Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Zakon – sram me je svojih misli

Zakon – sram me je svojih misli

Sem v zgodnjih 40-ih.

V zvezi od svojega 19. leta, torej več kot 20 let.

V zakonu ni nasilja, alkohola ali česa podobnega. Življenje teče kot običajno.

Sem pa naveličana vsega, ne vem, kako naj drugače povem. Duši me. Ne želim si več spolnosti, dotikov, nič več mi ni zanimivo, mož je na čase odbija, kot bi mi šel na živce. Sram me je svojih misli, skušam vztrajati, ampak mi je vse že tako brez veze … Grozno se počutim.

Ima še kdo podoben problem? Kako ste reševali stanje?

Saj vem, da me bo večina popljuvala, mogoče pa najdem kakšno vrstico, ki mi bo v pomoč.

 

 

 

Če nisi srečna se ločiš. S takim odnosom dušiš tudi partnerja in je to začaran krog, nihče od vaju ne bo srečen na tak način. Zakaj vztrajati, če se je zgodba izpela zaradi takih ali drugačnih razlogov? Na silo v zvezi preprosto ne gre. Če ni več ljubezni je ni. Realno poglej na situacijo, ne čakaj in ne misli, da bo bolje. Z nobenim vztrajanjem ne bo bolje, ne da se ponovno zaljubiti v nekoga, ki te je z leti odrinil od sebe. Kregarije, situacije takšne in drugačne, izzivi, prevare, zamere.. to so majhni odmiki, ki z leti postanejo prepad. Na začetku se še vračaš in uspeš premostiti, ko se pa tega nabere preveč, težko pozabiš. Dva se ne ohladita drug od drugega, če se ujameta. Problem so razlike med dvema osebama, tiste nepremostljive, ki nastanejo ker vsak začne rasti v svojo smer. Kdor ni poskusil niti ne bo razumel o čem pišem. Ni kaj reševati tu, ker ne gledata več v isto smer.

Z ločitvijo ni konec sveta. Ni to poraz. Ni predaja. Samo zrele osebe bodo znale prepoznati pravi trenutek in narediti tisto najtežje, kar bo najbolje za oba.

Odgovor na objavo uporabnika
Naveličana41, 04.07.2021 ob 10:34

Sem v zgodnjih 40-ih.

V zvezi od svojega 19. leta, torej več kot 20 let.

V zakonu ni nasilja, alkohola ali česa podobnega. Življenje teče kot običajno.

Sem pa naveličana vsega, ne vem, kako naj drugače povem. Duši me. Ne želim si več spolnosti, dotikov, nič več mi ni zanimivo, mož je na čase odbija, kot bi mi šel na živce. Sram me je svojih misli, skušam vztrajati, ampak mi je vse že tako brez veze … Grozno se počutim.

Ima še kdo podoben problem? Kako ste reševali stanje?

Saj vem, da me bo večina popljuvala, mogoče pa najdem kakšno vrstico, ki mi bo v pomoč.

 

 

 

Ja sej nisi imela nobene mladosti če si se zavezala praktično že pri 19 letih.

Mož te odbija, a do drugih moških pa začutiš spolno privlačnost oziroma misliš na njih na tak način?

DAJTE MODERATORJI,SPOMNITE SE KAKŠNE BOLJŠE ZGODBICE,STE ŽE DOSADNI

ZZZZZEEEHHHH😑

Zdolgocasenim zenskicam se to zelo rado zgodi okoli 40. leta…

 

Me pa zanima nekaj, a ti sploh ves, kaj hoces?

Ves, kaj naj bi se spremenilo, da bos srecna?

Sploh ves, kaj bi te osrecilo?

 

Stara moja, pri 40ih bi morala vedeti, da nada sreca ne izvira od drugih ljudi, ampak je v nas samih in kdor ne zna osreciti samega sebe, mu nihce ne more oomagat!

Odgovor na objavo uporabnika
pa ti sploh ves, 04.07.2021 ob 11:00

Zdolgocasenim zenskicam se to zelo rado zgodi okoli 40. leta…

 

Me pa zanima nekaj, a ti sploh ves, kaj hoces?

Ves, kaj naj bi se spremenilo, da bos srecna?

Sploh ves, kaj bi te osrecilo?

 

Stara moja, pri 40ih bi morala vedeti, da nada sreca ne izvira od drugih ljudi, ampak je v nas samih in kdor ne zna osreciti samega sebe, mu nihce ne more oomagat!

Z nekom s katerim si nimaš več nič lepega za povedati, niti skupaj početi je recept za depresijo in bolezni. Ne gre se za zdolgočasenost niti za to da ona ne ve kaj hoče, ampak za to da po mojem z zrelostjo ugotavlja, to kar je pri 20 spregledala – da s partnerjem sploh nista za skupaj. Ko imaš družino, majhne otroke padeš toliko v sistem, da nase in svoje želje moraš pozabiti, ker te obveznosti povozijo, trpiš, ker moraš, da zvoziš. Še če ima “srečo” da partner ne sodeluje ampak je več ali manj vedno odsoten, je na taki ženski preveliko breme in zelo stresno obdobje.

Sama sem bila v taki situaciji, mož pa veselo skakal okoli “z rožice na rožico” dokler se ni naveličal. Ko sem splavala iz najtežjega obdobja, on pa ugotovil da so vse ženske iste, točno to mi je rekel, da tista doma je še najboljša, se je spremenil ja, samo sem se jaz z leti tudi in čustva toliko ohladila, da si z njim nisem želela več biti. Nisem ga varala, nikoli ga ne bi. Sem pa počakala, da se postavim na noge in lahko samostojno zaživim. Zdaj bi vse naredil, da se vrnem, a jaz dobro vem zakaj ne in zakaj nikoli več. Seznam je enostavno predolg, tu ni kaj popravljati. Tu ni na čem delati. Takrat nisem zmogla še s tem se ukvarjati, bi pa bilo edino pravilno, da sem zdavnaj šla. A nikoli ni prepozno

pride obdobje. jaz sem ga imela prejšnje leto. Nič, začneš še 1x vse gradit od začetka. Počasi.

 

gresta na sprehod, samo vidva.

gresta ma pohode, samo vidva.

gresta na plažo, samo vidva.

se ga samo dotikaš, počasi. roka tu, roka tam, v vodi se ga dotakneš počasi …

 

stvar se bo uredila, vzami si čas in išči manjše dotike

Pojdi sama ali pa s prijateljico na kratek oddih, najdi si kakšen hobi ,najdi si ljubimca živi zase ,če pa možu ne bo všeč se pa loči samo enkrat se živi.

Ufff kok mi je to znano… jeba vem 😔

Sva že dve taki in kaj naredit? … sem na istem … ločitev ..

Sam nima it kam …

To se rešuje tako:

Odgovor na objavo uporabnika
sammy 957, 04.07.2021 ob 19:41

pride obdobje. jaz sem ga imela prejšnje leto. Nič, začneš še 1x vse gradit od začetka. Počasi.

 

gresta na sprehod, samo vidva.

gresta ma pohode, samo vidva.

gresta na plažo, samo vidva.

se ga samo dotikaš, počasi. roka tu, roka tam, v vodi se ga dotakneš počasi …

 

stvar se bo uredila, vzami si čas in išči manjše dotike

Sploh če ne gre za odpor do konkretnega človeka zaradi smiselnih razlogov. Izrazi povezanosti, pa tudi spoštovanja, spodbujajo čustva. Če ga ne začutiš… pomaga (počasi sicer) da narediš kaj lepega zanj. Naredi mu uslugo, naredi kaj, kar bo cenil in oba se bosta počutila bolje. Po dovolj takšnih malenkostih… se izboljša povezanost. Potem pa počasi naprej.

Jaz te razumem…imam podobno zgodbo….javi se

Naj ti povem kaj kar ti bo v pomoč? Prvič ločitev je na lestvici stresnih dogodkov (Holmes s sodelavci, 1976) opredeljena za drugi največji stres v življenju, na lestvici od 1 do 100, je ocenjen z oceno 73, več je le zakončeva smrt.
Gre torej za zelo stresen dogodek, čeprav se ti morda se daj ne zdi.

Moje mnenje je, da se ločuje, če za to res obstajajo zares utemeljeni razlogi. Meni se tvoj zakon ne zdi nič drugega kot zdolgočasen, kar pa se da rešiti z veliko manj vložene energije in stresa kot jo porabiš za ločitev.

Drugo – ok, če misliš ostati sama, drugače pa, kaj misliš, da te čaka tam zunaj? Princ na belem konju?

Ah, če bi samo vedela kaj za sabo prinese ločitev glede otrok, ponovne zveze, njegovih otrok, praznovanj, denarja, dediščine … bi vedela, da ti je veliko prihranjenega, če se ne ločiš, sploh ker ne navajaš ne vem kakšnega večjega razloga za ločitev. Včasih pa mora človek okusiti na svoji koži …

Verjemi, vredno se je boriti za svoj zakon, za svojo družino, za osebo, s katero imaš otroke!

Ne glede na vse – srečno!

hladne zakone lahko reši samo vroča savna in to turška, ne finska… Recimo men se v turški savni zdi vsaka ženska lepa…, pač zato ker jo vidim v megli. No in zdej, če grem čez to filozofijo, da grem z eno v savno, ki sem se jo že naveličal, lahko spet v savni dobim tist moški navdih, ki ga pač ima moški, ko vidi žensko…, seveda pod pogojem, če se ta ženska ok. obnaša in komunicira.

Samo zdej v tej vročini, je savna itak zunaj, tako, da avtorica, probej jeseni, če se ne ločiš do takrat.

Iskreno se vprašaj, če je še kakšna iskrica. Če je res problem mož ali si samo naveličana rutine? Ga imaš še rada oz. še kaj čutiš do njega? Če ni popolnoma nobenega čustva več, potem se loči. Če pa bi se dalo še kaj narediti, zavihajta rokave, najprej konkreten pogovor, potem pa tisto, kar si pač želita: enim je bolj do romantike, drugi si želijo več skupnega športa itd.

Ni takoj za obupati. Res sta že dolgo skupaj, verjetno sta oba malo “zaspala”.

You need vitamine SED (Someone Elses Dick)

 

Your welcome 👍

Odgovor na objavo uporabnika
oi7olk, 06.07.2021 ob 17:43

Naj ti povem kaj kar ti bo v pomoč? Prvič ločitev je na lestvici stresnih dogodkov (Holmes s sodelavci, 1976) opredeljena za drugi največji stres v življenju, na lestvici od 1 do 100, je ocenjen z oceno 73, več je le zakončeva smrt.
Gre torej za zelo stresen dogodek, čeprav se ti morda se daj ne zdi.

Moje mnenje je, da se ločuje, če za to res obstajajo zares utemeljeni razlogi. Meni se tvoj zakon ne zdi nič drugega kot zdolgočasen, kar pa se da rešiti z veliko manj vložene energije in stresa kot jo porabiš za ločitev.

Drugo – ok, če misliš ostati sama, drugače pa, kaj misliš, da te čaka tam zunaj? Princ na belem konju?

Ah, če bi samo vedela kaj za sabo prinese ločitev glede otrok, ponovne zveze, njegovih otrok, praznovanj, denarja, dediščine … bi vedela, da ti je veliko prihranjenega, če se ne ločiš, sploh ker ne navajaš ne vem kakšnega večjega razloga za ločitev. Včasih pa mora človek okusiti na svoji koži …

Verjemi, vredno se je boriti za svoj zakon, za svojo družino, za osebo, s katero imaš otroke!

Ne glede na vse – srečno!

Tole je res lep zapis. Se strinjam ! Za svoj zakon se je vedno vredno boriti, truditi, vztrajati. Čas vse poštima, da je na koncu prav.

Pa verjemi, ne želiš si izkušenj s sluzastimi fukfehtarji, ki varajo svoje žene in se predstavljajo kot samski, samo da ga še kam namočijo. Manipulatorji, lažnivci, narcisi, psihiči… Sami taki. Bodi pametna, ostani tam kjer si in delaj na tem, da vama uspe prebroditi to obdobje. Vse se da, če se hoče.

Ista težava, kot pri meni. Nimam nasveta žal 😑😑😑😰

Odgovor na objavo uporabnika
Daa, 06.07.2022 ob 23:27

Tole je res lep zapis. Se strinjam ! Za svoj zakon se je vedno vredno boriti, truditi, vztrajati. Čas vse poštima, da je na koncu prav.

Pa verjemi, ne želiš si izkušenj s sluzastimi fukfehtarji, ki varajo svoje žene in se predstavljajo kot samski, samo da ga še kam namočijo. Manipulatorji, lažnivci, narcisi, psihiči… Sami taki. Bodi pametna, ostani tam kjer si in delaj na tem, da vama uspe prebroditi to obdobje. Vse se da, če se hoče.

Pa ni ravno tako…tudi moj je bil zdolgočasen, otrok odrasel, midva pa živela drug mimo drugega, mož vsak dan bolj tečen, vzkipljiv, vse mu šlo na živce. Pa sem se lepo na tiho odločila odselit in odšla. Nobenih težav ni s fukfehtarji, hitro sem našla nekoga, ki je imel podobno zdolgočaseno situacijo doma in zdaj že pet let živiva svojo pravljico. vse se da. tisto nekaj na silo, pa zaradi princov, dajte no, ženske se danes itak nič ne cenijo zato princev več ni…80% so copatarji-varajo vsi, 20 pa luzerjev in maminih sinčkov….

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8891, 06.07.2022 ob 23:21

You need vitamine SED (Someone Elses Dick)

 

Your welcome 👍

ti ga očitno rabiš, šivi še niso zaceljeni?

Odgovor na objavo uporabnika
Ne bluzi, 04.07.2021 ob 11:10

Z nekom s katerim si nimaš več nič lepega za povedati, niti skupaj početi je recept za depresijo in bolezni. Ne gre se za zdolgočasenost niti za to da ona ne ve kaj hoče, ampak za to da po mojem z zrelostjo ugotavlja, to kar je pri 20 spregledala – da s partnerjem sploh nista za skupaj. Ko imaš družino, majhne otroke padeš toliko v sistem, da nase in svoje želje moraš pozabiti, ker te obveznosti povozijo, trpiš, ker moraš, da zvoziš. Še če ima “srečo” da partner ne sodeluje ampak je več ali manj vedno odsoten, je na taki ženski preveliko breme in zelo stresno obdobje.

Sama sem bila v taki situaciji, mož pa veselo skakal okoli “z rožice na rožico” dokler se ni naveličal. Ko sem splavala iz najtežjega obdobja, on pa ugotovil da so vse ženske iste, točno to mi je rekel, da tista doma je še najboljša, se je spremenil ja, samo sem se jaz z leti tudi in čustva toliko ohladila, da si z njim nisem želela več biti. Nisem ga varala, nikoli ga ne bi. Sem pa počakala, da se postavim na noge in lahko samostojno zaživim. Zdaj bi vse naredil, da se vrnem, a jaz dobro vem zakaj ne in zakaj nikoli več. Seznam je enostavno predolg, tu ni kaj popravljati. Tu ni na čem delati. Takrat nisem zmogla še s tem se ukvarjati, bi pa bilo edino pravilno, da sem zdavnaj šla. A nikoli ni prepozno

BRAVO TOČNO TAKO.

BLUZI ONO KURVETINA ZGORAJ. KO NEKA ŽENSKA ZAČNE TU NA FORUMU ZAGOVARJAT MOŠKE JE VERRJETNO, D AJE NEKJE NA FRIŠNO NABITA ALI GA JE LIH OD KOGA DOBILA, SMRDLJIVKA. (ZA NE BLUZI)

Odgovor na objavo uporabnika
Kok mi je jasno, 05.07.2021 ob 17:53

Ufff kok mi je to znano… jeba vem 😔

Sva že dve taki in kaj naredit? … sem na istem … ločitev ..

Sam nima it kam …

kako kurac nimate kam it, pa dej no, saj imaš kako frendico začasno, greš kasneje v nek najem garsjonere, začetek je, nekaj malega, nekomu za pomoč v hiši, nekaj, vedno je rešitev…jaz sem dobila sobo pri kolegici v Domžlah pa še službo sem tam poiskala pa sem zastonj pri njih sam da imajo družbo.

Ista težava je bila tudi pri meni. Tega je ogromno. Grozno se sliši, a naju rešuje samo se moj ljubimec, drugače bi seksualno povsem zamrznila in tud sama ne bi več mogla z možem funkcionirat normalno.

Odgovor na objavo uporabnika
Mala301, 07.07.2022 ob 07:05

Ista težava je bila tudi pri meni. Tega je ogromno. Grozno se sliši, a naju rešuje samo se moj ljubimec, drugače bi seksualno povsem zamrznila in tud sama ne bi več mogla z možem funkcionirat normalno.

Pojdi proč, teraj naprej zadevo z ljubimcem…pa če z njim ne bo šlo pa z drugim, boš videla, da je bolje kakor v obstoječem zakonu 20 let…

 

Vem kako ti je imam isti problem

Kriza srednjih let….privošči si kako aferico, potem bo minilo.

New Report

Close