske računice.

Moški, ki si morda še želi otroke.. si po ločitvi nekaj časa tega ne bo želel (če je vsaj približno normalen), saj ima dovolj dela s prebolevanjem propadlega zakona.. za zelo zdrave ljudi je to prebolevanje (ki ima različne faze od žalosti do jeze) nekje mesec dni za vsako leto skupnosti.
15 let v vezi, nato ločen, bo torej preobleval vsaj 15 mesecev.
Toda, ker nas večina ljudi ni v teh 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zelo zdravega prebivalstva, bo prebolevanje trajalo bistveno dlje. Nekajkrat dlje!

Samski atek.. je zaradi tega smerokaz za obvoznico. Kaj je predelal in kaj ni.. ne veš. Ljudje se radi pretvarjajo.. delajo močnejše itd. Si želi otrok ali ne.. podoben problem.. kjer ni pričakovati iskrenega odgovora, saj mu je bolj pomembno, da se potolaži z drugo žensko, kot da bi kot Kristus trosil okoli čisto resnico.
[/quote]

Ze dolgo nisem prebrala tako dobrega posta. Bravo. 👏👏👏

Mene recimo nikoli otroci ne motijo. Mislim ni mi to faktor odločanja. Sploh ne pri mojih letih. Če se ujamem z nekom se ujamem, če se ne se pač ne.
Je pa res da ni šans da se ujamem z nekom ki benti čez bivšo, benti čez vse ženske, se ne zanima za svoje otroke, plačuje 100e preživnine in razlaga da bivši frizerje plačuje, nima spoštovanja do matere svojih otrok, postavlja nove ženske pred otroke…..na žalost so vsi “samski očki”, ki sem jih do sedaj spoznala padli v eno teh kategorij. Pa tudi nekateri brez otrok imajo iste probleme :). Tako da ne ni problem v otrocih. Problem je v dotičnem moškem.

Starost nima velike veze z zrelostjo. Lahko si star in nezrel, se pravi s polno nerazščiščeni traum, dilem in prepričanj. Torej raje vidim, da je nekdo tak sam, kot pa da se ga sili nekam, še posebej v imeti otroke. Halo?
[/quote]

Starost ima VELIKO ZVEZE z zrelostjo, celo modrostjo.
Oboje na internetu NI možno pridobiti.
Še posebej, ker mladim zmanjkuje časa.

Če si namreč dnevno na spletu 4-5 ur, kolikor je povprečje , ta izgubljeni čas ne moreš pridobivati ne zrelosti, ne izkušenj, ne modrosti.

Tega ti internet NE BO DAL v nobenem primeru!

Po 35-em je večina bab grdih, pa naj so samske ali niso.

Da nisi ti malo fouš samskim ženskam? Ker imaš doma verjetno dedca, copato, ki bulji za drugimi ženskami, ko tebe ni zraven, medtem ko si ga ti vpregla v njemu neljubo utesnjujočo družinsko vlogo zakonskega moža, očeta, ki mu dejansko ni pisana na kožo in bi raje prostodušno tekal za kiklami drugih žensk, kjer bi končal pod odejo že ob najmanjši ponujeni priliki? 🙂 Kaj je bolj stresno? Evo … 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

A to po sebi sklepaš???

To babe preresno jemljete sluzave izjave fu.kfehtarjev, kako dobro zgledate. Sploh na kakšnih portalih. Jaz še nisem videl nobene po 35, ki dobro zgleda.

Starost ima VELIKO ZVEZE z zrelostjo, celo modrostjo.
Oboje na internetu NI možno pridobiti.
Še posebej, ker mladim zmanjkuje časa.

Če si namreč dnevno na spletu 4-5 ur, kolikor je povprečje , ta izgubljeni čas ne moreš pridobivati ne zrelosti, ne izkušenj, ne modrosti.

Tega ti internet NE BO DAL v nobenem primeru!
[/quote]

Torej imam prav, leta ne pomenijo tudi zrelosti oziroma leta ti ne dajo nujno tudi zrelosti ali modrosti.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Resnica!

Moški sicer ne zaostajajo dosti.

Ženske mislijo, da so nadstandard, ker se moški zaradi seksa za njimi slinijo in jim pihajo na dušo. V resnici sploh ne vejo koliko (oz. se ne zavedajo, kako malo…) so resnično “vredne”.

Ze dolgo nisem prebrala tako dobrega posta. Bravo. 👏👏👏
[/quote]

tudi jaz ne. Res je super napisano !!!

tudi jaz ne. Res je super napisano !!!
[/quote]

Jaz se tudi pridružujem dotičnemu mnenju!

Meni se zdi nadvse qul, da lahko živim v času, ko lahko sam upravljaš s svojim življenjem, ne pa da ti ena mamca ali pa atek težita kaj, kako, na kakšen način, kdaj, pa toliko denarja.


No, saj vsake tolko časa pa res kdo še kaj hecnega napiše!
))))
V teh časih jaa, bi ta avtor take buče tumpaste rad jaaa!

Temu po kratko pravijo -Friends with benefits-mogoče bi pa tale tvoj nesojeni imel eno samo za posteljo,brez obveznosti????

Tukaj so dvolična merila.
Če ločenka ali samska z otrokom išče tipa (beri financministra), se bodo taiste ženske zgražale nad moškim, ki bo rekel, da tujega otroka že ne bo živel in ad ne mara ženske z otrokom.
Hkrati pa same nočejo tipa, ki ima otroka iz prejšnjega zakona ha-ha-haaa

Zato pa sem mnenja. Ločenci z otrokom se naj med seboj na novo spečaji.
Samske brez otrok obeh spolov, pa naj pustijo na mir, naj si tudi sami ustavrijo družino skupaj s kom, ki mu je tudi prvič.

Ma tole kar se tebi zdi,da bi moglo bit je bilo. Minilo!
100-80 let nazaj. Takrat so bile nesrečne če jih noben ni poročil. Ne vem kako si predstavljaš, da naj bi bile manj izbirčne, ker so že stare?? Kje ti živiš in bože mili moraš biti v letih že!

Valjda, da so nesrečne če ni nobeden kot je treba.
Totalno take čevlje kot sem si zamislila ali pa zelo podobne in če ne bodo točno take, jih ti vohaj in imej! Obuj jih sama na svojo prešvicano in ožuljeno nogo. Sedaj bosi ne hodimo več, tudi če nam stric ali teta ali boter ne kupi in uturi čevljev.
Razen če:
Pri muslimankah je pa še sedaj podobno. A ti si muslimanski svet mislila, ker za muslimanke pa ne vem kako leta 2019..izbirčnost pa to?!

Saj napisan je res hecno, kot da bi prababica napisala.

No jaz sem samska, brez otrok, 35+-

Kot prvo: ne prenesem bab, ki težijo kdaj bom imela otroke pa, da bi si morala že ustvarit družino, da ne omenjam tega, da se najde tudi kaka, ki bi mi tipa rihtala. Bruh take babure. Moški ponavadi nimajo takih izpadov.

Kot drugo: otrok niti pod razno ne želim imeti. Zato mi tudi ni do tega, da bi se s tujimi otroki ukvarjala.
In ja, tudi meni na kraj pameti ne pride, da bi hodila na dopust z nekimi otroki. Jaz grem na dopust na potovanje, ne se izležavat na morje pa kakega otroka pedenat.

Pred leti sem sprobavala spoznavne portale. Kar naprej so mi težili tipi z otroci. Pa sem jih spraševala zakaj ne kliknejo raje kake samske mamice. Odgovor: da on pa hoče samsko brez otrok in nikakor ne ženske z otroci. Bruh taki tipi.

AJa, tip, ki tarna in blati bivšo partnerko odpade pa naj ima ali pa nima otrok,

Zdaj, če bi imel moški že odraslega otroka, v tem primeru pa ni problema. Samo malih otrok pa ne. Ne želim skrbeti za otroke.

Na žure ne hodim, alkohola ne pijem, ličim se ne, šoping kolikor je nuja… ker tule gor eni bebci mislijo, da samske hodimo na žure pa kozmetične salone pa popivanja… to je bolj značilnost poročenih. Vsaj, če gledam svoje sodelavke.

Tole berem z mešanimi občutki.
Ko sem prvič prebral, se mi je zdela zajebancija, ko sem drugič, provokacija, sedaj se mi zdi, da kakšna res tako misli. Bolno.


Me ne čudi, da si samska.

Dej dej ne klobasi…..

Moja zgodba:

Delala sma vse skupaj, nisem varal. Delal bolan, z žulji, , z vročino, z pljučnico po 12 ur na dan, 6 dni v tednu. Da smo imeli doma avto ter plačane položnice. Seveda delo v tujini.

Z hčerko sma se pogovarjala, kako je ena mati dveh otrok. Odšla k drugemu, ko je mož delal za njih, položnice in da se je lepo živo.

A glejga. Ta zgodba se je ponovila pri meni. Hčerka pa: Ata, se spomniš, kaj sma se pogovarjala o eni ženski, ki je odšla z drugim? To se je nam zgodilo….

Hčerka ji je izredno zamerla. Ne vem pa, kako bom to razložil sinu, ko bo velik.

Tako da…. odjebi z takimi forami. Da smo vsi samski očetje gnide, debili in da je samo naša krivda, ipd…

Nož ima dve strani.

"Mediocre minds usually dismiss anything which reaches beyond their own understanding."

New Report

Close