Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakonski stan proti zunajzakonski zvezi

Zakonski stan proti zunajzakonski zvezi

Definitivno sem za poroko, vse preveč je okoli maminih sinckov in ockovih punčk, ki si ne želijo obveznosti. Če pa si poročen imaš obveznost in ni tko lahko popokat in iti. Vse te kvazi levičarske fore saj nima veze če si poročen bla bla bla. Poroka in pika saj ne rabiš delat zabave… Če sta dva zaljubljena… Ja poročita se, če sta tako sigurna. Na koncu eden obupa in otrok nastrada.

Kako pa zlahka popokaš, če imaš otroke in skupno premoženje? To me res zanima.

Vrjami teh ne odgovornih staršev je ogromno preprosto po pokajo poznam nekaj primerov kjer se jim ni dalo ukvarjat z otroci in so šli….. Vsi bi danes imeli lagodno življenje toda ne gre.

odgovor je dejansko tak, da je izenačitev zunajzakonske in zakonske zveze najbolj v interesu državi, saj so na ta način ljudje hitro obvezani skrbeti za drugega.
Briga državo ljubezen, zvestoba, državi je glavno, da mora par skrbeti za otroka in drug za drugega. Dejansko pa je s tem lahko svoboda posameznika kar ornk omejena, saj se moraš iti obratno dokazovanje, da nekaj ne obstaja…..


Izredno lepo povedano.
[/quote]
Prazna slama.

Piše, da je pri nas vseeno… torej ni potrebno nikakršno zganjanje cirkusa okol poroke, dovolj je da greš na urad in opraviš formalnost, brez cirkusa.

Me zanima kako hodi dotična oblečena, se oblači po modi ali še vedno nosi obleke izpred x let, ki jo pozimi grejejo-funkcija obleke, a niso več modne, ker njo ne briga kaj si drugi mislijo, kot piše.
Če skrajšam, če se pri oblekah oblači drugim všečno, da ne izstopa in je del skupine, zakaj je zakonska zveza tako nepomemben dogodek?

in kako da si ti tako dobro obvescena o vzrokih za locitev? si ena od vaskih opravljivk, ki se pod okni spalnic nastavljajo usesa?

pri ločitvi v izvenzakonski zvezi je lažje, marsikdo, ki je poročen dolgo let ostane v zvezi samo zato, ker je poročen, če ne bi bil se bi s partnerjem vsedel za mizo, dogovoril o delitvi premoženja brez sodnikov in odklopil, al pa še to ne, samo odšel bi, ko bi imel vsega dost.

Poznam tudi poročene ljudi, ki so odšli z danes na jutri, in to dobesedno. Poznam par, poročena tudi cerkveno, pa se nista ločila, ker se to ne spodobi, živela sta pa kljub 4 otrokom narazen od dokaj mladih let (ko sta bila stara cca 35 let) pa do smrti. Uradno pa poročena več kot 60 let 🙂
Poroka ni taka vez, da si z verigo nekam priklenjen. Fizično se lahko odmakneš, kadarkoli hočeš, in formalnosti urejaš pozneje, na daljavo.
Po drugi strani pa poznam zunajzakonski par, ki letos slavi 50 let skupnega življenja.
Res, tisti papir te ne odvrne ne od nespoštovanja partnerja, ne od varanja, ne od odhoda. Ampak za take, kot si ti, ki partnerstva ne jemljejo resno, je mogoče res boljše, da se poročijo, ker sicer preveč ljudi preveč nastrada. Me pa zanima, kako se taki ljudje, kot si ti, obnesejo, ko pride kakšna res težka situacija. Po mojem stisnete rep med noge v vsakem primeru, edino mogoče vas je, če ste poročeni, vsaj pičico sram.

Za delitev premoženja se tudi poročen par lahko dogovori brez sodnikov, če je sporazumen. Če pa ni, pa v nobenem primeru ne gre brez sodišča. Če so mladoletni otroci, ne gre brez sodišča ne v prvem, ne v drugem primeru.
Tebe bi tolažilo, če bi ženska ostajala s tabo samo zato, ker bi bila pač poročena, v resnici te pa ne bi mogla več videti?

Če ne obstaja, ne obstaja. Če ne živiš skupaj, če ne gradiš skupaj življenja in prihodnosti, če nočeš skrbeti za drugega, potem se pač ne vseli v skupno stanovanje, ne zamenjaj naslova, ne nosi iz trgovine hrane za oba, ne plačuj računov drugega … pa ne bo problema.

Če ne obstaja, ne obstaja. Če ne živiš skupaj, če ne gradiš skupaj življenja in prihodnosti, če nočeš skrbeti za drugega, potem se pač ne vseli v skupno stanovanje, ne zamenjaj naslova, ne nosi iz trgovine hrane za oba, ne plačuj računov drugega … pa ne bo problema.
[/quote]

v bistvu je to replika na tiste, ki pravijo, da je zunajzakonska zveza manj obvezujoča, v resnici pa je bolj obvezujoča kot zakonska zveza, ki jo moraš potrditi. Tako pa gre dvakrat po fasungo, pomagaš prebelit flet, pa parkrat prespiš, pa si že zavezan v dobrem in slabem…..

Za delitev premoženja se tudi poročen par lahko dogovori brez sodnikov, če je sporazumen. Če pa ni, pa v nobenem primeru ne gre brez sodišča. Če so mladoletni otroci, ne gre brez sodišča ne v prvem, ne v drugem primeru.
Tebe bi tolažilo, če bi ženska ostajala s tabo samo zato, ker bi bila pač poročena, v resnici te pa ne bi mogla več videti?
[/quote]

heh, a to, da me bi tolažilo, iz kje si pa ti padlo, da bi ob seb v pojstli imel mrtvo hladno žensko, poročen al neporočen, itak jo bi odklopil ali se bi sam odklopi in to po kratkem postopku. Za pravično delitev pa jst ne bi rabil nobenih sodnikov, ker sem vedno živel v fair play sistemu, kar se partneric tiče, vedno sem vedel, kaj sem imel preden sem šel v vezo in ni teorije, da bi kaj vzel, kar ni bilo moje, ko je bilo konec veze.

Poroka ni nobena garancija za uspešno ali dolgoletno vezo. Je odločitev posameznika oz. para.
Mi pa gre res na živce to napadanje koruznikov, obsojanje poročenih itd. Če so prej to počeli poročeni, je zadnje čase ravno obratno.

Res ne poznaš ne mene ne mojega življenja in tako nabijanje o stiskanju repa med noge je mimo. Res, da ni poroka garancija da dva ostaneta skupaj je pa zaveza. Me pa res zanima v kakšni skupnosti ti živiš si mogoče ločen 😁

Je npr. praktični vidik, ki ste ga pozabili oz. ne veste zanj.

Če nisi poročen, si uradno samski in se lahko kadarkoli poročiš z drugim človekom, medtem ko če si že poročen, tega ne moreš. Zakaj vam to govorim?

Sama sem naletela na primer, ko sta bila dva koruznika že več let v ramzerju, dva otroka, vse je štimalo. Mož gre na službeno potovanje, spozna eno hot Ukrajinko, se noro zaljubi in jo še večkrat obišče pod pretvezo službenih potovanj. Partnerica doma ne ve nič. Nato oznani, da hoče stran od partnerice, ker se želi poročiti in na podlagi poroke takoj pripelje Ukrajinko v Slovenijo. Če bi bil s partnerico poročen, bi mu vse to navedeno tudi uspelo, a bi se moral prej ločiti, da bi sklenil novo zakonsko zvezo, tako da pred ločitvijo ne more pripeljati tujke v Slovenijo.

New Report

Close