Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zaprisežene dolgolaske , kakšne frizure boste nosile ko boste starejše?

Zaprisežene dolgolaske , kakšne frizure boste nosile ko boste starejše?

Zakaj? Zakaj pa tudi zdaj, pri teh letih, nimaš več las do pasu? Saj vidiš, kaj pišejo navdušene dolgolaske, da bodo vseeno imele dolge lase, tudi, če jih bodo spenjale.
In zakaj speljati v figo to dolgo, sivo lepoto od las? Zakaj jih ponosno ne pustite plapolati v vetru?
[/quote]

Na glas se režim.
Samo res. Naj plapolajo, mečite si jih ponosno in koketno čez ramena, ovijajte si pramene okrog prstov in zapeljivo glejte zraven.

Od naštetih nima nobena frizure za pogledat.
Dolžina ne igra nobene vloge za dobro frizuro. Pomembni so kvaliteta, gostota las, pravilni izbor frizure in dolžine, ki pristoji obrazu. Pri barvi je tako, če si stara ne smeš biti siva, ker postara, če si blond, ne smeš biti preveč rumena, ker deluje piščančje. Preveč črna ali preveč bela delujeta umetni, ampak ok, sivkasto blond je moderna, ne paše vsem. Bolj pomembno kot barva las je vzdževanje narastka.


Ni fora v tem, pač pa v dejstvu, da večini žensk bolje pristojbino krajši lasje. Tisti dolgi položaji, po možnosti še redki niso za nikamor. Pa tudi če so lepi lasje, to še ne pomeni, da je to primerna pričeska zanje.
Pa da ne boš mislila, da pišem iz fovšije. Ne, imam še vedno goste, skodrane lase, samo danes krajše. Ja, sem imela dolge lase skoraj do 30. leta (najdaljše preko sredine hrbta), res lepo grivo, ampak sem se naveličala in postrigla. Imam tam do ramen najdaljšo frizuro, občasno tudi krajše.

V glavnem – večina žensk, ki ima dolge(tiste daljše, prek ramen) lase (ja, tudi mlade), zgleda slabše, kot bi se krajšimi. Ker so dolgi lasje težki, pri glavi navadno bolj položaji, proti koncu pa je ena revscina. Da imaš pa potem stalno spete, je pa itak dolgčas. Da prenekatera ženska s temi dolgimi lasmi ostaja tam dvajset let v preteklosti, pa tudi ni novo. Še huje pa je, ko se bojijo za vsak centimeter. Otročje.
Ne trdim, da se je zaradi starosti treba postriči. Nikakor ne, ker dolge štrene na eni mlajši muli zgledajo ravno tako slabo. Krajši lasje (ne kratki!) pristajajo večini dolgolask. Zato kar pogumno, ne bo še svet podrl, če boste postrigle tisti privesek, ki vam ne dela nobene usluge.
[/quote]

… ampak moški baje še vedno raje pogledajo dolgolaske. Vedno bolj. Ker jih je vse manj.

Moški imajo raje dolgolaske, ženske pa se bojda urejajo zase.
Se pravi, da je vseeno, kaj imajo moški raje, al kako?

tista, ki si zliva kemijo nase in vase, se oblači v minice in dekolteje, hodi v 10 cm petah – zase je ornk ubrisana.
Druge to počnemo zaradi pričakovanja družbe in vzorcev, ki jih nam je družba vsilila.

Zase imam dva scenarija. Če bo kaj šavja ostalo, potem dolge in spete v figo. Če pa bolj švoh, pa na balin in bom delala konkurenco moškim jajčeglavcem.

Zamenjaj frizerko!

Pred kratkim sem o tem debatirala s frizerko. Zanimalo me je njeno mnenje; rekla je, da žensko daljši lasje naredijo bolj ženstveno in nežno tudi v zrelih letih oz 55+, skrijejo gubice in kakšno nepravilnost na obrazu, pogoj pa je, da so lasje urejeni; brez narastka, zdravi in lepo sfenirani. Ne morejo si več privoščiti, tako kot mlade punce, da si zjutraj umijejo lase, si jih na hitro počešejo pa hajd od doma.
Okusi so različni, ampak meni se zdi, da kratki lasje pašejo samo mladim puncam, s pravilnimi obraznimi potezami – velike oči, majhen nosek, lepa oblika obraza, ker kratki lasje poudarjajo obraz. Pa še za te redke se mi zdi, da bi z daljšimi lasmi bile se bolj čedne.

Ce bi jaz imela zdrave, goste lase, ki bi pristajali mojemu obrazu, bi imela dolge tudi na stara leta, ker se mi zdi zelo prakticno, ker jih lahko spenjas. Starost zame tu ni odlocilna. Ampak nimam taksnih las, zato izbiram med kratkimi in malce manj kratkimi frizurami, pa se prav dobro pocutim v svoji kozi. Tudi intuicija mi dobro sluzi 😉 Vidim pa, da veliko zensk za vsako ceno vztraja pri dolgih laseh, kljub temu, da so slabe kvalitete, pusti, utrujeni in slamnati od barvanja, pa bi marsikatera bolje zgledala krajse ostrizena, kar se potrdi, ko se katera opogumi in spremeni dolgoletno frizuro na krajso. Torej, po mojem – dolgi lasje so super, ce so lepi, kar je na zalost bolj redko. Ce so kot rezanci na glavi, pa prosim, ne, ker je grdo. Pa da bi katera bila videti manj zgubana zaradi dolgih las, tudi ne bi rekla, kvecjemu nasprotno.

Se strinjam se vedno imam dolge lase in mi zaenkrat kar pašejo, si jih pa seveda barvam na mojo naravno blond. Tako bo tudi ostalo do nadaljnega….

Se še kateri dogaja, da jo daljši lasje motijo, prej pa je bila ljubiteljica dolgih? Vse življenje sem imela dolge lase, sicer z leti krajše, zdaj pri 60 pa me moti že, če mi malo segajo čez ramena.

New Report

Close