Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Žalostna……

Žalostna……

Sem,res…Se pobiram že od jutra pa negre in negre…Pa se z vsem mogočim tolažim..a preveč me je podrlo.
Če se spomnite sem že vsa vesela tu gori pisala,da je očitno moj mišek zdrav.Da smo stvar očitno prerasli,kajti alergološki testi na koži so bili odlični..in niso nič pokazali.danes pa dobim po pošti še krvne izvide.Sem mislila da me bo kap….Moj mišek ima še zmeraj močno alergijo in to kar za tri stopnje povečano na mleko in s tem na vse mlečne izdelke..potem na jajčni beljak se je tudi nekoliko alergija dvignila..na rumenjak pa malo padla..Ah :(((((( Na izvidih piše..še naprej stroga dieta,ceplenje pod kontrolo v bolnici…itd..da ne naštevam..Na pa sem že mislila………..
Žalostna sem……nič sladoledka,nič mlekca,nič sirčka..nič jajčka..uhhhh takoj nase prevzamem,le da bi njemu lahko dajala normalno hrano…
NIč lapačink:(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Nič lapačink? :((((((((((((((((((((((((((((((((((

Lili je žalostna, ker je muca žalostna in upa, da bo Novo leto prineslo boljše čase.

* * Mi štirje smo najlepši par :)))))))))

….. muca…. ne bit žalostna. S tem otroku ne boš pomagala. Verjemi da otrok ne potrebuje žalostne mamice ampak veselo in zabavno mamico. In na koncu, upaj na to, da je alergija le prehoden pojav in bo s starostjo otroka počasi izginila.

Jani

Muca,
NE SMEŠ BIT ŽALOSTNA! Zakaj, ti je ze tako lepo Jani povedal.. Vzemi vse skupaj tako kot je, kaj ti pa pravzaprav drugega preostane.. Vazno je, da je soncek drugace zdrav! Alergije so spremljevalec danasnjega casa! In najverjetneje gre za prehoden pojav! Ti si zalostna zaradi mleka in jajckov, so pa mame, ki jih svojim zdravim otrokom iz svojih osebnih prepricanj te hrane ne dajejo..

Ljubezen je drugo sonce, ježek

muca … jest pravim tako kot Jani in Ježek … glavo gor .. pa gledat naprej … sigurno je hudo .. v bistvu si mi brez podobnih problemov niti ne predstavljamo kako hudo .. pa vseeno … glavo gor in gledamo naprej …

sadje pa lahko je .. tam je največ vitaminčkov …. viš .. moj miško je pa prostovolni anti mlečnik … tko da … kaj nej .. tko je 🙂

lepo se mej .. pa ne bit žalostna !!!!!

B.

Oh ja…vsak pomisli na to alergijo kot n anekaj malega..res je v primerjavi z drugimi tegobami že..ampak je muka.Na prvi pogled izgleda vse tako enostavno..pač ne bo pil mleka in ne bo jedel jajčk..ampak ko premišljuješ in tuhtaš in melješ in beres vse tiste deklaracijske listke,kaj je vse v sestavi posameznih zivil..nimas skoraj nič vzeti v roke…Poglej….nobenega piškotka(notri so jajca in mleko)nič margarine,nič putrčka..nobenega jogurta,sira,skute.hmm potem a ne da paše goveja juhca notri pa rezanci..no vidiš nič rezančkov,spet je tam jajce…Nobenih peciv no ja razen vlečenega ..,evrokrema,čokolade,sladoleda…ma pomislite malo pa bote vidli kolk je mlečnih dodatkov če ne drugače pa v prahu..še tista juhica kremna vsebuje mleko v prahu..bemti…!!Nič čokolonina…,in kam vse turijo jajca..resnično težko najdeš živilo,v katerem ni ne enega ne drugega..Moj mali pa niti pikice tega ne sme.. nobenem živilu..
Če ne bi vedela kako to izgleda,in se s tem matrala že uha od njegovega 3 meseca starosti..potem..bi mogoče drugače odreagiala..sploh,ko je tako dobro sprva kazalo…ahhh:((((
aja pa še nekaj jeeni seveda gre v vrtec.Pri nas oz.tam kjer delam pa ni dietnega vrtca..in še en križ več..hrano bo treba nosit od doma…jaojao…:(((((((((((((((((((((((((((((( boli me glava če verjamete al pa ne…pa še kar sme žalostna…..sej bo bolje….

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Oh ja…vsak pomisli na to alergijo kot n anekaj malega..res je v primerjavi z drugimi tegobami že..ampak je muka.Na prvi pogled izgleda vse tako enostavno..pač ne bo pil mleka in ne bo jedel jajčk..ampak ko premišljuješ in tuhtaš in melješ in beres vse tiste deklaracijske listke,kaj je vse v sestavi posameznih zivil..nimas skoraj nič vzeti v roke…Poglej….nobenega piškotka(notri so jajca in mleko)nič margarine,nič putrčka..nobenega jogurta,sira,skute.hmm potem a ne da paše goveja juhca notri pa rezanci..no vidiš nič rezančkov,spet je tam jajce…Nobenih peciv no ja razen vlečenega ..,evrokrema,čokolade,sladoleda…ma pomislite malo pa bote vidli kolk je mlečnih dodatkov če ne drugače pa v prahu..še tista juhica kremna vsebuje mleko v prahu..bemti…!!Nič čokolonina…,in kam vse turijo jajca..resnično težko najdeš živilo,v katerem ni ne enega ne drugega..Moj mali pa niti pikice tega ne sme.. nobenem živilu..
Če ne bi vedela kako to izgleda,in se s tem matrala že uha od njegovega 3 meseca starosti..potem..bi mogoče drugače odreagiala..sploh,ko je tako dobro sprva kazalo…ahhh:((((
aja pa še nekaj jeeni seveda gre v vrtec.Pri nas oz.tam kjer delam pa ni dietnega vrtca..in še en križ več..hrano bo treba nosit od doma…jaojao…:(((((((((((((((((((((((((((((( boli me glava če verjamete al pa ne…pa še kar sme žalostna…..sej bo bolje….

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Ja Jani hvala sem ti hvaležna za podporo..ampak hudiča a ne mamica nikol ne sme bit žalostna..pa tolk stvari ima na ramenih…pa gura pa rine..pa vleče ta voz naprej..boh var bit kdaj žalostn in al pa bolan..viš pa smo velikokrat smo na podnu,včasih tudi brez razloga….a obremenjene smo hudirjevo..pa nas dvigne le lepa beseda,topel objem al pa nasmeh…………..pa je že dovolj…………

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Ja imaš prav,enkrat bo prerasel jaz sem se že veselila…….
Ali pa tudi ne…ponavadi pobašejo še kaj drugega zraven..ahh to je začaran krog in ni tako nedolžno kot izgleda..še najhuje je ko z “zdravim” otrokom čepiš po bolnišnicah in čakaš in gledaš..kaj delajo kaj počnejo… :(((((((((

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

….. temveč veliko veliko ljubezni, veliko razuma, da
se bo otroku to dalo razložiti, veliko poguma, da te
ne zlomi ob vsaki žlici, ki jo boš sama in tvoja deklica
smela zaužiti, veliko neizjokanih solza, ker ti bo hudo,
veliko strpnosti, ker otrok tega, da se mora nečemu odreči ne bom mogel razumeti in bo nervozen in nestrpen, včasih bo svojo jezo in bes izkazal na nemogoče načine, ki jih boš morala krotiti ti sama ……. o muca, ni ti lahko, tudi meni ne, ko pomislim, kako težko je otroku nekaj dopovedati. Dopovedati, da on nečesa ne sme, ko njegova sestrica to lahko, o bog…. da, veliko preveč ti je naloženo, preveč. In nenazadnje se bo, če se stanje ne bo izboljšalo, pojavila še bojazen, da bo otrok na skrivaj užil nekaj, česar ne sme in potem se bodo pojavile težave. Ko bi lahko, ali ne muca, prevzele matere to odvečnost in otroško tegobo na svoja pleča, ko bi le lahko …. ampak, je drugače in temu je treba na pot. In to je, draga muca, tvoja skala, kajne. Žal mi je, da ni že zdavnaj spremenjena v mivko, zelo zelo žal.

Morda te bomo uspeli mi, ko bo zelo hudo, kljub vsemu dvigniti in ti ponuditi roko, za katero se boš oprijela in vstala. Morda nam bo družno, z nasveti, kako ravnati v določeni situaciji (ne da ti ne bi vedela, bog ne daj take misli), da bi ti bilo malce lažje, tebi in tvojem mišeku. Zato .. muca, mi je danes malce nerodno, ko sem stokala in se smilila sama sebi, ko je tebi in malčku še veliko težje. O bog, včasih resnično ni prav razdeljeno vse to, česar smo po njegovi želji in hotenju deležni. Lahko bi bilo …. tudi drugače porazdeljeno! Čisto lahko. Ampak, glavo pokonci, dekle in dvigni se v svoji žalosti, jezi, besu, nemočnosti, nebogljenosti, joku, morda celo smehu, gor k nam, na forum, na Tjavendan…..

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Muca… nihče ne pravi da mamica ne sme bit nikol žalostna, bolna al pa samo slabe volje…. V normalnih družinah je to… skoraj normalno.. in takrat ko je mamica žalostna al pa bolna… nej bi očka popedenal stvari v družini. Upam, da je tako tudi pri vas 🙂

Muca, pri otrocih se vse začne in vse konča in za otroke smo pripravljeni potrpeti… več kot za kogar koli drugega. Zato, drži se in… bodi vesela… za otroka 🙂

Jani

Čaki te pokličem, pa ti povem kako to gre muca…..
tuki sem imela sama enega takega otročka …..

če boš žalostna, ne bom tofonirala ):

Muca, imam nekaj izkusenj s tem.. Zacelo se je pri treh letih z bronhitisom, ki je hotel preiti v astmo.. Trenutno moj ze osemanjstletnik pociva z rdecimi ocmi in zateklim nosom, ne prenese nobenega domačega sadja, razen malin.. Cudno, samo tako je…

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Uf uf, ježek, ni lahka, res ne. In kako sine to
prenaša? Tudi pri nas smo nekaj malega malega
časa imeli težave s starejšo hčerjo, vendar ne v zvezi s prehrano, temveč z zdravili, ker ni smela ničesar, ničesar, in težko je bilo v toliko, ker je bila, kot nalašč, pogosto bolehna. In se je vse skupaj namesto deset dni vleko tudi tri tedne. Pa v vrtec teden dni, pa spet tri tedne doma…. Kar pa se hrane tiče, no ja, s tem smo v hiši vedno imeli srečo, le da s starejšo hčerko ne preneseva suhih mesnih izdelkov, ki vsebujejo neko snov, ki jo dodajajo za hitrejše sušenje. Raje se ne bi delala pametno, ker ne vem, kako se tej soli reče, v glavnem, če to jeva, suhe salame, pa pršut (no, kakšno rezino si jaz vseeno privoščim …..), potem dobiva take ognojene pikice, kot mozolje. Ali rdeče lise, ki zelo srbijo. Vendar je zdaj že veliko bolje, kot pred leti, res se človek nekako utrdi in s tem sprijazni, kot se sprijazniš z rečmi, ki so hočeš nočeš sestavni del življenja. Sčasoma se človek prilagodi, ker smo ljudje blazno prilagodljiva bitja in si življenje tako naravnamo, da lahko vključimo vanj tudi neprijetnosti in neugodnosti, ki jih moramo začeti jemati kot sestavino “dobrega jutra” in “lahke noči”.

Aha, ja, ježek, lepo pozdravljen spet tuki! Sem te vesela, oh, ne veš kako. Pa se, ko ti to pripovedujem, nič ne bojim … ne zajčka, na naše Nikitke. Ker enostavno moram povedati, kako rada vidim tvoj nick med ostalimi.

Aha, zdaj si moram spet izmisliti “bolj berljiv” podpis, heh, heh!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Muca, muca, mucasta, jaz te imam takooooooooo
raaaaaaaaaddddddddddaaaaaaaaaaaa, glej:

::)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
::)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
::)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
::)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
::)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
::)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
::)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
::)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
::)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
::)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
::)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
::)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
::)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
::)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
::)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

da nebom več žalostna,jutri bo bolje..Že sedaj je bolje a me v prsih na trenutke še fejst stiska…Tko pa je šel dan u franže….tega nisme vajena ampak jutri bo en lep dan….

Marička hvala ker razumeš!!Hvala vsem Mojim Gmajnarčkom brez katerih ni muca tisto,kar v resnici je!! Hvala:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::.

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

ma mi je žal,ko vidim da ima vsak nekaj….
ja na žalost je tako,da je hrana povezana potem še z zdravili….
Dolgo časa nisme vedela da so otroška cepiva v večini delana na bazi jajc,predvsem beljaka…Tako morava zopet v bolnico,tokrat naju čaka cepljenje proti rdečkam-ki so izključno delane iz beljaka..na in za en tak ceplejne ki je v normali par minut vsega skupaj in mogoče kak obkladek hladen..morava midva na popoln sprejem v bolnico…2 dni.Najprej opravijo testiranja na koži,in sicer stestirajo razrečeno varianto cepiva nakožo..in čakamo čakamo..če je vse oki..gremo naprej..pa se otroku to razrečeno cepivo vbrizga pod kožo..in če ga prenese šele potem cepijo..Zraven pa budno opazujejo…
Upam da zastopite..že z bolnim otrokom je težkov bolnici…a z zdravim Fizično mislim je pa še težje…..

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Oj Jnai,mislim da mi na tisto prvo ni potrebno odgovoriti..muca ne sme bit nikoli bolna ja….!!!če pa je je to njen problem,pač gre vse težje…

Saj vvečini sem kar vesel človek,pravijo da me redko vidio da nebi bila nasmejana..ampak včasih pač ne gre……..

Jani LUBija *******

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Oh ja..sem se spomnila a si vedel,da je v salamcah tud jajček…pa ne sam tam čaki celo v bombončkah,lizikah je pa mlekec..aha..a si vedu to?

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Ah, ja..muca, vidim, da si povsem v luftu.. In tud razumem, le kdo v tvoji kozi ne bi bil? In cemu bi služil forum, ce ne bi povedal na njem kaj nas teži, jezi, razburja, vznemirja, veseli, nasmeji, razvedri, pa še, še in še in še… Torej razpali še naprej! Bemti, a si prava mama, al nisi? Seveda si!!!!!!

ODGOVOR:
NISEM VEDEL, da je v salamcah tud jajček… Lahko ti povem, da sem v svojih casih delal tud domace salame in klobase, pa pri tem nisem prav nic rabil kurjih jajc! Sovražim tehnologijo, ki zmiksa vse živo, sam da bi ustregla zahtevam trga! Glede bombončkov, lizik in podobnega je težje.. Tu sem nekaj malega o mlekcu vedel, samo vse skupaj zagotovo sodi v potrošniške proizvode, ki nimajo nobene zveze z zdravim življenjem.. Ja, dobro vem, kako je to težko dopovedat malčkom, zato se mladi Amerikanci že od malega navajo na coca-colo… Če ti bo kaj v tolažbo, naj ti zaupam, pa tudi moj že omenjeni polnoletni sin je v glavnem hrano in pijačo, ki se začne na “P”…
Sam vse skupaj ni vredno tvoje žalosti!.. Uf, koliko je hujših stvari na svetu..

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Nic obljubljat, muca je kar je … Velik ĆLOVEK in skrbna MATI!

Ostani samo to!

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Muca, nekaj velja. Če ti ježek tako pravi, verjemi, da je to res !!! Verjemi!

New Report

Close