Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zaposlitev v Revozu preko agencije za zaposlovanje, ne hodite, đabe je

Zaposlitev v Revozu preko agencije za zaposlovanje, ne hodite, đabe je

Avtor, nisi ravno slovnično prav napisal, si pa napisal zelo inteligentno in pronicljivo. S takšnim umom in delovnimi sposobnostmi pojdi v tujino, ne bodi hlapec tu!

Drugače pa, a zato smo se osamosvojili? Da nas bo gazil javni sektor, kjer delajo tisti do jurja, drugi pa izkoriščajo sistem, med službo hodijo ven po par ur, čepijo na netu in vlečejo bajne plače od vseh teh brezimnih revežev?

Nujna bo revolucija, preklet naj bo ta kapitalistični sistem, vrni se Tito!

Slišala sem, da je isto suženjstvo v Eti Cerkno. Delo po 12 ur, vse sobote delovne za 570. Delavci molčijo, izkoriščani do maksimuma za 570, medtem ko se vsa žlahta po JU reži po mestu na kavicah med šihtom in izsiljuje vedno in vedno več v morbidnih stavkah.

poglej Dolenjsko danes in jo primerjaj z Dolenjsko v času IMV-ja.
v IMV-ju so “delali” tako kot si nekateri tu želite, le plač ni bilo.
v Revozu je pa treba delat, zato pa ljudje dobijo plače, nagrade, regres in velika večina je
zadovoljna.[/quote]

Seveda. Uspeh podjetja je najbolj odvisen od tistih za tekočim trakom.

Sploh ne štekaš pointa. Podjetja delavce rabijo v vsakem primeru. Če ne bi bilo agencij, bi te podjetje zaposlilo redno, za nedoločen čas. Če take zaposlitve nikoli nisi imel, se sploh ne zavedaš razlik.[/quote]

Ni res. Vsako podjetje te bo najprej zaposlilo za DČ. Če bo po tem še potreba in seveda če se boš v tem času izkazal boš dobil za NDČ. Tako je tudi pri agencijah, vsaj Adecco. Sam sem imel prvih 6 mesecev pogodbo za DČ (so mi jo mesečno podaljševali), potem sem dobil za NDČ. Pa saj, kaj sploh imam z agencijo? Razen tega, da me oni izplačujejo, nič. Delam v Helli, če kaj pride (npr rabim dopust ali bolniško) se zmenim z vodjo. Ne obveščam več agencije, saj jih Hella sama obvesti o vsem. In ja, si kdaj izmenjamo info o tem koliko je kdo dobil plače, tudi z zaposlenimi direkt v Helli, zato vem, da me agencija ne izkorišča.
Jaz si vse te agencije predstavljam nekako tako: določene firme imajo povečan obseg dela. Verjetno za določeno obdobje. Rabijo trenutno večje število delavcev. Njim se s tem ne da ukvarjat, niti sami verjetno ne vedo koliko časa bo ta povečan obseg dela točno trajal in zato vse te zaposlitve raje prepustijo agencijam. Verjetno imajo določene tudi kvote koliko ljudi lahko zaposljujejo. Sem pa prepričan, da bo podjetje slej kot prej vsakega pridnega delavca tudi zaposlilo direkt pri njih. Saj to se dogaja. Skratka meni je fajn, da sem dobil delo pa čeprav zaenkrat preko agencije. Vsaj noter, v firmi sem. Če se bom izkazal, sem prepričan da me slej kot prej firma vzame h sebi. Sem slišal, da ponavadi to traja ca 2 leti. Bomo videli. Dokler mi bo delo všeč, dokler me bodo plačevali z vsem kar mi pripada, dokler me ne bodo izkoriščal, bom delal. Ven grem v vsakem primeru tudi sam lahko.

poglej Dolenjsko danes in jo primerjaj z Dolenjsko v času IMV-ja.
v IMV-ju so “delali” tako kot si nekateri tu želite, le plač ni bilo.
v Revozu je pa treba delat, zato pa ljudje dobijo plače, nagrade, regres in velika večina je
zadovoljna.[/quote]

Seveda. Uspeh podjetja je najbolj odvisen od tistih za tekočim trakom.[/quote]

predvsem od tistih, ki delajo.
od takih, ki so bili skoraj vsak ali pa kar vsak ponedeljek na bolnišku ali dopustu ni bilo kaj dosti koristi.
dober dokaz je bil IMV, pa tudi v TAM-u, Litostroju, Cimosu in še mnogo drugih ni bilo dosti drugače…

Sploh ne štekaš pointa. Podjetja delavce rabijo v vsakem primeru. Če ne bi bilo agencij, bi te podjetje zaposlilo redno, za nedoločen čas. Če take zaposlitve nikoli nisi imel, se sploh ne zavedaš razlik.[/quote]

Ni res. Vsako podjetje te bo najprej zaposlilo za DČ. Če bo po tem še potreba in seveda če se boš v tem času izkazal boš dobil za NDČ. Tako je tudi pri agencijah, vsaj Adecco. Sam sem imel prvih 6 mesecev pogodbo za DČ (so mi jo mesečno podaljševali), potem sem dobil za NDČ. Pa saj, kaj sploh imam z agencijo? Razen tega, da me oni izplačujejo, nič. Delam v Helli, če kaj pride (npr rabim dopust ali bolniško) se zmenim z vodjo. Ne obveščam več agencije, saj jih Hella sama obvesti o vsem. In ja, si kdaj izmenjamo info o tem koliko je kdo dobil plače, tudi z zaposlenimi direkt v Helli, zato vem, da me agencija ne izkorišča.
Jaz si vse te agencije predstavljam nekako tako: določene firme imajo povečan obseg dela. Verjetno za določeno obdobje. Rabijo trenutno večje število delavcev. Njim se s tem ne da ukvarjat, niti sami verjetno ne vedo koliko časa bo ta povečan obseg dela točno trajal in zato vse te zaposlitve raje prepustijo agencijam. Verjetno imajo določene tudi kvote koliko ljudi lahko zaposljujejo. Sem pa prepričan, da bo podjetje slej kot prej vsakega pridnega delavca tudi zaposlilo direkt pri njih. Saj to se dogaja. Skratka meni je fajn, da sem dobil delo pa čeprav zaenkrat preko agencije. Vsaj noter, v firmi sem. Če se bom izkazal, sem prepričan da me slej kot prej firma vzame h sebi. Sem slišal, da ponavadi to traja ca 2 leti. Bomo videli. Dokler mi bo delo všeč, dokler me bodo plačevali z vsem kar mi pripada, dokler me ne bodo izkoriščal, bom delal. Ven grem v vsakem primeru tudi sam lahko.[/quote]

Priden suženj!!! Bomo uredili, da dobiš ob naslednji malici povečan obrok.

Sploh ne štekaš pointa. Podjetja delavce rabijo v vsakem primeru. Če ne bi bilo agencij, bi te podjetje zaposlilo redno, za nedoločen čas. Če take zaposlitve nikoli nisi imel, se sploh ne zavedaš razlik.

Hehe, sanja svinja o koruzi …

Seveda. Uspeh podjetja je najbolj odvisen od tistih za tekočim trakom.[/quote]

predvsem od tistih, ki delajo.
od takih, ki so bili skoraj vsak ali pa kar vsak ponedeljek na bolnišku ali dopustu ni bilo kaj dosti koristi.
dober dokaz je bil IMV, pa tudi v TAM-u, Litostroju, Cimosu in še mnogo drugih ni bilo dosti drugače…[/quote]

Seveda. Prodaja, strategija, razvoj, tehnologija, rganizacija… samo pd navadnih delavcev je vse to odvisno. In oni so tisti, ki izčrpavajo podjetja. Tudi npr. SCT je šel v franže samo zaradi lenih delavcev.

Že za kar nekaj podjetij ve, da takoj uzaposlijo za NDČ. In tudi takih je že nekaj, ki so agencije skenslali in skrbijo raje sami za zaposlovanje.

Od znanca oče ima s.p. keramičarstvo. Včasih ima dela, da ni šans da sam naredi, potem nekaj časa nič ali kakšna malenkost. Sploh zimski čas je kritičen. In kako naj on enega zaposli? Ni šans ob takem delu. Kaj, ali bo on 3 ali 4 mesece v zimskem času ko nima dela sedel doma brez zaslužka zraven pa še delavca plačeval? Ne. Zato išče keramičarja preko agencije. Ko ima veliko dela ta dela pri njemu, ko dela nima agencija tega “pomočnika” pošlje drugam. Vsaj delo ima, dobi plačo, kar je najbolj pomembno, pridobiva izkušnje. Ko bo našel kaj boljšega lahko gre ane?

Ni res. Vsako podjetje te bo najprej zaposlilo za DČ. Če bo po tem še potreba in seveda če se boš v tem času izkazal boš dobil za NDČ. Tako je tudi pri agencijah, vsaj Adecco. Sam sem imel prvih 6 mesecev pogodbo za DČ (so mi jo mesečno podaljševali), potem sem dobil za NDČ. Pa saj, kaj sploh imam z agencijo? Razen tega, da me oni izplačujejo, nič. Delam v Helli, če kaj pride (npr rabim dopust ali bolniško) se zmenim z vodjo. Ne obveščam več agencije, saj jih Hella sama obvesti o vsem. In ja, si kdaj izmenjamo info o tem koliko je kdo dobil plače, tudi z zaposlenimi direkt v Helli, zato vem, da me agencija ne izkorišča.
Jaz si vse te agencije predstavljam nekako tako: določene firme imajo povečan obseg dela. Verjetno za določeno obdobje. Rabijo trenutno večje število delavcev. Njim se s tem ne da ukvarjat, niti sami verjetno ne vedo koliko časa bo ta povečan obseg dela točno trajal in zato vse te zaposlitve raje prepustijo agencijam. Verjetno imajo določene tudi kvote koliko ljudi lahko zaposljujejo. Sem pa prepričan, da bo podjetje slej kot prej vsakega pridnega delavca tudi zaposlilo direkt pri njih. Saj to se dogaja. Skratka meni je fajn, da sem dobil delo pa čeprav zaenkrat preko agencije. Vsaj noter, v firmi sem. Če se bom izkazal, sem prepričan da me slej kot prej firma vzame h sebi. Sem slišal, da ponavadi to traja ca 2 leti. Bomo videli. Dokler mi bo delo všeč, dokler me bodo plačevali z vsem kar mi pripada, dokler me ne bodo izkoriščal, bom delal. Ven grem v vsakem primeru tudi sam lahko.[/quote]

Priden suženj!!! Bomo uredili, da dobiš ob naslednji malici povečan obrok.[/quote]

Me ne gane tvoje zajebavanje. Ti delaj kot tebi paše, če sploh imaš kakšen šiht.

predvsem od tistih, ki delajo.
od takih, ki so bili skoraj vsak ali pa kar vsak ponedeljek na bolnišku ali dopustu ni bilo kaj dosti koristi.
dober dokaz je bil IMV, pa tudi v TAM-u, Litostroju, Cimosu in še mnogo drugih ni bilo dosti drugače…[/quote]

Seveda. Prodaja, strategija, razvoj, tehnologija, rganizacija… samo pd navadnih delavcev je vse to odvisno. In oni so tisti, ki izčrpavajo podjetja. Tudi npr. SCT je šel v franže samo zaradi lenih delavcev.[/quote]

SCT je šel v franže zaradi nenavadnih delavcev…



Tipičen lenuh. Ko ima naročila, jamra, da jih je preveč, naj mu agencija pošlje enega, da bi za minimalca delal namesto njega, ko naročil ni, se pa spet pritožuje, da ni denarja. Kvaliteta njegovega dela ga pa ne zanima.



Tipičen lenuh. Ko ima naročila, jamra, da jih je preveč, naj mu agencija pošlje enega, da bi za minimalca delal namesto njega, ko naročil ni, se pa spet pritožuje, da ni denarja. Kvaliteta njegovega dela ga pa ne zanima.[/quote]

če ga kvaliteta ne bi zanimala, ne bi imel dolgo v sezoni toliko dela!
in kje piše, da jamra?



Tipičen lenuh. Ko ima naročila, jamra, da jih je preveč, naj mu agencija pošlje enega, da bi za minimalca delal namesto njega, ko naročil ni, se pa spet pritožuje, da ni denarja. Kvaliteta njegovega dela ga pa ne zanima.[/quote]

Joj daj ne piši nekaj kar ne veš. Niso vsi izkoriščevalski. Eni so tudi pošteni. Kot jaz vem ta nikoli ne jamra. Celo v zimskem času, ko je večinoma doma ne. Ko ima delo dela on in pomočnik. Če je z njegovim delom zadovoljen, ga temu primerno tudi nagradi. Verjel ali ne, zna ta pomočnik na teden zaslužit minimalno plačo. Skratka, če bi mu bilo tako težko, če bi ga delodajalec izkoriščal….se sigurno ne bi z veseljem vračal h njemu.
Zato še enkrat, če ne veš ne piši nekaj na pamet.



Tipičen lenuh. Ko ima naročila, jamra, da jih je preveč, naj mu agencija pošlje enega, da bi za minimalca delal namesto njega, ko naročil ni, se pa spet pritožuje, da ni denarja. Kvaliteta njegovega dela ga pa ne zanima.[/quote]

če ga kvaliteta ne bi zanimala, ne bi imel dolgo v sezoni toliko dela!
in kje piše, da jamra?[/quote]

Če bi bila kvaliteta dela na nivoji, bi imel delo skozi celo leto. Samo lenuhi jamrajo, da ni dela, ker ga nočejo videt.



Tipičen lenuh. Ko ima naročila, jamra, da jih je preveč, naj mu agencija pošlje enega, da bi za minimalca delal namesto njega, ko naročil ni, se pa spet pritožuje, da ni denarja. Kvaliteta njegovega dela ga pa ne zanima.[/quote]

Joj daj ne piši nekaj kar ne veš. Niso vsi izkoriščevalski. Eni so tudi pošteni. Kot jaz vem ta nikoli ne jamra. Celo v zimskem času, ko je večinoma doma ne. Ko ima delo dela on in pomočnik. Če je z njegovim delom zadovoljen, ga temu primerno tudi nagradi. Verjel ali ne, zna ta pomočnik na teden zaslužit minimalno plačo. Skratka, če bi mu bilo tako težko, če bi ga delodajalec izkoriščal….se sigurno ne bi z veseljem vračal h njemu.
Zato še enkrat, če ne veš ne piši nekaj na pamet.[/quote]

Namesto da je v zimskem času doma, bi se ta čas lahko prek agencije zaposlil v Revozu. Ampak se mu ne da.

S pomočjo agencij se lažje vzpostavi sužnjelastniški odnos, ki omogoča nadaljevanje gradnje korpofašizma in vzpostavitev popolne podrejenosti držav korpofašizmu. Večina tega niti ne dojema predvsem, ker še niso prišli na vrsto in so predvsem dnevno okupirani z razno raznimi pametnimi napravami, selfji ipd. To je proces. Čez 10 – 15 let bodo razumeli, ko bodo prišli na vrsto.


Delavce rabijo, jih preko agencije preiskusijo in dobre potem tudi zaposlijo, oz. tiste, ki bodo za njkih uspešni in uporabni. Ostalo je balast. In avtor spada tudi med delovno balast. Bil bi pa dober za pisanje kakšnih depresivnih knjig.

OP dej ti raj po pravic priznaj da se ti delat ne da. Mislm saj Revoz res ni neka bogatija in ni primer idealnega šihta sam tebe se bere kot da povsod iščeš izgovore da se potem zgražaš in opravičuješ svojo izbirčnost. Revoz je konkretna firma ki ne bo gledala nekoga ki bi mal v luft gledal, tistih 8 ur se dejansko dela, ne pa da kekec mal v luft gleda pa mogoč kj premakne. Kar se reda v tovarni tiče ti pa ne bom razlagal ker v Sloveniji mnogi še vedno ne razumejo kaj je to odgovornost.

Pa ne pravim da je tam ne vem kako dobro sam še vedno bolje kot bit brezposelen da se okol vlečeš kot klošar. Po drugi strani pa stokrat raje delam v Revozu kot pa pri nekem kvazi seljačkem privatniku, ki živi na pufe in ima slabo plačilno disciplino.

Na koncu je izbira tvoja. Nihče ti pa ne brani da se malo pozanimaš naokoli če potrebujejo kakšen dodaten par pridnih rok. Brez agencij se da najdt šiht.


Delavce rabijo, jih preko agencije preiskusijo in dobre potem tudi zaposlijo, oz. tiste, ki bodo za njkih uspešni in uporabni. Ostalo je balast. In avtor spada tudi med delovno balast. Bil bi pa dober za pisanje kakšnih depresivnih knjig.[/quote]

Ti pa zgodaj vstaneš po nočni v Revozu.

…point te teme.[/quote]

Zakaj? Poišče naj si šiht sam, pa ne bo treba jamrati in šimfati čez Zavod in agencije. Sposobni teh ustanov ne potrebujejo in tudi nimajo časa pisati depresivnih romanov na net. Dokler bodo socialno pomoč poleg pomoči potrebnih prejemali tudi lenuhi, ki se jim ne da delati, bo pač tako kot je.[/quote]

Če veliki zaposlovalci, kot je Revoz, uporabljajo agencije, nekomu s poklicno šolo hitro zmanjka opcij.

Za delovanje našega življenja rabimo minimalno sposobnih, ambicioznih in genialnih ljudi, rabimo pa ogromno maso pridnih mravljic, ki znajo naredit tisto, kar jim naročijo, da je za postorit. Da deluje komunala, rabijo enega direktorja in sto smetarjev, ali pa se boš zadušil v lastnem dreku.

Joj daj ne piši nekaj kar ne veš. Niso vsi izkoriščevalski. Eni so tudi pošteni. Kot jaz vem ta nikoli ne jamra. Celo v zimskem času, ko je večinoma doma ne. Ko ima delo dela on in pomočnik. Če je z njegovim delom zadovoljen, ga temu primerno tudi nagradi. Verjel ali ne, zna ta pomočnik na teden zaslužit minimalno plačo. Skratka, če bi mu bilo tako težko, če bi ga delodajalec izkoriščal….se sigurno ne bi z veseljem vračal h njemu.
Zato še enkrat, če ne veš ne piši nekaj na pamet.[/quote]

Namesto da je v zimskem času doma, bi se ta čas lahko prek agencije zaposlil v Revozu. Ampak se mu ne da.[/quote]

Pač ne štekaš zadev. Bv se s takimi ukvarjat. Se mi zdi, da si sam še največji lenuh. Očitno ti je agencija ali pa Revoz rekel adijo.

Namesto da je v zimskem času doma, bi se ta čas lahko prek agencije zaposlil v Revozu. Ampak se mu ne da.[/quote]

Pač ne štekaš zadev. Bv se s takimi ukvarjat. Se mi zdi, da si sam še največji lenuh. Očitno ti je agencija ali pa Revoz rekel adijo.[/quote]

Delat se ti ne da, pa iščeš neke izgovore, da dela ni. Videti je, da ste vsi v žlahti taki.

Ja pravzaprav si štupido in parazit toptaln, če uporabim tvoje besede.

1.) Nadomestilo ti priprava, dokler AKTIVNO iščeš zaposlitev in jo tudi sprejmeš. To nadomestilo na Zavodu ne pomeni, da lahko sedaj vegetiraš in glumiš gljive…

2.) Tudi če se zaposliš in potem prenehaš z delom, ti še vedno pripada preostanek nadomestila.

Se bo treba malce podučiti, kajne?

Ja pravzaprav si štupido in parazit toptaln, če uporabim tvoje besede.

1.) Nadomestilo ti priprava, dokler AKTIVNO iščeš zaposlitev in jo tudi sprejmeš. To nadomestilo na Zavodu ne pomeni, da lahko sedaj vegetiraš in glumiš gljive…

2.) Tudi če se zaposliš in potem prenehaš z delom, ti še vedno pripada preostanek nadomestila.

Se bo treba malce podučiti, kajne?[/quote]

Za božjo voljo ljudje, izklopite samopopravke, če ne znate uporabljat!

New Report

Close